-
Jindřich Waldes
(1876-1941)
Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.
No.: 823Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
novoročenka, 1932, 13,5 x 17,5 cm, Lept J. Hlavsy s pražským motivem, podepsán J. Waldes chotí, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Waldes
(1876-1941)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 822Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1932, 20,5 x 32 cm, Strojopisný dopis s podpisem z 21.12.1932, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Le Miroir
No.: 854Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
58x sešit, 33 x 23 cm, soubor sešitů francouzského časopisu z let 1914 - 1918, některé sešity jsou v horším stavu, celkově pěkně zachováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
-
více autorů
Sur Le Vif 1914-1916
No.: 853Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
100x sešit, 31 x 24 cm, soubor sešitů francouzského časopisu z první poloviny 1. světové války, některé sešity jsou v horším stavu, celkově pěkně zachováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
-
Arnošt Grund
(1844-1918)
Dopis Prokopu Tomanovi st.
No.: 845Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1898, 46 x 29 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 24.3.1898, v původní obálce. Arnošt Grund (vlastním jménem Arnošt Hauschild, 8. března 1844 Praha – 20. prosince 1918 Praha) byl český koncertní a operní pěvec.Působil v pražském Prozatimním divadle do r. 1868, následně přijal krátké angažmá ve V…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alena Ladová
(1925-1992)
Drobná kolekce podpisů, korespondence a originální kresby Aleny Ladové
No.: 768Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
podpis, akvarel, papír, 1976 - 78, sign. Alena Ladová, kolekce obsahuje korespondenci panu Miroslavu Moravci, podepsanou Alenou Ladovou a Josefem Ladou mladším, 1x originální podepsaná kresba Aleny Ladové a 1x tištěný památní lístek Josefa Lady, rozměr celku 36 x 27 cm, the disciple of K. Tondl at T…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Konvolut podpisů osobností české literatury
No.: 769Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
12x fotografie s podpisem, 14 x 9 cm, fotografie s podpisem: Josef Svatopluk Machar, Karel Scheinpflug, Joe Hloucha, František Flos, František X. Svoboda, František S. Procházka, Václav Štěch, Vilém Neubauer, Antonín Klášterský, Jan Čarek, Metoděj Jahn a Libuše Baudyšová, fotografie K. Scheinpfluga …
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Rastislav Michal
(1936)
Intimní motivy
No.: 438Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1975, Soubor obsahuje 10 mědirytin, rozměr souboru 32 x 22 cm. Vydali Rastislav a Marta Michalovi ve čtyřiceti číslovných výtiscích na ručním losínském papíru o vánocích 1975. Tento výtisk má číslo 30., the disciple of prof. J. Vodrazka, A. Pelc, M. Holy and K. Soucek, member of UVU
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adina Mandlová
(1910-1991)
Konvolut materiálů
No.: 781Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
., konvolut obsahuje: zkorigovanou strojopisnou verzi dopisu dětem pravděpodobně z Domova spisovatelů v Dobříši, kde pobývala ve stáří v letech 1990-91, s vlastnoručními vpisky a podpisem Adina, obálka přiložena; vánoční přání Janu Domabylovi a jeho manželce Shildě z roku 1983, signováno Ben + Adina…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Souborná výstava (Dílo z let 1905-1940)
No.: 279Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, podpis J. Zrzavého na ob., vyd. Výstavní síň Svazu českého díla, Praha, 1940, texty J. Pečírka a A. Friedl, pův. sešit, 32s. (z toho 13s. soupisu díla), lehce vyšisované okraje, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the g…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Milan Bauer
(1963)
Anatomia Gramatika
No.: 441Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept, 22 x 14 cm, sign. DU Milan Bauer 2008, Edice Duo, v červnu 2006 vydal G. Slanicay a Z. Šíma, v počtu 100 ks, tento má číslo 71. Grafická úprava obálky J. Salajka.
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Neuwirt
(1948)
Marginálie
No.: 543Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of F. Schenk, member of UVU
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Fráňa Šrámek
(1877-1952)
Stříbrný vítr (Spisy I.)
No.: 526Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. F. Šrámka na patitulu, vyd. Fr. Borový, Praha, 1926, ex. 3/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 305s., lehce odřené okraje desek, hřbet odřený a vybledlý, listy zažloutlé, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
P. A. T. B. von Hohenheim Paracelsus
(1492-1541)
Filosofie okultní
No.: 516Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, první české vydání díla De occulta philosophia Theophrasti Paracelsi, vyd. Universalia, společnost čsl. hermetiků, Praha, 1932, ex. 20/500, ed. Logos, přel. J. Novák dle ženevského vyd. z r. 1658, pův. brož, 60s., otřepené okraje, trochu pomačkaná a lehce ušpiněná obálka, jinak dobrý stav, Aa…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Drtikol
(1883-1961)
Deníky a dopisy z let 1914-1918 věnované Elišce Janské
No.: 515Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ex. 46/100 s fotografií F. Drtikola s motivem ukřižované ženy z roku 1914, kterou vytisklo Trico speciální technikou Offlith, vyd. Svět, Praha, 2001, celkem 1000 výtisků, pův. clpl. vazba s ob. a ochranným karton. pouzdrem, 174s., výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Educat…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Anderle
(1936)
Václav Havel: Slovo o slově / Jiří Anderle: Appassionata humana (cyklus osmdesáti kreseb)
No.: 509Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, velmi kvalitní reprodukce osmdesáti kreseb J. Anderleho, vyd. Pravis Verlag, Osnabrück, 1991, doslov J. Mašín a E. Kriseová, pův. clpl. vazba (s kresbami výtvarníka), velmi dobrý, pěkný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Archite…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Konstantin Paustovskij: Noční dostavník
No.: 505Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 5x sign. litografie a podp. s v tiráži C. Bouda, vyd. Mladá fronta, Praha, 1977, ed. Blíženci, ex. 8/300 s podp. Z. Psůtkové (překl.) a J. Svobody (red.), ruční papír, volné listy v pův. ob., 37s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, …
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Sova
(1864-1928)
Vybouřené smutky
No.: 806Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1897, sbírka básní, obálka a grafický list napředsádce a podobizna autora od Karla Hlaváčka proti titulu, Moderní revue, Praha 1897, vzácné první vydání, brož ve slepé obálce, nestránkováno (30 stran). Sbírku lyrických básní Vybouřené smutky vydal Antonín Sova poprvé v roce 1897. Soustř…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeňka Braunerová
(1858-1934)
Arthur Breisky: Triumf zla. Essaie a evokace
No.: 666Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt ve frontispise Fr. Kobliha, výzdoba (titul. viněta, 7 iniciál, 7 vinět) Zdenka Braunerová, vydali W. Breiský a P. Toman, Praha 1927, Ex. 102/300, 94 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, disciple of S. Pinkas and A. Chittusi, member of The Manes Associat…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Holan
(1905-1980)
Vanutí
No.: 687Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. na tit. listě V. Holan, vyd. Fr. Borový, Praha, 1932, pův. brož, 42s., částečně odlepený hřbet obálky od bloku listů, lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Časopis Vpřed + Junák
No.: 301Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
sešity, Vpřed: I. ročník, číslo 10 - 38, svázáno, jeden sešit (36) volně, Praha 1946, clpl. vazba, dobrý stav; + čtyři čísla týdeníku Junák 1946 (13, 14, 15, 16), obsahuje kompletní Foglarův a Fischerův komiks Pískloun a Tlouštík a navazující Rychlé Šípy , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fráňa Velkoborský: Sníh na horách
No.: 735Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, sign. lept a úprava C. Bouda, vydal St. Minařík, Praha 1928, Ex. 90/550, 66 s., pergamen. vazba, při okrajích lehce zašlá vazba, desky lehce prohlé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Associ…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Sutnar
(1897-1976)
Viktor Fischl: Kniha nocí
No.: 721Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podpis V. Fischl, úprava a vazba L. Sutnar, vydalo vydavatelství Družstevní práce, Praha 1936, 45 s., clpl. vazba bez obálky, výborný stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Milan Kundera
(1929)
Valčík na rozloučenou
No.: 715Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 14 cm, podpis a věnování autora, podpis: Milan, vyd. Atlantis, Brno, 1997, pův. clpl. vazba s obálkou, 246s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Rudolf Wels
(1882-1944)
Neue Architektur: Karlsbad
No.: 708Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28,5 x 22 cm, podpis a dedikace Rudolf Wels, vyd. Gustav Ewald Konrad, Wien und Berlin, 1927, text Martin Kayser, množství čb. fotografií, pův. clpl. vazba, bez obálky, mírná pachová stopa, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Manon Lescaut
No.: 704Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 13x podpis: na patitulu V. Nezval (s věnov.), za titulem při výčtu postav 12x podp. herců, kteří dané postavy ve své době ztvárnili při inscenaci v Divadle D34: M. Burešová, J. Kozák, J. Stránská, V. Šmeral, V. Vaňátko, Z. Podlipná, Z. Podlipný, A. Horálek, E. Bolek, B. Machník a J. Kühnmund,…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Egon Hostovský
(1908-1973)
Kruh spravedlivých (povídka)
No.: 700Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na předsádce E. Hostovský, vyd. Štěpán Jež, Praha, 1938, jako 18. svazek bibliofilské knihovny Vigilie, pův. brož, 77s., lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID7**3 History of bids
-
Voskovec Werich
Líčení se odročuje
No.: 698Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. Jiřího Voskovce a Jana Wericha na patitulu, vyd. Václav Petr, Praha, 1929, ob. A. Hoffmeister, pův. brož, 86s., okraje obálky s trhlinkami a prakticky bez hřbetu, zažloutlý proužek při levém okraji, čátečně rozvolněné listy, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Svatopluk Čech: Adamité
No.: 639Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace A. Mucha, vydal F. Šimáček, Praha 1897, vazba Jos. Pfeiffer, 125 s., clpl. vazba se zlaceným reliéfem, zlatá ořízka, prasklá vazba, na hřbetu a v rozích lehce poškozená, drobné skvrny na papíře, ve třech rozích chybí kování, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Chrudim - Deset grafických listů
No.: 443Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2002, sign. vše, rozměr souboru 31 x 22,5 cm. Deset grafických listů, různých grafických technik. Autoři Jiří Bouda, Jana Čapková, Jaroslav Dajč, Pavel Hlavatý, Jan Kavan, Herbert Kisza, Vladimír Komárek, Lubomír Netušil, Václav Pokorný, Olga Vychodilová. Pro účastníky sjezdu vydal kabi…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED