• Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Pantomima - nové vydání

    No.: 1496

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:40

    bibliofilie, 4. vydání stěžejního díla poetismu s novými ilustracemi, obálkou a úpravou K. Teiga, titulní list, úvodní ilustrace k jednotlivým oddílům Abeceda / Rodina harlekýnů / Papoušek na motocyklu / Depeše na kolečkách / Týden v barvách / Podivuhodný kouzelník / Exotická láska / Raketa / Můsa /…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Lukas

    (1915-2006)

    Jiří Trnka

    No.: 1544

    Auction price: 1.400 CZK (59 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:28

    fotografie, 17,9 x 13 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.400 CZK (59 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • John Heartfield

    (1891-1968)

    A. Avdějenko: Miluji

    No.: 1478

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:22

    kniha, obálku fotomontáží vytvořil J. Heartfield, vl. jménem Helmut Herzfeld, něm. výtvarník, typograf, tvůrce avantgardní fotomontáže, žil a tvořil po nástupu Hitlera v Praze, vytvořil přebaly k Haškovu Švejkovi, úprava J. Friml, ob. tisk V. Neubert, edice Spisovatelé Sovětského svatu sv. 1, vydal …

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Gut

    Květiny

    No.: 1595

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:19

    8x tužka, papír, 1854 - 1856, 30 x 23 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Proměny letce (metodická pomůcka)

    No.: 1573

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:57

    akvarel, tuš, papír, 54 x 100 cm, monogr. PD AW, mírně zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Dalibor Nesnídal

    Josef Formánek - Mluviti pravdu

    No.: 1558

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:42

    11x tuš, koláž, papír, 2008, 21 x 29,5 cm, ilustrace k románu Josefa Formánka Mluviti pravdu, vydal Smart Press 2008, kniha přiložena, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Martin Martinček

    (1913-2004)

    Martin Martinček

    No.: 1549

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:33

    12x fotografie, 30 x 24 cm, soubor 12 fotografií, text Karel Dvořák, obálka a graf. úprava Libor Fára, vyd. Pressfoto, ČTK, Praha, 1979, edice Mezinárodní fotografie, sv. 3, volné fotografie a textová část v pap. obálkace, obálka místy začloutlá, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážd…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    Novoročenka 1954

    No.: 1555

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:39

    fototisk, fototisková reprodukce kresby Cirkus na Letné z r. 1951, 1953, 16,7 x 23,9 , osobní přání s podpisem, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The Umelecka beseda

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Procházka

    (1818-1893)

    Žiwot sw. Františka Borgie

    No.: 1520

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:04

    kniha, edice Bibliotéka životů Swatých, Nákladem Dědictví sv. Cyrilla s Methodia pro rok 1860, tiskem dědiců Rudolfa Rohrera, v komisi u Nitsche a Grosse, vydáno w Brně 1860, původní kartonová obálka, 712 stran, velmi dobře zachováno, zažloutlé listy, skrny a drobná poškození na obálce , Provenanc…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Most

    No.: 1499

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:43

    bibliofilie, Básně 1919-1921, s předmluvou z r. 1937 - obálka, titulní list, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1937, orig. brož, 212s., velmi dobrý stav, obálka při krajích oříznutá, Provenance: Antiquarian Ostrovní, stu…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vít Obrtel

    (1901-1988)

    Kštice Bereniky

    No.: 1477

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:21

    bibliofilie, typografie V. Obrtel?, dvoubarev. titul, 1. sv. edice Kvart, tisk Fr. Loos, vydal Václav Čejka, Praha 1937, 74s., orig. brož., částečně nerozřezáno, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mathilde Ringelsberg

    Květiny

    No.: 1596

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:20

    5x tužka, papír, 1829 - 1831 , 28 x 20 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    BLLOW-ICE

    No.: 1577

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:01

    fix, akvarel, karton, 49 x 69 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    Happy New Year 71

    No.: 1554

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:38

    fotografie, fotografie Fukova Labyrintu nalepená na papíře, 1970, 13 x 11,5, Happy New Year 71 Eva & Vladimir New York, DEC! 70, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: ID7**3 History of bids

  • Adolf Foehr

    (1880-1943)

    Bauten und Entwürfe

    No.: 1532

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:16

    kniha, portfolio realizací a návrhů německy mluvícího architekta, žáka Jana Kotěry Adolfa Foehra, fotografie pražských novostaveb, vil, paláců, činžovních domů 20. let 20. století, celkem 64 hlubotiskových vyobrazení, dobové reklamy, tisk V. Neubert, vlastním nákladem, Praha 1925, 64s., pův. brož, v…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ferdinand Deml

    (1902-1974)

    Prager Akademiker-führer

    No.: 1529

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:13

    kniha, průvodce pražskou německou kulturou roku 1930 s důrazem na studijní obory německých vysokých škol jako příručka pro tehdejší německé studenty v Praze, stručné dějiny německé univerzity, adresní rejstřík němec. vysokých škol, fakult, kateder, ústavů, adresy vyučujících, kulturní vyžití v němec…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    V. Nezval: Absolutní hrobař * básně 1937

    No.: 1507

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:51

    kniha, Nezvalova nejslavnější surrealistická sbírka, 6 ilustrací v přílohách dekalky V. Nezval, frontispis a úprava J. Štyrský, vydal Fr. Borový, Praha 1937, pozdější pl. vazba, 228s., bez obálky, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academ…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Neviditelná Moskva

    No.: 1506

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:50

    bibliofilie, ob. a úprava K. Teige, viněta na titulu a 3 fotografie J. Štyrský, vazba Fr. Muzika, vydal Fr. Borový, Praha 1935, orig. brož., 175 s., ob. při okrajích lehce zašlá, hřbet dole lehce poškozen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of P…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Praha s prsty deště

    No.: 1501

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:45

    bibliofilie, Básně 1936 - titulní list, autorská viněta, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1936, celopl. dobová převazba, 206s., velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Básně noci

    No.: 1500

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:44

    bibliofilie, básnické skladby z poetistického období z let 1922 – 1930 - obálka a typografie K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1938, orig. brož, 207s., vlastnické razítko spisovatele Gézy Včeličky ve spodní části titulního listu, dobrý stav, obálka zažloutlá, při krajích pokrčená, okraje hřbetu drob…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hugo Gellert

    (1892-1985)

    Literatur der Weltrevolution 1931 Nr. 1

    No.: 1481

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:25

    kniha, 2 obr. přílohy Hugo Gellert, scénické snímky, texty L. Aragon, W. Wischnewskij, B. Illes, Lud. Turek, šéfredaktor B. Jasiensky, pro Zentralorgan der internationalen Vereinigung revolutionärer Schriftsteller vydal Staatsverlag, Moskva 1931, orig. brož, 127s., velmi dobrý stav, Provenance: Anti…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Washington Irving

    (1783-1859)

    Aninka Delarbrowá / z Washingtona Irvinga ; Slowané, čili, Oswobozenj Arkony / od Bulharina ; Předsudek / od Senkowského

    No.: 1514

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:58

    kniha, dva soubory Biblioteky zábawného čtenj v jednou svazku, Biblioteka zábawného čtenj sv. 5 a 6., s překl. od J.B. Malého, z ruštiny přel. A. Hansgirg a Sl. Tomjček, tisk w knjžecj arcibiskupské knihtiskárně, řjzenjm a nákladem Wáclawa Špinky, Praha 1837, polokož. vazba, 156 a 144 s., listy z…

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Rodinný výjev II.

    No.: 1598

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:22

    tuš, pauzovací papír, 23,5 x 19,3 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Rodinný výjev I.

    No.: 1597

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:21

    tuš, pauzovací papír, 23 x 20 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Jóžin Béďa

    No.: 1594

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:18

    akvarel, tuš, papír, 1978, 28 x 26 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Národní umělec Jan Werich

    No.: 1593

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:17

    koláž, akvarel, tuš, papír, 1980, 28,5 x 22,1 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Z památníku leteckého dorostence 1952

    No.: 1592

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:16

    koláž, akvarel, tuš, papír, 28,3 x 26,2 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Písničky našeho mládí

    No.: 1591

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:15

    akvarel, tuš, papír, 1981, 28,3 x 26,2 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Chuchro naposled v Jeseníku

    No.: 1590

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:14

    akvarel, tuš, papír, 1979, 28,4 x 26,4 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Kino Oko strakonice 1947

    No.: 1589

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:13

    koláž, akvarel, tuš, papír, 28,8 x 26,5 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.