• Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Ke světlu

    No.: 31

    Auction price: 48.000 CZK (2.000 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 2005, 42 x 59,5 cm, sign. DU Načeradský, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně. Nabízená malba z roku 2005 představuje koloristicky vydařenou expresivní malbu s hutnými nánosy …

    Current price: 48.000 CZK (2.000 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Velikonoce

    No.: 32

    Auction price: 28.000 CZK (1.167 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tempera, tužka, papír, 1994, 42 x 59 cm, sign. DU I. Ouhel 94, the disciple of prof. Soucek, member of Volne seskupeni 12/15, Still even late, member of The Umelecka beseda

    Current price: 28.000 CZK (1.167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Bez názvu

    No.: 33

    Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tempera, voskové tužky, papír, arabská guma, 1993, 70,5 x 89 cm, sign. DU I. Ouhel 93, the disciple of prof. Soucek, member of Volne seskupeni 12/15, Still even late, member of The Umelecka beseda

    Current price: 30.000 CZK (1.250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    List

    No.: 34

    Auction price: 155.000 CZK (6.459 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 2002, 135 x 180 cm, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, obraz českého malíře, koloristy a významného grafika, ilustrátora a teoretika umění první poloviny 20. století Ivana Ouhela zaujme diváka na první pohled svojí velkorysostí formátu. Rozměrný formát obrazu nesoucí název List je krásn…

    Current price: 155.000 CZK (6.459 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Vožniak

    (1933-2005)

    Pocta Polockovi

    No.: 35

    Auction price: 75.000 CZK (3.125 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    lité laky, sololit, 120 x 181 cm, sign. vzadu Jaroslav Vožniak, dílo významného člena seskupení Šmidrové a jednoho z nejoriginálnějších českých umělců 20. století. Společně s Karlem Neprašem, Bedřichem Dlouhým a Janem Koblasou vyznával Jaroslav Vožniak estetiku divnosti, jež byla definována jako „zv…

    Current price: 75.000 CZK (3.125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1977)

    Předjarní hlava

    No.: 36

    Auction price: 165.000 CZK (6.875 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    email, sololit, 1965, 64 x 44 cm, sign. PD Bělocvětov, rám

    Current price: 165.000 CZK (6.875 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Gross

    (1909-1985)

    Strojky

    No.: 37

    Auction price: 11.000 CZK (459 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tužka, papír, 22,5 x 16,8 cm, sign. PD F. Gross, rám, autor byl členem Skupiny 42, skupiny RADAR, a v 60. letech Československo úspěšně reprezentoval na Benátském bienále. Jeho magickorealistická malba z válečných let i pozdější malba s geometrickými prvky patří k vrcholům soudobého tuzemského umění…

    Current price: 11.000 CZK (459 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Na talíři

    No.: 38

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tisk na porcelánovém talíři, 26 x 26 cm, na zadní straně značeno Rosenthal, Künstlerplatzteller č. 26, Jiří Kolář a tištěná signatura Koláře, Aantiqari.at Radhošťská, , the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ad spectatores

    No.: 39

    Auction price: 130.000 CZK (5.417 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    koláž, dřevo, 1983, 65 x 50 cm, sign. vzadu Jiří Kolář 83, rám, vzadu razítko Galleria Arte Centro, Milano, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hrani…

    Current price: 130.000 CZK (5.417 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Renčín

    (1941-2017)

    Doplnění zásob

    No.: 40

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, papír, 26,9 x 37,4 cm, dole text: Říká, že Československo je krásná země, ale že nemá žádnou naftu., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Renčín

    (1941-2017)

    Pohybem ku zdraví

    No.: 41

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 23 x 30 cm, na zadní straně značeno razítkem DIKOBRAZ, dole text: Lékař nám předepsal pohyb, tak se koukáme, jestli jsou sršně doma..., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Renčín

    (1941-2017)

    Nepřátelé globalizace

    No.: 42

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 19 x 29,5 cm, signatura vpravo dole zabělena redakcí, dole text: Pane jo! Odpůrci globalizace ti právě demolují auto. Ještě štěstí, že jsi také nepřítelem globalizace., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Renčín

    (1941-2017)

    Nová doba

    No.: 43

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 19 x 29,6 cm, dole text: Teď už je nezajímám. Ale odposlouchávali mě dřív i na zaáchodě., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Renčín

    (1941-2017)

    U televizoru

    No.: 44

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 20,1 x 29,6 cm, sign. PD Renčín, dole text: Čest práci! To býval dřív pozdrav. Takové dnešní čest penězům!, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Holý

    (1943-1998)

    Den a noc

    No.: 45

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 1983, 60 x 44 cm, sign. DU Stanislav Holý 83, č. 46/47, v pravém horním rohu natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Holý

    (1943-1998)

    Upřímné úsměvy

    No.: 46

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 59,5 x 44 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 14/40, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Holý

    (1943-1998)

    Ve spěchu vlajem

    No.: 47

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 43 x 54 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 14/60, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Holý

    (1943-1998)

    Zrcadlo

    No.: 48

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 59,5 x 43,5 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 27/65, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Holý

    (1943-1998)

    Bludiště života

    No.: 49

    Auction price: 3.800 CZK (159 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 64,8 x 48,8 cm, sign. DU Stanislav Holý, autorský tisk, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 3.800 CZK (159 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Portrét (pan Mrkvička)

    No.: 50

    Auction price: 78.000 CZK (3.250 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, asi 50. léta?, 30 x 20 cm, rám, vzadu nalepený katalogový štítek s číslem katalogu 263, přiložena fotografie, která zachycuje pana Janečka s obrazem pana Mrkvičky, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar As…

    Current price: 78.000 CZK (3.250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Strach

    No.: 51

    Auction price: 65.000 CZK (2.709 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    olej, sololit, 27 x 20 cm, sign. vzadu Ota Janeček 85, rám, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 65.000 CZK (2.709 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Kulovité těleso

    No.: 52

    Auction price: 85.000 CZK (3.542 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    olej, sololit, 1989, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, vzadu popsáno, na rubu štítek soupisu díla č. 9757, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl člen…

    Current price: 85.000 CZK (3.542 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zbyšek Sion

    (1938)

    Bez názvu

    No.: 53

    Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, lak, akryl, papír, 1993, 41, 7 x 29,5 cm, sign. PD Z. Sion 93, Zbyšek Sion je významným představitelem strukturální abstrakce a imaginativní malby. Při studiu na pražské AVU se seznámil s umělci, později známými protagonisty informelu, kteří ovlivnili počátky jeho tvorby. Vyústěním tohoto s…

    Current price: 50.000 CZK (2.084 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Miroslav Šnajdr

    (1938)

    Reminiscence v moll

    No.: 54

    Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    kombinovaná technika, olej, pastel, 2007, 70 x 80 cm, sign. PD M. Šnajdr 07, rám, Miroslav Šnajdr patří mezi solitéry českého výtvarného umění, k umělcům působícím mimo velká kulturní centra. Ve své tvorbě zůstal věrný svému přesvědčení a názoru. Abstraktní obrazy Miroslava Šnajdra vycházejí z bohat…

    Current price: 50.000 CZK (2.084 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Michal Pěchouček

    (1973)

    Port - Louis 15

    No.: 55

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2012, 40 x 30 cm, sign. vzadu Michal Pěchouček 2012

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alojz Klimo

    (1922-2000)

    Město

    No.: 56

    Auction price: 38.000 CZK (1.584 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    kombinovaná technika, tempera, sololit, 73 x 61 cm, sign. PD A. Klimo 90, rám, autor patřil k nejprogresivnějším slovenským umělcům od 60. let 20. století. Svým malířským rukopisem vyjadřoval zájem o geometrickou abstrakci a konstruktivismus. V první polovině 60. let se na slovenské umělecké scéně o…

    Current price: 38.000 CZK (1.584 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Šárka Koudelová

    (1987)

    Garbage to garbage

    No.: 57

    Auction price: 42.000 CZK (1.750 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2021, 90 x 60 cm, sign. vzadu Koudelová 2021

    Current price: 42.000 CZK (1.750 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Démoni Bohumila Hrabala

    No.: 58

    Auction price: 68.000 CZK (2.834 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    plátno, 1999, 80 x 60 cm, sign. LD Anderle 127/1999, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 68.000 CZK (2.834 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Postava

    No.: 59

    Auction price: 80.000 CZK (3.334 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    polychromované dřevo, 1979, v. 102 cm, sign. vzadu V. Janoušková 1979, autorka byla absolventkou UMPRUM, členkou umělecké skupiny UB12 a Umělecké besedy a výraznou představitelkou vlny nové figurace. Své artefakty tvořila z netypických materiálů jako je smalt nebo osinkocement, případně dřevo, z něh…

    Current price: 80.000 CZK (3.334 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Hendrych

    (1936)

    Bysta stykač

    No.: 60

    Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    bronz, 1967, v. 30 cm, sign. Hendrych 67, č. 2/5, the disciple of prof. J. Wagner and J.Kavan at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, postgraduate study at the atelier of prof. Hladik at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 30.000 CZK (1.250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.