Alois Moravec

(1899-1987)

žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni; grafik, malíř; učil na Odborné škole typografické a dalších středních školách v Plzni a Praze; věnoval se malbě, volné a užité grafice, kresbě, ilustraci, knižním obálkám (Topičovy dobré knihy) a tvorbě exlibris; jeho trvalou inspirací byla krajina a lidé jižních Čech; v optimisticky laděném malířském díle, charakteristickém hýřivými barvami, se zrcadlí vztahy mezi přírodou a člověkem; kresby publikoval i v novinách a časopisech, např. v Šibeničkách, Rarachu, Švandovi dudákovi, Lidových novinách, Právu lidu, Národní politice, Humoristických listech; vydal grafická alba (mj. Roční doby, 1922; Z rodného kraje, 1925; Krajem mládí, 1952); ilustroval knihy J. Š. Baara, A. Sovy, J. Morávka ad.); zastoupen ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, Východočeské galerie v Pardubicích, Oblastní galerie v Liberci, Západočeské galerie v Plzni, zámku v Březnici, Městského muzea a galerie ve Vodňanech a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2002)

SEZNAM AUTORŮ

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Váza s kyticí na stole

    Položka č.: 229

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (260 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2020 15:00

    olej, plátno, 1930, 46 x 61 cm, sign. PD A. Moravec 30, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 7.000 CZK (260 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Selka

    Položka č.: 228

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (112 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2020 15:00

    olej, překližka, 50 x 39 cm, rám, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 3.000 CZK (112 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Pozorovatelna u Syrakus

    Položka č.: 227

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2020 15:00

    pastel, akvarel, papír, 1964, 28,5 x 39 cm, PD A. Moravec, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 2.000 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Údolí potoka

    Položka č.: 226

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2020 15:00

    olej, lepenka, 1932, 35 x 29 cm, sign. LD A. Moravec 32, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 2.000 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Strž

    Položka č.: 225

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2020 15:00

    olej, lepenka, 1932, 35 x 29 cm, sign. PD A. Moravec, rám, vzadu popsáno autorem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 2.000 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Mutzikanti

    Položka č.: 245910

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 23. 07. 2020 11:50

    litografie, 10 x 17 cm, sign. PD AMoravec, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Dívka česající ovoce

    Položka č.: 178788

    Vyvolávací cena: 180 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 08. 2020 14:01

    dřevoryt, 11,8 x 9,7 cm, sign. PD AMoravec, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 180 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Pohled od Belvederu

    Položka č.: 217527

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 24. 08. 2020 14:29

    lept, 1937, 31,7 x 24,6 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Dívka s podnesem

    Položka č.: 220269

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 08. 2020 14:53

    dřevoryt, 23 x 18 cm, sign. DU AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Mlýn

    Položka č.: 226406

    Vyvolávací cena: 800 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 25. 08. 2020 14:41

    litografie, 20,3 x 28 cm, sign. PD AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Odpočinek

    Položka č.: 226407

    Vyvolávací cena: 350 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 25. 08. 2020 14:42

    litografie, 21 x 29 cm, sign. PD AMoravec, č. 149/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 350 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Kameník

    Položka č.: 226410

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 25. 08. 2020 14:43

    litografie, 22 x 32,8 cm, sign. PD AMoravec, č. 3/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Šterkaři

    Položka č.: 226411

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 25. 08. 2020 14:44

    lept, 12,3 x 13 cm, sign. PD AMoravec, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Šumava

    Položka č.: 226412

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 25. 08. 2020 14:45

    dřevoryt, 11,2 x 31 cm, sign. PD AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook