• Adam Friedrich Glafey

    (1692-1753)

    Pragmatische Geschichte der Cron Böhmen, Worinnen dasjenige, Was unter jedwedem Hertzoge und Könige von Böhmen von Zeiten zu Zeiten merckwürdiges vorgegangen, Und So wohl in die ehemalige als jetzige Grund-Verfassung

    Položka č.: 646

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2020 15:00

    kniha, dějiny Čech od přijetí křesťanství do vlády císaře Karla VI. sepsal německý právník, filozof a historik, mědirytina ve frontispisu, iniciály, marginálie, úvodní a závěrečná viněta, kustody, rejstřík, německý text frakturou, latinský antikvou, vydal Christoph Riegel, Leipzig 1729, dobová perga…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Josef Pečírka

    (1818-1870)

    Agata čili Průwodce žiwotem pro wzdělané panny - Dle professora Scheitlina

    Položka č.: 649

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, středoškolský profesor, objevitel staročeského rukopisu Legendy o sv. Kateřině a překladatel,  vydal E.J. Fournier, Znojmo 1846, dobová kožená vazba se zlac. rámováním a zlac. ořízkou, 360s., vazba lehce odřená, papír zažloutlý, při krajích drobné skvrny, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

  • William Shakespeare

    (1564-1616)

    The Complete Works of Shakspere Tragedies I. + II.

    Položka č.: 648

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    2x kniha, v prvním svazku: Romeo a Juliet, Hamlet, Cymbeline, Othello, v druhém svazku: Timon of Athens, King Lear, Macbeth, Troilus and Cressida, vydal Baudry´s, European Library, Paris 1843, 476 + 390 s., plátěná vazba, na počátku zažloutlé skvrny, zvlněné listy, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostr…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Gabriel Bucelin

    (1599-1681)

    Historiae Universalis cum sacrae tum prophanae

    Položka č.: 651

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (156 €)

    kniha, historický kalendář, popis historických událostí řazených podle jednotlivých dní v roce, astronomické tabulky, tabulky svátků a velikonoc, dny světců v kalendáři, soupis pontifiků a císařů, genealogické přehledy význ. panovnických rodů, mapky království a  říšských knížectví, rejstříky, …

    Aktuální cena: 3.900 CZK (156 €)

  • Charles Dickens

    (1812-1870)

    The Posthumous Papers of the Pickwick Club

    Položka č.: 655

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    kniha, 1. vydání slavného románu Ch. Dickense v souboru, autor jej tvořil na objednávku nakladatelství Chapman&Hall, původně vycházel na pokračování jako textový doprovod ke seriálu kreseb Roberta Seymoura od března 1836 do října 1837, frontispis, titul, dedikace ze září 1837, předmluva, obsah, poky…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Elias Caspar Reichard

    (1714-1791)

    Historie der Deutschen Sprachkunst

    Položka č.: 654

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    kniha, vstupní a koncové viněty, vlysy, iniciály, kustody, německý text frakturou, tištěné věnování, předmluva, rejstřík, tiskové opravy, přehled vývoje německého jazyka a literatury od antiky do autorovy současnosti, vydal Johann Adolph Martini, Hamburg 1747, 494s., polokož. vazba, titulní listy …

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Antoine L. de Rochemont

    Au Pays des Fées

    Položka č.: 658

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    kniha, ilustrováno - čb. gravury, vyd. Maison Quantin, Paris, 1887, pův. clpl. zdobená a zlacená vazba, zlacená ořízka, 272s., lehce rozvolněná vazba, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Karl von Eckartshausen

    (1752-1803)

    Gott ist die reinste Liebe

    Položka č.: 657

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    kniha, obs. 5 celostránkových rytin a jednu rytinu na tit. listě, vyd. Jakob Sieger, Hildesheim, 1798, pův. zdobené desky, 286s. zlacení na ořízce zašlé, desky poškrábané, mírně zohýbané, původní zdobení poškozené, flíčky na listech, ohmatané okraje, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Francis Bacon

    (1561-1626)

    The Works of Francis Bacon vol. I.-IV.

    Položka č.: 660

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    kniha, čtyřsvazkové vydání kompletních spisů Francise Bacona, vyd. J. and J. Knapton, R. Knaplock, J. Walthoe, D.Midwinter, R. Gosling, W. Mears, W. Innys, T. Wotton, D. Brown a T. Osborne, Londýn, 1730, 4x původní celokožené vazby, 394+564+586+707s., povrch a okraje desek odřené, na hřbetu výrazněj…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Ignác Antonín Born

    (1742-1791)

    Index fosilium quae collegit, et in classes ac ordines disposuit Ignatius S.R.I. eques a Born

    Položka č.: 662

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, významná kniha rakouského osvícence, mineraloga, geologa a svobodného zednáře I.A. Borna, vyd. apud Wolffgangum Gerle, Praha, 1772, obs. 14 drobných rytin v textu, 1x rozkládací tabule s vyobrazeními v příloze (2 tabule chybí), pův. tit. list obstřižen a nalepen na patitulu, rozvolněná vazba,…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • František Martin Pelcl

    (1734-1801)

    Boehmische, Maehrische und Schlesische Gelehrte und Schriftsteller aus dem Orden der Jesuiten

    Položka č.: 664

    kniha, slovník českých spisovatelů z Čech, Moravy a Slezska z jezuitského řádu, vyd. Verlag des Verfaffers, Praha, 1786, brož, 295s., rozvolněné listy, flíčky na listech, značně opotřebené okraje, antiqari.at Radhošťská

  • Antonio Novelli

    (1729-1804)

    Antonius Baratti: Quattro Elegantissime Egloghe Rusticali

    Položka č.: 666

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    kniha, 2x celostránková rytina A. Novelli, 1x celostr. rytina Francesco Bartolozzi (1727-1815) a 12x drobnější rytina v textu, vyd. Paolo Colombani, Itálie, 1760, ruční papír, listy svázané nití v papírové obálce, 70s., zateklina v dolním rohu, opotřebené okraje, zachovalý stav, antiqari.at Radhošťs…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Lodovico Menin

    (1783-1868)

    Il Costume di tutti i tempi e di tutte le nazioni

    Položka č.: 669

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    starý tisk se 100 originálními mědirytinami, 1842, 48,3 x 34 cm, vše značeno v desce, descritto ed illustrato dall ab profesoore Lodovico Menin, Atlante Medio Evo, kniha obsahuje sto celostránkových mědirytin na ručním papíře podle návrhů Vincenza Gazzotta (1807-1884), provedených různými ryteckými …

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Karel Jaromír Erben

    (1811-1870)

    Položka č.: 668

    kniha, 2. vydání, vyd. Jaroslav Pospíšil, Praha, 1861, plkž. převazba, 184s., mírně rozvolněná vazba, listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazně zašlé, na předsádce nesouvisející věnování, antiqari.at Radhošťská

  • Karel Jaromír Erben

    (1811-1870)

    Položka č.: 667

    kniha, 3. vydání, vyd. Jaroslav Pospíšil, Praha, 1871, clpl. vazba se zlacením, 188s., rozvolněná vazba, desky zašlé, na tit. listě razítka, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Leopold Mozart

    (1719-1787)

    Violinschule

    Položka č.: 670

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    kniha, 1770, 22,5 x 18,5 cm, autor byl hudební skladatel, houslista a hudební pedagog, otec Wolfganga Amadea Mozarta,kniha o hudebním a houslařském umění,čtyři celostránkové mědirytiny, množství notových zápisů, rozkládací tabule s notovým zápisem, druhé vydání, nakl. Johann Jacob Lotter, Augsburg, …

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Ludvík Salvátor Toskánský

    (1847-1915)

    Wintertage auf Ithaka

    Položka č.: 671

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    starý tisk, 1905, 38 x 30,5 cm, Prag, Druck und Verlag von Heinrich Mercy Sohn. 1905, 310 stran + přílohy, text v němčině, zlatě ražená celopergamenová vazba se zlatou ořízkou Ludvík Salvátor (4. srpna 1847, Florencie – 12. října 1915, Brandýs nad Labem), byl toskánský princ a rakouský arcivévoda, c…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Publius Cornelius Tacitus

    (55-115)

    Histoire romaine

    Položka č.: 673

    starý tisk, 1807, 17 x 10 cm, kniha o římské historii sestavená na základě Tacitových spisů sloužící jako učební a školní pomůcka, vydáno v Paříži, rue Vieille du - Temple, celokožená vazba, 294 stran, naprasklý hřbet, zažloutlé a skrvnité listy, Antikvariát Dlážděná

  • Karl Friedrich Vollrath Hoffmann

    (1796-1842)

    Die Erde und ihre Bewohner, ein Hand- und Lesebuch für alle Stände

    Položka č.: 674

    kniha, 1835, 23 x 15 cm, zěměpisná příručka, obsahuje 7 ocelorytin, 2 litografie a 25 dřevorytů, nakl. J. Scheibles Buchhandlung, Stuttgart, vazba polokožená, 759 stran , stav dobrý, pár hnědých flíčků, pachová stopa , Antikvariát Dlážděná

  • Jan Nepomuk Filcík

    (1785-1837)

    Přjrodopis co kratochwilnjk školnj pro mládež dospělegšj českoslowanskau

    Položka č.: 676

    kniha, 1834, 20 x 12,5 cm, množství mědirytin zvěře, rostlin a anatomie člověka, vydala Knížecí arcibiskubská tiskárna, Praha, převazba, 250 stran, flekaté stránky od polití, Antikvariát Dlážděná

  • Johann Friedrich Penther

    (1693-1749)

    Lexicon Architectonicum

    Položka č.: 679

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    kniha, 34,5 x 23 cm, první část podrobného průvodce architekturou a obvyklého německého, francouzského a italského umění, 23 mědirytinových příloh nákresů a budov, vyd. Johann Andreas Pfeffel, Augsburg, 1762, celokožená vazba, 164s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Ignatius Kautsch

    Supplementum ad dissertationes, quas Planetometriae adjunxit

    Položka č.: 678

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    kniha, 20 x 12 cm, vyd. Joan. Ferd. de Schoenfeld, Pragae, 1796, kart. vazba, 108s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Úřední dokumenty rodu Kinských

    Položka č.: 680

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    volné listy, 35 x 22 cm, 50x ručně psaný úřední text, u některých kolek nebo pečeť, podepsány nejspíše J. Kinský, 2. pol. 19. st., velmi pěkný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    Položka č.: 682

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    kniha, 15,5 x 12 cm, čtvrté vydání, vyd. I. L. Kober, Praha, 1881, pův. pevná vazba, 270s., vazba odřená jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Jaromír Erben

    (1811-1870)

    Nápěvy Písní národních v Čechách. Sbírka K. Jaromíra Erbena průvodem fortepiana opatřil J. P. Martinovský

    Položka č.: 686

    kniha, 29 x 23 cm, 3 svazky, Jan Hoffmann, Praha, jednotná clpl. vazba, lehká poškození při vnitřním hřbetu jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • F. Foltz

    Rhein-Album

    Položka č.: 685

    album, 24 x 33,5 cm, 20x chromolitografie měst z povodí Rýna, vyd. Joseph Halenza, Mainz, zdobené celoplátěné album, desky více opotřebené, místy potlučené a popraskané, Antikvariát Dlážděná

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    Položka č.: 684

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (68 €)

    kniha, 18 x 13,5 cm, druhé ilustrované vydání, vyd. I. L. Kober, Praha, 1881, původní zdobená vazba se zlacením, 38s., lehce potlučené rohy a hřbet, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Jean de La Fontaine

    (1621-1695)

    Fables de La Fontaine

    Položka č.: 688

    kniha, 36 x 28 cm, dřevorytové ilustrace, portrét autora ve frontispise, tisky G. Doré, Hachette & Cie, Paris 1868, pevná vazba se zdobeným kožným hřbetem, 864s., natržený hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • Rudolf II. Habsburský

    (1552-1612)

    Dva výnosy Rudolfa II.

    Položka č.: 691

    2x starý tisk, ruční papír, 1576, 43,5 x 59 / 37,2 x 52 cm, obě listiny několikrát signovány, jedná se o dvě staré faksimile původních výnosů Rudolfa II., římského císaře, uherského, českého a chorvatského krále a rakouského arcivévody z dynastie habsburské, jeden z výnosů tištěn v dobové renesanční…

    Perly Českých Vlastí - vlastenecká hra

    Položka č.: 693

    společenská hra, 20 x 24 cm, desková hra. 18 tabulí 23,5 x 17,5 cm a 90 volných, kulatých žetonů, kompletní hra i s původním návodem, vyd. Vydavatelství Českých her a hraček, nakladatelství J.R. Vilímek v Praze, 1898, rozpadlá krabice ale jinak výborný stav, Antikvariát Dlážděná