auction history
LIST OF AUTHORS

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Óda na marnost

    No.: 51

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 20:20

    tisk, akvarel, 2013, 9 x 9,5 cm, sign. Zdeněk Mézl 2014, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: ID3**5 History of bids

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    V láhvi

    No.: 50

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 20:19

    dřevoryt, 9 x 6 cm, sign. DU Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: ID3**5 History of bids

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    …NEC ULLIS SAUCIA VOMERIBUS PER SE DABAT OMNIA TELLUS

    No.: 16

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:45

    dřevoryt, 24 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Hostina

    No.: 11

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:40

    dřevoryt, 9,5 x 11 cm, sign. PD Zd. Mézl, mírně pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Poseidon

    No.: 9

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:38

    dřevoryt, 1989, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru národního umělce Františka Kožíka, vydal spolek českých bibliofilů 7. června 1989, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Plodný mnich

    No.: 1

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:30

    dřevoryt, 8,3 x 5,7 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Matches

    No.: 8

    Auction price: 12.000 CZK (500 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:07

    etching, aquatint, 19,6 x 15,5 cm, sign. lower/right Emil Filla, yellowed paper, small stains on paper, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Thiele and Bukovac at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists and SVU

    Current price: 12.000 CZK (500 €)

    Last auctioneer: ID1**3 History of bids

    Estimate: 20 000 - 25 000 CZK

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Nebula

    No.: 5

    Auction price: 11.000 CZK (459 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:04

    dry needle, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. lower/right Boštík 65, frame, the disciple of W. Nowak, member of The Umelecka beseda, later UB 12

    Current price: 11.000 CZK (459 €)

    Last auctioneer: ID1**3 History of bids

    Estimate: 18 000 - 22 000 CZK

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    sv. Anežka Římská

    No.: 1565

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 19:49

    tužka, papír, 27,5 x 34,5 cm, sign. PD Josef Mühl, PN popsáno autorem, mírně potrhaný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID3**2 History of bids

  • Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    Happy New Year 71

    No.: 1554

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 19:38

    fotografie, fotografie Fukova Labyrintu nalepená na papíře, 1970, 13 x 11,5, Happy New Year 71 Eva & Vladimir New York, DEC! 70, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: ID7**3 History of bids

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XXIII. - Není dálky

    No.: 1428

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 17:32

    bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, ob., portrét TGM ve frontispisu a titulní list vše linorytem Mir. Vyčítal, ed. Šlépěje XXIII., vydala Marie Rosa Junová, Tasov 1938, orig. brož, 156 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID3**1 History of bids

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje II.

    No.: 1409

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 17:13

    bibliofilie, podpis J. Demla za titulním listem, dřevoryt v příloze Fr. Kobliha a T.F. Šimon, 2 ilustrace v přílohách Fr. Bílek, ed. Šlépěje II., vydal Jakub Deml, Jinošov 1918, orig. brož, 80 s., velmi dobrý stav, na ob. inkoustová mapa , ob. při krajích lehce pokrčená, Provenance: Antiquarian Ost…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID5**6 History of bids

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje I.

    No.: 1408

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 17:12

    bibliofilie, první sešit Šlépějí, ob., frontispis, titul. list, ilustrace a viněty v textu Fr. Bílek, samostatný dřevoryt Fr. Kobliha, další ilustrace S. Klír, S. Tusar, M. Vořechová, ed. Šlépěje I., vydal Jakub Deml, Jinošov 1917, orig. brož, 106 s., dobrý stav, okraje listů pokrčené, ob. při kraj…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID5**6 History of bids

  • Oldřich Crhounek

    (1900-1973)

    Ant. J. Kožíšek: Zakrvácené arény

    No.: 1386

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:50

    kniha, španělské reportáže, ob. O. Crhounek, vydala Občanská tiskárna, Brno 1938, pův. brož, 282s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID3**5 History of bids

  • Louis Madelin

    Verdun

    No.: 1359

    Auction price: 180 CZK (8 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:23

    kniha, 6 dobových fotografií a 1 mapka, francouzsky, vyd. Librairie Félix Alcan, Paříž, 1920, plpl. převazba, 156s., původní obálka vevázána, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 180 CZK (8 €)

    Last auctioneer: ID7**8 History of bids

  • Karel Dvořáček

    (1911-1945)

    Bedřich Beneš Buchlovan: Buchlovská knížka

    No.: 1342

    Auction price: 50 CZK (3 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:06

    kniha, vyzdobil a vydal Karel Dvořáček, Bzenec 1918, 46 s., brožovaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 50 CZK (3 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Kurt Schwitters aneb Merz

    No.: 1337

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:01

    bibliofilie, úvodní text a překlad básní L. Kundera, návrh obálky P. Konečný, vydaloDivadlo hudby, Olomouc 1989, sešit, ex. 350, 8s., velmi dobrý stav, ob. mírně pomačkaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID9**4 History of bids

  • Jiří Langer

    (1894-1943)

    Zpěvy zavržených

    No.: 1316

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:40

    Bibliofilie, vybral a přeložil z hebrejštiny Jiří Langer, obálka a typo Josef Sonberg, edice Malá antologie hebrejského básnictví X.-XIX.stol., vydal Akademický spolek Kapper, Praha 1939, pův. brož, 43 s., 800ex., papír Pannekoek, přesahy ob. při krajích pomačkané, horní kraj hřbetu podlepený, velm…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID5**6 History of bids

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Obrázky ze Slabikáře

    No.: 1297

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:21

    kniha, 196 kreseb pro slabikář sestavený Frumarem a Jursou, vydalo Školní nakladatelství pro Čechy a Moravu, Praha 1940, 60 s., brož., obálka na hřbetu a při okrajích poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID7**0 History of bids

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Fr. Langer: Pražské legendy

    No.: 1275

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:59

    kniha, podpis v titulu C. Bouda, vydal Albatros, Praha 1979, cpl. vazba s ob., 98s., velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID7**8 History of bids

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Otokar Březina: Ruce

    No.: 1271

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:55

    bibliofilie, 35 čb. dřevorytů J. Váchal, úprava O. Menhart, sv.7 ed. Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, 68s., volné listy v pův. papírových deskách, ex. 576/1001, similijapan, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent membe…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: ID3**0 History of bids

  • Stanislav Kolíbal

    (1925)

    Torquatto Tasso: Šeptání noci

    No.: 1268

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:52

    bibliofilie, 5x litografie a obálka St. Kolíbal, úprava O. Hlavsa, tisk Jos. Hrachovec, přel. Jan Vladislav, 11. sv. edice Milé knížky,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1956, volné listy v obálce, 45s., maršovský ruční papír, obálka při krajích zašlá, velmi dobrý stav, Proven…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID4**2 History of bids

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Jan Neruda: Prosté motivy

    No.: 1267

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:51

    bibliofilie, 4x mědirytina C. Bouda, úprava M. Kaláb, tisk péčí Jar. Picky, doslov Mil. Novotný, 3. sv. ed. Díla,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1951, brož, 97s., desky při krajích zašlé , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. …

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID7**3 History of bids

  • Josef Richard Marek

    (1883-1951)

    Jakub Deml: Domů

    No.: 1256

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:40

    bibliofilie, frontispis Jos. Marek, 2 světlotisk. reprodukce, tisk Kryl a Scotti, vydal nákladem vlastním Jakub Deml, Královské Vinohrady 1913, pův. brož, 86s., ob. na hřbetu poškozená a místy vyšisovaná, vazba rozvolněná, několik uvolněných listů, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID5**6 History of bids

  • František Bílek

    (1872-1941)

    P. Verlaine: Rozhovor duše s Bohem

    No.: 1252

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:36

    kniha, obálka a kresba v titulu Fr. Bílek, úprava Ant. Jos. Trčka, dvoubarevný tisk, francouzsko-české vydání, ed. Život a sen, tisk J, Mucha, vydal Jakub Deml, Tasov 1932, 12s., pův. brož, obálka mírně zažloutlá, nerozřezáno, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Aca…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID2**2 History of bids

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Bob Hurikán: Jezdci z Arizony; Pobožný střelec

    No.: 1216

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:00

    2x sešit, návrh obálky K. Saudek, vydal P.M. Agentura Expres, Praha 1969, 2x sešit, 80 + 53 s., obálka zašlá, při okrajích zašpiněná, hřbety natržené, zažloutlé listy, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: ID7**8 History of bids

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J.O. Curwood: Syn Kazanův

    No.: 1215

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 13:59

    kniha, ob. Z. Burian, úprava A. Dvořák, vydal V. Škubal, Praha 1946, orig. brož s přebalem, ob. místy poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of Fine Artists - Purkyne

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: ID8**7 History of bids

  • Karel May

    (1842-1912)

    Pirát

    No.: 1206

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 13:50

    kniha, il. Karel Šimůnek, vyd. Nakl. knihovny dobrodružných románů a novel, Praha, 1922, plpl. vazba, 181s., zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: ID8**7 History of bids

  • Různí autoři

    Kalendář Hollar 2007

    No.: 1197

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 13:41

    5x různé grafické techniky, 2006, č. 58, Rozměr 42 x 30 cm, autoři: Andrea Tachezyová, Antonín Odehnal, Ivo Křen, Marián Komáček, Karel Beneš. Chybí kresba Adolfa Borna

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID4**2 History of bids

  • Leo Bednarik

    (1938)

    Soubor Ex libris

    No.: 1194

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 13:38

    grafický soubor, 2000, vše signováno, soubor 13 grafických listů, které jsou jednotlivě upevněny na pevných papírech a spojeny do sešitu

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: ID3**9 History of bids

Instagram

Facebook

You must login first.