-
Bohumír Matal
(1922-1988)
Akademický malíř Bohumír Matal
No.: 263Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, podpis na obálce a vlastnoruční přípis s iniciály na pozvánce k výstavě B. Matal, vyd. Krajská galerie, Ostrava, 1957, sešit, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the member of Skupina 42, The Umelecka beseda, SVU Ales in Brno and The Union of Moravian-Silesian Fine Artists
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
120. výstava Východoslovenského muzea v Košicích
No.: 273Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, letáček se seznamem vyst. prací (51) s dobovými cenami, vyd. Východoslovenské muzeum, Košice, 1930, na titulu rukopisný vpisek 1930 a Košice barevnou pastelkou (J.Z.?), 4s., trochu pomačkáno a ušpiněno, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., memb…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Nové obrazy a kresby
No.: 277Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, kresba tužkou na zadní straně (J.Z.?), vyd. Alšova síň, Umělecká beseda, Praha, 1937, dvojlist (4s.), se seznamem vyst. prací (37), dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Associa…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Hoši od Bobří řeky
No.: 298Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ilustrace Z. Burian, ilustrace v textu J. Foglar, sběratelské vydání, vydal Albatros, Praha 2019, 231 +27 s., poloplátěná vazba, drobný škrábanec na vazbě, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Stínadla se bouří
No.: 302Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, exilové vydání, ilustrace J. Fischer, vydal Daniel Strož, Michov 1985, 500 výtisků, 191 s., brož, lehce zašpiněná, zvlněná vazba, skvrna na vazbě a prvních dvou listech, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Minář
(1901-1973)
J.V. Sládek: Selské písně - Nové selské písně
No.: 636Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, tříbarevný sign. dřevoryt K. Minář, úprava K. Dyrynk, vydal Vl. Žikeš, Praha 1936, Ex. 61/200, vazba A.L. Jirout, 92 s., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Pirner, J. Obrovsky, V. Bukovac, member of JUV in Prague, The Hollar As…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Hiršal
Noclehy s klekánicí
No.: 753Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování J. Hiršal, úprava Jar. Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1942, 44 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
August Vermeylen: Věčný žid
No.: 566Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14,5 cm, pův. lept ve frontispisu a návrh a úprava vazby J. Konůpek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ex. 254/500 na Japanu Banzay, ed. Symposion, pův. clkžn. tlačená vazba se zlacením na hřbetu, 170s., velmi dobrý, stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Koula and …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Letopisy pražské o zlých dobách po smrti králě Přemysla Otakara II.
No.: 574Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 32 x 23 cm, 6x celostr. dřevoryt, titl. list a il. v textu J. Konůpek, vyd. Alois Dyk, Praha, 1930, kniha č. 1, ex.: 74/220, suchá pečeť vydavatele v tiráži, pův. sešit v obálce, 57s., vepsáno věnování bez souvislosti, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof.…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Tavík František Šimon
(1877-1942)
M. Alcoforado: Portugalské listy
No.: 622Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept ve frontispisu, ilustrace, návrh ozdob, vazby a předsádky, úprava T. F. Šimon, vazba knihař Ant. Malík, úprava M. Kaláb, přel. a doslov napsal H. Jelínek, vydal Arthur Novák, Praha 1916, polopergamen. vazba se zlac. reliéfy a hřbetem, zlac. ořízka, ex. 462/730, 42 s., papír Zanders…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Písně ostrovů a bídy
No.: 624Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, litografie L. Jiřincová, upravil a vydal F.J. Müller, Praha 1942, 20 sv. edice Krásná užitková kniha, 300 výtisků, losincký papír, nestr., karton vazba s refiéfem, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. T. F. Simon
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
1. výstava v D 37
No.: 253Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, dvojlist s titulní stranou a dvěma stranami se seznamem vyst. prací: F. Gross, M. Hák, Fr. Hudeček, B. Lacina, L. Zívr a V. Zykmund, celkem 36 děl, zažloutlý papír, trhlinky při okrajích, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Slabý
(1863-1919)
Máj romantická báseň Karla Hynka Máchy
No.: 422Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24,5 x 18,5 cm, ilustrace V. Černý, J.F. Hetteš, P. Körbr, A. Liescher, F. Slabý, vydal I.L. Kober, Praha (1901), 46 s., clpl. vazba se stříbrným reliéfem, a ořízka, svázalo knihařství Vilka a Karásek, lehce zašpiněná, na hřbetu lehce poškozená, praská předsádka, ohmatané listy, dobrý s…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
K. H. Mácha: Máj
No.: 421Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 27 x 19 cm, ilustrace J. Zrzavý, typo. úprava O. Menhart, vydalo nakladatelství Sfinx Bohumil Janda, Praha 1941, 5. sv. Knihovny mistrů, 87 s., karton vazba, lehce zašlá, zadní roh poškozený, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Guillaume Apollinaire
(1880-1918)
Alkoholy
No.: 406Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, překlad P. Kopta, doslov V. Černý, strojopis v kartonových deskách z roku 1979, 120s., il. na ob. a na patitulu Jaša David?, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marian Swinarski
Znaki Porcelany
No.: 399Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, značky evropského porcelánu a polské keramiky, Poznań 1949, brož, 352 s., lepeno, zachovalý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
. neurčený autor
Ruční papír z Velkých Losin
No.: 383Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
soubor papírů a obálek, 32 x 23 cm, 19 obálek a 17 ruční papír s průsvitkou (žerotínský lev) z Velkých Losin, textová část na ručním papíru, vše v kart. kazetě, utrženy papírové úchyty držící soubor papírů uvnitř kazety, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Putování malého elfa
No.: 368Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15 reprodukcí dřevorytů a reprodukce dřevorytu na přední straně obálky, faksimile původního Váchalova vydání z roku 1911, úvodní báseň Jos. Šimánek, Editio Libri redivivi 6, vydali Lege artis a Půdorys, Praha 1995, brož, 36s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple o…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Dokonalá magie budoucnosti
No.: 363Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile původního vydání, 92 textových stran s dřevoryty a 35 čb. a barev. reprodukcí dřevorytů na přílohách, k tisku připravil a přebal navrhnul Vl. Zadrobílek, edice Slovo a obraz, vydal Trigon, Praha 1992, karton. vazba s ob., 170s., velmi dobrý stav, drobně opotřebené rohy obálky, Prove…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Erotikové - cyklus 20 kreseb
No.: 360Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile cyklu kreseb J. Váchala, k vydání připravil a doslovem opatřil Jar. Anděl, vydal Ladislav Horáček - Paseka, Praha - Litomyšl 2001, brož, 69s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-fou…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Mystika čichu
No.: 358Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Reprint tisku z roku 1920, ilustrace dřevorytem, úprava, návrh vazby, sazba a tisk J. Váchal, mystický popis a výklad pachů, které člověka obklopují, doplněný kolorovanými dřevoryty, k vydání připravil a doslovem opatřil Jiří Olič, vydal Ladislav Horáček - Paseka, Praha - Litomyšl 2008, karto…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Platon: obrana Sokratova
No.: 346Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty vyzdobil C. Bouda, překlad Dr. Jar. Ludvíkovský, 36. svazek knihovny Hyperion, vydala Erna Janská, Praha 1929, svázal Ant. Tvrdý, 83 s., celokožená vazba se zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kysela
(1881-1941)
Viktor Dyk: Krysař
No.: 344Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a dřevoryty Fr. Kysela, vydal Fr. Borový, Praha 1915, 1. sv. Zlatokvětu, svázal A. Jelínek, 79 s., celokož. vazba s raženou reliéfním dekorem, při okrajích lehce odřená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Applied Arts in Prague,…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Svatopluk Čech
(1846-1908)
Nový epochální výlet pana Broučka, tentokráte do 15. století
No.: 336Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 13 cm, il. V. Oliva, vyd. F. Topič, Praha, 1888, pův. clpl. vazba s ražbou Josef Pfeiffer, zlacená ořízka, 316s., restaurováno, nová předsádka, lehce opotřený hřbet, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Svatopluk Čech
(1846-1908)
Pravý výlet pana Broučka do měsíce
No.: 335Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 13 cm, il. V. Oliva, vyd. F. Topič, Praha, 1888, první vydání, pův. clpl. vazba s ražbou, 185s., zkosený hřbet, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Karel May: Černý mustang
No.: 329Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 12,5 cm, vazba, ilustrace Zd. Burian a Věnceslav Černý, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1933, překlad V. Sokol, edice S puškou a lassem, 327 s., clpl. vazba, zkosená vazba, lehce poškozený hřbet, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. O…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Jules Verne
(1828-1905)
Děti Kapitána Granta
No.: 318Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 20,5 x 15 cm, il. Riou, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1934, IV. vydání, 564 s., pův. clpl. zdobená vazba, lehce odřený hřbet knihy, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Dva roky prázdnin
No.: 317Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 20,5 x 15 cm, il. L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1931, V. vydání, 299 s., pův. clpl. zdobená vazba, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Honba za meteorem
No.: 313Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, pův. xylografcké ilustrace G. Roux, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1925, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 243 s., lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Karel May
(1842-1912)
Ve stínu palem
No.: 312Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obs. povídky Gum, Krumir, Ghasua, Proklatec a Kristus a Mohamed, ilustrace Jos. Ulrich, přel. J.K. Landa, 14. sv. v ediční řadě Malá série románů, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1932, pův. naklad. celopl. vazba, 429 s., vazba zkosená, hrany desek místy odřené, na deskách odřeniny, Provenanc…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED