• (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Laco Novomeský - Romboid

    Položka č.: 331

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (68 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:00

    bibliofilie, 20 x 13 cm, kresba ve frontispise a úprava Toyen, podpis L. Novomeského, vyd. edice Zahrada sv. 2, Bratislava, 1932, ex. 112/250, brož s ob., 33 stran, stržený štítek s názvem díla a autorem na obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, členk…

    Aktuální cena: 1.900 CZK (68 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Ota Janeček

    Miroslav Florián - Knížka lásky

    Položka č.: 330

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (100 €)

    bibliofilie, 21,5 x 15 cm, 3x barevný sign. lept O. Janeček, vyd. Supraphon, Lyra Pragensis, Praha, 1975, ruční papír z velkých Losin, nečísl., brož. vazba v papírové ob., 44s., zažloutlá obálka,, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes,…

    Aktuální cena: 3.200 CZK (115 €)

  • Pavel Hlavatý

    Pocta Franz von Bayros

    Položka č.: 328

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    bibliofilie, 21 x 16 cm, 20x sign lept P. Hlavatý, vyd. autor, Praha, 2002, 20 volných exlibris v obálce, výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Kořínka na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Různí autoři

    Artur Novák - Klíček ke grafickým technikám

    Položka č.: 327

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (72 €)

    bibliofilie, 17 x 10,5 cm, 15x orig. sign. grafika Max Švabinský (litografie), Ludmila Jiřincová (mezzotinta), Viktor Stretti (litografie), F. Kobliha (dřevoryt), P. Šimon (hlubotisk), J. Stretti-Zamponi (akvatinta), F. Duša (dřevořez), K. Vik (dřevrotyt), A. Nauman (mědirytina), V. Silovský (suchá …

    Aktuální cena: 2.000 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Jiří Mikula

    (1926-2004)

    Edgar Allan Poe - Havran

    Položka č.: 345

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (43 €)

    bibliofilie, 39 x 25 cm, 9x lept J. Mikula, vyd. VŠUP, Praha, 1984, přebásnil V. Nezval, volné dvojlist. v obálce, kartonový obal , výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 11.000 CZK (393 €)

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    Derriere le Miroir

    Položka č.: 344

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (125 €)

    bibliofilie, 38 x 28 cm, 2x celostránková litografie, 1x litografie na obálce Marc Chagall, vyd. Maeght Éditeur, Paris, 1964, volné archy v ob. 15s., obálka v zadní části lehce natržena jinak výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.500 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID9**3 Historie příhozu

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Herman Hesse: Siddhártha

    Položka č.: 184

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    bibliofilie, 5x sign. barevný letp P. Sukdolák, vyd. Aulos, Praha, 2002, ex. 23/100 na papíru Excudit Plzeň, pův. kartonová vazba s obálkou, 120s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.600 CZK (129 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Jiří Sopko

    (Ivan Wernisch) Jen tak

    Položka č.: 179

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (197 €)

    bibliofilie, 1996, 30 x 24,5 cm, autorský tisk, součástí edice je šest ručně kolorovaných signovaných linorytů jiřího Sopka, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 5.500 CZK (197 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Derriere Le Miroir

    Položka č.: 178

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (65 €)

    časopis se třemi litografiemi, 1967, 38 x 28 cm, studium na Škole umění v Barceloně, člen Pařížské surrealistické skupiny

    Aktuální cena: 1.800 CZK (65 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Atrium Vestae

    Položka č.: 192

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    bibliofilie, 6x sign. lept (akty, 7,5 x 4,7cm) a 1x. lept s názvem souboru na obálce K. Šafář, ex. 58/65, ruční papír, bez nakl. údajů, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠU…

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • Jiří Poslední

    E.M. Remarque: Nepřítel

    Položka č.: 190

    Vyvolávací cena: 700 CZK (25 €)

    bibliofilie, 7x sign. suchá jehla J. Poslední, vyd. Konvent, 1997, ex. 9/20, volné listy v papírovém pouzdře, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (25 €)

  • Kamil Lhoták

    B. Hrabal: Hovory lidí

    Položka č.: 188

    Vyvolávací cena: 900 CZK (33 €)

    bibliofilie, 2x sign. serigrafie K. Lhoták, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha, 1989, 1000 výtisků, volné listy v obálce, 22s., dobrý stav , člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

  • Vladimír Komárek

    Vyznání

    Položka č.: 186

    bibliofilie, 3x sign. lept, 1x lept v tiráži a text V. Komárek, k 55. narozeninám V. Komárka připravili E. Gebauer a J. Mauler, Nedvěží, 1983, ex. 14/80, ruční papír, volné listy svázané nití, v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Pr…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (43 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Relikviář (Básně v próze Arnošta Procházky z jeho pozůstalosti)

    Položka č.: 200

    bibliofilie, sign. lept s podobiznou A. Procházky ve frontispisu Fr. Kobliha, podpis Jiřího Karáska ze Lvovic (úv. text) a Kamilly Neumannové v tiráži (vyd.), Praha, 1928, 150 výtisků, upr. K. Dyrynk, listy svázané nití v obálce - bez vady, ochranné papírové desky na hřbetu poškozené, antiqari.at Ra…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Ota Janeček

    Co vypadlo z deníku

    Položka č.: 199

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (340 €)

    bibliofilie, soubor serigrafií (včetně tří celostránkových a signovaných) O. Janečka, vydal pro svou vnučku a několika přátelům autor s pomocí L. Loubala a J. Maulera, ex. 44/100, podpis O. Janečka v tiráži, celkem 24 potištěných listů, ruční papír, volné listy v pův. deskách, výborný stav, antiqari…

    Aktuální cena: 9.500 CZK (340 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Gersaints aus Hängeschild

    Položka č.: 198

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (115 €)

    bibliofilie, soubor 30 grafických básní Gersaintův vývěsní štít inspirovaný světovými i českými výtvarníky (např. Calder, Dubuffet, Duchamp, Kandinsky, Klee, Kupka, Lissitzky, Malevich, Miró, Mondrian, Moholy-Nagy, Rothko, Pollock, Šíma, Vasarely), německá verze, podpis J. Koláře na tit. listě, vyd.…

    Aktuální cena: 3.300 CZK (118 €)

  • Cyril Bouda

    Gérard de Nerval: Očarovaná ruka

    Položka č.: 223

    bibliofilie, úprava C. Bouda, vyd. E. Janská, Praha, 1927, ed. Hyperion, sv. 30, vázal A. Tvrdý, pův. zdobená celokožená vazba s ražbou, 108s., vybledlý hřbet, jinak výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • Různí autoři

    J. Seifert a Sv. Čech: Na Bezdězi

    Položka č.: 221

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    bibliofilie, 1x sign. suchá jehla V. Komárek, 1x sign. suchá jehla V. Klápště a 1x sign. dřevoryt M. Janků, obs. dva dvojlisty s básněmi S. Čecha a J. Seiferta se stejným názvem, vyd. Vladimír Mikule, Lomnice nad Popelkou, 1992, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Cyril Bouda

    K. Havlíček-Borovský: Tyrolské elegie

    Položka č.: 218

    bibliofilie, třemi celostránkovými a jedním dřevorytem v textu doprovodil C. Bouda, vyd. Josef Hladký, Hranice na Moravě, ex. 89/160 na ručním papíře Pannekoek a s podpisem výtvarníka v tiráži, polopergamenová vazba, 27s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, čle…

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jan Opolský: Stradivari

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 2.600 CZK (93 €)

    bibliofilie, frontispis, tit. list, pět iniciál, značka a vigneta Fr. Kobliha, podpis autora na tit. listě, vyd. Svatopluk Klír a F.J. Klír, Kladno, 1928, ex. 80/104, ed. Zodiak, ruční papír Fabriano, listy svázané nití v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u …

    Aktuální cena: 2.600 CZK (93 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jiří Karásek ze Lvovic: Endymion

    Položka č.: 243

    bibliofilie, pův. dřevoryty vyzdobil Fr. Kobliha, vyd. Kamilla Neumanová, Praha, 1913, kartonová vazba, 60s. velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Český Ráj v barevných dřevorytech

    Položka č.: 241

    bibliofilie, 47 barevných dřevorytů (16 celostránkových a 31 menších v textu) K. Vik, texty J. Pekař, Z. Wirth, K. Vik, vyd. Müller a spol., Turnov, 1930, poloplátěná vazba, původní přední i zadní obálka vevázána, 118s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na odborné tkalcovské škole v Lom…

    Aktuální cena: 700 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • František Burant

    (1924-2001)

    Soubor šesti suchých jehel

    Položka č.: 240

    bibliofilie, 6x původní signovaná suchá jehla Fr. Burant, bez nakl. údajů, 1998, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Daleké cesty

    Položka č.: 239

    bibliofilie, 10x původní signovaná suchá jehla K. Šafář, bez nakl. údajů, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 700 CZK (25 €)

  • Ota Janeček

    Vzpomínka na Jaroslava Seiferta

    Položka č.: 237

    bibliofilie, 1x sign. serigrafie O. Janeček (21x15cm), podpis pod vlastní básní L. Stehlík, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1986, rozkládací list, ruční papír, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • František Tichý

    (1896-1961)

    E.A. Poe: Havran (In memoriam Františka Tichého)

    Položka č.: 236

    bibliofilie, vydání, jež shrnuje oba ilustrační doprovody k básni E.A. Poea Havran, vyd. NČSVU, Praha, 1963, 2x sešit s volnými listy v původní kartonové obálce, okraje pouzdra poškozené, sešity bez vady, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČ…

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Michael Rittstein

    Mídas / Midas

    Položka č.: 235

    bibliofilie, 8x barevná signovaná litografie a podpis na tit. listě M. Rittstein (A4), vyd. nákladem autora, 1985, ex. 44/100, 5. svazek edice Mythus, volné listy v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Vo…

  • Josef Liesler

    Jaroslav Seifert: Noční divertimento

    Položka č.: 232

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (108 €)

    bibliofilie, 3x barevný lept J. Liesler (vše signováno), podpis J. Seiferta na tit. listě a Fr. Janáse v tiráži, vyd. CZV SSM Pozemních staveb, Brno, 1984, ex. XXIX, ruční papír, ed. 33 (Fr. Janás), volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Krá…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (108 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Praha stověžatá

    Položka č.: 231

    bibliofilie, soubor 9 leptů (vše signováno) s motivy pražských věží, bez nakl. údajů, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    J.A. Komenský: Kšaft umírající matky Jednoty Bratrské

    Položka č.: 228

    bibliofilie, 3x sign. dřevoryt a úprava Fr. Bílek, vyd. Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha, 1940, ex. 155/250 na ručním papíře Pannekoek, upr. M. kaláb, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze…