Otakar Hůrka

(1889-1966)

žák A. Kalvody, člen Salon d´automne ve Francii; malíř, grafik; 1920 se vydal na studijní cestu do Francie; 1921 vystavoval na pařížském jarním Salonu, v témže roce obeslal i podzimní Salon; v této době byla jeho díla publikována ve Francii v uměleckých časopisech; po návratu se věnoval krajinářství; inspirací mu bylo Posázaví, vznikl také soubor dřevorytů, který vydal pod názvem Album Posázaví; v grafice se věnoval i ex libris, ilustroval knihy a publikoval kresby v novinách; jeho díla byla reprodukována ve Zlaté Praze, Veraikonu a jinde; samostatně vystavoval od rokuk 1908 (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)

  • Otakar Hůrka

    (1889-1966)

    Břízy v krajině

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00

    olej, plátno, 49 x 63 cm, sign. LD Otakar Hůrka, rám, studoval u známého českého krajináře a žáka Julia Mařáka Aloise Kalvody, který si v roce 1900 založil soukromou malířskou školu v Praze na Vinohradech, kam kromě Hůrky docházeli například Josef Váchal či Karel Schadt. Hůrkovi se díky svému talent…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 Kč CZK

  • Otakar Hůrka

    (1889-1966)

    Lesík

    Položka č.: 152

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2023 17:31

    olej, plátno, 66 x 90,5 cm, sign. LD Otakar Hůrka, rám, žák A. Kalvody v krajinářské škole, člen Salon d´automne ve Francii

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Otakar Hůrka

    (1889-1966)

    Venkovská krajina

    Položka č.: 143

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    olej, sololit, 48 x 65,5 cm, sign. LD Otakar Hůrka, rám, rám nepatrně otlučený, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody v krajinářské škole, člen Salon d´automne ve Francii

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

  • Otakar Hůrka

    (1889-1966)

    Na hrázi

    Položka č.: 142

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    olej, karton, 50 x 56 cm, sign. PD Otakar Hůrka, původní rám, Otakar Hůrka (1889-1966) byl žákem význačného českého krajináře Aloise Kalvody a tomuto žánru, české krajině, zůstal věrný po celý život. V letech 1920–1923 absolvoval Hůrka studijní pobyt ve Francii (stipendium od prezidenta T. G. Masary…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 Kč CZK

  • Otakar Hůrka

    (1889-1966)

    Letní potok

    Položka č.: 280054

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2024 16:43

    olej, plátno, 31 x 44 cm, sign. PD Otakar Hůrka, rám, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody v krajinářské škole, člen Salon d´automne ve Francii

    Aktuální cena: 4.100 CZK (171 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu