• Jan Černoš

    (1982)

    Christos Giannakos: Mořské panny

    Položka č.: 265309

    Vyvolávací cena: 3.750 CZK (157 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:30

    Aktuální cena: 3.750 CZK (157 €)

  • Josef Jahoda

    (1872-1946)

    Pazderna

    Položka č.: 265310

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:31

    bibliofilie, 1931, 19 x 14 cm, podpis autora a dřevorytce Fr. Krajce, 6 dřevorytů, každý dřevoryt pak podepsán, číslo 248 z 500 exemplářů, nakl. Plamja, Praha, vazba původní, polokožená, 336 stran, vazba lehce opotřebená, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • Karel Toman

    (1877-1946)

    Stoletý kalendář

    Položka č.: 265311

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:32

    kniha, 1926, 19,5 x 13 cm, František Borový, Praha, ilustrace A. Chlebeček, vlepeno exlibris, původní zdobená celokožená vazba se zlacením, 59 stran, bez výrazného poškození, kniha je v kartonovém pouzdře, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Zdenek Seydl

    (1916-1978)

    Miloslav Fábera - O skrytém mudrci

    Položka č.: 265312

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:33

    bibliofilie, 24 x 16,5 cm, 1x sign. heliogravura Z. Seydl, Rudolf Kmoch, Praha, 1944, Klub 777 bibliofilů, Sv. 13, ex.115/?, orig. brož, vazba svázaná lýkovým provázkem, 40s., skvrna na vazbě, lehce opotřebený stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Konůpka na Státní grafické škole v Praze a F. Kys…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Jindřich Novák

    (1923-2011)

    Pražské kašny

    Položka č.: 265313

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:34

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Xenofón: Historie krásné Pantheie

    Položka č.: 265314

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:35

    bibliofilie, 21 x 16 cm, 3x sign. lept L. Jiřincová, vyd. Supraphon, Praha, 1974, ex. 193/200, ed. Lyra Pragensis, sv. 10, z řeckého originálu přel. V. Bahník, lepty tiskli P. a M. Dřímalovi, ruční papír z Velkých Losin, složky listů vázané nití v papírové obáce, lehce natržená spodní část obálky ji…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Stefan Eggeler

    (1894-1969)

    Amine - Eine Liebesgeschichte

    Položka č.: 265315

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:36

    bibliofilie, 28,5 x 22 cm, 6x sign. a číslovaný lept S. Eggeler, vyd. v roce 1920, ex: 7/50, volné listy v orig. obálce, lepty v dobrém stavu, obálka potrhaná, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

  • Dominik Tyl

    (1995)

    James Joyce - Nebožtíci

    Položka č.: 265316

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:37

    kniha, 27,5 x 17,5 cm, autorova studentská práce, signováno na titl. straně, povídka z knihy Dubliňané, frotáže a obtisky látek, krajek a dalších materiálů postupně střídá dramatizující stylizace dosažená skenováním pohybu jednotlivých tisků, Kniha jako celek usiluje o propojení vznešenosti kultury …

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    František Halas, Jiří Mahen: Antonínu Procházkovi

    Položka č.: 265317

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:38

    bibliofilie, 19,5 x 14,5 cm, 1x suchá jehla A. Procházka, vyd. Skupina prostějovských knihomilů, Prostějov, 1938, ex: 64/80, šitý blok volně v obálce, 30s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na UMPRUM v Praze, žák prof. Schwaigra na AVU

  • Alena Antonová

    Petr Kopta - Nevinobraní

    Položka č.: 265318

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:39

    bibliofilie, 14 x 20 cm, 1x sign a čísl. tříbarevný lept A. Antonová, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 2006, ex: 462/600, podpisy autorů v tiráži, pův. volné složky vložené do kartonové vazby, nestr., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Konstantin Biebl

    (1898-1951)

    Zlom

    Položka č.: 265319

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:40

    kniha, 14,5 x 8,5 cm, vazba a úprava Cyril Bouda, vyd. Erna Jánská, 24. sv. knihovny Hyperion, Praha, 1925, původní kožená vazba s tlačeným a zlaceným medailonkem, 59s., vazba při spodním hřbetu lehce odřená jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Stéphane Mallarmé

    (1842-1898)

    Odpoledne Faunovo. Ekloga

    Položka č.: 265320

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:41

    kniha, 16,5 x 13 cm, vyd. Moderní Revue, Praha, 1922, číslováno a parafováno překladatelem (Arnošt Procházka), ex. 157/250, Moderní revue, sv. 72, polokožená vazba bez obálky, odřený hřbet jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Různí autoři

    Skupina Československých uměců grafiků Hollar

    Položka č.: 265321

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:42

    bibliofilie, 11 x 15,5 cm, 50x grafický list, Sukdolák, Moravec, Oberthor, Kovář, Kašpar, Kaiser, Šimák, Fiala, Šváb, aj., některé listy nesignovány, volné listy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Položka č.: 265322

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:43

    bibliofilie, 23 x 33 cm, 7x litografie, A. Procházka, P. Dillinger, F. Kaláb, R. Kubíček, F. Srp, F. Süsser, J. Zamazal, dne 9. června 1935 v Břeclavi, ex:126/160, volné listy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na UMPRUM v Praze, žák prof. Schwaigra na AVU

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Franz Wacik

    (1883-1938)

    Prinz Eugen der edle Ritter

    Položka č.: 265323

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:44

    kniha, 12x barevná litografie F. Wacik, text Hugo von Hofmannsthal, vyd. Seidel und Sohn, Wien, 1915, pův. vazba, nestr., odřená zadní strana desek, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Karl Florenz

    (1865-1939)

    Dichtergrüsse aus dem Osten. Japanische Dichtungen

    Položka č.: 265324

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:45

    bibliofilie, 1914, 19,6 x 15,3 cm, tisk, ilustrace a papír Takejiro Hasegawa, 98 stran, vydal C. F. Verlag in Leipzig, publikované japonské básně do němčiny přeložil Karl Florenz, reprodukce japonských barevných dřevorytů tištěny na krepovém papíře, v původním kartonovém přebalu, velmi dobrý stav, …

  • Bohumil Krátký

    (1913-2005)

    Publius Ovidius Naso - Praecepta ad Puellas

    Položka č.: 265325

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:46

    bibliofilie se čtyřmi původními suchými jehlami, 1944, 25,5 x 20,5 cm, vše sign. Krátký 44, na předsádce autorovo vlastnoruční věnování z r. 1944, Z Ovidiova díla Umění milovati v překladu Ivana Bureše vybral Josef Gabriel a jako soukromý tisk upravil Josef Hašek. Výtvarně doprovodil Bohumil Krátký …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Různí autoři

    Václav Křupka: Det moderne czekiske exlibris

    Položka č.: 265326

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:47

    bibliofilie, 1978, 31 x 22 cm, č. 221/325, Das Tschechische exlibris der Gegenwart/The modern Czech bookplate. Publikace o české moderní exlibris s texty o autorech v dánštině, němčině a angličtině. Řada reprodukcí exlibris, do publikace je rovněž vlepeno 34 ks originálních exlibris v různých techni…

  • Jaroslav Veris Zamazal

    (1900-1983)

    Památník Bohuše Kafky

    Položka č.: 265327

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:48

    památník, 19 x 14 cm, památník brněnského spisovatele, básníka a publicisty Bohuše Kafky 1901-1978, památník obsahuje originální signovanou kresbu J. Verise, dvoubarevnou kresbu tuší s motivem koně Jana Janči, dřevoryt Františka Biče, kresbu tuší a akvarelem Václava Červenky, dále podpisy hudebníků …

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Pět rytin

    Položka č.: 265328

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:49

    5x rytina, 15 x 20,5 cm, 5x signovaná rytina J. Švengsbír, listy poházejí z bibliofilie Veliký koncert, r. 1976, volné listy, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    J. Seifert: Bazilika svatého Jiří

    Položka č.: 265329

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:50

    bibliofilie, 15 x 30 cm, 1x sign. lept K. Šafář, podpis Jaroslav Seifert, ex: 27/80, přeloženo, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Adolf Jelínek Alex

    (1890-1957)

    Osamělci

    Položka č.: 265330

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:51

    kniha, 21 x 15 cm, 3x lept a dedikace autora, vyd. Jednota umělců výtvarných, 1934, č. výtisk, ex: 165/?, pův. vazba, 39s., lehce prohnuté desky, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Různí autoři

    Karel Neudoerfl: Lept

    Položka č.: 265331

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:52

    bibliofilie, 20 x 16,5 cm, 5x grafický list: 2x dřevoryt J. Votruba, 2x litografie K. Wellner, 1x lept Václav Rytíř, vyd. Nová Grafika, Praha, 1919, výtisk č. 195, pevná převazba, 38s., podpis majitele na titulní straně, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Emil Holárek

    (1867-1919)

    Das Märchen von der Begeisterung

    Položka č.: 265332

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:53

    bibliofilie, 31,5 x 24,5 cm, ilustrace E. Holárek, verše Ernst Staus, vyd. Ant. Vítek junr., Prag, před r. 1916, pův. brož v papírové obálce, 35s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pirnera a F. Sequense na AVU v Praze, člen spolku mladých českých výtvarníků Škréta

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Andrzej Nowacki

    Variace na černou

    Položka č.: 265333

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:54

    kniha, 27,5 x 21,5 cm, 1x sign. sítotisk, č. 322/700, vyd. Milan Dobeš Museum, 2019, pův. pevná vazba, nestr., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    Čtvero pozdravení

    Položka č.: 265334

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:55

    bibliofilie, 24 x 17 cm, autorem čtyři ručně signované a kolorované ilustrace, vyd. Krajské nakladatelství Brno, r. 1956, náklad 1100 ks, básně S. K. Neumanna, Halase, Seiferta a Nezvala, pův. brož, 22s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, J.Schikanedera, M. Šva…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Otakar Březina - Ruce

    Položka č.: 265335

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:56

    bibliofilie, 39 x 30 cm, ilustrace F. Bílek, vyd. Jan Pohořelý, Praha, 1941, volně šité listy v papírové obálce, 41s., šitá vazba lehce uvolněna, obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Col…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Štěch/Vorlíček

    Jihočeské kostely

    Položka č.: 265336

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:57

    24x lept, 40 x 30 cm, lepty Karla Štěcha a Viktora Vorlíčka, volné listy v kartonových deskách, desky mírně opotřebeny, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

  • Jaroslav Jírů

    (1935-2013)

    De Gaulle

    Položka č.: 265337

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:58

    samizdat, 20,5 x 15 cm, edice Expedice, svazek 154, Praha, 1983, strojopis, clpl. vazba, 531s., lehce zkosený hřbet, jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Alexandr Solženicyn

    (1918-2008)

    Souostroví Gulag I-III

    Položka č.: 265338

    Plánované ukončení: 08. 08. 2022 11:59

    3x kniha, 18,5 x 11,5 cm, vyd. Konfrontace, Curych, 1974, 1976, 1982, pův. brožované vazby, 569, 603, 528s., dobrý stav , Antikvariát Dlážděná