-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Poseidon
No.: 9Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:38
dřevoryt, 1989, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru národního umělce Františka Kožíka, vydal spolek českých bibliofilů 7. června 1989, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Plodný mnich
No.: 1Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:30
dřevoryt, 8,3 x 5,7 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Emil Filla
(1882-1953)
Matches
No.: 8Auction price: 12.000 CZK (500 €)
AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:07
etching, aquatint, 19,6 x 15,5 cm, sign. lower/right Emil Filla, yellowed paper, small stains on paper, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Thiele and Bukovac at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists and SVU
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
Estimate: 20 000 - 25 000 CZK
-
Václav Boštík
(1913-2005)
Nebula
No.: 5Auction price: 11.000 CZK (459 €)
AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:04
dry needle, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. lower/right Boštík 65, frame, the disciple of W. Nowak, member of The Umelecka beseda, later UB 12
Current price: 11.000 CZK (459 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
Estimate: 18 000 - 22 000 CZK
-
Josef Mühl
(1877-1938)
sv. Anežka Římská
No.: 1565Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 19:49
tužka, papír, 27,5 x 34,5 cm, sign. PD Josef Mühl, PN popsáno autorem, mírně potrhaný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID3**2 History of bids
-
Vladimír Fuka
(1926-1977)
Happy New Year 71
No.: 1554Auction price: 800 CZK (34 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 19:38
fotografie, fotografie Fukova Labyrintu nalepená na papíře, 1970, 13 x 11,5, Happy New Year 71 Eva & Vladimir New York, DEC! 70, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: ID7**3 History of bids
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Šlépěje XXIII. - Není dálky
No.: 1428Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 17:32
bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, ob., portrét TGM ve frontispisu a titulní list vše linorytem Mir. Vyčítal, ed. Šlépěje XXIII., vydala Marie Rosa Junová, Tasov 1938, orig. brož, 156 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID3**1 History of bids
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Šlépěje II.
No.: 1409Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 17:13
bibliofilie, podpis J. Demla za titulním listem, dřevoryt v příloze Fr. Kobliha a T.F. Šimon, 2 ilustrace v přílohách Fr. Bílek, ed. Šlépěje II., vydal Jakub Deml, Jinošov 1918, orig. brož, 80 s., velmi dobrý stav, na ob. inkoustová mapa , ob. při krajích lehce pokrčená, Provenance: Antiquarian Ost…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID5**6 History of bids
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Šlépěje I.
No.: 1408Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 17:12
bibliofilie, první sešit Šlépějí, ob., frontispis, titul. list, ilustrace a viněty v textu Fr. Bílek, samostatný dřevoryt Fr. Kobliha, další ilustrace S. Klír, S. Tusar, M. Vořechová, ed. Šlépěje I., vydal Jakub Deml, Jinošov 1917, orig. brož, 106 s., dobrý stav, okraje listů pokrčené, ob. při kraj…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID5**6 History of bids
-
Oldřich Crhounek
(1900-1973)
Ant. J. Kožíšek: Zakrvácené arény
No.: 1386Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:50
kniha, španělské reportáže, ob. O. Crhounek, vydala Občanská tiskárna, Brno 1938, pův. brož, 282s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Louis Madelin
Verdun
No.: 1359Auction price: 180 CZK (8 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:23
kniha, 6 dobových fotografií a 1 mapka, francouzsky, vyd. Librairie Félix Alcan, Paříž, 1920, plpl. převazba, 156s., původní obálka vevázána, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 180 CZK (8 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Karel Dvořáček
(1911-1945)
Bedřich Beneš Buchlovan: Buchlovská knížka
No.: 1342Auction price: 50 CZK (3 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:06
kniha, vyzdobil a vydal Karel Dvořáček, Bzenec 1918, 46 s., brožovaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 50 CZK (3 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
-
Ludvík Kundera
(1920-2010)
Kurt Schwitters aneb Merz
No.: 1337Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:01
bibliofilie, úvodní text a překlad básní L. Kundera, návrh obálky P. Konečný, vydaloDivadlo hudby, Olomouc 1989, sešit, ex. 350, 8s., velmi dobrý stav, ob. mírně pomačkaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID9**4 History of bids
-
Jiří Langer
(1894-1943)
Zpěvy zavržených
No.: 1316Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:40
Bibliofilie, vybral a přeložil z hebrejštiny Jiří Langer, obálka a typo Josef Sonberg, edice Malá antologie hebrejského básnictví X.-XIX.stol., vydal Akademický spolek Kapper, Praha 1939, pův. brož, 43 s., 800ex., papír Pannekoek, přesahy ob. při krajích pomačkané, horní kraj hřbetu podlepený, velm…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID5**6 History of bids
-
Mikoláš Aleš
(1852-1913)
Obrázky ze Slabikáře
No.: 1297Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:21
kniha, 196 kreseb pro slabikář sestavený Frumarem a Jursou, vydalo Školní nakladatelství pro Čechy a Moravu, Praha 1940, 60 s., brož., obálka na hřbetu a při okrajích poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID7**0 History of bids
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fr. Langer: Pražské legendy
No.: 1275Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:59
kniha, podpis v titulu C. Bouda, vydal Albatros, Praha 1979, cpl. vazba s ob., 98s., velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
No.: 1271Auction price: 2.500 CZK (105 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:55
bibliofilie, 35 čb. dřevorytů J. Váchal, úprava O. Menhart, sv.7 ed. Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, 68s., volné listy v pův. papírových deskách, ex. 576/1001, similijapan, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent membe…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: ID3**0 History of bids
-
Stanislav Kolíbal
(1925)
Torquatto Tasso: Šeptání noci
No.: 1268Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:52
bibliofilie, 5x litografie a obálka St. Kolíbal, úprava O. Hlavsa, tisk Jos. Hrachovec, přel. Jan Vladislav, 11. sv. edice Milé knížky,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1956, volné listy v obálce, 45s., maršovský ruční papír, obálka při krajích zašlá, velmi dobrý stav, Proven…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID4**2 History of bids
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jan Neruda: Prosté motivy
No.: 1267Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:51
bibliofilie, 4x mědirytina C. Bouda, úprava M. Kaláb, tisk péčí Jar. Picky, doslov Mil. Novotný, 3. sv. ed. Díla,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1951, brož, 97s., desky při krajích zašlé , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID7**3 History of bids
-
Josef Richard Marek
(1883-1951)
Jakub Deml: Domů
No.: 1256Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:40
bibliofilie, frontispis Jos. Marek, 2 světlotisk. reprodukce, tisk Kryl a Scotti, vydal nákladem vlastním Jakub Deml, Královské Vinohrady 1913, pův. brož, 86s., ob. na hřbetu poškozená a místy vyšisovaná, vazba rozvolněná, několik uvolněných listů, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID5**6 History of bids
-
František Bílek
(1872-1941)
P. Verlaine: Rozhovor duše s Bohem
No.: 1252Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:36
kniha, obálka a kresba v titulu Fr. Bílek, úprava Ant. Jos. Trčka, dvoubarevný tisk, francouzsko-české vydání, ed. Život a sen, tisk J, Mucha, vydal Jakub Deml, Tasov 1932, 12s., pův. brož, obálka mírně zažloutlá, nerozřezáno, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Aca…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID2**2 History of bids
-
Kája Saudek
(1935-2015)
Bob Hurikán: Jezdci z Arizony; Pobožný střelec
No.: 1216Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:00
2x sešit, návrh obálky K. Saudek, vydal P.M. Agentura Expres, Praha 1969, 2x sešit, 80 + 53 s., obálka zašlá, při okrajích zašpiněná, hřbety natržené, zažloutlé listy, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
J.O. Curwood: Syn Kazanův
No.: 1215Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 13:59
kniha, ob. Z. Burian, úprava A. Dvořák, vydal V. Škubal, Praha 1946, orig. brož s přebalem, ob. místy poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of Fine Artists - Purkyne
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID8**7 History of bids
-
Karel May
(1842-1912)
Pirát
No.: 1206Auction price: 350 CZK (15 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 13:50
kniha, il. Karel Šimůnek, vyd. Nakl. knihovny dobrodružných románů a novel, Praha, 1922, plpl. vazba, 181s., zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: ID8**7 History of bids
-
Různí autoři
Kalendář Hollar 2007
No.: 1197Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 13:41
5x různé grafické techniky, 2006, č. 58, Rozměr 42 x 30 cm, autoři: Andrea Tachezyová, Antonín Odehnal, Ivo Křen, Marián Komáček, Karel Beneš. Chybí kresba Adolfa Borna
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID4**2 History of bids
-
Leo Bednarik
(1938)
Soubor Ex libris
No.: 1194Auction price: 1.200 CZK (50 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 13:38
grafický soubor, 2000, vše signováno, soubor 13 grafických listů, které jsou jednotlivě upevněny na pevných papírech a spojeny do sešitu
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: ID3**9 History of bids
-
Dagmar Popelková
(1928)
P. F. 1966
No.: 1192Auction price: 100 CZK (5 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 13:36
linořez, pauzovací papír, 17 x 13 cm, sign. PD D. Popleková
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: ID7**3 History of bids
-
Jindřich Pileček
(1944-2002)
Pamětní list s leptem Jindřicha Pilečka a básní J. M. Tomeše
No.: 1188Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 13:32
lept, 14,5 x 9,5 cm, monogr. PD J. P. a sign. PD Jan M Tomeš, vydal Spolek českých bibliofilů v Praze k večeru J. M. Tomeše konanému v Národním muzeu 18. listopadu 1983, the disciple of prof. K. Svolinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and UVU
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID8**4 History of bids
-
Louis Binet
(1744-1800)
Deklarace lidských práv
No.: 1150Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 12:54
akvatinta, 46,3 x 37,9 cm, předloha Bénard , okraje papíru potrhané, celkově zašpiněný papír s četnými hnědýmmi skvrnkami, cca 30 cm natržený, v této části je papír podlepený lepenkou, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID2**9 History of bids
-
Louis Binet
(1744-1800)
Constitution de la République Française
No.: 1149Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 12:53
akvatinta, 43,9 x 37 cm, předloha Bénard, značeno v desce Binet, Rue Aubry le Boucher, 34, papír ohmataný, s výraznou zateklinou, pošpiněný, na papíru jsou četné hnědé skvrnky, roh papíru je ohnutý, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID2**9 History of bids