• Otto Matoušek

    (1890-1977)

    Petr Bezruč - Desítky života Macharova

    Položka č.: 685

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:11

    bibliofilie s pěti litografiemi, 1934, 30,5 x 20,5 cm, 196, Moravská Ostrava 1934, počet stran 27, volné listy v kartonovém obalu, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Pirnera na AVU v Praze, grafický kurz u prof. F. Koblihy, zakladatel a…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Hojden

    (1893-1975)

    Havířské písně

    Položka č.: 686

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:12

    bibliofilie, 1972, 30,3 x 24 cm, Příbram, 1972, volné listy, mírně zašpinený obal, mírně ohnuté rohy obalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, poté prof. M. Švabinského na AVU v Praze, studium u F.Kupky v Paříži

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)

    Poslední dražitel: ID3**9 Historie příhozu

  • Karel Štika

    (1898-1975)

    Charles de Coster: Flanderské legendy

    Položka č.: 687

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:13

    bibliofilie s původními dřevoryty, 1941, 25 x 19,9 cm, přeložil Jaroslav Zaorálek, slovo o autorovi napsal Vojtěch Jirát, třiceti jedním dřevorytem vyzdobil Karel Štika, typograficky upravil Oldřich Menhart, Jansonovou latinkou vytiskl Karel Kryl v Kroměříži, vydal ELK v Praze, 1941, počet stran 136…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Skrbek

    (1888-1954)

    Léto v rodném Podkrkonoší

    Položka č.: 688

    Vyvolávací cena: 7.800 CZK (279 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:14

    29x lept, 1935, 58 x 40 cm, vše signováno, 14/15, velikost leptů 31 x 20 až 28 x 40, soubor třiceti leptů (jeden chybí), vydáno autorem s jeho předmluvou v omezeném počtu 15 číslovaných a podepsaných exemplářů, Praha 1935, volné listy v poloplátěném přebalu, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v P…

    Aktuální cena: 7.800 CZK (279 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Vzpomínka na naše mládí

    Položka č.: 691

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:17

    bibliofilie se dvěmi suchými jehlami, 1976, 29,5 x 19,5 cm, sign. na frontispise Jan Bauch, 138/150, pro Spolek Českých bibliofilů vydalo nakladatelství Restaurace a jídelny, Praha 2001, volné listy v papírovém přebalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, pr…

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Sedm exlibris

    Položka č.: 692

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:18

    soubor 7 vlastních exlibris, 2005, 21 x 10 cm, jednotlivé listy signovány, autoři: M. Bauer, D. Benešová, M. Lesařová - Roubíčková, M. Manojlín, A. Odehnal, P. Ptáček, K. Šafář, soubor by vydán v nákladu 110 výtisků u příležitosti valné hromady SSPE konané v Praze 2005, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Soupis knižních značek

    Položka č.: 693

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:19

    bibliofilie se dvěmi grafikami, 1977, 20,5 x 14,5 cm, jednotlivé listy signovány, vydal SSPE v Praze 1977 v počtu 150 výtisků, 24. str., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Karel Šiktanc - Muž a žena

    Položka č.: 694

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:20

    bibliofilie se šesti dřevořezbami, 1992, 20 x 12 cm, signováno v tiráži B. Kobeckým a K. Šiktancem, vydal Památník národního písemnictví v Praze 1992, volná vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    J. S. Bach - O pokojné mysli

    Položka č.: 695

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:21

    bibliofilie se dvěmi grafikami, 21 x 14,5 cm, jednotlivé listy signovány, vydal dr. Sl. Vencl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Fráňa Šrámek - Sobotka uprostřed cesty

    Položka č.: 696

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:22

    bibliofilie s osmi grafikami, 2003, 21 x 11 cm, jednotlivé listy signovány, autoři: A. Antonová, J. Bouda, M. Houra, J. Kábrt, J. Kaiser, J. Kavan, M. M. Šechtlová, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID3**9 Historie příhozu

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Grafické zjevy III. - Arno Nauman

    Položka č.: 697

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:23

    katalog grafik, 1941, 28 x 20,5 cm, jednotlivé listy signovány, 37/270, připojen dřevoryt Starý mlýn, rytina B. Smetana a lept Na kraji doubravy, vydal Klub zaměstnanců léčebného fondu, Praha 1941, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a F. Ženíška na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mán…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Strnadel

    (1910-1975)

    Z Homérovy Odysseie

    Položka č.: 698

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:24

    bibliofilie, 30 x 21,5 cm, signováno v tiráži, 80/200, litografie A. Strnadela, vydal Klub zaměstnanců léčebného fondu, Praha 1937, Antikvariát Dlážděná, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze a M. Švabinského na AVU, člen UB a SVU Aleš

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Čáka

    (1929)

    Horní města v Československu

    Položka č.: 699

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:25

    bibliofilie, 29,5 x 21 cm, dvanáct heraldických kreseb Jana Čáky, vydal komitét symposia Hornická Příbram ve vědě a technice, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    XV Ex libris dřevorytů

    Položka č.: 700

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:26

    bibliofilie s 15 dřevoryty, 1938, 18,4 x 12 cm, čís. 48, autoři: L. Klimešová, V. Lesková, J. Novák, E. Pokorný, V. Kostroun, H. Schneidrová, L. Voneš, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID3**9 Historie příhozu

  • Arnošt Bareš

    (1898-?)

    Venkovský tiskař o básníkovi

    Položka č.: 701

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:27

    bibliofilie, 1929, 21 x 13,1 cm, 35/220, Victor Pavie, Angers - Louis Bertrand, Dijon, 13 s., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Tyrš

    (1832-1884)

    Tělocvik v ohledu esthetickém

    Položka č.: 702

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:28

    bibliofilie, 1926, 22 x 14,5 cm, knihovna Tyršův odkaz, typograficky upravil a vazbu navrhl Karel Dyrynk, číslo výtisku 261, původní brožovaná vazba, zachovalý stav, některé listky uvolněny, pošpiněná vazba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Pištělka

    (1887-1963)

    Cestou domů

    Položka č.: 703

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:29

    bibliofilie s 10. dřevoryty a předmluvou Rudolfa Medka, 1921, 45,5 x 36 cm, vše signováno, grafický přehled mladého legionáře z cest po Rusku a Dálném východu, Švábenice na Moravě 1921, volné listy v kartonovém obalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. H. Schweigra a M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Zpěv tříkrálový

    Položka č.: 704

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:30

    bibliofilie, 36 x 25,5 cm, číslovaný výtisk 2 z 250, nepodepsán, na dřevuprostém papíře vlastní výroby, nerozřezané strany, vydal Fr. Borový Praha 1947, vazba původní brožovaná, stav dobrý, mírně pomačkané rohy a okraje obálky, částečně vybledlá, ohnuté růžky, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Písně Petra Bezruče

    Položka č.: 705

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:31

    kniha, 20 x 13,5 cm, knihovna Literárního kroužku sv. III., Chicago, Literární kroužek, 1911, vazba původní, brožovaná, 111 stran, restaurováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Vladimír Iljič Lenin - Vladimír Majakovskij

    Položka č.: 706

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (61 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:32

    bibliofilie, 1967, 29,5 x 19,5 cm, přeložil Jiří Taufer, litografie V. Sivko, bibliofilské vydání péčí V. Sivka a J. Rathauského + jejich podpisy, jeden z 200 výtisků, celokožená vazba u prvních 100 výtisků A. Šťastný, v papírovém obale, vazba původní, celokožená, 128 stran, bez poškození, Antikvari…

    Aktuální cena: 1.700 CZK (61 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Juna

    (1897-1975)

    Škádlivé povídky - Jean de Lafontaine

    Položka č.: 707

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:33

    bibliofilie, 1922, 18 x 13 cm, originální signovaný lept Zdeňka Juny, vydal Jan Perout, Brno, vazba původní, 103 stran, stav velmi dobrý, vazba nepatrně zašlá, listy lehce zažloutlý, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Kulhánek

    (1885-1970)

    Město ve znamení ohně - Marie Majerová

    Položka č.: 708

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:34

    bibliofilie, 1940, 30 x 22 cm, 17 reprodukcí kreseb S. Kulhánka, expl. číslo 12, vazba původní, brožovaná, s obálkou, potrhaný ochraný obal, vamotná vazba bez poškození, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a J. Preislera na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Písně ostrovů a bídy

    Položka č.: 709

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:35

    bibliofilie, 1942, 20,5 x 12,5 cm, originální litografie Ludmily Jiřincové, 300 číslovaných výtisků tento má č. 30, původní vazba, 38 stran , mírně opotřebovaná vazba, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolk…

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Hála

    (1895-1952)

    Dřevoryty

    Položka č.: 710

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (43 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:36

    20x dřevoryt, 1929, 50 x 35,5 cm, vše sign. PD A. Hála, 114/200, vydal Bohuslav Durych v Přerově, text Bedřich Konařík, v původním papírovém přebalu, obsahuje seznam vyobrazení dřevorytů vzniklých v letech 1924 - 1929, kompletní, desky potrhané v hřbetní části, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Šva…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (43 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    The House - O knize Vojtěcha Preissiga

    Položka č.: 711

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:37

    volné listy v obálce, 25,5 x 17 cm, text napsal dr. Tomáš Vlček, graficky upravil v rámci své maturitní práce P. Büchler, příležitostný tisk k stému výročí narození Vojtěch Preissiga, volné listy v obálce, 44 stran, obálka lehce zašpiněná, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, č…

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Charles Nodier

    (1780-1944)

    Biblioman

    Položka č.: 712

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:38

    bibliofilie, 1918, 23 x 18,5 cm, lept G. Staal, kniha vydána ve 225 výtiscích na českém hadrovém papíře časopisem Knihomil na Král. Vinohradech, číslo svazku 81, pevná vazba, 25 stran, neoříznuto, lehce povolená šitá vazba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Květná neděle - Marie Majerová

    Položka č.: 713

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:39

    bibliofilie, 1936, 23 x 17 cm, ilustrace Bouda Cyril, barevné litografie, Spolek českých bibliofilů, Praha, volně šité listy v obálce, 25 stran, zašpiněná ořízka i několik stránek, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Jahoda

    (1872-1946)

    Pazderna

    Položka č.: 714

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:40

    bibliofilie, 1931, 19 x 14 cm, podpis autora a dřevorytce Fr. Krajce, 6 dřevorytů, každý dřevoryt pak podepsán, číslo 248 z 500 exemplářů, nakl. Plajma, Praha, vazba původní, polokožená, 336 stran, vazba lehce opotřebená, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Helmut Maletzke

    (1920-2017)

    Küstenlandschaft

    Položka č.: 715

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:41

    bibliofilie s 5-ti serigrafiemi, 20,5 x 30,5 cm, vše signováno, volné listy v papírovém obalu, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    K. J. Erben - Poklad

    Položka č.: 716

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:42

    bibliofilie, 33,5 x 21 cm, 5x dřevoryt Václav Karel, vyd. J. Hladký, Hranice na Moravě, 1927, ex. 217/225, podpisy autorů v tiráži, brož v ob. 46s., lehce povolená šitá vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. K…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook