-
František Muzika
(1900-1974)
Ch. Baudelaire: Malé básné prosou
Položka č.: 345Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept ve frontispisu a vazba Fr. Muzika, 37. svazek knihovny Hyperion, vydala Erna Janská, Praha 1929, svázal Ant. Tvrdý, 187 s., celokožená vazba se zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kysela
(1881-1941)
Viktor Dyk: Krysař
Položka č.: 344Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a dřevoryty Fr. Kysela, vydal Fr. Borový, Praha 1915, 1. sv. Zlatokvětu, svázal A. Jelínek, 79 s., celokož. vazba s raženou reliéfním dekorem, při okrajích lehce odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na uměleckoprůmyslové škole v Praze, na AVU tamtéž
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Neruda
(1834-1891)
Písně kosmické
Položka č.: 343Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava M. Kaláb, vydal F. Topič, Praha 1916, 7. vydání, svázal Ant. Malík, 81 s., celokožená vazba se zlaceným reliéfem, zl. ořízka, lehce vybledlý a odřený hřbet, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vratislav Hugo Brunner
(1886-1928)
Z Goethova odkazu
Položka č.: 342Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept, úprava a návrh vazby V.H. Brunner, vydal L. Bradáč, Praha 1916, překlad Ot. Fischer, 78 s., cl. kožená vazba se zlaceným písmem, zl. ořízka, na hřbetu poškozená, dole asi 1 cm chybí, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na …
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Kratochvíl
(1883-1961)
Fráňa Šrámek: Splav
Položka č.: 341Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a kresby Zd. Kratochvíl, vydal Fr. Borový, Praha 1916, IV. kniha Zlatokvětu, svázal Ant. Jelínek, 49 s., plpl. vazba se stříbrným reliéfem, při okrajích lehce zašlá, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Bukovace, B. Roubalíka, nevlastní bratr Jana Preislera,…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vratislav Hugo Brunner
(1886-1928)
Ot. Theer: Faëthón
Položka č.: 340Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a návrh vazby V.H. Brunner, vydal Fr. Borový, Praha 1916, svázal A. Jelínek, 65 s., cl.kožená vazba se zlaceným reliéfem, místy odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen ARTĚL, SČUG Hollar a SVU Mánes
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Kašpar
(1877-1934)
Jan Amos Komenský: Kšaft umírající matky Jednoty bratrské
Položka č.: 339Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, výzdoba Ad. Kašpar, typo. K. Dyrynk, vydal Spolek Bibliofilů, Praha 1908, svázal B. Fischer, 72 s., pergamen. vazba se zlaceným reliéfem, ohnuté, lehce zašpiněné desky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alexandr Vladimír Hrstka
(1890-1954)
Mikuláš Lenau: Miška
Položka č.: 338Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava A.V. Hrstka, vydali C.J. Matička, K. Dvořák, C.K. Latzel, Břevnov 1917, 5. sv. knihovny Bibliofil, Ex. 32/315, 38 s., svázal L. Bradáč, dedikace Dr. Kamila Reslera, celokožená vazba se zdobeným reliéfem, prohnuté desky, lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Hodný ml.
(1943)
B. Lacina: Pohádka o dobrodružstvích a o chrabrosti Jeruslana Lazareviče
Položka č.: 337Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podpis v tiráži a úprava O. Menhart, barev. a čb. dřevoryty B. Lacina, umělecká vazba L. Hodný, Pourova edice, vydal Víclav Pour, Praha 1945, polokož. vazba s ochr. pouzdře, 59 s., obálka vevázána vzadu, velmi pěkný stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Svatopluk Čech
(1846-1908)
Nový epochální výlet pana Broučka, tentokráte do 15. století
Položka č.: 336Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 13 cm, il. V. Oliva, vyd. F. Topič, Praha, 1888, pův. clpl. vazba s ražbou Josef Pfeiffer, zlacená ořízka, 316s., restaurováno, nová předsádka, lehce opotřený hřbet, dobrý stav , Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu
-
Svatopluk Čech
(1846-1908)
Pravý výlet pana Broučka do měsíce
Položka č.: 335Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 13 cm, il. V. Oliva, vyd. F. Topič, Praha, 1888, první vydání, pův. clpl. vazba s ražbou, 185s., zkosený hřbet, dobrý stav , Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Josef Augusta: Pravěké ptactvo
Položka č.: 334Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ob. a jedna ilustrace v příloze Zd. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1949, 283 s., nerozřezáno, brož. s obálkou, obálka při okrajích poškozená, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
K. May: Odkaz posledního Inky
Položka č.: 333Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
plakát, tisk, 84 x 59 cm, vydalo nakladatelství Toužimský a Moravec, Praha 1991 , při okraji natržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
G. Goll: Dakota v ohni
Položka č.: 332Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
plakát, tisk, 84 x 59 cm, vydalo nakladatelství Toužimský a Moravec, Praha 1991 , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
K. May: Vánoce
Položka č.: 331Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
plakát, tisk, 84 x 59 cm, vydalo nakladatelství Toužimský a Moravec, Praha 1991 , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
W.E. Johns: Biggles vzdušný komodor
Položka č.: 330Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
plakát, tisk, 84 x 59 cm, vydalo nakladatelství Toužimský a Moravec, Praha 1991 , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
J. Augusta: Hlubinami pravěku
Položka č.: 325Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 35 x 25 cm, návrh obálky, kresba na vazbě, 60 tabulí ilustrovaných barev. a čb. kvašem Zdeněk Burian, úvod a doprovodný text tabulí prof. J. Augusta, úprava E. Dostál, ed. Věda mládeži, vydala Mladá fronta, Praha 1956, celopl. vazba s ob., 39s + 60 příloh, listy lehce zažloutlé, ob. při krají…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Karel May: Černý mustang
Položka č.: 329Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 12,5 cm, vazba, ilustrace Zd. Burian a Věnceslav Černý, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1933, překlad V. Sokol, edice S puškou a lassem, 327 s., clpl. vazba, zkosená vazba, lehce poškozený hřbet, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Torry Gredsted: Zpívající šíp
Položka č.: 328Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 12,5 cm, 6 černobílých kvašů, 3 kresby v textu, vazba a ilustrace na titulu Zd. Burian, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1935, překlad M. Polívková, edice S puškou a lassem, 236 s., clpl. vazba, lehce zkosená, zašpiněná vazba, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského …
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Peter Jerndorff - Jessen: Severní hvězda
Položka č.: 327Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 6 čb. kvašů a lepená kresba na vazbě Z. Burian, edice S puškou a lassem, vydali Toužimský a Moravec, Praha 1936, pův. nakladatel. plpl. vazba, 194 s., lehce zkosený hřbet, hřbet a desky odřené, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, čl…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Berty Ženatý: Piráti a Bukanýři
Položka č.: 326Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 3 celostr. kvaše, 13 čb. pérovek v textu, 9 čb. iniciál Z. Burian, 3. sv. edice Hrdinové přírody, vydal Julius Albert, Praha 1934, 202 s., clpl. vazba, lehce zašlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Karel May: Vinnetou I-V
Položka č.: 324Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
5x kniha, 22,5 x 16 cm, obs. Indiánské léto, Rudý gentleman, Na Válečné stezce, Do věčných lovišť a Vinnetouův odkaz, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939-1940, il. Zd. Burian, 5x pův. clpl. vazba, 377+316+378+398+385s., mírně zkosené a odřené hřbety a okraje desek, všechny svazky restaurovány, prv…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Jules Verne
(1828-1905)
Černé Indie
Položka č.: 323Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 22 x 16 cm, tzv. lipská vazba, il. J. Férat, vyd. J. R. Vilímek, Praha, 1893, pův. clpl. nakl. vazba, 179s., opotřebená vazba, zkosený hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu
-
Jules Verne
(1828-1905)
Dvacet tisíc mil pod mořem
Položka č.: 322Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 22,5 x 16 cm, vyd. Jos. R. Vilímek, po roce 1900, vazba typu stužka, v horní části je stuha s nápisem Dobrodružné cesty - Výbor nejlepších románů Jul. Vernea, pův. vazba, zlato-červeno-černo-modrá ražba, 227s., zkosený hřbet a opotřebený hřbet, přední desky ve výborném stavu, Antikvariát Dláž…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Dobrodružství tří Rusů a tří Angličanů v Jižní Africe
Položka č.: 321Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 22,5 x 16 cm, vyd. Jos. R. Vilímek, po roce 1900, vazba typu stužka, v horní části je stuha s nápisem Dobrodružné cesty - Výbor nejlepších románů Jul. Vernea, pův. vazba, zlato-červeno-černo-modrá ražba, 227s., drobná skvrnka na zadní deskách, hřbet lehce vybledlý, přední desky jsou ve výborn…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Cesta kolem světa za osmdesáte dní
Položka č.: 320Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, román byl do češtiny přeložen v témže roce kdy premiérově vyšel ve Francii, přel. J. Drn, č. 2 roč. 7. Matice lidu na rok 1873, vydal Spolek pro vydávání laciných knih českých, Praha 1873, pův. brož, 244s., zkosená vazba, obálka zašlá,okraje otrhané, hřbet popraskaný, dobrý stav, A…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Reise um den Mond (Ze Země na Měsíc)
Položka č.: 319Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka vevázána před titulem, III. vydání, 2. sv. Julius Vernes Schriften vydal A. Hartlebens Verlag, Wien Pest Leipzig 1875, pův. clpl. vazba s ražbou a zlac. nápisem na deskách, 300s., konce hřbetu poškozené, desky zašlé, písmo na deskách vybledlé, vazba v přídeští rozvolněná, okraje listů …
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Děti Kapitána Granta
Položka č.: 318Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 20,5 x 15 cm, il. Riou, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1934, IV. vydání, 564 s., pův. clpl. zdobená vazba, lehce odřený hřbet knihy, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Dva roky prázdnin
Položka č.: 317Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 20,5 x 15 cm, il. L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1931, V. vydání, 299 s., pův. clpl. zdobená vazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Do středu Země
Položka č.: 316Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, il. V. Černý, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1929, II. vydání, 217 s., pův. clpl. zdobená vazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu