Dražené položky

SEZNAM AUTORŮ

  • Eduard Ovčáček (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1933-2022)

    Bez názvu

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:00

    strukturální grafika, lept, 1964, 24 x 17,5 cm, sign. PD E. Ovčáček 64, rám, č. 10/35 II, žák prof. V. Kybala na VŠUP v Praze, poté P. Matejky na VŠVU v Bratislavě, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Klubu konkrétistů a skupin Kontrast a Jiná geometrie

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Bím (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1946)

    Reklama v krajině

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:01

    litografie, 1992, 65,5 x 49,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 92, č. 55/140, při pravém okraji v jednom místě napatrně natrženo, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Suchánek (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1933-2021)

    Esej

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:02

    3 x litografie, 1988, dvakrát 31,5 x 20,5; 32 x 41 cm, vše signováno, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Kulhánek (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1940-2013)

    Dívka

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:03

    lept, 1983, 16,7 x 10,4 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 83, rám, rám ve dvou rozích poškozen, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Kulhánek (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1940-2013)

    Ecce homo No. 3

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:04

    litografie, 1994, 48 x 59 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1994, rám, č. 59/100, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1896-1961)

    Řetězový most I.

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:05

    suchá jehla, 1946, 26,5 x 34 cm, sign. LD František Tichý 47, PD věnování: Františku Brabcovi!, uvedeno v soupisu Dvořák pod č. 125, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Emil Orlik (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1870-1932)

    Dražební společnost na aukci Stern

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:06

    litografie, 1916, 21 x 33 cm, sign. PD Orlik Emil, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na soukromé škole H. Knirra v Mnichově a na mnichovské akademii

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Špála (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1885-1946)

    Kytice ve váze

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:07

    litografie, 1930, 49 x 39,9 cm, sign. PD V. Špála, rám, S.V.U. Mánes svým členům na rok 1930, zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1887-1945)

    Hlava ženy I

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:08

    linořez, 1916, 18 x 12 cm, sign. PD J. Čapek, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1890-1977)

    Ověnčená hlava

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:09

    litografie, 35 x 26,5 cm, sign. PD Zrzavý Jan, rám, č. 37/100, list z II. alba vydaného Galerií Platýz v Praze k poctě A. Senefeldera r. 1973 v nákladu 100 výtisků. Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kte…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1939-2014)

    Za městem

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:10

    akvarel, tuš, papír, 1979, 57, 5 x 40 cm, sign. LD Načeradský 79, rám, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1939-2014)

    Dvě cvičitelky

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:11

    akvarel, tuš, papír, 1977, 48 x 62 cm, sign. LD Načeradský 77, rám, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Valter (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1909-2006)

    Astrální seance (Zasedání času)

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:12

    tempera, papír, 42,5 x 53 cm, sign. LD Valter K., rám, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupiny Kolektiv, Index, člen výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1945-2021)

    Tma

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 170.000 CZK (7.084 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:13

    olej, plátno, 2005, 160 x 150 cm, sign. PD I. Ouhel 05, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, zdařilá práce významného českého představitele současné abstrakce, která, jak je pro autora typické, vychází z inspirace krajinou. Autor studoval na pražské AVU u Karla Součka, posléze se stal členem sdružení 1…

    Aktuální cena: 170.000 CZK (7.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Igor Grimmich (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1979)

    1016

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 13.500 CZK (563 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:14

    akryl, plátno, 2016, 25 x 25 cm, PD Grimmich 1016, Igor Grimmich absolvoval pražskou AVU v ateliéru malby u M. Rittsteina. Jeho tvorba má několik poloh, ale pravděpodobně nejznámější jsou jeho snové záznamy spících figur a městské výjevy. Grimmichovy malby se vyznačují užíváním perspektivních průhle…

    Aktuální cena: 13.500 CZK (563 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Igor Grimmich (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1979)

    1116

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 13.500 CZK (563 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:15

    akryl, plátno, 2016, 25 x 25 cm, PD monogr. G1116, žák M. Rittsteina na AVU v Praze

    Aktuální cena: 13.500 CZK (563 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Andrej Bělocvětov (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1923-1997)

    Nůše podzimu

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 190.000 CZK (7.917 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:16

    olej, akryl, karton, 1978, 62 x 50 cm, rám, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných umění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz především na barvu a tvar. Pod …

    Aktuální cena: 190.000 CZK (7.917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1914-2002)

    Akt - Černé na Bílém

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:17

    muchláž, 1979, cca 27,5 x 28 cm, sign. PD J. Kolář 79, adjustováno v plexiskle, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1914-2002)

    Akt - Černé na Bílém

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:18

    muchláž, 1979, cca 27 x 26 cm, sign. PD J. Kolář 79, adjustováno v plexiskle, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové t…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1912-1990)

    Stojící Anička

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:19

    tuš, papír, 1962, 15,2 x 10,8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 128, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1912-1990)

    Anička z boku

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:20

    tuš, papír, 1962, 15,5 x 10,7 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 124, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1912-1990)

    Anička v námořnických šatech

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:21

    tuš, papír, 1962, 15,5 x 10,7 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 125, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1912-1990)

    Sedící Anička

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:22

    tuš, papír, 1962, 15,5 x 10,8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 100, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1912-1990)

    Anička v modrých šatech

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 4.400 CZK (184 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:23

    tuš, akvarel, papír, 1962, 15,3 x 10,8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1962, č. 61, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen je…

    Aktuální cena: 4.400 CZK (184 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1912-1990)

    Plátěný drak a červený trojboký jehlan

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 1.200.000 CZK (50.000 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:24

    olej, plátno, podlepeno, 1964, 23 x 42 cm, sign. LD Kamil Lhoták 64, rám, vzadu napsán název autorem Drak a Jehlan, zatímco v soupise díla uvedeno pod názvem: Plátěný drak a červený trojboký jehlan. Dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější…

    Aktuální cena: 1.200.000 CZK (50.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1883-1950)

    Městské zákoutí

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:25

    pastel, papír, 25,8 x 37 cm, monogr. PD KpK, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1896-1961)

    Skica k návrhu frontispisu ke knize H. G. Wellse Neviditelný

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:26

    tužka, papír, 1957, 13 x 8,5 cm, sign. PD Tichý 57, zažloutlý, skvrnitý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1896-1961)

    Triptych ilustrací k povídce E. A. Poe Předčasný pohřeb

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:27

    tužka, uhel, papír, 1940, 10 x 8; 12,5 x 8; 12,5 x 8 cm, vše sign. DU Tichý 40, rám, vpravo dole připsány iniciály V. CH. Návrhy k nerealizovaným ilustracím povídky Edgara Allana Poa. Ilustrované povídky E. A. Poa vycházely po válce, např. Případ pana Valdemara , žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1890-1977)

    Pod Kinskou zahradou

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:28

    tužka, papír, 29 x 19,5 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kterým reflektoval své vnitřní představy, se stal nepřehlédnutelným. Své obrazy často obohacoval o sugestivní symb…

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian (Výtvarné umění (208. Aukce) - 3. kolo)

    (1905-1981)

    Poklad Inků (Pštros)

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.417 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:29

    kvaš, papír, 21 x 18 cm, sign. LD Z. Burian, rám, ilustrace ke knize Karla Maye - Odkaz posledního Inky, str. 133, nakl. Jan Toužimský Praha 1932, Jeli. Hlad se dostavil, a žízeň nedala na sebe také dlouho čekati. Jezdci přitahovali opasky, aby jim žaludek nekručel a zmlkli. Čas postoupil již až do …

    Aktuální cena: 130.000 CZK (5.417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook