František Kobliha
(1877-1962)tvorbu Františka Koblihy zásadně ovlivnila poezie (Hlaváček, Nezval), spolupráce s Moderní revuí A. Procházky, ale i díla světové literatury. Vytvořil si vlastní typický styl, charakteristický snovými a melancholickými vizemi.
-
František Kobliha
(1877-1962)
Tristan
Položka č.: 22Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se šesti původními dřevoryty, 1909-1910, 50,5 x 39 cm, 4x značeno ve štočku monogramem FK, Jeden z nejvýznamnějších grafických cyklů Františka Koblihy, vznikal v období kolem založení spolku symbolistních grafiků Sursum (1910), jehož byl prvním předsedou. Vydala Marie Kliková, vytiskl Em…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu
-
František Kobliha
(1877-1962)
H. Mandysová: Český symbolismus
Položka č.: 350Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 4 listy s reprodukcemi dřevorytů Fr. Koblihy k Mstivé kantiléně, úvodní text H. Mandysová, básně K.H.Mácha, Fr. Kaván, K. Hlaváček, 12 vyobr. v textu, vydala Východočeská galerie v Pardubicích 1989, sešit v deskách, 16 s., desky při krajích pokrčené, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, s…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
K. H. Mácha: Znělky
Položka č.: 425Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty Fr. Kobliha, doslov V. Jirát, vydala Erna Jánská, Praha 1942, 18. sv. knihovny Stožár, 300 výtisků, 32 s., polokožená vazba, drobné skvrny na vazbě, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Holla…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
František Kobliha
(1877-1962)
Jiří Karásek ze Lvovic: Zazděná okna
Položka č.: 499Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, obálka, frontispis, dvoubarevný titul, 63 vinět a v textu vše dřevorytem Fr. Kobliha, edice Čeští autoři, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1912, pův. brož, 86s., lehce pokrčené přesahy obálky, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praz…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
R. Krupička: Práh srdce
Položka č.: 498Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a dřevoryty Fr. Kobliha, vydala Knihovna, Praha 1920, 58 s., polopergamen. vazba, naprasklá předsádka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
Rudolf Medek: Prsten
Položka č.: 497Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2 dřevoryt. viněty a úprava Fr. Kobliha, vydal arch. Fr. Tichý, Hradec Králové 1914, 58 s., polopergamen. vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
K.J. Erben: České pohádky
Položka č.: 1158Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 11:34
bibliofilie, výzdoba frontispisu a titulu, inciály na začátku a viněty na konci kapitol vše dřevorytem, úprava a návrh dekorace na vazbu Fr. Kobliha, redigoval J. Krecar, ed. Vybrané knihy sv. 16, vydal L. Bradáč, Královské Vinohrady 1919, 94 s., místy nerozřezáno, dva listy při krajích natržené, ve…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
František Kobliha
(1877-1962)
V. Dyk
Položka č.: 281Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2023 11:16
dřevoryt, 1961, 8,3 x 5,3 cm, sign. PD F. Kobliha, text: Mnoho zdaru v roce 1961 Helena a Jaroslav Knytlovi, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu
-
František Kobliha
(1877-1962)
Rudolf Medek: Žena (báseň)
Položka č.: 318Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu, ornament titulu a úprava Fr. Kobliha, faksimile básně R. Medka, vydali bibliofilové královéhradečtí, Hradec Králové 1928, pův. brož, 68s., na holandském Pannekoeku, dobrý stav, desky zašlé a při krajích drobně poškozené, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠ…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu
-
František Kobliha
(1877-1962)
E. A. Poe: Havran
Položka č.: 358Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, orig. sign. celostr. dřevoryt ve frontispisu, bohatě zdobený titulní list a úvodní a závěrečná ilustrace v textu vše dřevorytem, kresba na obálce Fr. Kobliha, k vydání, jehož se již nedožil, připravil knihomil Jan Fučík, tisk a spolupráce na vydání Josef Cipra, vydala ve vzpomínce Julie…
Aktuální cena: 13.810 CZK (576 €)
Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu
-
František Kobliha
(1877-1962)
Ant. Bebr: Vítězné oblouky a slepé uličky
Položka č.: 189Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 7x sign. suchá jehla a signet a viněta v titulu dřevorytem, monogram v tiráži, úprava Fr. Kobliha, podpis autora na patitulu, 10 tisk, vydal Fr. Kobliha, Praha 1930, pův. brož s ob., ex. 13/77, císařský japan, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíšk…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu
-
František Kobliha
(1877-1962)
Petr Bezruč: Stužkonoska modrá
Položka č.: 179Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 18x sign. dřevoryt a viněta Fr. Kobliha, podpis P. Bezruče na patitulu, vyd. František Alex, 1957, ex. 93/100, volné listy v obálce, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu
-
František Kobliha
(1877-1962)
Chrám sv. Víta
Položka č.: 312Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
dřevoryt, 1913, 35,8 x 27 cm, značeno LD v desce FK, podpis PD nepatří pravděpodobně autorovi, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu
-
František Kobliha
(1877-1962)
Můra
Položka č.: 281011Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 12. 03. 2024 15:44
dřevoryt, 14,4 x 9,8 cm, sign. PD FKobliha, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu
-
František Kobliha
(1877-1962)
Tristan (list 1.)
Položka č.: 280945Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 18:44
dřevoryt, 1909, 29 x 23 cm, značeno PD v desce FK 09, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.700 CZK (113 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu
-
František Kobliha
(1877-1962)
Tristan (list 2.)
Položka č.: 280944Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 18:36
dřevoryt, 1910, 29 x 23 cm, značeno PD v desce FK 09, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.600 CZK (109 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu
-
František Kobliha
(1877-1962)
Tristan (list 5.)
Položka č.: 280943Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 18:28
dřevoryt, 1909, 29 x 23 cm, značeno PD v desce FK 09, rám, rám mírně zašpiněný, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
František Kobliha
(1877-1962)
Edvard Bém: Černá a zlatá
Položka č.: 276632Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 17:52
bibliofilie, 6 x frontispis a titul. list, 26 iniciál, 33 vinět, 1 ilustrace a tisk. signet v závěru vše dřevorytem a úprava Fr. Kobliha, 6 drobných liter. prací a podpis v tiráži Ed. Bém, návrh ob. M. Kaláb, dvoubarev. tisk, 4. sv. edice Kytice, tisk Grafia, vydal Milan Svoboda, Roudnice n. L. 1911…
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu