František Josef Andrlík
(1852-1939)
Robinsonka : příhody dívky na opuštěném ostrově
No.: 142Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, české mládeži napsal F.J. Andrlík, barev. frontispis, 3 čb. ilustrace Věnc. Černý, ornament. viněty v úvodu kapitol, drobné závěr. viněty, iniciály, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1893, 167s., novodobá polopl. vazba s barvotiskovou obálkou nalepenou na deskách, velmi dobý stav, Provenance: Anti…
Current price: 400 CZK (17 €)
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson. Ein Buch für alle Kinder.
No.: 139Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, přepracováno profesorkou L. Bernhardi, 3 barvotiskové ilustrace podle kreseb Ränickeho a Pasedacha (v titulu uvedeno 5 il.), německy, úvodní viněta, iniciály, frakturou, vydal E. Bartels, Weißensee-Berlin 1910, 204 s., plpl. vazba, při okrajích lehce odřená, velmi dobrý stav , Provenance: A…
Current price: 400 CZK (17 €)
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Crusoe
No.: 105Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, pro mládež upravil A. Hoffmann, 3 barvotiskové ilustrace F. Schneider, v němčině, vydal Richard Gahl Verlag, Berlin cca 1910, 116 s., plpl. vazba, desky při okrajích odřené, poškozené, prasklá vazba, zažloutlé listy , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Crusoe
No.: 104Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, pro mládež nově upravil Julius Hoffmann, 6 barvotiskových příloh a ilustrace v textu W. Hoffmann, v němčině, Thienemanns Verlag, Stuttgart cca 1910, 198 s., clpl. vazba, zašlá vazba, drobné skvrny na vazbě, uvnitř lepená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Krusoe. Cesty a příhody Robinsonovy na zemi i na moři
No.: 100Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, upravil Oskar Höcker, překlad Jan V. Novák, barev. ilustrace ve frontispise a čb. v textu Maximilian Schäfer, vydal Fr. A. Urbánek, Praha 1888, 181 s., plpl. převazba, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Děkovný tisk
No.: 53Auction price: 400 CZK (17 €)
sešit, slovutnému českému umělci a grafiku mistru Vojtěchu Preissigovi nyní v Jamaica Plain..., vyd. Spolek Typografia, Praha, 1926, děkovný tisk s vyjádřením úcty a vděčnosti, 2x dvojlist svázaný nití, 8s., nit přetržena, lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the dis…
Current price: 400 CZK (17 €)
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Program
No.: 52Auction price: 400 CZK (17 €)
list, programme of good will visit to New England by the Bakule school unit of Prague, vytvořeno a sign. PD Vojtěch Preissig, 1923, 23 x 30 cm, lehce pomačkané okraje, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 400 CZK (17 €)
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Grafický návrh, vizitka, pozvánka
No.: 50Auction price: 400 CZK (17 €)
konvolut tisků, obs.: 1) lístek s návrhem pro výstavu Spolku Mánes od 1. do 28. února (1898) v Topičově saloně, 7 x 5 cm, sign. V.P. 97 s přípisem V. cena, trochu ušpiněný papír, dobrý stav; 2) pozvánka na zahájení výstavy N.K. Roericha (1906), 15 x 12 cm, autor V. Preissig?, dobrý stav; 3) vizitka …
Current price: 400 CZK (17 €)
Běla Kolářová
(1923-2010)
Běla Kolářová
No.: 259Auction price: 400 CZK (17 €)
katalog, letáček k vůbec první výstavě B. Kolářové, vyd. Galerie na Karlově náměstí, Praha, 1966, text L. Vachtová, obs. sezn. vyst. prací, 1x list A4, drobný úbytek při horním okraji (v místě pův. přehybu), jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the member of the group Krizovatka
Current price: 400 CZK (17 €)
Jan Zrzavý
Výstavy nových obrazů a kreseb Jana Zrzavého
No.: 276Auction price: 400 CZK (17 €)
katalog, text Giorgio de Chirico, vyd. Alšova síň Umělecké besedy, Praha, 1934-1935, na obálce rukopisný přípis tužkou dokončena 20. ledna 1935 (J.Z.?), obs. soupis 38 kreseb a obrazů s cenami, dvojlist (4s.), papír trochu pomakčaný, se stopou po přeložení, při horním okraji drobný zateklina, Aantiq…
Current price: 400 CZK (17 €)
Jiří Poslední
Karla Erbová: Dům plný dopisů
No.: 459Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Rudolf Kremlička
(1886-1932)
Musaion VI.
No.: 463Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Vladimír Komárek
Když jsme studovali na umělce
No.: 477Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Max Švabinský
Fr. Pražák: Dětství Maxe Švabinského
No.: 637Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Karel Konrád
(1899-1971)
U vrbiček
No.: 752Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Vít Obrtel
(1901-1988)
Jan Čep: Vigilie
No.: 476Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Karel Teige
(1900-1951)
F. Slang: Křižník Potěmkin. Povstání námořníků před Oděsou 1905.
No.: 616Auction price: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, ob. fotomontáž s použitím snímku z Ejzenštejnova filmu Křižník Potěmkin K. Teige, 10 snímků z filmu a 5 pův. snímků z r. 1905, sv. 2. Malá edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, orig. brož., obálka rozpadlá, lehce zažloutlé listy , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History …
Current price: 400 CZK (17 €)
více autorů
Soubor linorytů
No.: 575Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Josef Kábrt
(1920-1989)
Paříž
No.: 474Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Zdeňka Braunerová
(1858-1934)
Miloš Marten: Nad městem dialog
No.: 623Auction price: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, úprava a kresby Zd. Braunerová, vydal Ladislav Kuncíř, Praha 1924, Ex. 956/1000, 43 s., vevázaná obálka, polopergamen. vazba, poslední dva listy natržené, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, disciple of S. Pinkas and A. Chittusi, member of The Manes Association of Fine A…
Current price: 400 CZK (17 €)
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Posmrtná výstava díla Jindřicha Štyrského
No.: 254Auction price: 400 CZK (17 €)
katalog, velmi vzácně se objevující katalog výstavy J. Štyrského, vyd. S.V.U. Mánes, Praha, 1946, obs. 4 čb. vyobrazení díla, průvodní text J. Mukařovského, bez seznamu vyst. prací, přiložena pův. pozvánka!, sešit, 8s., zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. J.…
Current price: 400 CZK (17 €)
Karel Vik
(1883-1964)
Albert Pražák: K.H. Mácha
No.: 424Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Hans Carossa: Básně
No.: 405Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Jan Vladislav
(1923-2009)
Šest suchých jehel pro Jiřího Johna
No.: 404Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
II. celostátní spartakiáda (japonsky)
No.: 389Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Jindřich Novák
(1923-2011)
Návrhy maňáskových loutek
No.: 377Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID4**2 History of bids
Ptactvo
No.: 374Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID2**1 History of bids
Josef Váchal
(1884-1969)
Církev a blouznivci: historie sektářství a bludařství
No.: 367Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, nerealizovaná Váchalova přednáška pro Sdružení volné myšlenky, doprovodné ilustrace z Váchalova cyklu Mystikové a visionáři, na ob. použita ilustrace z Ďáblovy zahrádky, doslov Jiří Olič, vydal Volvox Globator, Praha 2000, karton. vazba, 157s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrov…
Current price: 400 CZK (17 €)
Josef Váchal
(1884-1969)
No.: 366Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Josef Váchal
(1884-1969)
No.: 365Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, faksimile původního vydání z r. 1919, redakce a obálka L. Drtina, vydala Paseka, Praha 2014, karton. vazba, 36s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon
Current price: 400 CZK (17 €)