• Mikalojus Konstantinas Čiurlionis

    (1875-1911)

    32 reprodukcí

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 700 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 03. 2018 15:00

    bibliofilie, 32 reprodukcí obrazů M.K. Čiurlionise, text Antanas Venclova (Litevsky, Rusky a Anglicky), Vilnius, 1975, volné listy, sešit a pův. měkké desky, listy s reprod. ve velmi dobrém stavu, sešit s natrženou ob., desky s odřeným a natrženým hřbet, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (25 €)

  • Otokar Březina

    (1868-1929)

    Tajemné dálky, Svítání na západě, Větry od pólů, Stavitelé chrámu, Ruce

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    bibliofilie, básnické spisy Ot. Březiny I.-V., jednotná úprava a dřevoryty J. Benda, vyd. S.V.U. Mánes, Praha, 1916, 5x pův. clpl. vazba, 38+38+37+43+44s., výborný, krásný stav všech pěti svazků, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Míla Moravec

    Hvězdy v oknech

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    bibliofilie, básně, vyd. Václav Petr, Praha, 1927, ed. Atom, ex. 8/500, bez pův. ob. J. Čapka, polokožená převazba se zlacenou ražbou na hřbetu, 43s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Jaroslav Panuška

    (1872-1958)

    Josef Karel Šlejhar - Povídka z výčepu

    Položka č.: 74

    bibliofilie, 1908, 23,5 x 17 cm, Šnajdr - edice Šnajdrova knihovna lidové výchovy sv. 2 a 3 , Kladno, 109 stran, ilustrace J. Panušky, brožované vydání, nekteré listy uvolněny, pachová stopa, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pirnera a J. Mařáka, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: ID4**6 Historie příhozu

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Josef Hora - Hvězda v nitru

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    bibliofilie, 1956, 19 x 14,5 cm, nepublikované verše k 65. narozeninám Josefa Hory, doprovodný text napsal A. M. Píša, knížku vyzdobil signovanou grafikou Jaroslav Šerých, roku 1956 ji vytiskl Jaroslav Picka v Praze jako zkušební tisk, výborný stav, volné listy, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof…

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Vítězslav Nezval – Silvestrovská noc

    Položka č.: 71

    bibliofilie, 1930, 19,5 x 13 cm, Praha, Sfinx Bohuslava Jandy jako soukromý tisk, původní brožovaná vazba, 29 stran, typograficky upravil F. J. Müller, třemi ilustracemi vyzdobila Toyen, výborný stav, bez poškození, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, členka skupiny Devětsi…

    Aktuální cena: 1.300 CZK (47 €)

  • Anna Grmelová

    (1926-2000)

    Shakespearovské motivy

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 750 CZK (27 €)

    bibliofilie, 5x sign. dřevoryt a upr. A. Grmelová, vyd. Výtvarný kroužek při ZV ROH Stavoprojektu, Olomouc, 1972, ex. 40/200, volné listy v ob., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. K. Hofmana, J. Kousala a V. Hrocha na Škole umění ve Zlíně

    Aktuální cena: 750 CZK (27 €)

  • Ivan Komárek

    G. Meyrink: Hodinář

    Položka č.: 65

    bibliofilie, vyzd. Ivan Komárek, vyd. Miloslav Navrátil, ex. 13/25, ruční papír, povídku přeložil L. Kundera, volné listy v obálce, nestr., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Smetany na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 700 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Jiří Wolker

    (1900-1924)

    Dílo Jiřího Wolkera

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 900 CZK (33 €)

    kniha, individuální umělecká vazba s ražbou a zlacením na hřbetu, vyd. Václav Petr, Praha, 1928, usp., studii a pozn. napsal A.M. Píša, celokožená převazba, 348s., ochranné pouzdro, zlacená horní ořízka, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Vladislav Vančura

    (1891-1942)

    Poslední soud

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    kniha, podpis na patitulu V. Vančura, vyd. Jan Fromek, Praha, 1929, ed. Odeon, ex. 35/100 na ručním holandu Zandersově, upr. J. Bernat, polokožená vazba se zlacením na hřbetu, 143s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

  • Ivan Olbracht

    (1882-1952)

    Nikola Šuhaj loupežník

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    kniha, podpis na tit. listě I. Olbracht, vyd. Melantrich, Praha, 1933, ex. 8/10 na ručním papíře Vergé Blanc, pergamenová vazba, zlacená horní ořízka, II. vydání, 251s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (43 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Sedm statí o výtvarných umělcích

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    bibliofilie, pův. lept ve frontispisu, 4x celostr. dřevoryt v textu, otisky prvního stavu leptu, všech čtyř dřevorytů a sedmi iniciál v příloze (vše signováno), dále sedm dřevoryteckých iniciál (písmeno vždy ručně kolorováno do červené barvy), viněta v titulu a nakl. značka, podpis na patitulu a pod…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (215 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    J. Neruda: U tří lilií

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (65 €)

    bibliofilie, 4x pův. lept a zároveň výzdoba dřevorytem Fr. Kobliha, nesignováno, vyd. Moderní Revue, Praha, 1922, ex. 101/200, polokožená převazba se zlacením na hřbetu, 24s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hol…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (179 €)

    Poslední dražitel: ID2**3 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Remy de Gourmont: Theodat

    Položka č.: 52

    bibliofilie, pův. lept ve frontispisu (sign.), tit. list a desky (pův. dřevoryty) Fr. Kobliha, vyd. Moderní Revue, Praha, 1919, ex. 114/130, karton. desky, 33s., občasné flíčky na listech, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení …

    Aktuální cena: 2.400 CZK (86 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    V. Obrtel: Vodotrysk

    Položka č.: 51

    bibliofilie, 3x barevná grafika kombinovanou technikou J. Istler (17/200), podpis v tiráži V. Obrtel, vyd. Památník národního písemnictví, Praha, 1987, ruční papír, 250 výtisků, volné listy v obálce, nestr., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cob…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (65 €)