-
Jan Rambousek
(1895-1976)
Miguel de Unamuno: Tragický pocit života v lidech a v národech
Položka č.: 466Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt s portrétem autora ve frontispisu J. Rambousek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1927, ed. Symposion, sv. 27, ex. 120/500 na Japanu Banzay, pův. brož, 233s., zaprášené okraje listů, uvolněné archy, mírně zohýbané růžky, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Saga o Gunnlaugovi Hadím Jazyku
Položka č.: 565Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 15,5 x 9,5 cm, sign. lept J. Konůpek, č. 41, přl. Emil Walter, vyd. L. Bradáč, Praha, 1919, pevná vazba, 67s., vazba opoteřbena, otlučené rohy, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČ…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Alfred de Vigny: Smrt vlka
Položka č.: 573Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 25,5 x 18 cm, sign. dřevoryt J. Konůpek, vyd.Družstevní práce, České Budějovice, 1945, přkl. Karel Šafář, ex.: 18/250, volné archy v obálce, výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČU…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Francois Villon: Dvě balady
Položka č.: 585Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 21 x 15 cm, 1 x sign. dřevoryt ve frontispisu, 7 x dřevoryt Zd. Mézl, úprava J. Kneidl, přel. Ot. Fischer, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1986, volné listy v papírové obálce, 18 s., věnování v triráži bez souvislosti, velmi dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodráž…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Vítězslav Nezval: Strach
Položka č.: 229Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a titul. list J. Štyrský, vydalo Ústř. studentské knihkup. a nakladatelství, Praha 1930, 4. sv. edice Pražské Saturnalie, 2000 výtisků, 82 s., brož, obálka při okrajích a hřbetu potrhaná, poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Most - Básně 1919 - 1921
Položka č.: 221Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1. vydání Nezvalovy prvotiny pod křídly U.S. Devětsil, dřevoryt za titulem Arnošt Ráž, ed. Zajímavá knihovna sv. 5, vydal St. Kočí, Brno 1922, polopl. převazba, 74 s, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen Devětsilu
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miroslav Kouřil
(1911-1984)
František Nechvátal: Železná mříž
Položka č.: 214Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování autora, úprava M. Kouřil, kresba ve frontispise Fr. Kaláb, vydal Václav Petr, Praha 1937, 65 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Rossmann
(1905-1984)
Jaroslav Zatloukal: Proměny
Položka č.: 212Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt ve frontispise P. Dillinger, vydal J.M. Stejskal, Praha - Brno 1940, úprava Z. Rossmann, 1000 výtisků, 117 s., brož, drobné skvrny na obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otakar Mrkvička
(1898-1957)
Richard Broj: Větrný mlýn
Položka č.: 206Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podpis autora v tiráži, úprava Ot. Mrkvička, vydal Al. Srdce, Praha 1926, obálka vevázaná, 550 výtisků, 73 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Šíma
(1891-1971)
Josef Delteil: Cholera
Položka č.: 198Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka J. Šíma, titul. list K. Teige, překlad V. Szpyka, 17. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 101 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená a zažloutlá, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tam…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Dora gabe: Dávno (Nekoga)
Položka č.: 196Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 20 x 14 cm, il. Toyen, vyd. Dědictví Komenského, Praha, 1938, překlad Vítězslav Nezval, pevná poloplátěná vazba, 52s., lehce prohnuté desky, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Karneval
Položka č.: 195Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
brož, 19,5 x 14 cm, ob. J. Don (J. Fromek), titl. list K. Teige a O. Mrkvička, vyd. J. Fromek, Praha, 1926, edice Odeon, pův. brož, 103s., restaurováno, nový slepý hřbet, obálka opotřebena, portháno při krajích, Antikvariát Dlážděná, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau,…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
Film
Položka č.: 194Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
brož, 19,5 x 14,5 cm, vyd. V. Petr, Praha, 1925, pův. brož, 128s., restaurováno, nový hřbet, původní nalepen, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Zelenka
(1904-1944)
A. Kolek: Traktáty Kleofáše Pistoria
Položka č.: 192Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ob. Fr. Zelenka?, vyd. Společenské podniky, Přerov, 1939, pův. brož s ob., 335s., rozvolněná brož - volné archy, okraje ob. lehce opotřebeny, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
Vítězslav Nezval: Schovávaná na schodech
Položka č.: 185Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, adaptace Calderovy hry, 1. vydání, úprava K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1931, Ex. 93/100, 157 s., plpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealist…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu
-
George Orwell
(1903-1950)
Farma zvířat
Položka č.: 179Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 17 x 13 cm, 1. vydání, vyd. I. L. Kober, Praha, 1946, překlad J. Havelka, il. M. Pokorný, clpl. vazba, obálka chybí, 143s., kniha restaurována, nová předsádka, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Crusoe
Položka č.: 140Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, pro mládež upravil A. Hoffmann, barvotiskové ilustrace F. Schneider ve frontispisu, dvě v přílohách, viněta v titulu a v závěru, německy, frakturou, vydal Tietz? Verlag, Berlin cca 1890, 116 s., plpl. vazba s reliéfní kresbou a v rámeček vlepenou barvotiskovou ilustrací, desky naprasklé a př…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Krusoe. S pěti obrázky.
Položka č.: 138Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, pro mládež vzdělal Jaroslav Tvrdý, 5 barvotiskových ilustrací v přílohách monogram. K.Z. a barvotisková ob. lepená na deskách, ornamentální viněty v úvodu kapitol, drobné závěrečné viněty, iniciály, vydal Alois Hynek, Praha okolo 1890, 128s., plpl. vazba s nalepenou obálkou, desky při okrají…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Povídky z Robinsona a Strýce Toma
Položka č.: 137Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Robinsona podle J. Campe zpracoval Fr. Věrný a Chaloupku strýčka Toma upravil Č. Stránický, 6 barvotiskových ilustrací v přílohách (2 Robinson a 4 Strýc Tom) a barvotisková ob. na deskách, nakladatel neuveden (Alois Hynek?), rok vydání okolo 1890, 86 + 72s., plpl. vazba s nalepenou obálkou, d…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Crusoe
Položka č.: 103Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podle Campeho pro mládež upravil F. Hofmann, 4 barvotiskové ilustrace W. Schäfer, v němčině, vydal Globus Verlag, Berlin 1890, 182 s., původní clpl. nakladatelská vazba, odřené rohy a hřbet, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Hovory s veverkou
Položka č.: 92Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 3x podp. na tit. listě: B. Hrabal, Karel Michal a Jiří Suchý (autoři povídek v knize), vyd. Čs. spisovatel, Praha, 1963, il. V. Fuka, pův. clpl. vazba s ob., 170s., obálka výrazněji poškozená, stav knihy dobrý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Toto město je ve společné péči obyvatel
Položka č.: 90Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, exemplář ve vynikajícím stavu, kniha i obálka jako nové, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1967, typ. O. Hlavsa, fot. Miroslav Peterka, pův. clpl. vazba s ob., bez paginace, výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Různí autoři
Konvolut 4 tisků Pražské imaginace a Společnosti B. Hrabala
Položka č.: 88Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, obs. 1) Ladislav Klíma: Dios, Praha, 1990, sv. 130, volné archy v ob., 70s.; 2) Ladislav Klíma: Sus triumfans, Praha, 1991, sv. 154, sešit, 30s.; 3) Ivo Pondělíček: Od Flauberta k bovarismu, Praha, 1991, sv. 166, ex. 66/250, sešit v pův. ob., 27s.; 4) T.R. Field: Morodochium, vyd. Společno…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
To bylo tenkrát na ostrově Capri (dilucidní intervaly)
Položka č.: 85Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, podp. a dodatek na konci textu B. Hrabal (A jsem tedy ztracen..., přípis a datace U Háků 4.11.90), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. 138, sešit, 10s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Vánoční večerníček
Položka č.: 84Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, podp. šifrou na ob. B. Hrabal, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1992, sv. 255, náklad 90 výtisků, sešit, 8s., lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Srpnový morytáty
Položka č.: 83Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, podp. na ob. B. Hrabal (s přípisem a datací v Zelené laboratoři 9.8.92 - zelená laboratoř = Krušovická pivnice / Brčálka), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1992, sv. 249, náklad 40 výtisků, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Veselé Vánoce (koleda)
Položka č.: 82Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, podp. šifrou na ob. a jeden další přípis na str. 5 B. Hrabal (s přípisem a datací Zelená laboratoř 19.1.92 - zelená laboratoř = Krušovická pivnice / Brčálka), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1992, sv. 202, náklad 40 výtisků, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Modrý pokoj
Položka č.: 81Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, podp. šifrou na ob. B. Hrabal (s datací 1.7.91), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1991, sv. 169, náklad 40 výtisků, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Pohádka o zlaté Praze
Položka č.: 80Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, podp. na ob. B. Hrabal (s přípisem a datací Brčálka 5.5.91), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1991, sv. 160,, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Totální strachy
Položka č.: 79Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, podp.šifrou na tit. listě B. Hrabal, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. 140, 2. opravené vyd., sešit, 22s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO