-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
J. Foglar: Tajemství Velkého Vonta
Položka č.: 373Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
kniha, podpis J. Foglara na titulním listu, ilustrace Jan Fischer, obálka Ervín Urban, 3. vydání, 8. sv. Sebraných spisů Jaroslava Foglara, vydala Olympia, Praha 1991, lamin. vazba, 204 s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jana Horáčková
(1962)
Manuál Script Rebeky
Položka č.: 625Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, autorské písmo a typografie J. Horáčková, vyšlo jako 17. svazek experimentální edice speciálního ateliéru knižní grafika a písma na UMPRUM, Praha, 1995, ex. 8/40, knihařsky zpracoval Jan Hybner, papír Ingres Fabriano, lehce zašlé desky, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, an…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
Miguel de Unamuno: Tragický pocit života v lidech a v národech
Položka č.: 624Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt s portrétem autora ve frontispisu J. Rambousek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1927, ed. Symposion, sv. 27, ex. 120/500 na Japanu Banzay, pův. brož, 233s., zaprášené okraje listů, uvolněné archy, mírně zohýbané růžky, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Štursa
(1880-1925)
Paul Gauguin
Položka č.: 623Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, 2 dřevoryty vyzdobil J. Štursa, vyd. Kamilla Neumannová, Praha, 1909, LII svazek Knih dobrých autorů (KDA), vignety vyzdobil a knihu přeložil J. Marek, úv. slovo M. Marten, clpl. převazba, 88s., zažloutlý papír, ušpiněné desky, jinak velmi dobrý a pěkný stav!, Antiqari.at Radhošťská, an…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
August Vermeylen: Věčný žid
Položka č.: 622Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, pův. lept ve frontispisu a návrh a úprava vazby J. Konůpek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ex. 72/500 na Japanu Banzay, ed. Symposion, pův. clkžn. tlačená vazba se zlacením na hřbetu, 170s., lehce vybledlý hřbet desek, na tit. listě podpis pův. majitele, jinak velmi dobrý, pěkný stav!…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rudolf Kremlička
(1886-1932)
Musaion VI.
Položka č.: 621Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, podp. na patitulu R. Kremlička, vyd. O. Štorch-Marien, Praha, 1925, ed. Aventinum, obs. 33 reprodukcí, úv. slovo E. Faure, pův. brož, 31s. + přílohy, odlepený a nepatrně poškozený hřbet, jinak velmi dobrý, pěkný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Bukovace…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Katja Hajek
(1950-2008)
Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)
Položka č.: 617Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, 11 barevných pohádek na rozkládacím ručním papíře BFK Rives, všechny signovány vzadu Katja Hajek 92, uloženo v kartonovém pouzdře, na vnitřní straně podpis autorky, vyd. Katja Hajek, Berlin, 1992, ex. 91/100, u příležitosti 65. narozenin Otto Herberta Hajeka, celkem vyšlo 500 výtisků, v…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
A. Dolenský: Moderní česká grafika
Položka č.: 614Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, dva dřevoryty Jar. Bendy a Fr. Koblihy v přílohách, (graf. přílohy Fr. Bílka a J. Váchala chybí), 16 hlubotiskových příloh vzadu, nákladem J. Pelcla, Praha 1912, původní brož, 39 s., hřbet rozpadlý, desky zašlé, listy uvolněné a zažloutlé, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Hrubý
(1906-1988)
Soubor deseti Ex Libris původních dřevorytů
Položka č.: 620Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
kniha, soubor deseti drobných dřevorytů s krátkým úvodním textem B.B. Buchlovana, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1927, ex. 24/50, dřevoryty ve velmi dobrém stavu, dvojlist s textem opotřeben, pův. ob. při okrajích značně poškozena a ušpiněna, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Poslední
(1955)
Karla Erbová: Dům plný dopisů
Položka č.: 619Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, 4x sign. komb. technika (serigrafie a suchá jehla) J. Poslední, vyšlo nákladem autorky u příležitosti 120. výročí nar. Fr. Kafky, Chotěšov, 2004, ex. 29/30 (formát A4), volní listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
La Province de Namur
Položka č.: 618Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, konvolut 7 suchých jehel s pařížskými motivy, 6x sign. PD Gérárd?, ex. 76/89, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dante Alighieri
(1265-1321)
La Divina Commedia (Inferno I.+II.)
Položka č.: 616Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, BEZ původních ilustrací S. Dalího!, vyd. Salani, Arte e Scienze, 1964, ex. 1435/2900, volné listy, ručním papír Magnani, 2x původní kartonové desky a 2x pův. ochranné pouzdra, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
Honoré de Balzac: Vytrvalá láska / krásná impéria
Položka č.: 613Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, dva titulní listy dřevorytem a úprava Fr. Kobliha, dvoubarevný tisk, vydala M. Kliková jako volné vydání Spolku českých bibliofilů, Žižkov (Praha) 1911, nestr. (42), volné listy v org. papír. přebalu, okraje lehce pokrčené, lehce zažloutlé listy, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studiu…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
J. K. Huysmans: Na ruby
Položka č.: 611Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, obálka, titulní list, úvodní iniciála, vstupní a koncová viněta vše dřevorytem a úprava Fr. Kobliha, 104.-105. sv. ed. Knihy dobrých autorů, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1913, pův. brož, 200 s., velmi dobrý stav, ob. lehce zašlá, otřepené konce listů, , Antikvariát Ostrovní, stud…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
Jul. Slowacki: Genese z ducha
Položka č.: 610Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, frontispis, obálka a dvoubarev. titulní list vše dřevorytem Fr. Kobliha, úprava Jos. Sonberg, polsko-český zrcadlový text, 4. sv. ed. Kotnov, vydal J. Pohořelý, Praha 1949, pův. brož, 60 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, č…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
Jul. Slowacki: Anhelli
Položka č.: 609Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu, sign. dřevoryt v příloze, obálka a titulní list dřevorytem, úprava Fr. Kobliha, dvoubarev. tisk, 1. sv. ed. Kotnov, vydal J. Pohořelý, Praha 1946, pův. brož, 96 s., velmi dobrý stav, celofán. přebal, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Žen…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
Žena. Cyklus původních dřevorytů s textem Richarda Sladkého
Položka č.: 608Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, 3 x pův. grafický list, návrh obálky a titulní listu, dvoubarev. bohatě zdobená iniciála a závěrečná viněta, vše dřevorytem Fr. Kobliha, tisk Em. Stivín, vydáno nákladem časopisu Peníze (M. Žohová-Kliková), Praha 1911, původní papír. obálka, nestr. (7), volné listy v deskách, soubor pů…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Neurčený autor
Catalogue des Tableaux peints par douze Artistes: Beauverie, Bureau, Chataud, Champeaux, Darru, Hereau, Mathon, Pille, Quost, Porcher, Ribor, Vuillefroy
Položka č.: 615Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
katalog, 12x lept Imp. A. Cadart, katalog k aukci konané 29. 4. 1875 v hotelu Drouot, plpl. přev., nestr., flíčky na někt. listech (mimo tisk. plochy), dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
Petr Bezruč: Stužkonoska modrá
Položka č.: 612Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, 18x sign. kolorovaných dřevorytů a viněta Fr. Kobliha, podpis P. Bezruče na patitulu, vyd. František Alex, 1957, ex. 45/100, volné listy v obálce, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Peter Lotar
(1910-1986)
Eine Krähe war mit mir
Položka č.: 430Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na patitulu P. Lotar (Petr), vyd. Deutsche Verlags-Anstalt, Stuttgart, 1978, německy, pův. karton. vazba, 306s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Lída Baarová
(1914-2000)
II. filmové zně (1941)
Položka č.: 429Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
kniha, 10x podpis na tit. listě: R. Jedlička, R. Vojtová, V. Salač, F. Filipovský, J. Pivec, J. Kerm a 4x další nerozpoznané, vyd. Českomoravské filmové ústředí, Zlín, 1941, red. Karel Smrž, oboustranná kniha - česko/německy, značněji opotř. ob., úbytek papíru na hřbetu, jinak ale dobrý stav, Antiqa…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
E.L. Doctorow
(1931-2015)
Ragtime
Položka č.: 428Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
kniha, podp. na tit. listě E.L. Doctorow, vyd. Odeon, Praha, 1982, pův. karton. vazba s ob., 250s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová (Toyen)
(1902-1980)
P. B. Shelley: Básně
Položka č.: 47Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
volné listy v obálce, 22 x 15,5 cm, frontispis Toyen, vyd. O. Žižka, Brno, 1933, druhý svazek edice Katalepton, č. výtisku 142, volné listy v obálce, 38s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fr. Langer: Pražské legendy
Položka č.: 468Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
kniha, perová kresba vodníka na patitulu, obálka, vazba a ilustrace C. Bouda, vydal Albatros, Praha 1970, celopl. vazba s ob., 99s., velmi dobrý stav, obálka lehce opotřebená, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fr. Kožík: Bolestný a hrdinský život J.A. Komenského
Položka č.: 467Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
kniha, podpis na frontispisu, obálka, vazba a ilustrace C. Bouda, sign. exlibris lept L. J. Kašpar, vydalo SPN, Praha 1958, celopl. vazba s ob., 155s., velmi dobrý stav, obálka lehce opotřebená, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hana Dostálová
(1890-1981)
Předchůdci (Sborník současné francouzské literatury)
Položka č.: 626Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, návrh vazby a úprava H. Dostálová, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1925, ex. 51/400 na papíře Japan Banzay, ed. Symposion, sv. 17, obs. texty či básně např. H. Barbusse, J.-R. Bloch, G. Duhamel, R. Rolland, J. Romains aj., pův. clkžn. vazba, 217s., lehce vybledlý a mírně odřený hřbet desek, …
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Milostný dopis - Věštba
Položka č.: 103Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
samizdat, 28 x 16 cm, faksimile dopisu a básně, vyd. Pražská imaginace, (1987), ve spolupráci s O. Hemerou, nákl. 50 ks., volné listy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Poupata
Položka č.: 102Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
brož, 17 x 11 cm, brož, vyšlo mezi lety 1975-1985, pův. brož, 189s., dobrý stav , Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Škvorecký
(1924-2012)
Příběh inženýra lidských duší I. - II.
Položka č.: 119Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
kniha, strojopis, 1977, 452 + 471 s., clpl. vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdena Salivarová
(1933)
Pohlednice
Položka č.: 118Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
pohlednice, podpis Z. Salivarová, čb. pohlednice V. Havla, Z. Salivarové a J. Škvoreckého (1990), foto: V. Stoiov, vyd. Společnost J. Škvoreckého, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO