• Vladimír Komárek

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:40

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Vladimír Komárek

    Věnec

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:39

    suchá jehla, 17,9 x 9 cm, sign. DU V. Komárek, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 450 CZK (19 €)

  • Jiří Šalamoun

    Nosáč

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:38

    serigrafie, 30 x 21 cm, sign. v tisku Šalamoun, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    PF František Dvořák

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:37

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID1**6 Historie příhozu

  • Aleš Krejča

    Drátěná košile

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:36

    olej, plátno, 2019, 130 x 110 cm, sign. PD Aleš Krejča 2019, Aleš Krejča zaujímá přední místo mezi představiteli fantazijního realismu v českém výtvarném umění. Jako žák Františka Muziky vychází především ze surrealistických forem. Jeho tvorba je hluboce zakořeněna ve starší kulturní tradici, zejmén…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

  • František S. Tvrdý

    (1912-1974)

    Abstraktní kompozice

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:35

    pastel, uhel, papír, 1947, 18,8 x 10,9 cm, sign. PD F. S. Tvrdý, rám, zažloutlá papírová pasparta, antiqari.at Radhošťská, studium v malířské škole J. Kutmana v Praze, u I. Kulce na Ukrajinské akademii AVU, konzervace a technologie ve speciálce u prof. B. Slánského a figurální kresbu u K. Mináře na …

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

  • Anna Staritski

    (1908-1981)

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:34

    tuš, kvaš, koláž, kombinovaná technika, 55,7 x 75 cm, sign. PD Staritski, při okrajích poškozeno

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

  • Miroslav Štolfa

    (1930-2018)

    Příboj

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 6.300 CZK (263 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:33

    olejový pastel, 2008, 11,5 x 10 cm, sign. DU Miroslav Štolfa 08, rám

    Aktuální cena: 6.300 CZK (263 €)

  • Karel Oberthor

    Písečná vichřice

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:32

    olej, kombinovaná technika, 32 x 20 cm, sign. PD K. Oberthor, rám, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

  • Sergej Alexejevič Grigorjev

    (1910-1988)

    Jižně od Kyjeva

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:31

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

  • Jan Rýz

    (1946-2016)

    Částice

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:30

    tuš, akvarel, papír, 1996, 84,5 x 60 cm, sign. PD Jan Rýz 96, Člen Sdružení pražských malířů a Středočeského sdružení výtvarníků. Jako malíř se nejprve věnoval kresbám sportu, který se stal na dlouhá léta hlavním motivem jeho tvorby. Postupně došel k vlastní stylizaci a propojení tvarů, ploch a lini…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • František Vitovský

    (1906-1980)

    Portrét Yvetky Paulové

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:29

    Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)

  • Čeněk Dobiáš

    (1919-1980)

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:28

    pastel, papír, 1972, 33 x 70 cm, sign. PN Dobiáš 72, rám

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • Vilém Plocek

    (1930-2001)

    Písčité pobřeží

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:27

    tempera, lepenka, 1964, 54 x 42 cm, sign. PD Vilém Plocek 1964, rám, vzadu štítek s popisem, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Zbyněk Slavíček

    (1930-2012)

    Malá pozornost

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:26

    tempera, překližkažka, 1990, 36 x 36 cm, monogr. PD ZS a sign. na zadní straně Z. Slavíček 90, rám, Zbyněk Slavíček (1930 - 2012) malbu studoval na VŠUP v Praze v ateliéru Antonína Kybala a následně v ateliéru Miloslava Holého na AVU. Od konce 50. let vystavoval svá díla inspirovaná soudobou abstra…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Vznešenost

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (959 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:25

    tempera, papír, 43 x 31 cm, nesign., rám, soukromý žák prof. J. Velenovského, O. Smutného a E. Filly

    Aktuální cena: 23.000 CZK (959 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Otisky v prostoru

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:24

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

  • Josef Hradecký

    (1930-2017)

    Kambrium

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:22

    uhel, tempera, papír, 2002, 54,1 x 42 cm, sign. PD Hradecký 2002, LD Kambrium, u levého horního okraje papír ušpiněn oranžovou křídou, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Josef Hradecký

    (1930-2017)

    Drůza

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:21

    tuš, uhel, papír, 1992, 41,8 x 29,8 cm, sign. PD Hradecký 1992, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)

  • Otakar Štembera

    (1914-1999)

    Vodník a panna

    Položka č.: 81

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:20

    pastel, tuš, papír, 1998, 40 x 30 cm, monogr. PD Št 98, rám, na zadní straně štítek o původu obrazu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpka na VŠAPS ČVUT v Praze, spoluzakladatel humoristického časopisu Dikobraz

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Hlava pana Kopřivy

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:19

    sádra, 22,5 cm, značeno Gutfreund, přiloženo rukopisné potvrzení původu od Kristiana Kodeta, bronzový originál je umístěn v Národní galerii v Praze, přiložena restaurátorská zpráva Ivany Petrové, restaurováno, studium na keramické škole v Bechyni, poté žák prof. J. Drahoňovského na AVU v Praze a E. …

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

  • Hans Müller

    (1883-1937)

    Slévač

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:18

    bronz, původní odlitek, v. 38 cm, značeno H. Müller

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    Noc

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:17

    patinovaný bronz, pozdější odlitek, 29 x 10,5 x 10 cm, značeno na boku plinty Štursa, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. V. Myslbeka na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

  • Alois Fišárek

    (1906-1980)

    Portrét muže

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:16

    olej, plátno, 1926, 95 x 64,5 cm, sign. PD Fišárek 26, rám, obraz je umístěn v externím depozitáři, v případě zájmu o prohlídku díla, nám dejte prosím vědět den dopředu, malba na několika místech poškozena, rám na několika místech odštípnutý, antiqari.at Radhošťská, žák J. Nejedlého na AVU v Praze,…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Kamila Kepková

    Při modlitbě

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:15

    olej, lepenka, 54 x 47 cm, sign. PD K. Kepková, rám, dle orig. Aug. Němejce

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Vilém Mužík

    (1902-1978)

    Portrét děvčátka

    Položka č.: 75

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:14

    olej, plátno, 104 x 74 cm, sign. LD V. Mužík, rám, plátno protrženo v pravé části, cca 1 cm

  • Albert Guibert

    Voják

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:13

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Lovecké zátiší II.

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:12

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Lovecké zátiší I.

    Položka č.: 72

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:11

  • Karel Šmíd

    (1914-1985)

    Na Vltavě

    Položka č.: 71

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:10

    akvarel, papír, 1959, 32 x 51,5 cm, sign. PD Karel Šmíd 1959, rám, studium profesury kreslení u prof. O. Blažíčka, C. Boudy, K. Pokorného, J. Sejpky a J. Folkmana na ČVUT v Praze, člen JUV a Tvůrčí skupiny JUV