Bidden items
LIST OF AUTHORS-
František Kobliha (Rare books (211th auction) - oline part)
(1877-1962)
Ruská láska
No.: 1254Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:38
bibliofilie, dvoubarev. titul a viněta dřevorytem Fr. Kobliha, tisk Kryl a Scotti, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady 1921, pův. polopergamen. vazba, zlac. ořízka, 47s., Ullersdorf ruční papír, ex. 500, vázal patrně L. Bradáč, drobné odřeniny hran, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Os…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Michl (Rare books (211th auction) - oline part)
(1901-1977)
Petr Bezruč: Já
No.: 1255Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:39
bibliofilie, frontispis a závěr. viněta sign. dřevorytem Ff. Michl, podpis na patitulu P. Bezruč, úprava E. Petlán, vydal ve prospěch Ústavu pro hluchoněmé děti v Plzni Miloslav Matas, Plzeň 1930, pův. brož, 11s., ex. 130/300, papír Zanders, velmi pěkný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Richard Marek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1883-1951)
Jakub Deml: Domů
No.: 1256Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:40
bibliofilie, frontispis Jos. Marek, 2 světlotisk. reprodukce, tisk Kryl a Scotti, vydal nákladem vlastním Jakub Deml, Královské Vinohrady 1913, pův. brož, 86s., ob. na hřbetu poškozená a místy vyšisovaná, vazba rozvolněná, několik uvolněných listů, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emmerich Alois Hruška (Rare books (211th auction) - oline part)
(1895-1957)
Balada o bibliofilu a básníku
No.: 1257Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:41
bibliofilie, 2 ilustrace a viněta v titulu E. A. Hruška, v upomínku IV. bibliofilského večera, vytiskl a vydal Alois Koníček, Praha 1928, pův. sešit, ex. 200, Pannekoek,nestr.(20), skrvny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Šerých (Rare books (211th auction) - oline part)
(1928-2014)
Hermor Lilia: Verše tajného básníka
No.: 1258Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:42
bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiq…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Špála (Rare books (211th auction) - oline part)
(1885-1946)
Almanach na rok 1914
No.: 1259Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:43
Bibliofilie, čtyři roční období v raném kubistickém pojetí V. Špály, kalendárium, básně, studie a krátké prozaické texty, autoři příspěvků a vydavatelé: Josef Čapek; Karel Čapek; Otokar Fischer; Stanislav Hanuš; Vlastislav Hofman; Josef Kodíček; Stanislav K. Neumann; Arne Novák; Václav Špála; Václav…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Liesler (Rare books (211th auction) - oline part)
(1912-2005)
Kamil Bednář: Praha pod křídly války
No.: 1260Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:44
bibliofilie, 6 x sign. litografie, návrh obálky a podpis v titulu Jos. Liesler, vydal Melantrich, Praha 1945, cpl. vazba s ob., 69s., obálka při krajích odřená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář (Rare books (211th auction) - oline part)
(1914-2002)
Mode d´emploi
No.: 1261Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:45
brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Erika Abrams, Paříž 1988, edice Revue K, Ex. 823/900, brož., nestr., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Lada (Rare books (211th auction) - oline part)
(1887-1957)
Chaloupka - měsíčník pro děti
No.: 1262Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:46
časopis, 3 celostr. vyobrazení a 11 pérovek v textu Jos. Lada, řídí a vydává Stanislav Minařík, Praha 1922, polopl. vazba, 68s., dobrý stav, desky odřené, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Salvador Dalí (Rare books (211th auction) - oline part)
(1904-1989)
Hommage á Meissonier
No.: 1263Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:47
bibliofilie, 4x barev. litografie a obálka S. Dalí, katalog výstavy, vydal Hotel Meurice, Praha 1967, obálka na hřbetu poškozená, při okrajích odřená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts in Madrid at the atelier of prof. Moreno y Carbonero
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Liesler (Rare books (211th auction) - oline part)
(1912-2005)
Karel Fron: Verše
No.: 1264Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:48
bibliofilie, 2x orig. sign. rytiny Josefa Lieslera, tisk Pavel Římal, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1991, volné listy v orig. obálce, ex. 145/150, nestr. (40), losinský ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of Th…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda (Rare books (211th auction) - oline part)
(1901-1984)
Fr. Hrubín: Zpěv lásky k životu
No.: 1265Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:49
bibliofilie, frontispis s podpisem C. Bouda, úprava Z. Seydl, novoročenka s básní Fr. Hrubína, vydal Čs. spisovatel, Praha 1955, volné listy v obálce, 12s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Grap…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Svolinský (Rare books (211th auction) - oline part)
(1896-1986)
Dopisy neznámé šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796
No.: 1266Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:50
bibliofilie, mědiryt s podobiznou J. Dobrovského ve frontispisu K. Svolinský, k vydání připrail a textem uvedl V.A. Francev, úprava M. Kaláb, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1929, volné listy v obálce, 40s., Van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof.…
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda (Rare books (211th auction) - oline part)
(1901-1984)
Jan Neruda: Prosté motivy
No.: 1267Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:51
bibliofilie, 4x mědirytina C. Bouda, úprava M. Kaláb, tisk péčí Jar. Picky, doslov Mil. Novotný, 3. sv. ed. Díla,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1951, brož, 97s., desky při krajích zašlé , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Kolíbal (Rare books (211th auction) - oline part)
(1925)
Torquatto Tasso: Šeptání noci
No.: 1268Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:52
bibliofilie, 5x litografie a obálka St. Kolíbal, úprava O. Hlavsa, tisk Jos. Hrachovec, přel. Jan Vladislav, 11. sv. edice Milé knížky,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1956, volné listy v obálce, 45s., maršovský ruční papír, obálka při krajích zašlá, velmi dobrý stav, Proven…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojmír Vokolek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1910-2001)
Vladimír Vokolek: První blahoslavenství
No.: 1269Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:53
bibliofilie, obálka, frontispis, titul. viněta, linkové dekorace v textu, závěr. viněta vše dřevorytem Vojmír Vokolek, 2. sv. edice Lis tří bratří, tiskl a vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1940, pův. brož, 46s., ex. 350, velmi dobrý stav, obálka při krajích lehce zašlá, Provenance: Antiquarian Ost…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alena Antonová (Rare books (211th auction) - oline part)
(1930-2021)
Petr Kopta: Nevinobraní
No.: 1270Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:54
bibliofilie, orig. sign. tříbarev. lept v samostatné příloze a podpis v tiráži Alena Antonová, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, podpis autora za titulem, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2006, volné listy v obálce, ex. 200/580, nestr. (12), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní…
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal (Rare books (211th auction) - oline part)
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
No.: 1271Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:55
bibliofilie, 35 čb. dřevorytů J. Váchal, úprava O. Menhart, sv.7 ed. Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, 68s., volné listy v pův. papírových deskách, ex. 576/1001, similijapan, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent membe…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Komárek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1928-2002)
Zdeněk Mahler: Kdo svůj národ miluje, nešetří ho
No.: 1272Auction price: 4.500 CZK (188 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:56
bibliofilie, 5x orig. sign. suchá jehla Vl. Komárek, podpis Zd. Mahlera na titulu, úprava K. Vilgus, vydalo Naklatelství Primus, Praha 1995, karton. vazba, ex. 42/200, 39s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Minar, Stipl
Current price: 4.500 CZK (188 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Matoušek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1890-1977)
J.S. Machar: Bezručovi
No.: 1273Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:57
bibliofilie, sign. litografie ve frontispise a 5x litografie v příloze O. Matoušek, podpis J.S. Machar, vydal Bohuslav Bezecný, Mor. Ostrava 1937, ex. 138/140, 27 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Pirner at …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Hermína Melicharová (Rare books (211th auction) - oline part)
Hesiodos: Zrození bohů
No.: 1274Auction price: 1.400 CZK (59 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:58
bibliofilie, 4x orig. sign. lept s akvatintou, lept na obálce, úprava a podpis za titulem H. Melicharová, tisk M. Pegrassi, překlad J. Nováková, vydal SNKLHU, Praha 1957, volné listy v papírové obálce, ex. 300, 51 s., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, celofánový přebal, Provenance: Antiquarian…
Current price: 1.400 CZK (59 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda (Rare books (211th auction) - oline part)
(1901-1984)
Fr. Langer: Pražské legendy
No.: 1275Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:59
kniha, podpis v titulu C. Bouda, vydal Albatros, Praha 1979, cpl. vazba s ob., 98s., velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mašek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1893-1973)
Jos. Hora: Rekviem
No.: 1276Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis Jos. Hory na titulu, 3x orig. sign. mědiryt, úprava a podpis za titulem V. Mašek, tisk M. Pegrassi, 2.sv. ed. Zlatokvět, II. řada, vydal Fr. Borový, Praha 1940, orig. brož, ex. 146/150, 41 s., pannekoek ruční papír, velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at …
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Dvořáček (Rare books (211th auction) - oline part)
(1895-1970)
Viktor Dyk: Klíč. Povídka o zločinu
No.: 1277Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:01
bibliofilie, 3x orig. celostr. lept a podpis v tiráži L. Dvořáček, úprava a podpis v tiráži Rud. Hála, 1.sv. ed. Amfora, vydal Josef Hladký, Hranice na Moravě 1927, volné listy v orig. obálce, ex. 84/200, 31 s., ruční papír Pannekoek , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1883-1950)
Josef Hora: Od první do poslední
No.: 1278Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:02
bibliofilie, 3x orig. celostr. lept, kresba na ob. a podpis v tiráži J. Konůpek, usp. a doslovem doprovodil Mil. Novotný, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1947, volné listy v obálce, nestr.(28), nečísl./90 ex., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula a…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Grigorij Musatov (Rare books (211th auction) - oline part)
(1889-1941)
Sovětské častušky
No.: 1279Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:03
bibliofilie, 6x kresba G. Musatov, úprava Fr. Muzika, vybrala a přeložila N. Melniková-Papoušková, tisk V.Vokolek, 214.sv. ed. Aventinum, vydal Ot. Marien-Štorch, Praha 1929, orig. brož, 105s., obálka při krajích pokrčená, 3 skvrny na obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Demel (Rare books (211th auction) - oline part)
(1942)
Katalog s grafikou
No.: 1280Auction price: 2.200 CZK (92 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:04
bibliofilie, podpis K. Demela v tiráži, přiložen orig. graf. list Rozkoš, 12,2 x 19,7, text ve francouštině, němčině a češtině, Ex. 82/1000, nestr., krouřková vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Z. Sklenar and J. Anderle at The Academy of Arts, Architectu…
Current price: 2.200 CZK (92 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ivan Jakovlevič Bilibin (Rare books (211th auction) - oline part)
(1876-1942)
Skazki. Carevna Ljaguška
No.: 1281Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:05
bibliofilie, ilustrace, rámcové dekorace,návrh obálky a úprava I. J. Bilibin, chomolitografický tisk, vydala Izdanie Ekspedicij Zagotovlenija Gosudarstvennych Bumag, Petrohrad 1901, sešit, 10s., 1 list a zadní desky chybí , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Istler (Rare books (211th auction) - oline part)
(1919-2000)
grafické listy k Obrtelovu Vodotrysku
No.: 1282Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:06
bibliofilie, 4x sign. barev. kombin. technika J. Istler (3x168/200+ 1x14/200), tisk P. Dřímal, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1987, ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of German painter Walte…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Flejšar (Rare books (211th auction) - oline part)
(1922-2010)
Plakát, užitá tvorba
No.: 1283Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:07
bibliofilie, obálka - rozkládací autorský plakát sítotiskem, 8 sítotiskových vyobrazení a úprava J. Flejšar, text katalogu E. Minář, katalog výstavy v Galerii Václava Špály v r. 1983, vydal SČVU, Praha 1983, sešit v ob., 30 x 21 cm, nestr. (20), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED