auction history

  • Josef Vojtěch Sedláček

    (1785-1836)

    Paměti Plzenské, gež ku poctě slawných Wladyk, slowůtných měssťanů a obywatelů král. kragského weysadnjho města Plzně

    No.: 601

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, vyd. Leopold Rayner, Plzeň, 1821, clpl. vazba, 143s., vodní mapa a flíčky na listech, tit. list restaurován, dobrý stav,

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

    Last auctioneer: ID1**1 History of bids

  • Václav Hanka

    (1791-1862)

    Starobylá Skládanie. Památka XIII. a XIV. weku z naywzácněgssjch rukopisów / wydaná od Wáclawa Hanky. Díl I.-III.

    No.: 597

    Auction price: 1.800 CZK (72 €)

    kniha, vyd. Bohumil Ház, Praha, 1817 a 1818, 2x plpl. a 1x karton. převazba, 206+264+263s., odřené a zašlé desky, na tit. listech razítka, flíčky na listech,

    Current price: 3.600 CZK (144 €)

    Last auctioneer: ID6**0 History of bids

  • Herman Boerhaave

    (1668-1738)

    Institutiones Medicae in Usus Annuae Exercitationis Domesticos

    No.: 595

    Auction price: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, jedno z prvních vydání knihy, která výrazně ovlivnila způsob výuky medicíny a organizaci zdravotnictví v celé Evropě, zejména pak vznik univerzitních nemocnic, vyd. Adam Jonath (Adami Ionath), Norimberg, 1756, latinsky, rytina na tit. listě, polokožená převazba, 548s. + index, desky zašlé a v…

    Current price: 2.000 CZK (80 €)

    Last auctioneer: ID5**0 History of bids

  • Kolektiv autorů

    History of the Russian War

    No.: 584

    kniha, 1856, 27 x 18,5 cm, množství vyobrazení, map a příloh, W. a R. Chambers, London - Edinburgh, vazba původní, celoplátěná, 580 stran, hřbet opraven páskou, mírně odřené kraje vazby, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Last auctioneer: ID4**9 History of bids

  • Johann Wolfgang Goethe

    (1749-1832)

    Goethes poetische und prosaische Werke in zwei Bänden

    No.: 578

    kniha, 1836, 27 x 18 cm, dvousvazkové básnické a prozaické dílo, bohatě ilustrováno, Verlag der J.G. Cottaschen Buchhandlung, Stuttgart und Tübingen, vazba původní, poloplátěná, 621 stran , stav dobrý, mírně odřená vazba a naprasklý hřbet, hnědé flíčky na listech, knižní blok pevně drží, Provenance:…

    Modlitební kniha

    No.: 573

    Auction price: 1.200 CZK (48 €)

    ručně kaligrafovaná kniha, 19. století, 17 x 10,5 cm, titul: Modlitby Svatý. Když se ráno probudíš, ručně psaná kniha modliteb, ruční vazba v kůži, ruční papír se zlatou ořízkou, 202 stran, značeno razítky majitele Václav Karásek Praha 1845-1935, mírně odřená vazba, popraskaný hřbet, Provenance: Ant…

    Current price: 1.800 CZK (72 €)

    Last auctioneer: ID8**1 History of bids

  • Martin Cochem

    (1634-1712)

    No.: 565

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, celostr. mědiryty s nábožen. motivy, závěrečná viněta, dvoubarevný tisk, knižní linky, vlysy, iniciálky, český text gotikou, rejstřík, předmluva, Tabule Měnjcých se Swátkůw ... od Roku 1766 až do Roku 1784. , přel. Edlbert Nymburský, vytiskl a vyd. U černého Orla vedle Mince Jan Norbert Fický…

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

  • Gustav Doré

    (1832-1883)

    Svaté písmo I., II.

    No.: 564

    Auction price: 5.000 CZK (200 €)

    bibliofilie, dva svazky výpravného vydání písma svatého doprázené velkoformátovými xylografickými ilustracemi G. Doré, sloupcové ornamenty H. Giacomelly, vydání dle Vulgáty, red. Václav Štulc a Ant. Lenz, vyd. J. Otto, Praha, 1888 a 1892, 119 a 111 obr. vyobr., 2x celokožená nakladatelská vazba se b…

    Current price: 5.500 CZK (220 €)

  • Jakub Malý

    (1811-1885)

    Nowý Pražský kalendář pro město i pro wenkow na obyčejný, 365 dní mající rok po Kristově narození 1865, osmnáctý ročník

    No.: 560

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    kniha, 1864, 23 x 19 cm, kalendář sestavil J. Malý, český buditel a novinář, nakl. Synové Bohumila Haase, Praha, převazba, poloplátěná, 174 stran, stav dobrý, skvrny na stránkách, záznamy majitele, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Filip Stanislav Kodym

    (1811-1884)

    Naučení o žiwlech, jejich moci a wlastnostech, díl I.

    No.: 557

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    kniha, 1849, 18 x 11 cm, vydala Matice česká, vazba původní, celoplátěná, 343 stran, vlepeno ex libris F. Hoffmeistera, vazba opotřebená, část listů zašpiněných, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (24 €)

    Last auctioneer: ID5**9 History of bids

  • Štěpán Bačkora

    (1813-1887)

    Praktické učení zeměpisné Čech

    No.: 556

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    kniha, 1863, 21 x 13,5 cm, vydáno nákladem autora, vazba původní, poloplátěná, 111 stran, stav dobrý, lehce zažloutlé stránky, opotřebená vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • František Adolf Šubert

    Čechy, komplet

    No.: 546

    Auction price: 22.000 CZK (880 €)

    kniha, 1883 - 1908, 39,5 x 29 cm, monumentální vlastivědné dílo Čechy z nakladatelství Jana Otty, Společnou prací spisovatelů a umělců českých. Vede Fr. Ad. Šubert [od dílu II. spolu s F. A. Borovským, od dílu VII. pouze Borovský, od dílu X. Alois Jirásek]. Obrazovou část pořádá Karel Liebscher, nep…

    Current price: 22.000 CZK (880 €)

    Last auctioneer: ID7**8 History of bids

  • Jiří Orten

    (1919-1941)

    Ohnice

    No.: 542

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    kniha, vyšlo pod pseudonymem autora Jiří Jakub, vyd. Melantrich, Praha, 1941, plpl. vazba, 112s., velmi dobrý stav,

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Frank Wenig: Pohádky z naší kuchyně

    No.: 539

    kniha, vzácně se objevující titul s ilustracemi J. Čapka, vyd. Nakladatelství československé obce sokolské, Praha, 1931, sváháno nití, 40 stran, nit povolena, při dolním okraji obálky stopa po zateklině, hřbet odřený a částečně natržený, dobrý, hezký stav, , studied at The Secondary School of Aplied…

  • Karel Jílek

    (1919-1941)

    Cesta k mrazu

    No.: 538

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    kniha, vyd. Václav Petr, Praha, 1940, ed. Erb, pův. brož, 56s., mírně zašlé okraje, dobrý stav,

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Ivan Skála

    (1922-1997)

    Křesadlo

    No.: 537

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    kniha, podpis s věnováním Heleně Teigové na patitulu I. Skála, vyd. Mladá fronta, Praha, 1946, ed. První svazky, sv. I., upr. Zd. Seydl, pův. brož, 48s. krásný stav,

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: ID2**0 History of bids

  • Oldřich Nouza

    (1903-1974)

    Rozmluva přes plot

    No.: 532

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    kniha, podpis s věnováním naproti titulu O. Nouza, vyd. Václav Petr, Praha, 1939, ed. První knížky, sv. 6, brož, 47s., lehce opotřebené okraje, velmi dobrý stav,

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Vilém Mrštík

    (1863-1912)

    Pohádka Máje

    No.: 529

    kniha, první vydání, ilustrováno, vyd. J. Otto, Praha, 1897, plpl. převazba s ozdobným zlacením, 506s., mírně odřené hrany desek, jinak velmi dobrý stav,

    Current price: 1.200 CZK (48 €)

  • Různí autoři

    Pamětní spis vydaný na oslavu sté ročnice vynálezu litografie

    No.: 528

    kniha, obs. řadu čb. i bar. vyobrazení a texty růžných autorů, vyd. zástupci Pražských sdružení litografických, redakce V. Koranda, pův. clpl. zdobená vazba, pův. obálka vevázána, 118s., flíčky na deskách, v rozích plátno mírně poškozené, dobrý stav,

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Spása skrze židy

    No.: 526

    kniha, vzácně se objevující titul, vyd. Josef Florian, Stará Říše na Moravě, 1911, polokožená převazba, zlacená horní ořízka, 161s., výborný stav,

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Čs. legie ve Francii

    No.: 518

    Auction price: 2.400 CZK (96 €)

    album, obs. 99 reprodukcí obrazů, propagačních plakátů nebo lístků českých výtvarných umělců s tematikou čs. legií ve Francii, např. od Fr. Kupky, V. Preissiga, O. Gutfreunda, O. Nejedlého, V. Beneše, A. Longena a dalších, vyd. Památník odboje, Praha, 1923, svázaná brož, obálka na hřbetu přelepená, …

    Current price: 2.400 CZK (96 €)

    Last auctioneer: ID4**4 History of bids

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Pamětní list k 100. výročí zavedené československé koruny

    No.: 510

    tisk, 27,5 x 35,5 cm, poslední emise československých bankovek podle nerealizovaných návrhů Albína Brunovského, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Bratislava, the disciple of prof. V. Hloznik at The Academy of Fine Arts and Design

    Current price: 5.000 CZK (200 €)

  • Josip Plečnik

    (1872-1957)

    Výběr prací školy pro dekorativní architekturu v Praze z roku 1911-1921

    No.: 509

    Auction price: 5.500 CZK (220 €)

    kniha, 1927, 24 x 21 cm, 150 vyobrazených prací např. O. Rothmayera, J. Urbana, K. Faulhammera, J. Plečnika, polopergamenová vazba, 150 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Sada pamětních bankovek

    No.: 508

    Auction price: 3.200 CZK (128 €)

    6x tisk, 2019, poslední emise SBČS vydané Evropskou numizmatickou asociací, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Bratislava, the disciple of prof. V. Hloznik at The Academy of Fine Arts and Design

    Current price: 3.200 CZK (128 €)

  • Různí autoři

    Myslivost v zemích českých

    No.: 497

    Auction price: 3.000 CZK (120 €)

    kniha, 1902, 29 x 22 cm, kniha obsahuje 37 barvotiskových tabulí a mnohá vyobrazení v textu, I. L. Kober, Praha, tlačená vazba s jelenem, celoplátěná vazba, 415 stran, odřený výjev na vazbě, kniha restaurována, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 3.000 CZK (120 €)

    Last auctioneer: ID6**6 History of bids

  • Anonym

    Východoslovenské železiarne Košice – Československo

    No.: 494

    Auction price: 350 CZK (14 €)

    12 x pohlednice v obálce, 1966, 14,5 x 10,5 cm, soubor dvanácti pohlednic v papírovém obalu, Pressfoto, Bratislava, papírové pouzdro lehce opotřebené, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 350 CZK (14 €)

  • Josef Vaňhara

    (1907-1997)

    Zlín ve fotografii

    No.: 492

    leporelo, 1930, 17 x 11 cm, 22 čb. fotografií s popisky na zadní sraně fotografií, v českém, německém a anglickém jazyce, nakladatelství Tisk ve Zlíně, rozkládací leporelo, lehce opotřebeno, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Eugen Wiškovský

    (1888-1964)

    Eugen Wiškovský

    No.: 490

    fotografie, 1930, 18 x 13 cm, soubor 12 pohlednic, úvodní studii napsala A. Fárová, v edici Profily vydalo nakladatelství Orbis, volné fotografie v obálce, obálka mírně odřená a lehce zašpiněná, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.400 CZK (56 €)

  • Anonym

    Zora. Letecké album I/II

    No.: 488

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    album, 30,5 x 22,5 cm, album s obrázky z čokolád Zora, kolem r. 1936 , vazba původní, brožovaná, 2 x 22 stran, stav dobrý, opotřebené obálky, obrázky kompletní, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Anonym

    Geldsorten aller Länder

    No.: 486

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    album, 1910, 13,5 x 20 cm, album ražených replik mincí evropských mocností a jejich kolonií, popisový text anglicky, zašpiněné desky, na dvou místech lehká poškození , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.500 CZK (100 €)