• František Kobliha

    (1877-1962)

    K. Neumannová: Almanach knih dobrých autorů 1914

    Položka č.: 1299

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:23

    bibliofilie, titul. list z knihy Tribulat Bonhomet (příl.), Sv. Vít (příl.), titul. a úvodní viněta a 8 závěr. vinět vše dřevorytem Fr. Kobliha, ob. Almanachu a titul. list z knihy Osamělý (příl.) M. Klicman, titul. list z knihy Svítání linorytem (příl.) V.H. Brunner, sest. a vydala Kamilla Neumanno…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Husitská doba Mikoláše Aleše

    Položka č.: 1296

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:20

    bibliofilie, vydalo VOK, Praha okolo roku 1930, 500 výtisků, ruční papír, nestr., 19 s., brož, obálka lehce zašlá jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Růžena Autengrubrová: Růžová zahrádka nejmenší

    Položka č.: 1288

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:12

    bibliofilie, sign. lept ve frontispise a grafická úprava C. Bouda, vydala jako soukromý tisk autorka, Praha 1930, nestr., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Kamil Bednář: Praha pod křídly války

    Položka č.: 1260

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:44

    bibliofilie, 6 x sign. litografie, návrh obálky a podpis v titulu Jos. Liesler, vydal Melantrich, Praha 1945, cpl. vazba s ob., 69s., obálka při krajích odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen s…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan C. Vondrouš

    (1884-1970)

    20. let Štenclova grafického závodu

    Položka č.: 1247

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:31

    bibliofilie, 30 x 21 cm, orig. lept J.C. Vondrouš a orig. lept V. Silovský v přílohách, sešit, lehce pokrčená obálka, drobné skvrny, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Jonese, E. M. Warda a G. W. Maynarda v USA

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    K. Horký: Předčasně zesnulý Franz Schmiedeberg

    Položka č.: 1242

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:26

    kniha, 21,5 x 15 cm, návrh ob.? a ilustrace Jar. Šváb, pro účastníky VII. shromáždění Spolku čs. bibliofilů věnuje Odborná škola typografická, Praha 1931, volné listy v deskách, 19s., desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na U…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Menhart

    (1897-1962)

    Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus

    Položka č.: 1237

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:21

    bibliofilie, podpis překladatele O.F. Bablera s věnováním Svat. Klírovi, šest večerních rozmluv Rubricia s Tympanem, každá je vytištěna jiným typografickým fontem, v úprava Hermann Zapf, tisk Hausdruckerei D. Stempel AG, Frankfurt n. M. 1958, karton. vazba, 46s., papír Zerkall, rohy lehce naražené, …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Krčma

    (1885-1950)

    Vzpomínky na Karla Hynka Máchu

    Položka č.: 1232

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:16

    kniha, výzdoba C. Bouda, 34. sv. knihovny Hyperion, tisk Kryl a Scotti, vydala Erna Janská, Praha 1928, 700ex., 174 s., celokož. vazba s zažbou a zlacením na hřbetu, zlac. ořízka, vazba na hřbetu ošoupaná, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die Gebrüder Kip 1+2

    Položka č.: 1211

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:55

    kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., 2x pův. nakladatelská clpl. vazba, 256+250s., mírně odřené a rozvolněné vazby, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Der Findling 1+2 Malý Dobráček

    Položka č.: 1210

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:54

    kniha, il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., 2x pův. nakladatelská clpl. vazba, 241+249s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Thomas Rowlandson

    (1756-1827)

    Flying Breakfast, or the Contents of a Nightcoach

    Položka č.: 1166

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:10

    kolorovaný lept, 1792, 19,3 x 31,7 cm, značeno PD P. T. N.; LD GLS, zezadu razítko Rudolf Trnečka; hodinář; Brno - Josefská 1, papír zahnědlý, při okrajích několik natržení cca 5 mm, která nezasahují do tisku, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ch. Chardon

    (1832-1896)

    Přísaha v mičovně: založení třech řádů v národním shromáždění 20.6.1789)

    Položka č.: 1156

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:00

    rytina, 34 x 45,4 cm, předloha David, papír zažloutlý, s četnými hnědými skvrnkami, ohmataný, při jedonm okraji ohnutý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • C. Molte

    Vítání direktoria

    Položka č.: 1155

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:59

    kolorovaný tisk, 38 x 50 cm, předloha Bosro, papír ohmataný, na okrajích na několika místech natržený, nepatrně pošpiněný mimo tisk, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pierre Gabriel Berthault

    (1737-1831)

    Revoluční výbor za jakobínského teroru

    Položka č.: 1154

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:58

    rytina, 23,5 x 30 cm, předloha Fragonard, papír ohmataný, na pravém okraji natržený, na zadní straně podlepený lepenkou, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hippolyte Prudhomme

    (1793-1853)

    Otevření generálních stavů ve Versailles 5. května 1789

    Položka č.: 1153

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:57

    rytina, 30 x 42 cm, předloha Auguste Couder, papír mírně zažloutlý, s nepatrnými hnědými skvrnkami, na pár místech na okraji natržený, celkově ohmataný papír, stopa po lepence na zadní straně papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Edme Bovinet

    (1767-1832)

    Výcvik císařské gardy za přítomnosti dvou císařů

    Položka č.: 1152

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:56

    rytina, 32 x 43,5 cm, předloha Swebach - Despontaines, papír zažloutlý, s četnými hnědými skvrnkami, na pár místech na okraji natržený, celkově ohmataný papír, zateklina mimo tisk, lepenka na zadní straně papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • F.M. Will

    Dobytí Bastily

    Položka č.: 1151

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:55

    rytina, 24,3 x 28 cm, excudit A.V., předloha Jean Louis Prieur, papír ohmataný, zahnědlý, v jednom místě natržený, s četnými hnědými skvrnkami, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Louis Binet

    (1744-1800)

    Deklarace lidských práv

    Položka č.: 1150

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:54

    akvatinta, 46,3 x 37,9 cm, předloha Bénard , okraje papíru potrhané, celkově zašpiněný papír s četnými hnědýmmi skvrnkami, cca 30 cm natržený, v této části je papír podlepený lepenkou, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Louis Binet

    (1744-1800)

    Constitution de la République Française

    Položka č.: 1149

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:53

    akvatinta, 43,9 x 37 cm, předloha Bénard, značeno v desce Binet, Rue Aubry le Boucher, 34, papír ohmataný, s výraznou zateklinou, pošpiněný, na papíru jsou četné hnědé skvrnky, roh papíru je ohnutý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Dobytí Bastily

    Položka č.: 1148

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:52

    rytina, 26 x 35,4 cm, okraje papíru otrhané a odřené, papír je ohmataný a pošpiněný a celkově zahnědlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Testament de Louis XVI

    Položka č.: 1147

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:51

    rytina, 37 x 23,2 cm, okraje papíru potrhané a odřené, papír je ohmataný, ušpiněný a lehce zahnědlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jean Duplessis-Bertaux

    (1747-1819)

    Zatčení Rebespierra dne 28. července 1794

    Položka č.: 1146

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:50

    rytina, 23,2 x 29 cm, podle Pierre Gabriel Berthaulta, drobné skvrnky na papíře, papír je ohmataný, rožky jsou ohnuté a otlačené , Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jean Duplessis-Bertaux

    (1747-1819)

    Jean Paul Marat

    Položka č.: 1145

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:49

    rytina, 43 x 28 cm, podle Charles Francois Gabriel Levacheze, papír celkově zažloutlý, při okrajích až zahnědlý, s četnými hnědými skvnkami a zeteklinou na horním okraji, okraj papíru na jednom místě natržený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • F.C Vogel

    Napoleon obklopený nejslavnějšími osobnostmi své doby

    Položka č.: 1144

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:48

    rytina, 60,3 x 77,9 cm, v tisku LD: Peint par Victor Adam,, PD: lith par Marin Lavigne. mimo tisk LD: Hemiegegehen von F.C. Vogel in Frankfort A/M, papír odřený a potrhaný, s četnými hnědými skvrnkami, v tisku cca 24 cm natržený kus, skvrny od lepidla v tisku, papír je celkově zažloutlý, Antiqari.a…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Charlotta Cordayová, vražedkyně Jeana-Paula Marata

    Položka č.: 1143

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:47

    rytina, 43,2 x 28,1 cm, papír ohmataný, zatekliny mimo tisk, četné hnědé skvrnky, i v tisku, zažloutlý papír, lepenka na zadní straně papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Chtěl bych nějakou bižuterii k ohozu.

    Položka č.: 1088

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:52

    tuš, papír, 23 x 25,7 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Nuda pláž

    Položka č.: 1077

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:41

    tuš, papír, 22,6 x 33 cm, oboustranná kresba, dole text: Tak mi snad konečně věříš, že se tu člověk může akorát nudit!, při pravém dolním okraji mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Blahoslav Novotný

    (1917-1983)

    Vladimír Slavínský

    Položka č.: 1067

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:31

    tuš, papír, 1940, 31,2 x 20,8 cm, sign. PD Honza, dole text: Kam se hrabe Astaire na Slavínského!, na zadní straně autorovy technické poznámky, při okrajích mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, studium na Škole uměleckých řemesel v Brně a ČVUT v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Emanuel z Lešehradu

    Jen víra

    Položka č.: 977

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:01

    bibliofilie, podpis autora na předsádce, autor ob. a úpravy neuveden, 3. sv. ed. Zlatá serie českých národ. autorů, vydal Vladislav E. Coufal, nákladem EMNA, Praha 1940, pův. brož, 107 s., vazba částečně rozlepená, obálka zažloutlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1877-1946)

    Měsíce / Melancholická pout

    Položka č.: 972

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:56

    Bibliofilie, dvě sbírky, básníkův podpis na patitulu sbírky Měsíce, úprava a 4 celostr. ilustrace Zd. Kratochvíl, ed. Zlatokvět 9. sv., vydal Fr. Borový, Praha 1918; Melancholická pout, kresba na ob. B. Haunerová, ed. Obzory 2. sv., vydal Umělecký měsíčník Obzory, Praha 1906, 2 x orig. brož, (32s.)…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook