• Emil Orlík

    (1870-1932)

    Akt s kožešinou

    Položka č.: 157

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (260 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 06. 2019 15:00

    lept, 26,2 x 20 cm, sign. PD Emil Orlík, rám, antiqari.at Radhošťská, studium na soukromé škole H. Knirra v Mnichově a na mnichovské akademii

    Aktuální cena: 7.000 CZK (260 €)

  • Ohara Koson

    (1877-1945)

    Havran na třešni

    Položka č.: 154

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (297 €)

    dřevoryt, kolem r. 1922, 34,5 x 18,5 cm, značeno LU, rám, první edice, jedna z nejvyhledávanějších autorových prací, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 8.000 CZK (297 €)

  • Emma Srncová

    Paní s kočkou

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (93 €)

    litografie, 2010, 22,4 x 16,8 cm, sign. PD Emma Srncová 2010, č. 77/99

    Aktuální cena: 2.500 CZK (93 €)

  • Jaroslava Pešicová

    (1935-2015)

    Ruce

    Položka č.: 144

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (130 €)

    lept, kombinovaná technika, 1973, 61 x 43 cm, sign. PD Jaroslava Pešicová 1973, č. 14/60, žákyně prof. P. Dillingera, K. Tondla, K. Müllera, M. Holého a V. Sychry, členka skupiny Etapa a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.500 CZK (130 €)

  • Jaroslava Pešicová

    (1935-2015)

    Zkřížené ruce

    Položka č.: 143

    mezzotina, akvatinta, 1976, 71 x 40,5 cm, sign. PD Jaroslava Pešicová, rám, č. 5/60, žákyně prof. P. Dillingera, K. Tondla, K. Müllera, M. Holého a V. Sychry, členka skupiny Etapa a SVU Mánes

  • Jiří Anderle

    Vanitas VII.

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (371 €)

    lept, pastel, 1983, 95,6 x 64 cm, sign. DU Jiří Anderle 1983, kolorovaná varianta 1/1, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 17.000 CZK (630 €)

  • Jiří Anderle

    Vanitas II.

    Položka č.: 131

    lept, pastel, 1983, 96 x 63,7 cm, sign. DU Jiří Anderle 1983, kolorovaná varianta 1/1, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Jan Kubíček

    (1927-2013)

    Rozdělené elementy

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (56 €)

    serigrafie, 1988/2005, 19 x 9,5 cm, sign. DU Jan Kubíček 1988/2005, rám, č. 76/150a, malíř a grafik Jan Kubíček patří spolu se Zdeňkem Sýkorou, Hugo Demartinim, Karlem Malichem a Radkem Kratinou k představitelům konstruktivně-konkrétního umění, kteří vstoupili na uměleckou scénu v šedesátých letech …

    Aktuální cena: 1.500 CZK (56 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Opékač

    Položka č.: 123

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (104 €)

    litografie, 1983, 43 x 60 cm, sign. PD M. Rittstein 83, č. 9/40, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.800 CZK (104 €)

  • Mirek Kaufman

    (1963)

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (630 €)

    olej, plátno, 2005, 99 x 79 cm, sign. vzadu Mirek Kaufman 2005, rám, Mirek Kaufman studoval v letech 1983-1989 na Akademii výtvarných umění v Praze a na École Nationale Supérieure des Beaux-Arts v Paříži, kde řadu let pobýval. Věnuje se malbě, fotografii a příležitostně grafickému designu. Od počátk…

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Tadeusz Bartoš

    (1970)

    Vlnění

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (112 €)

    olej, vosk na lněném papíře, 2016, 99 x 70 cm, sign. PD TADE 16, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV Hollarovo náměstí a VOŠG Ústí nad Labem

    Aktuální cena: 3.000 CZK (112 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Dívčí akt

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (149 €)

    tuš, papír, 90. léta, 21,5 x 18 cm, rám, text: Chlapi - já už ty vaše svinský výmysly nechci ani vidět!, kresba pro Nei Report, značeno technickými poznámkami z redakce, přiloženo dobrozdání potvrzující originalitu od tehdejšího redaktora časopisu, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, ilustrá…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (445 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Vladimír Renčín

    (1941-2017)

    Nekonečný vesmír

    Položka č.: 98

    tuš, akvarel, kombinovaná technika, papír, 41 x 58, 5 cm, sign. PD Renčín

    Aktuální cena: 10.000 CZK (371 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Vojtěch Návrat

    Lepší je válet tenis

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (38 €)

    kov, 9 x 9 cm, značeno V. Návrat

  • Klára Bémová

    Pásovec

    Položka č.: 82

    bronz, 2007, 20 x 15 cm, Klára Bémová studovala v letech 1997–2003 v ateliéru Veškerého sochařství profesora Kurta Gebauera na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Její působivé plastiky jsou inspirované často obyvateli zvířecí říše

    Aktuální cena: 22.000 CZK (815 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • František Jiroudek

    (1914-1991)

    Florencie

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (167 €)

    pastel, papír, 55 x 67 cm, sign LD, rám, na rámu oděrky, na paspartě několik flíčků, antiqari.at Radhošťská, žák prof. W. Nowaka na AVU v Praze, člen skupiny Sedm v říjnu a SVU Mánes

    Aktuální cena: 4.500 CZK (167 €)

  • František Jiroudek

    Kytice s máky

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 6.200 CZK (230 €)

    olej, plátno, 1973, 54,5 x 40,5 cm, sign. PD Jiroudek 73, rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.200 CZK (230 €)

  • Jiří Šlitr

    (1924-1969)

    Pont des Invalides

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (223 €)

    tužka, papír, 21,5 x 30,3 cm, sign. PD Šlitr, rám, zažloutlý papír, na papíře drobné skvrnky, prasklé sklo, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.000 CZK (223 €)

  • Vladimír Komárek

    Smutná loď

    Položka č.: 73

    tempera, papír, 1965, 50 x 36,5 cm, sign. DU V. Komárek 1965, rám, vzadu nalepen autorský štítek, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

  • Josef Lehoučka

    (1923-1999)

    Ptáče

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (667 €)

    olej, plátno, 1973, 44 x 31,5 cm, sign. LD J. Lehoučka VI.73, rám, umělecké počátky Josefa Lehoučky jsou těsně spojeny s  orientací okruhu studentů z ateliéru Františka Tichého na  Vysoké škole uměleckoprůmyslové, kteří byli tehdy - a  svým způsobem v  různé míře trvale - upoutáni podněty surrealism…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (667 €)

  • Josef Hlinomaz

    (1914-1978)

    Generál

    Položka č.: 61

    pastel, fix, papír, 28,5 x 20 cm, rám

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • František Volf

    (1897-1983)

    Akt s pažemi za hlavou

    Položka č.: 56

    olej, plátno, 1957, 63 x 43,5 cm, sign. PD F. Volf, rám, vzadu nalepen štítek Dílo, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na Univerzitě Komenského v Bratislavě

  • Jan Zrzavý

    Ježíš

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (593 €)

    tužka, papír, 18,9 x 9,5 cm, dole věnování: Přeje 27/XII, Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kterým reflektoval své vnitřní představy, se stal nepřehlédnutelným. Své obrazy často obohacoval o sugestivní …

    Aktuální cena: 16.000 CZK (593 €)

  • Vlastimil Rada

    (1895-1962)

    Pohled do lesa

    Položka č.: 40

    olej, karton, 1911, 30 x 25,5 cm, sign. LD Vl. Rada 1911, rám, dílo z autorova raného období těsně před vstupem na Akademii výtvarných umění, kdy byl soukromým žákem Václava Jansy. Již tady se objevuje realistická krajinomalba v sytém zeleno-bílo-hnědém barevném akordu, provedená v olejomalbě, která…

  • Vlastislav Hofman

    (1884-1964)

    Kostel sv. Petra a Pavla

    Položka č.: 37

    akvarel, papír, 1904, 26,9 x 34,6 cm, sign. PD Hofman Vl. 1904 20/7, Antikvariát Dlážděná, žák A. Liebschera na ČVUT v Praze, člen SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců, skupiny Tvrdošíjní

    Aktuální cena: 3.600 CZK (134 €)

  • Josef Paulus

    (1877-?)

    Hrad Loket

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (926 €)

    olej, plátno, 1906, 80 x 63 cm, sign. LD J. Paulus, rám, nabízený obraz představuje zdařilou ukázku krajinářského žánru s důrazem na detail a atmosférou v duchu romantismu 19. století, malba zkrakelována

    Aktuální cena: 25.000 CZK (926 €)

  • Jaroslav Grus

    (1891-1983)

    Krajina II.

    Položka č.: 30

    tempera, pastel, 1969, 61 x 89 cm, sign. PD J. Grus, Antikvariát Dlážděná, žák prof. H. Schwaigera na AVU v Praze, zakládající člen Skupiny 58, předseda SČVU

  • Jaroslav Grus

    (1891-1983)

    Krajina I.

    Položka č.: 29

    tempera, běloba, karton, 1963, 69 x 99 cm, sign. PD J. Grus, Antikvariát Dlážděná, žák prof. H. Schwaigera na AVU v Praze, zakládající člen Skupiny 58, předseda SČVU

  • Roman Havelka

    (1877-1950)

    Del Campo Santo

    Položka č.: 23

    akvarel, papír, 1901, 22 x 28,5 cm, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Lišky a Stibrala na uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. J. Mařáka na AVU tamtéž, člen Jednoty umělců výtvarných, zakládající člen, předseda a čestný předseda SVUM v Hodoníně

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (445 €)

    olej, karton, 34 x 49 cm, sign. PD O Bubeníček, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu