-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Vzpomínkový list
Položka č.: 1362Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:26
bibliofilie, 33x litografie, 9 x 6 cm, přispěli: K. Lhoták, P. Kotík, O. Janeček, L. Jiřincová, M. Stretti, C. Bouda, K. Oberthor, L. Šimák a další, sign. V. Stretti, A. Moravec, K. Štika, J. Kovář, O. Janeček, V. Sivko, Jar. Šváb, L.J. Kašpar, R. Šváb, T. Tondl, J.C. Vondrouš, J. Švengsbír, V. Hejn…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Hollar periodický sborník grafické práce roč. II
Položka č.: 1363Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:27
bibliofilie, 3 svazky, chybí číslo II., v přílohách 3x dřevoryt Karel Vik, 4x dřevoryt Petr Dillinger, 4x litografie Hugo Boettinger, Praha 1924 - 25, 220 s., brož., uvolněná opravovaná vazba u prvního svazku, stav dobrý, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Lorenc
(1919-1999)
Kardinálská vesnice
Položka č.: 1364Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:28
kniha, podpis s věnováním autora, obálka a titulní list Václav Tikal, ed. Próza, vydal Josef Lukasík, Ostrava 1947, 214 s., celopl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludvík Kundera
(1920-2010)
Na pospas aneb přísloví pro kočku
Položka č.: 1365Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:29
kniha, podpis s věnováním autora, obálka a ilustrace Vilém Reichmann, ed. Pochod, vydal Umělecká beseda, Mladá Boleslav 1947, 130 s., orig. brož, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Zykmund
(1914-1984)
Paní z Vergi
Položka č.: 1366Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:30
bibliofilie, lept na obálce a frontispise V. Zykmund, vydalo SNKLHU, Praha 1959, 300 výtisků, ruční papír Velké Losiny, 47 s., obálka přeložená, lehce zašpiněná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VUT a Přírodovědecké fakultě UK v Praze, spoluzakladatel skupiny RA, člen SVU Mánes, Bloku mo…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Zykmund
(1914-1984)
A. Bertrand: Kašpar noci
Položka č.: 1367Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:31
bibliofilie, lept ve frontispise V. Zykmund, typo úprava Ant. Jero, 66. svazek edice Atlantis, vydal Ja V. Pojer, Brno 1947, 192 s., volné listy v org. papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VUT a Přírodovědecké fakultě UK v Praze, spoluzakladatel skupiny RA, člen SVU …
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Burian
(1945)
Úzkost
Položka č.: 1368Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:32
kniha, podpis autora s věnováním na patitulu, frontispis dřevoryt J. Jirásek, ilustrace na patitulu J. Šlitr, 131.sv., vyd. PmD - Poezie mimo domov, Mnichov 1990, 1000ex., původní brož, 76s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Kaplan
(1928)
Mocní a bezmocní
Položka č.: 1369Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:33
kniha, na obálce použitý obraz Ant. Málka, úprava Věra Držmíšková, vydalo Sixty - Eight Publishers, Toronto 1989, 469 s., brož., pokrčená, při okraji roztržená obálka, zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Egon Hostovský
(1908-1973)
Úkryt
Položka č.: 1370Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:34
bibliofilie, 1. vydání, autor ob. a úpravy neuveden, tisk New-Yorské listy, vydáno nákladem autorových přátel v Texasu, 1943, pův. brož, 107 s., obálka při krajích lehce poškozená, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Kouřil
(1944)
Český rock´n´roll (1956 - 1969)
Položka č.: 1371Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:35
kniha, komentovaný popis české rockové scény šedesátých let, úryvky textů písní, diskografie, 88 dokumentačních vyobr. hudebníků, plakátů, koncertních vystoupení, ob. a úprava J. Skalník, ed. Jazz Petit č.5, vyd. Jazzová sekce, Praha 1981, původní brož, 75s.+88příl., obálka pomačkaná, jinak dobrý st…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Kořán
(1940-2017)
Living theatre
Položka č.: 1372Vyvolávací cena: 650 CZK (28 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:36
kniha, dokumentačně reportážní pásmo z ilegálního představení Antigony divadelního souboru Living Theatre Juliana Becka a Judith Malinové v Praze na Ořechovce v r. 1980, text J. Kořán, P. Oslzlý, historie souboru, ukázky her, úryvky textů, bohatý fotografický doprovod, 31 čb. reprodukcí, ob. a úpra…
Aktuální cena: 650 CZK (28 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Hora
Literatura a politika
Položka č.: 1373Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:37
brož, v nezměněné verzi vychází znovu v roce 1984 u příležitosti udělení Nobelové ceny za literaturu Jar. Seifertovi, poprvé vydal Otto Girgal, Praha 1929, úprava Vít Obrtel, 1500 výtisků, xeroxovaný strojopis, nestr., brož., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Černý
(1905-1987)
Křik koruny české
Položka č.: 1374Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:38
kniha, podpis a věnování V. Černý, obálka, vazba a typo. úprava Zd. Ziegler, vydal Československý spisovatel, Praha 1970, 140 s., clpl. vazba s obálkou, obálka poškozená, vazba lehce zašpiněná jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Tigrid
(1917-2003)
Ozbrojený mír
Položka č.: 1375Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:39
kniha, zřídka se objevující titul, téměř celý náklad zničen, v době vydání byl P. Tigrid v zahraničí a byl na něj vydán zatykač, vydalo nakladatelství Universum, Praha 1948, 112 s., brož, zažloutlé listy, obálka nepatrná poškození na hřbetu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Garrigue Masaryk
(1850-1937)
La Résurection d´Un État (Souvenirs et Réflexions 1914-1918)
Položka č.: 1376Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:40
kniha, vyd. Librairie Plon, Paříž, 1930, francouzsky, pův. brož, 536s., otřepené okraje, flíčky na obálce, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Haussmann
(1898-1923)
Zpěvy hanlivé
Položka č.: 1377Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:41
kniha, sarkasmy a karikatury na 28. říjen 1918, vyd. Grosmann & Svoboda, Praha, 1919, clpl. vazba, 93s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Julius Ráb
Starodružiníci, kdo jsou a co budou
Položka č.: 1378Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:42
kniha, vyd. Moravský Legionář, Brno, 1937, brož, 71s., uvolněný arch, obálka při krajích mírně potrhaná, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Iljič Sidorin
Ohnisko světového požáru
Položka č.: 1379Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:43
brožura, přel. B. Baša, vydal Svaz ruských válečných invalidů v Československé republice, Praha 1938, 30 s., brož, ob. na rozích poškozená, jinak stav dobrý, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
neznámý autor
San Francisco Illustrated 1900 / Souvenirs Photo-gravure 1900
Položka č.: 1380Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:44
bibliofilie, 20 heliogravur Ze San Francisca zač. 20 stol. včetně slavného The Cliff House, tisk Albertype Co, Brooklyn, N.Y., vydal Cunningham, Curtiss & Welch, San Francisco 1909, sešit se šňůrkou, pokrčené okraje listů, ob. zašlá při krajích poškozená, vazba poškozená, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Edgar Rice Burroughs
(1875-1950)
Tarzan (Lidé v jeskyních)
Položka č.: 1381Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:45
kniha, il. Jiří Wowk, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939, plpl. zdobená vazba, přední strana pův. obálky (Zd. Burian) přiložena (lehce oříznutá), velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Kostroun
Devisová příručka
Položka č.: 1382Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:46
kniha, sestavili J. Kostroun a O. Weisskopf, úředníci Banky pro obchod a průmysl, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1937, brož, 130s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Kubašta
(1914-1992)
A. Novotný: Naposledy o Praze F.L. Věka
Položka č.: 1383Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:47
kniha, obálka, frontispis a bar. ilustrace V. Kubašta, polopergamenová zdobená převazba, 450s., pův. obálka vevázána, na patitulu nesouvisející věnování, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, Vystudoval architekturu na ČVUT pod vedením předních osobností doby, jako byli Oldřich Blažíček, Václav Vilém …
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antoni Gaudí
(1852-1926)
Emilio Sagristá: Gaudí en la Cathedral de Mallorca
Položka č.: 1384Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:48
kniha, obs. řadu čb. vyobrazení a 1 rozkládací plánek, vyd. Castellón de la Plana, 1962, brož, 67s., nepatrně zašlé okraje obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Lewis Carroll
(1832-1898)
Alice´s Adventures in Wonderland
Položka č.: 1385Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:49
kniha, ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Crhounek
(1900-1973)
Ant. J. Kožíšek: Zakrvácené arény
Položka č.: 1386Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:50
kniha, španělské reportáže, ob. O. Crhounek, vydala Občanská tiskárna, Brno 1938, pův. brož, 282s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Sutnar
(1897-1976)
Jitka Gollerová - Plachá: Látky z pražské královské hrobky
Položka č.: 1387Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:51
katalog, kresby látek Karel Vlček, tkané rekonstrukce látek Státní odborné školy textilní, fotografie a fotogramy látek žáci pod vedením R. Gilberta a O. Hejzlara, úprava L. Sutnar, Praha, soukromý tisk Státní grafická škola, Praha 1937, 1000 výtisků, 27 str., 20 čb. příloh, stav velmi pěkný, Antikv…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joseph Höger
Landschaften (Heft 19)
Položka č.: 1388Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:52
soubor grafik, 6 litografií s pohledy na jednotlivé druhy stromů J. Höger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Leopold Taubinger
Blumen (Heft 5)
Položka č.: 1389Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:53
soubor grafik, 6 litografií s detaily květin L. Taubinger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Leopold Taubinger
Blumen (Heft 6)
Položka č.: 1390Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:54
soubor grafik, 6 litografií s detaily květin L. Taubinger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Kostka Neumann
(1875-1947)
Elbasan (Válečné vzpomínky)
Položka č.: 1391Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:55
kniha, il. V. Fiala, vyd. Družstevní nakl. Kniha, Praha, 1922, brož, 158s., otřepené okraje a flíčky na deskách, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO