Bidden items

  • Martin Kuriš (Selected artworks (214th auction))

    (1973)

    Víno na dvoře Karla IV.

    No.: 194

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    Planned termination: 07. 11. 2024 15:00

    olej, plátno, 2017, 40 x 60 cm, sign. na zadní straně Martin Kuriš 2017, rám, Triptych tří obrazů, který zobrazuje dvůr Karla IV. s exteriéry okolí, zejména luk a kopců kolem Karlštejna a také královského města Berouna. Každý z obrazů symbolizuje barevnost charakteristickou pro dobu v době Karla IV.…

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

    Estimate: 13 000 - 15 000 CZK

  • Karel Jerie (Selected artworks (214th auction))

    Hon na houbaře

    No.: 193

    Auction price: 68.000 CZK (2.834 €)

    olej, plátno, 2024, 70 x 120 cm, sign. PD Jerie 2024, Autor studoval v letech 1999 - 2005 na Akademii výtvarných umění, obor malba (1999-2001 ateliér Antonína Střížka, 2001-2005 ateliér Michaela Rittsteina). Vedle malby se zabývá tvorbou komiksů a ilustrací. Mezi tituly, které ilustroval můžeme jmen…

    Current price: 68.000 CZK (2.834 €)

    Estimate: 85 000 - 100 000 CZK

  • Jozef Švač (Selected artworks (214th auction))

    Do taktu

    No.: 192

    Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)

    akryl, plátno, 2019, 50 x 50 cm, sign. DU Švač19, Jozef Švač je slovenský malíř a sochař. Studoval na Pedagogické fakultě Univerzity Pavola Jozefa Šafárika obor výtvarná výchova. Má za sebou řadu výstav na Slovensku i v Čechách. Jedním z motivů, kterým se ve svých dílech zabývá je barevný vír, torn…

    Current price: 30.000 CZK (1.250 €)

    Estimate: 40 000 - 50 000 CZK

  • Petr Písařík (Selected artworks (214th auction))

    (1968)

    No.: 191

    Auction price: 39.000 CZK (1.625 €)

    akryl, plátno, 1996, 105,5 x 95 cm, sign vzadu PISI 96, na plátně drobné poškození

    Current price: 39.000 CZK (1.625 €)

    Estimate: 48 000 - 58 000 CZK

  • Patrik Hábl (Selected artworks (214th auction))

    (1975)

    Poutnice v zálivu

    No.: 190

    Auction price: 55.000 CZK (2.292 €)

    olej, plátno, 2011, 60 x 50 cm, sign. vzadu Patrik Hábl 2011, rám

    Current price: 60.000 CZK (2.500 €)

    Last auctioneer: ID8**7 History of bids

    Estimate: 70 000 - 85 000 CZK

  • Leonid Ochrymčuk (Selected artworks (214th auction))

    (1929-2005)

    LOB ( z cyklu Obrazy z katalogu)

    No.: 189

    akryl, plátno, 2000, 85 x 65,5 cm, sign. vzadu L. Ochrymčuk, vzadu popsáno, autor se narodil 19. 5. 1929 v Brně. Studoval na brněnské univerzitě v letech 1948 – 1953. Samostatně vystavoval od roku 1951. Svými díly se podílel na řadě kolektivních výstav doma a v zahraničí

    Last auctioneer: ID6**2 History of bids

    Estimate: 13 000 - 15 000 CZK

    (1929-2005)

    No.: 188

    Estimate: 13 000 - 15 000 CZK

    (1929-2005)

    No.: 187

    olej, plátno, 1999-2000, 80 x 60 cm, sign. vzadu L. Ochrymčuk, vzadu popsáno, autor se narodil 19. 5. 1929 v Brně. Studoval na brněnské univerzitě v letech 1948 – 1953. Samostatně vystavoval od roku 1951. Svými díly se podílel na řadě kolektivních výstav doma a v zahraničí

    Estimate: 13 000 - 15 000 CZK

  • Victor Vasarely (Selected artworks (214th auction))

    (1906-1997)

    Lyžař

    No.: 186

    Auction price: 13.500 CZK (563 €)

    serigrafie, 63 x 48 cm, rám, malíř, grafik a sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů opartu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. Ve snaze najít si svůj vlastní um…

    Current price: 13.500 CZK (563 €)

    Estimate: 16 000 - 20 000 CZK

    (1906-1997)

    Geometrická kompozice

    No.: 185

    Auction price: 13.000 CZK (542 €)

    serigrafie, 1984, 51,5 x 44 cm, sign. PD Vasarely 1984, rám, malíř, grafik a sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů opartu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. V…

    Current price: 13.000 CZK (542 €)

    Estimate: 16 000 - 20 000 CZK

  • Ruprecht Geiger (Selected artworks (214th auction))

    (1908-2009)

    Geometrie

    No.: 184

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    serigrafie, 49,5 x 54 cm, sign. PD , č. 273/500

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Estimate: 8 000 - 10 000 CZK

  • Jiří Sopko (Selected artworks (214th auction))

    Hlavičky

    No.: 183

    Auction price: 8.000 CZK (334 €)

    litografie, 1995, 54 x 43,5 cm, sign. PD Sopko 95, č. 6/100, the disciple of prof. A. Pelc, member of Volne sdruzeni 12/15, The Umelecka beseda

    Current price: 8.000 CZK (334 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids

    Estimate: 11 000 - 13 000 CZK

  • Jan Švankmajer (Selected artworks (214th auction))

    Bilderlexikon Hexapoda 6

    No.: 182

    litografie, ručně kolorovaná , 2023, 34,5 x 26 cm, sign. PD Švankmajer J. 2023, č. 49/50, studied at The Tertiary School of Applied Arts in Prague, the disciple of prof. R. Lander at The Depatment of Puppetry at The Theatre Faculty of the Academy of Performing Arts in Prague, member of The Surrealis…

    Estimate: 16 000 - 20 000 CZK

    Bilderlexikon - Hexapoda 5

    No.: 181

    litografie, ručně kolorovaná , 2023, 25,5 x 33 cm, sign. PD Švankmajer J. 2023, č. 34/50, Jan Švankmajer je český režisér, výtvarník a animátor. Studoval scénografii na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze v Křižovnické ulici u profesora Richarda Landera a obor režie a scénografie na katedře lout…

    Estimate: 16 000 - 20 000 CZK

  • Václav Boštík (Selected artworks (214th auction))

    (1913-2005)

    Mlhovina se čtvercem

    No.: 180

    Auction price: 17.000 CZK (709 €)

    litografie, pastel, 1998, 17 x 22,5 cm, sign. DU Boštík 98, rám, nově adjustováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of W. Nowak, member of The Umelecka beseda, later UB 12

    Current price: 17.000 CZK (709 €)

    Estimate: 22 000 - 27 000 CZK

  • Jiří Kovanda (Selected artworks (214th auction))

    V. M. s dcerou

    No.: 179

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    serigrafie, 1997, 42,5 x 30 cm, sign. PD J. Kovanda 97, č. 77/100

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Estimate: 3 000 - 4 000 CZK

    Umělec dneška musí být konzervativní

    No.: 178

    serigrafie, 1998, 35 x 27 cm, sign. PD Kovnada 98, č. 49/100

    Estimate: 3 000 - 4 000 CZK

  • Stanislav Kolíbal (Selected artworks (214th auction))

    (1925)

    Tao

    No.: 177

    mezzotinta, 1993, 33 x 23,8 cm, sign. PD Kolíbal 93, rám, autorský tisk, DU slepotiskové ratítko Lyra Pragensis, nově adjustováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. A. Strnadel an F. Trostera, The Umelecka beseda, co-founder of UB 12

    Current price: 11.000 CZK (459 €)

    Estimate: 13 000 - 15 000 CZK

  • Jan Merta (Selected artworks (214th auction))

    Buďte opatrní

    No.: 176

    serigrafie, 2000, 15,5 x 11,5 cm, sign. PD Jan Merta 2000, rám, č. 16/100, Jan Merta je významný současný český malíř. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze, kde se začal profilovat jako solitérní osobnost, nezávislá na hlavních uměleckých směrech své doby. Získal řadu ocenění a jeho práce js…

  • MICL (Selected artworks (214th auction))

    (1969)

    Město koní

    No.: 175

    Auction price: 38.000 CZK (1.584 €)

    olej, plátno, 2018, 90 x 135 cm, sign. PD MICL 18, MICL je současný sochař a malíř, absolvent AVU v Praze, kde postupně prošel třemi ateliéry – malířským u J. Načeradského, sochařským K. Nepraše a konceptuálních tendencí J. Davida. Angažoval se rovněž ve skupinách Luxsus a Natvrdlí. MICL je představ…

    Current price: 38.000 CZK (1.584 €)

    Estimate: 48 000 - 58 000 CZK

    (1969)

    Manželství

    No.: 174

    Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)

    olej, plátno, 2024, 60 x 90 cm, sign. PD MICL 24

    Current price: 25.000 CZK (1.042 €)

    Estimate: 33 000 - 40 000 CZK

  • Martin Salajka (Selected artworks (214th auction))

    (1981)

    Paseka

    No.: 173

    Auction price: 77.000 CZK (3.209 €)

    akryl, plátno, 2023, 160 x 140 cm, sign. vzadu Martin Salajka, Autor je jedním z nejvýraznějších představitelů současné expresivní malby. Studium absolvoval na FVU v Brně u P. Veselého a na AVU v Praze v ateliéru M. Rittsteina. Vystavoval na několika kolektivních výstavách v Čechách, ale také po Evr…

    Current price: 77.000 CZK (3.209 €)

    Estimate: 100 000 - 120 000 CZK

  • Libuše Niklová (Selected artworks (214th auction))

    (1934-1981)

    Kočka

    No.: 172

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    barevný plast, firemní zn. F, čs. patent č. 115236, Československo, návrh L. Niklová v r. 1963, výroba fa Fatra Napajedla, dětská hračka s varhánkovitým trupem, při stlačení píská, délka 18,5 cm, výška 19 cm, drobná poškození na uších a ocásku, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Estimate: 4 000 - 6 000 CZK

  • Josef Šíma (Selected artworks (214th auction))

    (1891-1971)

    No.: 132

    Auction price: 42.000 CZK (1.750 €)

    suchá jehla, 1971, 19,5 x 15 cm, sign. PD J. Šíma 71, adjustováno, č. 48/70, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. V. Bukovac and J. Preisler at The Academy of Fine Arts in Prague, studied Civil Engineering at The University of Technology in B…

    Current price: 42.000 CZK (1.750 €)

    Estimate: 60 000 - 70 000 CZK

    (1891-1971)

    Krystal

    No.: 131

    Auction price: 29.000 CZK (1.209 €)

    lept, 17 x 12,5 cm, sign. PD J. Šíma, rám, č. 10/50, Josef Šíma byl malíř a ilustrátor, studoval UPŠ a AVU v Praze u J. Preislera. Od r. 1921 byl členem Devětsilu, téhož roku odjíždí také do Paříže a ve Francii se usazuje definitivně. Počátky jeho tvorby jsou spojeny s generačním purismem a konstruk…

    Current price: 29.000 CZK (1.209 €)

    Estimate: 38 000 - 44 000 CZK

  • František Kupka (Selected artworks (214th auction))

    (1871-1957)

    Abstraktní kompozice

    No.: 130

    barevný lept, 1913, 16 x 24 cm, sign. LD Kupka, rám, the disciple of prof. A. Studnicka, Eisenmenger, founder of the orfism style, honorary member of The Manes Association of Fine Artists, The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Estimate: 48 000 - 58 000 CZK

    (1871-1957)

    Amorpha, dvoubarevná fuga

    No.: 129

    Auction price: 32.000 CZK (1.334 €)

    barevný lept, 1913, 22,3 x 14,5 cm, značeno ve štočku PD Kupka, LD pozůstalostní razítko Kupka, the disciple of prof. A. Studnicka, Eisenmenger, founder of the orfism style, honorary member of The Manes Association of Fine Artists, The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 32.000 CZK (1.334 €)

    Estimate: 40 000 - 50 000 CZK

  • František Tichý (Selected artworks (214th auction))

    (1896-1961)

    Capriccio II.

    No.: 128

    Auction price: 120.000 CZK (5.000 €)

    suchá jehla, 1948, 47 x 38 cm, sign. DU Tichý 48, rám, Capriccio II patří k vrcholným grafickým pracím Františka Tichého. Zachycuje jeho typický styl v oblíbeném cirkusovém prostředí, který se vyznačuje surrealistickým a snovým ztvárněním skutečnosti. Tichý zde kombinuje abstraktní a realistické prv…

    Current price: 120.000 CZK (5.000 €)

    Estimate: 150 000 - 170 000 CZK

    (1896-1961)

    Novoročenka Josefa Sudka

    No.: 127

    Auction price: 20.000 CZK (834 €)

    suchá jehla, 1938, 10 x 15,2 cm, sign. PD František Tichý 1938, the disciple of prof. J. Obrovsky, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, UB, The Manes Association of Fine Artists, The Czech Academy of Science and Arts

    Current price: 20.000 CZK (834 €)

    Estimate: 25 000 - 30 000 CZK

    (1896-1961)

    Commedia dell arte

    No.: 126

    Auction price: 22.000 CZK (917 €)

    Current price: 22.000 CZK (917 €)

    Estimate: 28 000 - 35 000 CZK