• Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Skicák

    Položka č.: 249817

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:18

    kombinovaná technika, pastel, tužka, papír, 1938, 18 x 14,5 cm, sign. Beneš 38, 25x kresba, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Rudolf Fila

    (1932-2015)

    Položka č.: 249818

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:19

    olej, laky, lepenka, 1964, 33 x 45 cm, sign. PD R. Fila 64, rám, žák B. Laciny na ŠUP v Brně a J. Mudrocha na VŠVU v Bratislavě, člen skupiny Konfrontácie

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • Stanislav Filko

    (1937-2015)

    Kresby 1

    Položka č.: 249819

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:20

    pastel, tužka, kuličkové pero, papír, 1958-59, 48 x 41 cm, všechny sign. Filko, rám, 4x kresba 7 x 32 cm

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Stanislav Filko

    (1937-2015)

    Kresby 2

    Položka č.: 249820

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:21

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Úřední výlov padlého anděla

    Položka č.: 249821

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.080 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:22

    koláž, papír, 1973, 32 x 21,9 cm, sign. PD AH73, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.080 €)

  • Dalibor Chatrný

    (1925-2012)

    Položka č.: 249822

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:23

    tužka, papír, 1986, 45 x 62 cm, sign. PD D. Chatrný 86, žák prof. Salcmana a Boudy na ČVUT v Praze, prof. Silovského na AVU tamtéž, člen Klubu konkrétistů, TT klubu, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Bojiště

    Položka č.: 249823

    Vyvolávací cena: 136.000 CZK (5.440 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:24

    kombinovaná technika, papír, 1941, 23 x 36 cm, sign. PN Istler, rám, vzadu štítek Ludvíka Kundery, originální a vysoce kvalitní práce z oceňovaného období jednoho z našich nejvýraznějších představitelů zejména poválečné abstrakce. Je považován víceméně za autodidakta, malířství studoval jen po dobu …

    Aktuální cena: 136.000 CZK (5.440 €)

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Položka č.: 249824

    Vyvolávací cena: 8.900 CZK (356 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:25

    Aktuální cena: 8.900 CZK (356 €)

  • Karel Laštovka

    (1938-1986)

    Položka č.: 249825

    Vyvolávací cena: 31.000 CZK (1.240 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:26

    olej, plátno, 1975, 98 x 79 cm, sign. PD K. Laštovka 75, rám, mírně pokrčené a zašpiněné plátno, ve střední části drobná poškození, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 31.000 CZK (1.240 €)

  • Radim Malát

    (1930-1997)

    Položka č.: 249826

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:27

    olej, plátno, 1960, 50 x 70 cm, sign. LN Malát 60, dílo originálního českého umělce, jenž vystudoval na Pedagogické fakultě UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Maláta během tvůrčího období ovlivnily různé styly: geometrická abstrakce i někteří umělci jako F. Gross či F. Hudeček. Zlom v jeho t…

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.200 €)

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Gymnastika

    Položka č.: 249827

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:28

    tuš, akvarel, papír, 16 x 17,5 cm, rám, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Blázni obecní a jiní

    Položka č.: 249828

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:29

    tuš, akvarel, papír, 20 x 26 cm, sign. PD neprakta, rám, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Karel Nepraš

    (1932-2002)

    Hmyzí mlčení

    Položka č.: 249829

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:30

    pero, papír, 1974, 28,5 x 20,5 cm, sign. PD Karel Nepraš 1974, rám, Karel Nepraš byl už během svého studia na  AVU výrazným kreslířem. Jeho osobitý kreslený humor odrážel tehdejší dobové existenciální cítění, což je patrné z jeho ilustrací k nejstěžejnějším literárním dílům Franze Kafky. Neprašovy k…

  • Miroslav Netík

    (1920-2018)

    Položka č.: 249830

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:31

    olej, plátno, 2002, 77 x 50 cm, sign. PD M. Netík 2002, olištováno

  • Ladislav Novák

    (1925-1999)

    Les souvenirs

    Položka č.: 249831

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:32

    kombinovaná technika, kresba, papír, 27,7 x 55,5 cm, člen TT klubu, člen Sdružení Q

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Ladislav Novák

    (1925-1999)

    Portrét Merlíny

    Položka č.: 249832

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:33

    kombinovaná technika, kresba, papír, 59 x 41,5 cm, člen TT klubu, člen Sdružení Q

  • Bohumil Stanislav Urban

    (1903-1997)

    Položka č.: 249833

    Vyvolávací cena: 7.200 CZK (288 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:34

    Aktuální cena: 7.200 CZK (288 €)

  • Ota Janeček

    Stojící postava

    Položka č.: 249834

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:35

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Ota Janeček

    Položka č.: 249835

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:36

  • Ota Janeček

    Temné slunce

    Položka č.: 249836

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.000 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:37

    olej, plátno, 1986, 45,5 x 60 cm, sign. LD Ota Janeček 1986, rám, na zadní straně popsáno Ota Janeček 1986 Temné slunce; Ota Janeček, student kreslení u Oldřicha Blažíčka, Cyrila Boudy a Karla Pokorného na Českém vysokém učení technickém, po uzavření školy za války pracoval v továrně na výrobu jízdn…

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.000 €)

  • Ota Janeček

    Holý strom

    Položka č.: 249837

    Vyvolávací cena: 250.000 CZK (10.000 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:38

    olej, plátno, 1975, 54,5 x 65 cm, sign. LD Ota Janeček, rám, na zadní straně popsáno Ota Janeček Holý strom 1976, číslo katalogu 7514; Ota Janeček, student kreslení u Oldřicha Blažíčka, Cyrila Boudy a Karla Pokorného na Českém vysokém učení technickém, po uzavření školy za války pracoval v továrně n…

    Aktuální cena: 250.000 CZK (10.000 €)

  • Zdeněk Beran

    (1937-2014)

    Obdélník

    Položka č.: 249838

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:39

    akryl, koláž, papír, 2007, 29,8 x 45,2 cm, sign. LD Z. Beran 07, nahoře papír lehce zvlněn, na horním okraji kousek papíru utržen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Juraj Čorňák

    Městská krajina

    Položka č.: 249839

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:40

    olej, plátno, 1972-74, 95,5 x 75,5 cm, sign. LD Čo 74 a PD Čo 72, rám, práce plzeňského keramika, malíře a autora loutek pro tamní Divadlo dětí Alfa, na zadní straně štítek s popisem, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Položka č.: 249840

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:41

    koláž, fix, karton, 2007, 26,5 x 20,6 cm, značeno LD VJAN, PD 2007, karton PN lehce ušpiněn, antiqari.at Radhošťská

  • Roman Franta

    Smilstvo

    Položka č.: 249841

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:42

    akryl, plátno, přelakováno, 2013, 40 x 30,3 cm, sign. DU R.F., žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Roman Franta

    Lakomství

    Položka č.: 249842

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:43

    akryl, plátno, přelakováno, 2013, 50,2 x 40,2 cm, sign. DU R.F., žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Krištof Kintera

    (1973)

    Mezi náma z cyklu One or two or crowd

    Položka č.: 249843

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:44

    airbrush, papír, 2007, 68 x 98 cm, sign. vzadu Krištof Kintera 2007, rám, žák prof. J. Lindovského, A. Veselého, M. Knížáka a M. Bielického na AVU v Praze

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Krištof Kintera

    (1973)

    Postnaturalia typha latifolia aluminia

    Položka č.: 249844

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.600 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:45

    asambláž na překližce, 2016 - 2018, 103 x 73 cm, sign. vzadu Krištof Kintera 2016 - 2018, Krištof Kintera patří bezesporu k jednomu z nejznámějších současných českých umělců. Svými pohyblivými a mechanicky náročnými díly se dostal do povědomí široké veřejnosti. O to zajímavější je fakt, že za hravos…

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.600 €)

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Konec světa III

    Položka č.: 249845

    Vyvolávací cena: 21.500 CZK (860 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:46

    akryl, plátno, 2017, 52 x 42,5 cm, sign. PD Grimmich 17, žák M. Rittsteina na AVU v Praze

    Aktuální cena: 21.500 CZK (860 €)

  • Zbyněk Havlín

    (1976)

    Kadmium

    Položka č.: 249846

    Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.440 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:47

    olej, plátno, 2019, 90 x 70 cm, sign. vzadu Havlín 2019

    Aktuální cena: 36.000 CZK (1.440 €)