-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Pantomima - nové vydání
No.: 1496Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:40
bibliofilie, 4. vydání stěžejního díla poetismu s novými ilustracemi, obálkou a úpravou K. Teiga, titulní list, úvodní ilustrace k jednotlivým oddílům Abeceda / Rodina harlekýnů / Papoušek na motocyklu / Depeše na kolečkách / Týden v barvách / Podivuhodný kouzelník / Exotická láska / Raketa / Můsa /…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Lukas
(1915-2006)
Jiří Trnka
No.: 1544Auction price: 1.400 CZK (59 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:28
fotografie, 17,9 x 13 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.400 CZK (59 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
John Heartfield
(1891-1968)
A. Avdějenko: Miluji
No.: 1478Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:22
kniha, obálku fotomontáží vytvořil J. Heartfield, vl. jménem Helmut Herzfeld, něm. výtvarník, typograf, tvůrce avantgardní fotomontáže, žil a tvořil po nástupu Hitlera v Praze, vytvořil přebaly k Haškovu Švejkovi, úprava J. Friml, ob. tisk V. Neubert, edice Spisovatelé Sovětského svatu sv. 1, vydal …
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Gut
Květiny
No.: 1595Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 20:19
8x tužka, papír, 1854 - 1856, 30 x 23 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
Proměny letce (metodická pomůcka)
No.: 1573Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:57
akvarel, tuš, papír, 54 x 100 cm, monogr. PD AW, mírně zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Dalibor Nesnídal
Josef Formánek - Mluviti pravdu
No.: 1558Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:42
11x tuš, koláž, papír, 2008, 21 x 29,5 cm, ilustrace k románu Josefa Formánka Mluviti pravdu, vydal Smart Press 2008, kniha přiložena, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Martin Martinček
(1913-2004)
Martin Martinček
No.: 1549Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:33
12x fotografie, 30 x 24 cm, soubor 12 fotografií, text Karel Dvořák, obálka a graf. úprava Libor Fára, vyd. Pressfoto, ČTK, Praha, 1979, edice Mezinárodní fotografie, sv. 3, volné fotografie a textová část v pap. obálkace, obálka místy začloutlá, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážd…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Fuka
(1926-1977)
Novoročenka 1954
No.: 1555Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:39
fototisk, fototisková reprodukce kresby Cirkus na Letné z r. 1951, 1953, 16,7 x 23,9 , osobní přání s podpisem, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The Umelecka beseda
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jakub Procházka
(1818-1893)
Žiwot sw. Františka Borgie
No.: 1520Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:04
kniha, edice Bibliotéka životů Swatých, Nákladem Dědictví sv. Cyrilla s Methodia pro rok 1860, tiskem dědiců Rudolfa Rohrera, v komisi u Nitsche a Grosse, vydáno w Brně 1860, původní kartonová obálka, 712 stran, velmi dobře zachováno, zažloutlé listy, skrny a drobná poškození na obálce , Provenanc…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Most
No.: 1499Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:43
bibliofilie, Básně 1919-1921, s předmluvou z r. 1937 - obálka, titulní list, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1937, orig. brož, 212s., velmi dobrý stav, obálka při krajích oříznutá, Provenance: Antiquarian Ostrovní, stu…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vít Obrtel
(1901-1988)
Kštice Bereniky
No.: 1477Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:21
bibliofilie, typografie V. Obrtel?, dvoubarev. titul, 1. sv. edice Kvart, tisk Fr. Loos, vydal Václav Čejka, Praha 1937, 74s., orig. brož., částečně nerozřezáno, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Mathilde Ringelsberg
Květiny
No.: 1596Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 20:20
5x tužka, papír, 1829 - 1831 , 28 x 20 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
BLLOW-ICE
No.: 1577Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 20:01
fix, akvarel, karton, 49 x 69 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Fuka
(1926-1977)
Happy New Year 71
No.: 1554Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:38
fotografie, fotografie Fukova Labyrintu nalepená na papíře, 1970, 13 x 11,5, Happy New Year 71 Eva & Vladimir New York, DEC! 70, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: ID7**3 History of bids
-
Adolf Foehr
(1880-1943)
Bauten und Entwürfe
No.: 1532Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:16
kniha, portfolio realizací a návrhů německy mluvícího architekta, žáka Jana Kotěry Adolfa Foehra, fotografie pražských novostaveb, vil, paláců, činžovních domů 20. let 20. století, celkem 64 hlubotiskových vyobrazení, dobové reklamy, tisk V. Neubert, vlastním nákladem, Praha 1925, 64s., pův. brož, v…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ferdinand Deml
(1902-1974)
Prager Akademiker-führer
No.: 1529Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:13
kniha, průvodce pražskou německou kulturou roku 1930 s důrazem na studijní obory německých vysokých škol jako příručka pro tehdejší německé studenty v Praze, stručné dějiny německé univerzity, adresní rejstřík němec. vysokých škol, fakult, kateder, ústavů, adresy vyučujících, kulturní vyžití v němec…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
V. Nezval: Absolutní hrobař * básně 1937
No.: 1507Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:51
kniha, Nezvalova nejslavnější surrealistická sbírka, 6 ilustrací v přílohách dekalky V. Nezval, frontispis a úprava J. Štyrský, vydal Fr. Borový, Praha 1937, pozdější pl. vazba, 228s., bez obálky, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academ…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Neviditelná Moskva
No.: 1506Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:50
bibliofilie, ob. a úprava K. Teige, viněta na titulu a 3 fotografie J. Štyrský, vazba Fr. Muzika, vydal Fr. Borový, Praha 1935, orig. brož., 175 s., ob. při okrajích lehce zašlá, hřbet dole lehce poškozen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of P…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Praha s prsty deště
No.: 1501Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:45
bibliofilie, Básně 1936 - titulní list, autorská viněta, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1936, celopl. dobová převazba, 206s., velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Básně noci
No.: 1500Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:44
bibliofilie, básnické skladby z poetistického období z let 1922 – 1930 - obálka a typografie K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1938, orig. brož, 207s., vlastnické razítko spisovatele Gézy Včeličky ve spodní části titulního listu, dobrý stav, obálka zažloutlá, při krajích pokrčená, okraje hřbetu drob…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Hugo Gellert
(1892-1985)
Literatur der Weltrevolution 1931 Nr. 1
No.: 1481Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:25
kniha, 2 obr. přílohy Hugo Gellert, scénické snímky, texty L. Aragon, W. Wischnewskij, B. Illes, Lud. Turek, šéfredaktor B. Jasiensky, pro Zentralorgan der internationalen Vereinigung revolutionärer Schriftsteller vydal Staatsverlag, Moskva 1931, orig. brož, 127s., velmi dobrý stav, Provenance: Anti…
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Washington Irving
(1783-1859)
Aninka Delarbrowá / z Washingtona Irvinga ; Slowané, čili, Oswobozenj Arkony / od Bulharina ; Předsudek / od Senkowského
No.: 1514Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:58
kniha, dva soubory Biblioteky zábawného čtenj v jednou svazku, Biblioteka zábawného čtenj sv. 5 a 6., s překl. od J.B. Malého, z ruštiny přel. A. Hansgirg a Sl. Tomjček, tisk w knjžecj arcibiskupské knihtiskárně, řjzenjm a nákladem Wáclawa Špinky, Praha 1837, polokož. vazba, 156 a 144 s., listy z…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neznámý autor
Rodinný výjev II.
No.: 1598Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 20:22
tuš, pauzovací papír, 23,5 x 19,3 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neznámý autor
Rodinný výjev I.
No.: 1597Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 20:21
tuš, pauzovací papír, 23 x 20 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
Jóžin Béďa
No.: 1594Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 20:18
akvarel, tuš, papír, 1978, 28 x 26 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
Národní umělec Jan Werich
No.: 1593Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 20:17
koláž, akvarel, tuš, papír, 1980, 28,5 x 22,1 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
Z památníku leteckého dorostence 1952
No.: 1592Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 20:16
koláž, akvarel, tuš, papír, 28,3 x 26,2 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
Písničky našeho mládí
No.: 1591Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 20:15
akvarel, tuš, papír, 1981, 28,3 x 26,2 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
Chuchro naposled v Jeseníku
No.: 1590Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 20:14
akvarel, tuš, papír, 1979, 28,4 x 26,4 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
Kino Oko strakonice 1947
No.: 1589Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 20:13
koláž, akvarel, tuš, papír, 28,8 x 26,5 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED