-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Óda na marnost
No.: 51Auction price: 100 CZK (5 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 20:20
tisk, akvarel, 2013, 9 x 9,5 cm, sign. Zdeněk Mézl 2014, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
V láhvi
No.: 50Auction price: 150 CZK (7 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 20:19
dřevoryt, 9 x 6 cm, sign. DU Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
…NEC ULLIS SAUCIA VOMERIBUS PER SE DABAT OMNIA TELLUS
No.: 16Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:45
dřevoryt, 24 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Hostina
No.: 11Auction price: 350 CZK (15 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:40
dřevoryt, 9,5 x 11 cm, sign. PD Zd. Mézl, mírně pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Poseidon
No.: 9Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:38
dřevoryt, 1989, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru národního umělce Františka Kožíka, vydal spolek českých bibliofilů 7. června 1989, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Plodný mnich
No.: 1Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:30
dřevoryt, 8,3 x 5,7 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Emil Filla
(1882-1953)
Matches
No.: 8Auction price: 12.000 CZK (500 €)
AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:07
etching, aquatint, 19,6 x 15,5 cm, sign. lower/right Emil Filla, yellowed paper, small stains on paper, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Thiele and Bukovac at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists and SVU
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
Estimate: 20 000 - 25 000 CZK
-
Václav Boštík
(1913-2005)
Nebula
No.: 5Auction price: 11.000 CZK (459 €)
AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:04
dry needle, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. lower/right Boštík 65, frame, the disciple of W. Nowak, member of The Umelecka beseda, later UB 12
Current price: 11.000 CZK (459 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
Estimate: 18 000 - 22 000 CZK
-
Lucie Raškovová
(1970)
Boh. Smejkal: Nevšední zásluhy tiskařské rodiny Krylů o českou bibliofilii
No.: 976Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 10:00
kniha, sign. lept v příloze L. Raškovová, podpis autora za textem, úprava a podpis v tiráži Ot. Karlas, pro účastníky valné hromady SČB ke 100. výročí založení tiskárny Kryl&Scotti v Novém Jičíně vydal Jiří Kryl, Praha 1930, pův. brož s slepotiskovým reliéfem na přebalu, ex. 262/350, 18s., velmi dob…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jan Čep: Cesta na jitřní
No.: 975Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:59
kniha, podpis básníka v tiráži, litografie ve frontispisu a v závěru a podpis v tiráži V. Mašek, vydal Melantrich, Praha 1930, pův. brož s celofán. přebalem, 16s., velmi dobrý stav, celofán poškozen, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Jan Zrzavý vzpomíná na domov, dětství a mladá léta
No.: 974Auction price: 1.200 CZK (50 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:58
kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, vazba a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Jan Ambrož, vydala Svoboda, Praha 1971, clpl. vazba s ob., 106 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvr…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
P. Loti: Islandský rybář
No.: 973Auction price: 1.200 CZK (50 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:57
kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, obálka a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Z. Sklenář, ed. Nesmrtelní, vydal SNKLHU, Praha 1959, clpl. vazba s ob., 172 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Toman
(1877-1946)
Měsíce / Melancholická pout
No.: 972Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:56
Bibliofilie, dvě sbírky, básníkův podpis na patitulu sbírky Měsíce, úprava a 4 celostr. ilustrace Zd. Kratochvíl, ed. Zlatokvět 9. sv., vydal Fr. Borový, Praha 1918; Melancholická pout, kresba na ob. B. Haunerová, ed. Obzory 2. sv., vydal Umělecký měsíčník Obzory, Praha 1906, 2 x orig. brož, (32s.)…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
J. Tkadlec: Poutník, jenž se vrací - tři obrazy ze života J. A. Komenského
No.: 971Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:55
Bibliofilie, obálka, sign. frontispis, viněta v titulu a na patitulu a podpis v tiráži J. Konůpek, ed. Život a sen, vydal J. A. Verner, Pustá Rybná 1942, orig. brož s ob., 95 s., stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Šíma
(1891-1971)
Benjamin Jedlička: Paříž 1945
No.: 970Auction price: 800 CZK (34 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:54
Bibliofilie, podpis na patitulu, frontispis, 4 ilustrace a návrh ob. Jos. Šíma, podpis autora na patitulu, vydal Václav Petr, Praha 1947, polopl. vazba s ob., 74 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and Design in P…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Mahen
(1882-1939)
Požár Tater
No.: 969Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:53
bibliofilie, podpis a věnování Jiřího Mahena, vstupní kresba Alois Wachsman, úprava Fr. Muzika, obálka Rudolf Hála, vydala Družstevní práce, Praha 1934, 74s., orig. brož., ob. mírně zašlá, vazba rozlepená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohdan Lacina
(1912-1971)
Juliusz Slowacki: Otec morem nakažených v El-Arish
No.: 968Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:52
bibliofilie, přebásnil a podepsal Vl. Holan, dřevoryt B. Lacina, úprava a obálka Fr. Muzika, vydal Spolek českých bibliofilů a nakladatelství Československý spisovatel, Praha 1953, 37 s., brož, obálka lehce zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of the surrealistic group…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Vik
Jiří Mahen: Démoni
No.: 967Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:51
bibliofilie, podpis J. Mahena v tiráži, frontispis, typo. úprava F. Vik, 23. svazek edice Amfora, vydal J. Hladký, Hranice 1909, Ex. 6/200, 58 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František B. Kouba
(1906-1938)
Jaromír Měšťan: Smlouvání s časem
No.: 966Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:50
bibliofilie, podpis básníka v tiráži, grafická úprava, frontispis a iniciálky do dřeva vyryl F.B. Kouba, 5. soukromý tisk edice Gemini, České Budějovice 1936, 200 výtisků, 16 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Václavíček
(1916-1989)
Jaromír Měšťan: Zvěrokruh
No.: 965Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:49
bibliofilie, podpis básníka v tiráži, 12x dřevoryt a frontispis J. Václavík, edice Zvěrokruh, České Budějovice 1939, 29 s., brož, drobné skvrny na obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Cvejn
(1911-1986)
Jindra Černohorský: Odjezdy
No.: 964Auction price: 800 CZK (34 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:48
bibliofilie, podpis, básně, obálka, ilustrace a grafická úprava Karel Cvejn a básně Jindra Černohorský, vydal Frant. Lenc, Písek 1932, Ex. 41/300, 53 s., brož., obálka zažloutlá, při okrajích natržená, drobné skvrny, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindra Černohorský
(1911-1988)
Písně o světle domova
No.: 963Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:47
bibliofilie, podpis básníka v tiráži, ilustrace Fr. Zedníček, obálka a úprava J. Eliáš, 1. svazek edice VSJA, vydal Všestudentský spolek Jihočeští akademici, Písek 1940, Ex. 12/300, 41 s., brož, lehce zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Vik
Otokar Fischer: Požadavek dne
No.: 962Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:46
bibliofilie, podpis Ot. Fischer, úprava a výzdoba Fr. Vik, vydal M. Píša, Brno 1932, 160 výtisků, 12 s., brož., nerozřezáno, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Michl
(1901-1977)
J.S. Machar: Dvacet pohlednic z Kysiblu
No.: 961Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:45
bibliofilie, podpis v patitulu J.S. Machar, sign. kolorovaný frontispis, věnování a graf. úprava Fr. Michl, přednostní kolorovaný výtisk, tisk Jan Kobes, 2. sv. edice Páteční sloupky, vydal V. J. Krýsa, Plzeň 1931, Ex 17/30, 26 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID5**6 History of bids
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Sedm vybraných básní Jaroslava Kvapila
No.: 960Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:44
kniha, podpis a věnování Jar. Kvapil, heliogravura ve frontispise M. Švabinský, vydal F.J. Müller, Praha 1942, netr., brož, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Šváb
(1906-1999)
A.B. Kohout: Hadí květ
No.: 959Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:43
kniha, podpis a úprava Jar. Šváb, vydal jako soukromý tisk autor, Praha 1937, 27 s., brož., zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Benda and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorary member of The …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otakar Štorch-Marien
Chvála nakladatelského povolání
No.: 958Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:42
kniha, podpis na patitulu Ot. Štorch Marien, ve frontispise reprodukce portrétu od J. Zrzavého, úprava Fr. Muzika, vydal jako soukromý tisk Ot. Štorch Marien, Praha 1929, Ex. 144/400, 13 s., brož., holandský papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID5**6 History of bids
-
Otakar Ondráček
(1898)
Josef Hora: Černý závoj
No.: 957Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:41
bibliofilie, podpis básníka J. Hory v tiráži, kresba, obálka a podpis v tiráži O. Ondráček, 3 sv. Mladé edice, Bratislava 1932, Ex. 107/200 na domácím japanu, 16 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Sůra
(1929-2011)
Miloš Doležal: Kamení
No.: 956Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:40
bibliofilie, podpisy autorů v tiráži, 2x sign. serigrafie J. Sůra, vydal M. Dyrynk, 23. svazek edice Slza, Praha 1996, Ex. 8/300, 21 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The State Graphic School in Prague at the atelier of prof. R. Benes, the disciple of prof. K. …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Hodek
(1888-1973)
Ivan Olbracht: Jozka, Forko a Pavlína
No.: 955Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 09:39
bibliofilie, podpis I. Olbrachta v tiráži, dřevoryty a úprava J. Hodek, vydal J. Hlavký, Hranice na Moravě 1931, 22. sv. edice Amfora, Ex. 101/210, 66 s., brož., při okrajích lehce potrhaná obálka, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private disciple of J. Hodek sr., J. Vachal, K. Re…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED