Bohumil Ullrych
(1893-1948)Malíř, krajinář a figuralista. Své náměty čerpal z okolí Březnice a Příbramska. V letech 1917 - 1934 byl členem Umělecké Besedy. Jeho práce jsou součástí stálé expozice v Galerii Ludvíka Kuby v Březnici. Vystavoval např.: 1918 – Praha (Topičův salon), zastoupen na výstavě 1973 – Praha (České malířství, Mánes). V díle B. Ullrycha postřehneme dvě zdánlivě protichůdné polohy: přírodní romantismus a konservativní náklonnost k venkovské idyle a k starobylému světu.
Bohumil Ullrych
Nové lyžařské kraje
Položka č.: 240745Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 11. 2023 18:04
tuš, akvarel, běloba, papír, 25,5 x 32 cm, sign. PD U. , nad obrázkem text: Prosím vás, máte mazání? - I něco vono tam po nebožtíkovi děrouškovi bude-von moc trpěl na revma., zažloutlý papír, na okrajích ztmavlý, nahoře šmouhy od akvarelu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 450 CZK (19 €)
Bohumil Ullrych
Dívky u lesa
Položka č.: 242907Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 06. 2023 18:04
olej, karton, 25 x 19,7 cm, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Bohumil Ullrych
Ženy (Konvolut 3 kreseb)
Položka č.: 204861Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 12. 2022 18:04
tužka, kvaš, papír, 1926, sign. Ullrych 26, nalepeno na kartonu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Bohumil Ullrych
Na Vltavě
Položka č.: 250985Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 11. 2022 21:14
tužka, akvarel, papír, 1942, 16,8 x 23,5 cm, sign. PD B. Ullrych 42, pasparta, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Bohumil Ullrych
Houpačka
Položka č.: 240746Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 11. 2022 19:36
lept, 26 x 19 cm, sign. PD Ullrych, na papíru drobné žluté skvrnky, u dolního okraje papír natržen 1 cm, horní levý roh papíru přeložen (mimo grafiku), Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 550 CZK (23 €)
Bohumil Ullrych
Ženy u vody
Položka č.: 249224Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 11. 2022 18:04
olej, plátno, 1934, sign. LD B. Ullrych, pasparta, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)