• Jan Čep

    (1902-1973)

    Malé řeči sváteční

    Položka č.: 407

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:00

    kniha, výbor z rozhlasových úvah z let 1954-58, vydala Křesťanská akademie, Řím 1959, 12. svazek edice Vigilie, 77 s., brož, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

  • Pavel Landovský

    (1936-2014)

    K. Hvížďala: Soukromá vzpoura

    Položka č.: 406

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    studie, věnování s podpisem P. Landovského a K. Hvížďaly na titulu, vydal Karel Ritter, Bonn 1988, brož., 235s., obálka v rozích přeložená, malá část dolního růžku chybí, stopy použití, pokrčené rohy, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu

  • Petr Den

    (1898-1970)

    Světélko jen malé

    Položka č.: 429

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    kniha, vl. jménem Ladislav Radimský, stránky prázdninového deníku, vydala Křesťanská akademie, Řím 1963, 24. svazek edice Vigilie, 51s., brož, ohnutý roh, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Petr Den

    (1898-1970)

    Naší mládeži

    Položka č.: 428

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    kniha, obálka Gertruda Gruberová - Goepfertová, pseudonym Ladislava Radimského, doslov (Ž.) Pavel Želivan, bibliografie díla L.Radimského, vydala Křesťanská akademie, Řím 1973, 21. svazek edice Studium, 83 s., brož, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Štefan Pagáč

    (1920-1983)

    Laušman - Svědek z cely číslo 13

    Položka č.: 423

    Vyvolávací cena: 500 CZK (19 €)

    kniha, spoluvězněm sepsané očité svědectví posledních roků života a smrti sociálnědemokratického politika a ministra předúnorové vlády Bohumila Laušmana, podpis autora, edice Bratrství, vydal autor nákl. vlastním, New York 1979, brož, 190s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

  • Ivan Blatný

    Pomocná škola Bixley

    Položka č.: 439

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (38 €)

    kniha, vyd. Sixty-Eight Publishers, Corp., Toronto, 1987, jako svou 178. publikaci, brož, 189s., výborný stav

    Aktuální cena: 1.100 CZK (41 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Václav Havel

    (1936-2012)

    Asanace

    Položka č.: 438

    Vyvolávací cena: 600 CZK (23 €)

    kniha, 1. vydání, ob. a frontispis V. Milev, ilustrace na patitulu J. Šlitr, 112.sv., vyd. Obrys/Kontur - PmD, Mnichov 1988, 500ex., původní brož, 104s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (23 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Zdeněk Mlynář

    (1930-1997)

    Mráz přichází z Kremlu

    Položka č.: 432

    Vyvolávací cena: 350 CZK (13 €)

    kniha, vydal Index, Společnost pro Čs. literaturu v zahraničí, Köln 1979, 343 s., brož, u hřebetu lehce pokrčená obálka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (13 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Jean Giono: Preludium Panovo

    Položka č.: 258

    bibliofilie, přel. B. Reynek, sign. suchá jehla ve frontispisu a rytina za tiráží František Vik, vyd. Jan V. Pojer, Brno, 1930, ex. VIII/50 na Zandersu, podpis s věnováním vydavatele na patitulu, brož, 48s., odlepený hřbet a mírné oděrky na okrajích obálky, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, …

    Aktuální cena: 900 CZK (34 €)

  • Alena Antonová

    Ozef Kalda: Zápisník zmizelého

    Položka č.: 256

    Vyvolávací cena: 800 CZK (30 €)

    bibliofilie, 5x sign. suchá jehla a podpis v tiráži A. Antonová, vyd. Josef Vinklát, 2007, ex. 17/50 s podpisem vydavatele, volné archy v obálce, 31s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Filly a A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a Sdružení pražských malířů

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Karel Šiktanc: Hodinový cimbál

    Položka č.: 255

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (52 €)

    bibliofilie, 2x sign. barevná litografie V. Suchánek, vyd. Martin Dyrynk, ed. Slza, sv. 26, ex. 225/300 s podpisem autora i vydavatele v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a…

    Aktuální cena: 1.400 CZK (52 €)

  • Lucie Raškovová

    (1970)

    Stéphane Mallarmé: Igitur čili Elbehnonovo šílenství

    Položka č.: 254

    bibliofilie, 1x sign. měkký kryt ve frontispisu L. Raškovová, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 2016, ex. 19/160, pův. brož v obálce, 32s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. J. Šalamouna na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 600 CZK (23 €)

  • Ivan Klíma

    Absolutní frajer

    Položka č.: 253

    bibliofilie, podpis s věnováním autora na tit. listě, vyd. J. Vinklát a M. Janáček, Liberec, 2014, 180 výtisků (tento nečíslovaný), pův. brož s obálkou, 48s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

  • František Muzika

    (1900-1974)

    J.J. Paulík: Arizona

    Položka č.: 252

    bibliofilie, podpis autora na patitulu, úprava a obálka Fr. Muzika, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1928, ex. 24/50 na holandu, pův. brož, 159s., krásný stav, nerozřezáno, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 850 CZK (32 €)

  • Emil Juliš

    (1920-2006)

    Undine

    Položka č.: 274

    bibliofilie, sign. suchá jehla ve frontispisu Frank Wildenhahn, vyd. Corvinus Presse, Berlin, 2006, ex. 8/30 s podpisem překladatele (Eduard Schreiber) a Ludvíka Kundery v tiráži, sešit, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (38 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Tvář vlasti v dvanácti barevných dřevorytech Karla Vika s verši Jana Jáši

    Položka č.: 273

    bibliofilie, 12x bar. dřevoryt K. Vik, podpis autora veršů na tit. listě, vyd. Severografia, Liberec, 1960, sešit, obálka na hřbetu mírně poškozená, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládajíc…

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Ludmila Jiřincová

    J. Seifert: Vlaštovky nad řekou

    Položka č.: 272

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (45 €)

    Aktuální cena: 1.300 CZK (49 €)

  • Mikuláš Medek

    (1926-1974)

    Ivan Medek: Na vlnách BBC

    Položka č.: 271

    bibliofilie, il. třemi kresbami M. Medka, vyd. Martin Dyrynk, Praha, 2005, ex. 110/240 s podpisem autora i vydavatele v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Müllera, V. Rady, F. Muziky a F.Tichého

    Aktuální cena: 700 CZK (26 €)

  • Pavel Roučka

    Franz Kafka: Das Ehepaar (Manželé)

    Položka č.: 269

    bibliofilie, 8x sign. bar. litografie a podpis s věnováním na tit. listě P. Roučka, vyd. Edition International Grafik, 1981, ex 82/200, karton. desky v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts…

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Jiří Stránský

    O paměti

    Položka č.: 267

    bibliofilie, podpis s věnováním autora ve frontispisu, vyd. J. Vinklát a M. Janáček (též grafický doprovod), Liberec, 2013, nečíslováno, brož s ob., 61s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Přátelé výtvarníci

    Položka č.: 265

    bibliofilie, podpis autora v tiráži, vyd. Jednota umělců výtvarných, Praha, 1929, ex. 118/150 na holandském papíře, karton. desky, 115s., flíček na deskách, hřbet vybledlý a mírně poškozený, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. E. Mařáka na AVU v Praze, člen JUV, SVU Mánes a SVUM

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

  • Jan Nebeský

    (1880-1944)

    Noční milenec

    Položka č.: 264

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (49 €)

    bibliofilie, podpis autora a typografa na tit. listě, úprava a obálka H. Bohman, vyšlo jako 1. svazek soukromé edice Páteční sloupky, Praha, 1931, pod pseudonymem autora Jan z Wojkowicz, volné listy v obálce, flíček na přední straně obálky, okraje lehce otřepeny, růžky mírně pomačkány, hezký stav, a…

  • Alena Antonová

    K.I. Galczynski: Lyrický rozhovor

    Položka č.: 292

    bibliofilie, 5x sign. suchá jehla A. Antonová, bez nakl. údajů, ex. 15/30, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Filly a A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a Sdružení pražských malířů

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    O lásce

    Položka č.: 291

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (278 €)

    bibliofilie, soubor 21 sign. litografií, autoři: A. Born, O. Čechová, D. Havlíčková, S. Holý, J. Janíček, I. Kafka, V. Komárek, L. Kuklík, O. Kulhánek, J. Liesler, J. Pešicová, J. Pileček, P. Roučka, J. Souček, C. Stehlík, V. Suchánek, J. Šalamoun, E. Natus-Šalamounová, J. Šerých, S. Vajce a K. Vysu…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (278 €)

  • Vladimír Komárek

    Fr. Halas: Já se tam vrátím

    Položka č.: 290

    bibliofilie, 4x sign. suchá jehla V. Komárek, k 30. výročí úmrtí F. Halase vyd. E. Gebauer, 1979, ex. 4/35, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 1.200 CZK (45 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    Devatero řemesel

    Položka č.: 287

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (56 €)

    bibliofilie, 10x sign. lept (exlibris) a 1x lept na předních deskách V. Komárek, vyd. v Moravské Třebové, 1983, volné listy v pův. obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 3.100 CZK (115 €)

  • Různí autoři

    Píseň písní

    Položka č.: 286

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (223 €)

    bibliofilie, 14x sign. graf. list, z toho 6x kombinovaná technika (autoři J. Anderle, J. Brázda, J. Dajč, K. Demel, P. Melan a J. Šerých), 4x bar. lept (H. Čápová, B. Jirků, J. Kavan a P. Sukdolák), 2x suchá jehla (A. Antonová a O. Čechová), 1x lept (O. Kulhánek) a 1x mezzotinta (J. Hísek), vyd. J. …

    Aktuální cena: 6.000 CZK (223 €)

  • Kamil Lhoták

    Čeští básníci a grafici Divadlu hudby

    Položka č.: 284

    bibliofilie, 9x pův. litografie: K. Lhoták, O. Janeček, J. Liesler, M. Stretti, M. Švabinský, J. Švengsbír, V. Sivko, K. Müller a J. Lukavský, vyd. kulturně-osvětový odbor umělecké oblasti Gramofonových závodů, Praha, 1958, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, obálka mírně opotřebena, antiqari.at…

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

  • Max Švabinský

    Dvanáct dřevorytů v reprodukcích

    Položka č.: 283

    bibliofilie, 12x dřevoryt M. Švabinský, vyd. Jan Štenc, Praha, 1926, úv. slovo V.V. Štech, volné listy v obálce a celoplátěném pouzdře, listy v dobrém stavu, pouzdro mírně opotřebené, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (23 €)

  • Hugo Boettinger

    (1880-1934)

    Mládí

    Položka č.: 282

    bibliofilie, 19x světlotisk kreslířských variací na thema Dívky (jeden chybí), vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1930, ex. 808/1000, volné listy v obálce, nestr., obálka ve hřbetu zcela přetržená, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák E. Lišky a F. Jeneweina na UPŠ v Praze, prof. M. Pirnera na …

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)