-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Óda na marnost
Položka č.: 51Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 05. 2024 20:20
tisk, akvarel, 2013, 9 x 9,5 cm, sign. Zdeněk Mézl 2014, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
V láhvi
Položka č.: 50Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 05. 2024 20:19
dřevoryt, 9 x 6 cm, sign. DU Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
…NEC ULLIS SAUCIA VOMERIBUS PER SE DABAT OMNIA TELLUS
Položka č.: 16Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 05. 2024 19:45
dřevoryt, 24 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Hostina
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 05. 2024 19:40
dřevoryt, 9,5 x 11 cm, sign. PD Zd. Mézl, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Poseidon
Položka č.: 9Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 05. 2024 19:38
dřevoryt, 1989, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru národního umělce Františka Kožíka, vydal spolek českých bibliofilů 7. června 1989, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Plodný mnich
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 05. 2024 19:30
dřevoryt, 8,3 x 5,7 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
Emil Filla
(1882-1953)
Zápasy
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 16:07
lept, akvatinta, 19,6 x 15,5 cm, sign. PD Emil Filla, zažloutlý papír, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Václav Boštík
(1913-2005)
Mlhovina
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 16:04
suchá jehla, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. PD Boštík 65, rám, typická práce významného českého abstrakcionisty, člena tvůrčí skupiny UB12 a jednoho z představitelů nové citlivosti. Mlhovina byla Boštíkovým oblíbeným tématem, které zpracoval v mnoha variantách, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké …
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Thomas Mann: Buddenbrookovi I.+II.
Položka č.: 1475Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:19
kniha, obálky V. Mašek, vyd. Melantrich, Praha, 1932, 2. vydání, 2x pův. clpl. vazba s obálkou, 356+334s., obálky při horním okraji a na zadní straně mírně potrhané, stav knih velmi dobrý, v ochranném pozdru, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šváb
(1906-1999)
Aldous Huxley: Kontrapunkt života
Položka č.: 1474Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:18
kniha, vazba J. Šváb, vyd. Václav Petr, Praha, 1935, pův. clpl. vazba, 516s., krásný stav, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a jeho čestným předsedou, zakladatel Klubu knihy Hollar, člen SVU Aleš, skupiny Bilance, čestný čl…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
E. M. Remarque: Cesta zpátky
Položka č.: 1473Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:17
bibliofilie, obálka K. Teige, vydal Fr. Borový, 1931, brož., 304s., stav dobrý, hřbet a zadní přebalu nově restaurován, původní chybí, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Mahen
(1882-1939)
Hercegovina
Položka č.: 1472Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:16
kniha, autorova mapka v příloze, vytiskl a vydal Fr. Obzina, Vyškov 1924, 170s., orig. brož,, ed. Obzinových tisků sv. 2, ex. 1018/1100, skrvny na ob.,hřbet restaurován, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Sutnar
(1897-1976)
A. Zweig: Nastolení krále
Položka č.: 1471Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:15
kniha, obálka L. Sutnar, vstupní kresba E. Frinta, přel. Jar. Zaorálek, vydala Družstevní práce, Praha, 1938, brož, 491s.. zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Jan Kolovrat: Vojín Václav Pišout a spol.
Položka č.: 1470Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:14
kniha, úprava L. Sutnar, Il. A. Hoffmeister, vydaly Tiskařské podniky Richarda Vogla, New York, 1945, brož, 82s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO
Aktuální cena: 90 CZK (4 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Rossmann
(1905-1984)
Louis Adamič – Večeře v Bílém domě
Položka č.: 1469Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:13
kniha , ob. Zdeněk Rossmann, vydala Mladá fronta, Praha, 1947, brož, 84s., otřepené listy, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 120 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
V. Thiele: Josef Čapek a kniha
Položka č.: 1468Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:12
kniha, úvod. studie J. Kotalík, 128 vyobrazení obálek J. Čapka, soupis a několik vyobrazení knižní grafiky, obálka, vazba a typografie Z. Seydl, vydalo NČSVU, Praha, 1958, clpl vazba s obálkou, 290s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny v…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Gustave Flaubert: Pokušení svatého Antonína
Položka č.: 1467Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:11
kniha, obálka, naklad. značka, titul. list a 8 koncových vinět vše linorytem a úprava J. Čapek, JČ vytváří geometrický ornament pod vlivem primitivního umění, 1. sv. edice Symposion, vydal Rud. Škeřík, Praha 1921, orig. brož, 139s., obálka při krajích a hřbetu poškozená, vnitřek ve velmi dobrém stav…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
J. W. Goethe: Římské Elegie - Benátské Epigramy
Položka č.: 1466Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:10
kniha, obálka, naklad. značka a viněta v titulu vše linorytem a úprava J. Čapek, přel. Ot. Fischer, 1. sv. ed. Poesie Symposia, vydal R. Škeřík (Symposion), Praha 1921, pův. brož, 65 s., obálka při okrajích lehce pokrčená a zašlá, rohy hřbetu drobně poškozené, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studi…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Georges Duhamel: Půlnoční zpověď
Položka č.: 1465Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:09
bibliofilie, obálka a úprava J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, 19. sv. Knih dnešku, edice Aventinum, Praha 1928, 106 s., brož., obálka při okrajích a v rozích poškozená, hřbet natržený, ve spodní části asi 2 cm zcela chybí, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v P…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Bratři Čapkové: Lásky hra osudná
Položka č.: 1464Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:08
bibliofilie, obálka, značka v titulu a úprava J. Čapek, vydal Otakar Štorch - Marien, Praha 1922, 52. sv. edice Aventinum, 2000 výtisků, 48 s., brož., skvrny na obálce, vpisky a razítko, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarnýc…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Pavel Sula: Letňáskové
Položka č.: 1463Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:07
kniha, obálka a ilustrace v textu J. Čapek, vydalo naklad. Nová Škola, Praha 1931, 176 s., orig. polopl. vazba s nalepovanou ob., lehce zažloutlé stránky, vazba místy lehce zašpiněná, ob. drobně opotřebená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Sku…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Fr. Šrámek: Plačící satyr
Položka č.: 1462Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:06
kniha, ob. linorytem Jos. Čapek, ed. Opona IX., Zátiší, knihy srdce i ducha, vydal B.M.Klika, Praha 1923, orig. brož, 81s., hřbet ob. místy odřený a poškozený, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
S.K. Neumann: Ať žije život!
Položka č.: 1461Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:05
bibliofilie, 14 ilustrací -11 kreseb a 3x linoryt a obálka linorytem Jos. Čapek, Volné úvahy o novém umění, úv. slovo V. Nebeský, VIII. sv. Edice Června, vyd. Fr. Borový, Praha 1920, orig. brož s celofán. přebalem,, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupin…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Helena Čapková: Kolébka
Položka č.: 1460Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:04
bibliofilie, obálka, nakl. značka, viněta v titulu a koncové viněty vše linorytem a úprava Josef Čapek, vydal Dr. Otakar Štorch-Marien, Praha 1922, 70s., pův. brož, edice Aventinum, sv. 48, 2000ex., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupi…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
G. Apollinaire: Kacíř & spol.
Položka č.: 1459Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:03
Bibliofilie, lineoryty a ob. J. Čapek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ed. Symposion, brož, 137s., okraje obálky mírně potrhané, na přehybu hřbetu ob. do poloviny natržená, levý dolní růžek zadní strany chybí, uvolněné a při krajích mírně otřepené listy, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprů…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karolina Pichlerová
Švédové v Praze
Položka č.: 1458Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:02
kniha, clpl. lipská vazba s nalepenou obálkou, překlad Boh. Tichý, vydal A. Štorch syn, Praha 1894?, 220 s., skvrny na vazbě, lehce zkosený hřbet, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Čep
(1902-1973)
Vigilie
Položka č.: 1457Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:01
kniha, 20,5 x 14 cm, zelená polokožená vazba se zlatým písmem, vydal R. Škeřík, Praha 1928, 3. sv. edice Plejada, Ex. 333/350, na Japan Banzay, vevázaná ob., 91 s., ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kristmann Gudmundsson
(1901-1983)
Jitro života
Položka č.: 1456Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 18:00
kniha, 21 x 14 cm, položená uměcká vazba s ručně malovanými deskami, vydal Ferd. Holas, Praha 1945, překlad K.V. Rypáček, vevázaná ob., 239 s., lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Gunnar Gunnarsson
(1889-1975)
Brandur z Bjargu
Položka č.: 1455Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 17:59
kniha, 22 x 14,5 cm, dvoubarevná polokožená umělecká vazba s malbou na deskách, modrá ořízka, dřevoryt v titulu C. Bouda, vydal Fr. Topič, Praha 1946, 1. vydání, edice Topičovy Bílé knihy, 256 s., ochranné pouzdro - potrhané, lepené, velmi dobrý stav knihy, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Helena Malířová
(1877-1940)
Deset životů
Položka č.: 1454Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 17:58
kniha, 21 x 14,5 cm, trojbarevná polokožená zakázková vazba, vydal Československý spisovatel, Praha 1954, 213 s., drobné skvrny na deskách, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO