• Milan Grygar

    (1926)

    Sešity pro mladou literaturu 1-33

    No.: 886

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:30

    časopis, kompletní soubor všech čísel od r. 1966 do č. 33 (1969, zákaz vydávání tutlu), zcela zásadní periodikum pro vzepětí a nepoddajnost české literatury v závěru 60. let, zároveň i generační platforma osobností typu P. Kabeš, J. Gruša, P. Šrut, M. Topinka, J. Vodňanský, I. Wernisch aj., typograf…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Lukas

    (1915-2006)

    Jiří Trnka

    No.: 1544

    Auction price: 1.400 CZK (59 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:28

    fotografie, 17,9 x 13 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.400 CZK (59 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hermína Melicharová

    Hesiodos: Zrození bohů

    No.: 1274

    Auction price: 1.400 CZK (59 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:58

    bibliofilie, 4x orig. sign. lept s akvatintou, lept na obálce, úprava a podpis za titulem H. Melicharová, tisk M. Pegrassi, překlad J. Nováková, vydal SNKLHU, Praha 1957, volné listy v papírové obálce, ex. 300, 51 s., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, celofánový přebal, Provenance: Antiquarian…

    Current price: 1.400 CZK (59 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kalousek

    (1925-1986)

    Já snad vyletím z kůže

    No.: 1063

    Auction price: 1.300 CZK (55 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:27

    lavírovaná tuš, uhel, papír, 24,1 x 32,7 cm, mírně zašlý papír, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. F. Muzika and A. Pelc

    Current price: 1.300 CZK (55 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Rigobert Bonne

    (1727-1795)

    Mapa Jižní Ameriky

    No.: 1029

    Auction price: 1.300 CZK (55 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:53

    ručně kolorovaná mědirytina, ruční papír, 1762, 30 x 43,5 cm, uprostřed slepený papír, na papíře zahnědlé skvrny, při pravém okraji tisku zašpiněno, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.300 CZK (55 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • John Heartfield

    (1891-1968)

    A. Avdějenko: Miluji

    No.: 1478

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:22

    kniha, obálku fotomontáží vytvořil J. Heartfield, vl. jménem Helmut Herzfeld, něm. výtvarník, typograf, tvůrce avantgardní fotomontáže, žil a tvořil po nástupu Hitlera v Praze, vytvořil přebaly k Haškovu Švejkovi, úprava J. Friml, ob. tisk V. Neubert, edice Spisovatelé Sovětského svatu sv. 1, vydal …

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Manufaktur Meissen

    Gärtner und Winzer - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    No.: 1397

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:01

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 17 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 36 s., ob. drobně opotřebená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Manufaktur Meissen

    Italienische Komödie - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    No.: 1396

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:00

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 12 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 26 s., titul. list drobně poškozen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Manufaktur Meissen

    Jäger und Wild, Soldaten - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    No.: 1395

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:59

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 16 + 4 tabule s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 42 s., titul. list drobně poškozen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Edgar Rice Burroughs

    (1875-1950)

    Tarzan (Lidé v jeskyních)

    No.: 1381

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:45

    kniha, il. Jiří Wowk, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939, plpl. zdobená vazba, přední strana pův. obálky (Zd. Burian) přiložena (lehce oříznutá), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    No.: 1336

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:00

    bibliofilie, 3x mědiryt, úprava a podpis v tiráži K. Svolinský, tisk Dřímalové, 2. sv. edice Polyhymnia a 5. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1973, pův. brož v ob., ex. 126/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of pr…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Hermor Lilia: Verše tajného básníka

    No.: 1258

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:42

    bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiq…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Žemlička

    (1934)

    Francois Villon: Balady

    No.: 1245

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:29

    bibliofilie, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2004, 8 černobílých kreseb na kameni Bohumil Žemlička (sign. v tiráži), typografie: Martin Dyrynk, tisk v litografické dílně Tomáše Svobody, Ex. 306/700 na europapíru chamois Munken print, 44 s., brož. s obálkou, zadní horní roh obálky přeložený, v…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Knižní grafika Soubor dvaceti titulních listů a protititulů

    No.: 1244

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:28

    bibliofilie, vydala Grafická škola, Praha 1944, volné listy (20 dvoustran) v karton. deskách, náklad. 300 výtisků, lehce zašpiněná vazba, drobné skvrny, natržený a pokrčený hřet jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alois Fišárek

    (1906-1980)

    Obrazy a kresby

    No.: 1228

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:12

    bibliofilie, sign. suchá jehla v příloze katalogu A. Fišárek, text Jar. Pečírka, vydala Galerie Jos. R. Vilímka, Praha 1945, sešit, nestr., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of J. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Ar…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Čtení o Starém Srbsku

    No.: 1225

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:09

    kniha, podpis na patitulu L. Kuba, cesty a studie z roků 1890-1927, vyd. Družstevní práce, Praha, 1932, obs. 17 kreseb, 9 harmonisovaných písní, 20 bar. příloh a mapku, pův. clpl. vazba se zlacením na hřbetu, 211s., hřbet desek mírně rozpáraný, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, …

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Leo Bednarik

    (1938)

    Soubor Ex libris

    No.: 1194

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:38

    grafický soubor, 2000, vše signováno, soubor 13 grafických listů, které jsou jednotlivě upevněny na pevných papírech a spojeny do sešitu

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Z ilustrací k básním F. Villona

    No.: 1180

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:24

    lept, 14,6 x 10,1 cm, sign. PD L. Jiřincová, č. 109/200, DU vodotisková značka Lyra Pragensis, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kalousek

    (1925-1986)

    Tábor

    No.: 1062

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:26

    tuš, papír, 24 x 15,9 cm, papír na několika místech ušpiněný a odřený, levý horní roh ohnutý, na papíře tiskařské značky, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. F. Muzika and A. Pelc

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Jan Zrzavý vzpomíná na domov, dětství a mladá léta

    No.: 974

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:58

    kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, vazba a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Jan Ambrož, vydala Svoboda, Praha 1971, clpl. vazba s ob., 106 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvr…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    P. Loti: Islandský rybář

    No.: 973

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:57

    kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, obálka a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Z. Sklenář, ed. Nesmrtelní, vydal SNKLHU, Praha 1959, clpl. vazba s ob., 172 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Gut

    Květiny

    No.: 1595

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:19

    8x tužka, papír, 1854 - 1856, 30 x 23 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Proměny letce (metodická pomůcka)

    No.: 1573

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:57

    akvarel, tuš, papír, 54 x 100 cm, monogr. PD AW, mírně zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Dalibor Nesnídal

    Josef Formánek - Mluviti pravdu

    No.: 1558

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:42

    11x tuš, koláž, papír, 2008, 21 x 29,5 cm, ilustrace k románu Josefa Formánka Mluviti pravdu, vydal Smart Press 2008, kniha přiložena, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Martin Martinček

    (1913-2004)

    Martin Martinček

    No.: 1549

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:33

    12x fotografie, 30 x 24 cm, soubor 12 fotografií, text Karel Dvořák, obálka a graf. úprava Libor Fára, vyd. Pressfoto, ČTK, Praha, 1979, edice Mezinárodní fotografie, sv. 3, volné fotografie a textová část v pap. obálkace, obálka místy začloutlá, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážd…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Gustave Flaubert: Pokušení svatého Antonína

    No.: 1467

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:11

    kniha, obálka, naklad. značka, titul. list a 8 koncových vinět vše linorytem a úprava J. Čapek, JČ vytváří geometrický ornament pod vlivem primitivního umění, 1. sv. edice Symposion, vydal Rud. Škeřík, Praha 1921, orig. brož, 139s., obálka při krajích a hřbetu poškozená, vnitřek ve velmi dobrém stav…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XIII.

    No.: 1419

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:23

    bibliofilie, vzácné, konfiskát, podpis a věnování J. Demla na předsádce, frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XIII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1930, orig. brož, 35 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Manufaktur Meissen

    Japaner und Chinesen / Polen / Türken / Mohren - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    No.: 1394

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:58

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 13 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 28 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Černý

    (1905-1987)

    Křik koruny české

    No.: 1374

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:38

    kniha, podpis a věnování V. Černý, obálka, vazba a typo. úprava Zd. Ziegler, vydal Československý spisovatel, Praha 1970, 140 s., clpl. vazba s obálkou, obálka poškozená, vazba lehce zašpiněná jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Hora

    Literatura a politika

    No.: 1373

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:37

    brož, v nezměněné verzi vychází znovu v roce 1984 u příležitosti udělení Nobelové ceny za literaturu Jar. Seifertovi, poprvé vydal Otto Girgal, Praha 1929, úprava Vít Obrtel, 1500 výtisků, xeroxovaný strojopis, nestr., brož., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.