-
Josef Flejšar
(1922-2010)
Plakát, užitá tvorba
No.: 1283Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:07
bibliofilie, obálka - rozkládací autorský plakát sítotiskem, 8 sítotiskových vyobrazení a úprava J. Flejšar, text katalogu E. Minář, katalog výstavy v Galerii Václava Špály v r. 1983, vydal SČVU, Praha 1983, sešit v ob., 30 x 21 cm, nestr. (20), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Grigorij Musatov
(1889-1941)
Sovětské častušky
No.: 1279Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:03
bibliofilie, 6x kresba G. Musatov, úprava Fr. Muzika, vybrala a přeložila N. Melniková-Papoušková, tisk V.Vokolek, 214.sv. ed. Aventinum, vydal Ot. Marien-Štorch, Praha 1929, orig. brož, 105s., obálka při krajích pokrčená, 3 skvrny na obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Dvořáček
(1895-1970)
Viktor Dyk: Klíč. Povídka o zločinu
No.: 1277Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:01
bibliofilie, 3x orig. celostr. lept a podpis v tiráži L. Dvořáček, úprava a podpis v tiráži Rud. Hála, 1.sv. ed. Amfora, vydal Josef Hladký, Hranice na Moravě 1927, volné listy v orig. obálce, ex. 84/200, 31 s., ruční papír Pannekoek , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Matoušek
(1890-1977)
J.S. Machar: Bezručovi
No.: 1273Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:57
bibliofilie, sign. litografie ve frontispise a 5x litografie v příloze O. Matoušek, podpis J.S. Machar, vydal Bohuslav Bezecný, Mor. Ostrava 1937, ex. 138/140, 27 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Pirner at …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojmír Vokolek
(1910-2001)
Vladimír Vokolek: První blahoslavenství
No.: 1269Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:53
bibliofilie, obálka, frontispis, titul. viněta, linkové dekorace v textu, závěr. viněta vše dřevorytem Vojmír Vokolek, 2. sv. edice Lis tří bratří, tiskl a vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1940, pův. brož, 46s., ex. 350, velmi dobrý stav, obálka při krajích lehce zašlá, Provenance: Antiquarian Ost…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Lada
(1887-1957)
Chaloupka - měsíčník pro děti
No.: 1262Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:46
časopis, 3 celostr. vyobrazení a 11 pérovek v textu Jos. Lada, řídí a vydává Stanislav Minařík, Praha 1922, polopl. vazba, 68s., dobrý stav, desky odřené, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emmerich Alois Hruška
(1895-1957)
Balada o bibliofilu a básníku
No.: 1257Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:41
bibliofilie, 2 ilustrace a viněta v titulu E. A. Hruška, v upomínku IV. bibliofilského večera, vytiskl a vydal Alois Koníček, Praha 1928, pův. sešit, ex. 200, Pannekoek,nestr.(20), skrvny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kobliha
(1877-1962)
Ruská láska
No.: 1254Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:38
bibliofilie, dvoubarev. titul a viněta dřevorytem Fr. Kobliha, tisk Kryl a Scotti, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady 1921, pův. polopergamen. vazba, zlac. ořízka, 47s., Ullersdorf ruční papír, ex. 500, vázal patrně L. Bradáč, drobné odřeniny hran, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Os…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otakar Štáfl
(1884-1945)
Oskar Wilde: Slavík a růže
No.: 1241Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:25
kniha, titul, 28 ilustrací a závěr. viněta O. Štáfl, překlad M. Jesenská, vydal J. Otto, Praha 1919, Ex. 89/300, 40s., plpl. nepůvodní vazba, drobné skvrny na papíře, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eduard Milén
(1891-1976)
Jos. Chaloupka: Hlas a mlčení
No.: 1234Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:18
bibliofilie, litografie ve frontispisu,expresionistický návrh vazby, titul linorytem, nakl. značka, úprava Ed. Milén, písmo Ohio, vydal Fr. Borový, Praha 1923, 96s., orig. kartonová vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, J. Schikaneder, M. Svabinsky…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Vindišová
Gérard de Nerval: Chiméry
No.: 1219Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:03
bibliofilie, ilustrace M. Vindišová, tiskl Jaroslav Picka, Praha 1954, nestr., brož, obálka lehce zašpiněná v horní části lehce poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Walter Mende (Smolmen)
(1924-2015)
Po úrazu
No.: 1081Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 11:45
tuš, papír, 20,9 x 29,6 cm, sign. LD Smolmen, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Walter Mende (Smolmen)
(1924-2015)
V kleci
No.: 1080Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 11:44
tuš, běloba, papír, 20,9 x 29,6 cm, sign. PD Smolmen, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Walter Mende (Smolmen)
(1924-2015)
Pražské Jaro
No.: 1079Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 11:43
tuš, papír, 19,3 x 25,5 cm, sign. PD Smolmen, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Charles D´Orléans: Rondeaux
No.: 978Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 10:02
bibliofilie, sign. barev. dřevoryt ve frontispisu a viněta v titulu V. Mašek, úprava K. Dyrynk, výbor z lyrické tvorby Karla Orléánského (1394-1465) příslušníka franc. královské dynastie, přel. Zd. Kalista, 2. sv. ed. Trimalchion, vydal Fr. Hanek, Praha 1931, brož s ochranným pouzdrem, ex. 28/100, P…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Lucie Raškovová
(1970)
Boh. Smejkal: Nevšední zásluhy tiskařské rodiny Krylů o českou bibliofilii
No.: 976Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 10:00
kniha, sign. lept v příloze L. Raškovová, podpis autora za textem, úprava a podpis v tiráži Ot. Karlas, pro účastníky valné hromady SČB ke 100. výročí založení tiskárny Kryl&Scotti v Novém Jičíně vydal Jiří Kryl, Praha 1930, pův. brož s slepotiskovým reliéfem na přebalu, ex. 262/350, 18s., velmi dob…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Mahen
(1882-1939)
Požár Tater
No.: 969Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:53
bibliofilie, podpis a věnování Jiřího Mahena, vstupní kresba Alois Wachsman, úprava Fr. Muzika, obálka Rudolf Hála, vydala Družstevní práce, Praha 1934, 74s., orig. brož., ob. mírně zašlá, vazba rozlepená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Sedm vybraných básní Jaroslava Kvapila
No.: 960Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:44
kniha, podpis a věnování Jar. Kvapil, heliogravura ve frontispise M. Švabinský, vydal F.J. Müller, Praha 1942, netr., brož, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Karásek ze Lvovic
(1871-1951)
Ganymedes
No.: 932Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:16
bibliofilie, podpis Jiřího Karáska ze Lvovic na patitulu, ob. V.H. Brunner, vydal Ot. Štorch - Marien, edice Aventinum, Praha 1925, Ex. č. 35, 123 s., lehce zažloutlý papír, obálka vzadu zašlá,hřbet v dolní části drobně poškozen, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Das Lied eines Wahnsinnig Gewordenen Soldaten
No.: 928Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:12
kniha, Píseň vojína šílence, podpis autora, předmluva Karl Eduard, tisk K. Dyrynk, 1935, 200 výtisků, 44 s., brož., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Karásek ze Lvovic
(1871-1951)
Lásky absurdné
No.: 926Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:10
bibliofilie, podpis Jiřího Karáska ze Lvovic na patitulu, ob. V.H. Brunner, vydal Ot. Štorch - Marien, edice Aventinum, Praha 1929, Ex. č. 35, 123 s., nerozřezáno, drobné skvrny na papíře, lehce zažloutlý hřbet a okraje obálky, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Posedlost
No.: 921Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:05
kniha, podpis a dedikace V. Nezval, úprava J. Štýrský, vydal Sfinx, B. Janda, Praha 1930, 246 s., celoplátěná vazba, lehce zašpiněná, zkosený hřbet, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Devetsil
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Pavel Kohout
(1928)
Ende der Großen Ferien
No.: 919Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:03
kniha, podpis autora, v němčině, obálka P. Sovák, vydalo nakladatelství Albrecht Knaus, Mnichov 1990, 808 s., celoplátěná vazba s obálkou, vynikající stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Vrba
(1889-1961)
Mládí
No.: 915Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:59
bibliofilie, podpis na patitulu J. Vrba, vyd. J. Otto, Praha, 1927, ex. 18/100 na holandském japonu v původní pergamenové vazbě se zlacením, 354s., desky ušpiněné a místy odřené, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
J. Pilař: Dvojí křídla
No.: 911Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:55
kniha, podpis a ilustrace L. Jiřincová, vydal Odeon, Praha 1988, pl. s ob., 295s.., stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. T. F. Simon
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Amedeo Molnár
(1923-1990)
Lístky o mladé církvi
No.: 900Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:44
kniha, podpis na tit. listě A. Molnár, vyd. Kalich, Praha, 1992, ob. R. Hála, brož, 110s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Der Spiegel k Pražskému jaru a okupaci 1968
No.: 885Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:29
5x časopis, 18.3. Revolte in Warschau und Prag, 13.5. Prag - Der neue Kommunismus, 22.7. Sowjet-Schatten über Prag, 26.8. Tschechische Tragödie a 2.9. Tschechische Tragödie - zweiter Akt, lehce opotřebené okraje, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Květy, Signál a Svět v obrazech (Zvlášní vydání, srpen 1968)
No.: 882Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:26
časopisy, obs. vynikající reportážní fotografie v mimořádných vydáních týdeníků Květy (2x zvlášní vydání), Signál (3x - 23.8. + 3. legální v ilegalitě nedat. + č. 6 ze 7. září 1968) a Svět v obrazech (21. a 24. srpna), zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neurčený autor
ČB fotografie ze srpnových dnů r. 1968 v Praze
No.: 878Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:22
fotografie, 13x čb fotografie z Praha a 1x čb foto z Olomouce (mítink za zvolení Čestmíra Císaře prezidentem) neznámého autora, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Dvanáctka 1/1983
No.: 873Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:17
noviny, příloha bulletinu Jazz, neperiodický tisk pro blues, tradiční jazz a swing, odp. red. Karel Srp, upr. Joska Skalník, novinový formát, 56s., lehce zohýbané okraje, zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED