-
František Kobliha
(1877-1962)
K. Neumannová: Almanach knih dobrých autorů 1914
Položka č.: 1299Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:23
bibliofilie, titul. list z knihy Tribulat Bonhomet (příl.), Sv. Vít (příl.), titul. a úvodní viněta a 8 závěr. vinět vše dřevorytem Fr. Kobliha, ob. Almanachu a titul. list z knihy Osamělý (příl.) M. Klicman, titul. list z knihy Svítání linorytem (příl.) V.H. Brunner, sest. a vydala Kamilla Neumanno…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mikoláš Aleš
(1852-1913)
Husitská doba Mikoláše Aleše
Položka č.: 1296Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:20
bibliofilie, vydalo VOK, Praha okolo roku 1930, 500 výtisků, ruční papír, nestr., 19 s., brož, obálka lehce zašlá jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Růžena Autengrubrová: Růžová zahrádka nejmenší
Položka č.: 1288Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:12
bibliofilie, sign. lept ve frontispise a grafická úprava C. Bouda, vydala jako soukromý tisk autorka, Praha 1930, nestr., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Kamil Bednář: Praha pod křídly války
Položka č.: 1260Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:44
bibliofilie, 6 x sign. litografie, návrh obálky a podpis v titulu Jos. Liesler, vydal Melantrich, Praha 1945, cpl. vazba s ob., 69s., obálka při krajích odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen s…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan C. Vondrouš
(1884-1970)
20. let Štenclova grafického závodu
Položka č.: 1247Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:31
bibliofilie, 30 x 21 cm, orig. lept J.C. Vondrouš a orig. lept V. Silovský v přílohách, sešit, lehce pokrčená obálka, drobné skvrny, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Jonese, E. M. Warda a G. W. Maynarda v USA
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šváb
(1906-1999)
K. Horký: Předčasně zesnulý Franz Schmiedeberg
Položka č.: 1242Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:26
kniha, 21,5 x 15 cm, návrh ob.? a ilustrace Jar. Šváb, pro účastníky VII. shromáždění Spolku čs. bibliofilů věnuje Odborná škola typografická, Praha 1931, volné listy v deskách, 19s., desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na U…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Menhart
(1897-1962)
Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus
Položka č.: 1237Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:21
bibliofilie, podpis překladatele O.F. Bablera s věnováním Svat. Klírovi, šest večerních rozmluv Rubricia s Tympanem, každá je vytištěna jiným typografickým fontem, v úprava Hermann Zapf, tisk Hausdruckerei D. Stempel AG, Frankfurt n. M. 1958, karton. vazba, 46s., papír Zerkall, rohy lehce naražené, …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Krčma
(1885-1950)
Vzpomínky na Karla Hynka Máchu
Položka č.: 1232Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:16
kniha, výzdoba C. Bouda, 34. sv. knihovny Hyperion, tisk Kryl a Scotti, vydala Erna Janská, Praha 1928, 700ex., 174 s., celokož. vazba s zažbou a zlacením na hřbetu, zlac. ořízka, vazba na hřbetu ošoupaná, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Die Gebrüder Kip 1+2
Položka č.: 1211Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:55
kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., 2x pův. nakladatelská clpl. vazba, 256+250s., mírně odřené a rozvolněné vazby, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Der Findling 1+2 Malý Dobráček
Položka č.: 1210Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:54
kniha, il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., 2x pův. nakladatelská clpl. vazba, 241+249s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Thomas Rowlandson
(1756-1827)
Flying Breakfast, or the Contents of a Nightcoach
Položka č.: 1166Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:10
kolorovaný lept, 1792, 19,3 x 31,7 cm, značeno PD P. T. N.; LD GLS, zezadu razítko Rudolf Trnečka; hodinář; Brno - Josefská 1, papír zahnědlý, při okrajích několik natržení cca 5 mm, která nezasahují do tisku, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ch. Chardon
(1832-1896)
Přísaha v mičovně: založení třech řádů v národním shromáždění 20.6.1789)
Položka č.: 1156Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:00
rytina, 34 x 45,4 cm, předloha David, papír zažloutlý, s četnými hnědými skvrnkami, ohmataný, při jedonm okraji ohnutý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
C. Molte
Vítání direktoria
Položka č.: 1155Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:59
kolorovaný tisk, 38 x 50 cm, předloha Bosro, papír ohmataný, na okrajích na několika místech natržený, nepatrně pošpiněný mimo tisk, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pierre Gabriel Berthault
(1737-1831)
Revoluční výbor za jakobínského teroru
Položka č.: 1154Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:58
rytina, 23,5 x 30 cm, předloha Fragonard, papír ohmataný, na pravém okraji natržený, na zadní straně podlepený lepenkou, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hippolyte Prudhomme
(1793-1853)
Otevření generálních stavů ve Versailles 5. května 1789
Položka č.: 1153Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:57
rytina, 30 x 42 cm, předloha Auguste Couder, papír mírně zažloutlý, s nepatrnými hnědými skvrnkami, na pár místech na okraji natržený, celkově ohmataný papír, stopa po lepence na zadní straně papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Edme Bovinet
(1767-1832)
Výcvik císařské gardy za přítomnosti dvou císařů
Položka č.: 1152Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:56
rytina, 32 x 43,5 cm, předloha Swebach - Despontaines, papír zažloutlý, s četnými hnědými skvrnkami, na pár místech na okraji natržený, celkově ohmataný papír, zateklina mimo tisk, lepenka na zadní straně papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
F.M. Will
Dobytí Bastily
Položka č.: 1151Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:55
rytina, 24,3 x 28 cm, excudit A.V., předloha Jean Louis Prieur, papír ohmataný, zahnědlý, v jednom místě natržený, s četnými hnědými skvrnkami, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Louis Binet
(1744-1800)
Deklarace lidských práv
Položka č.: 1150Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:54
akvatinta, 46,3 x 37,9 cm, předloha Bénard , okraje papíru potrhané, celkově zašpiněný papír s četnými hnědýmmi skvrnkami, cca 30 cm natržený, v této části je papír podlepený lepenkou, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Louis Binet
(1744-1800)
Constitution de la République Française
Položka č.: 1149Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:53
akvatinta, 43,9 x 37 cm, předloha Bénard, značeno v desce Binet, Rue Aubry le Boucher, 34, papír ohmataný, s výraznou zateklinou, pošpiněný, na papíru jsou četné hnědé skvrnky, roh papíru je ohnutý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Dobytí Bastily
Položka č.: 1148Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:52
rytina, 26 x 35,4 cm, okraje papíru otrhané a odřené, papír je ohmataný a pošpiněný a celkově zahnědlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Testament de Louis XVI
Položka č.: 1147Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:51
rytina, 37 x 23,2 cm, okraje papíru potrhané a odřené, papír je ohmataný, ušpiněný a lehce zahnědlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jean Duplessis-Bertaux
(1747-1819)
Zatčení Rebespierra dne 28. července 1794
Položka č.: 1146Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:50
rytina, 23,2 x 29 cm, podle Pierre Gabriel Berthaulta, drobné skvrnky na papíře, papír je ohmataný, rožky jsou ohnuté a otlačené , Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jean Duplessis-Bertaux
(1747-1819)
Jean Paul Marat
Položka č.: 1145Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:49
rytina, 43 x 28 cm, podle Charles Francois Gabriel Levacheze, papír celkově zažloutlý, při okrajích až zahnědlý, s četnými hnědými skvnkami a zeteklinou na horním okraji, okraj papíru na jednom místě natržený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
F.C Vogel
Napoleon obklopený nejslavnějšími osobnostmi své doby
Položka č.: 1144Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:48
rytina, 60,3 x 77,9 cm, v tisku LD: Peint par Victor Adam,, PD: lith par Marin Lavigne. mimo tisk LD: Hemiegegehen von F.C. Vogel in Frankfort A/M, papír odřený a potrhaný, s četnými hnědými skvrnkami, v tisku cca 24 cm natržený kus, skvrny od lepidla v tisku, papír je celkově zažloutlý, Antiqari.a…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Charlotta Cordayová, vražedkyně Jeana-Paula Marata
Položka č.: 1143Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:47
rytina, 43,2 x 28,1 cm, papír ohmataný, zatekliny mimo tisk, četné hnědé skvrnky, i v tisku, zažloutlý papír, lepenka na zadní straně papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Chtěl bych nějakou bižuterii k ohozu.
Položka č.: 1088Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:52
tuš, papír, 23 x 25,7 cm, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Andrej Bělocvětov
(1923-1997)
Nuda pláž
Položka č.: 1077Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:41
tuš, papír, 22,6 x 33 cm, oboustranná kresba, dole text: Tak mi snad konečně věříš, že se tu člověk může akorát nudit!, při pravém dolním okraji mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Blahoslav Novotný
(1917-1983)
Vladimír Slavínský
Položka č.: 1067Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:31
tuš, papír, 1940, 31,2 x 20,8 cm, sign. PD Honza, dole text: Kam se hrabe Astaire na Slavínského!, na zadní straně autorovy technické poznámky, při okrajích mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, studium na Škole uměleckých řemesel v Brně a ČVUT v Praze
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Emanuel z Lešehradu
Jen víra
Položka č.: 977Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:01
bibliofilie, podpis autora na předsádce, autor ob. a úpravy neuveden, 3. sv. ed. Zlatá serie českých národ. autorů, vydal Vladislav E. Coufal, nákladem EMNA, Praha 1940, pův. brož, 107 s., vazba částečně rozlepená, obálka zažloutlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Toman
(1877-1946)
Měsíce / Melancholická pout
Položka č.: 972Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:56
Bibliofilie, dvě sbírky, básníkův podpis na patitulu sbírky Měsíce, úprava a 4 celostr. ilustrace Zd. Kratochvíl, ed. Zlatokvět 9. sv., vydal Fr. Borový, Praha 1918; Melancholická pout, kresba na ob. B. Haunerová, ed. Obzory 2. sv., vydal Umělecký měsíčník Obzory, Praha 1906, 2 x orig. brož, (32s.)…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO