• Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Pastviny u Bukové u Vožice

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2020 15:00

    olej, karton, 1943, 25 x 32 cm, sign. PD OBubeníček, rám, vzadu popsáno, konzultováno a ověřeno PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Oldřich Blažíček

    (1887-1953)

    Výhled do pole

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    kombinovaná technika, tuš, papír, 22 x 34 cm, sign. PD O. Blažíček, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, studium na VŠUP v Praze, žák H. Schweigera na AVU tamtéž, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Katalog filmových plakátů

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    tisk, 2013, 29 x 21 cm, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 950 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    PF 2002

    Položka č.: 131

    litografie, 2001, 15 x 10,6 cm, sign. LD Saudek, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    PF 200dvě

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 270 CZK (11 €)

    litografie, 2001, 13,9 x 10,3 cm, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 670 CZK (27 €)

  • Adolf Kašpar

    (1877-1934)

    Italka

    Položka č.: 534

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    litografie, hedvábný papír, 46 x 30 cm, sign. LD v desce Kašpar, papír při okrajích zohýbán, ohnuté rohy, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Orchidea Cypripedium Harrissianum

    Položka č.: 539

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    litografie, 1953, 19,6 x 13,7 cm, sign. PD MŠvabinský, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v …

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Ota Janeček

    Ženský akt

    Položka č.: 544

    suchá jehla, 1942, 15,8 x 12,2 cm, sign. PD Ota Janeček 1942, rám, č. 8/16, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

    Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    Apotheosa Karlovy Prahy

    Položka č.: 176

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    lept, 2004, 34,5 x 21 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 2004, rám, č. 9/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Poslední dražitel: ID1**0 Historie příhozu

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Bukinisté v Paříži

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Princezna Hyacinta

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    litoofset, 1911, 28,6 x 18,7 cm, značeno LD v tisku : Copyright 1911 by Mojmír Urbánek, déposé, papírová pasparta, zmenšenina původního plakátu k baletní pantomimě Princezna Hyacinta, vyšlo jako titulní list klavírního výtahu z této baletní pantomimy - O. Nedbal,L. Novák: Princezna Hyacinta, naklad…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    Protiklady (pracující žena a měšťačka s dětmi)

    Položka č.: 160

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    suchá jehla, 1898, 8 x 12 cm, sign. PD Orlik 98, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na soukromé škole H. Knirra v Mnichově a na mnichovské akademii

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Käthe Kollwitz

    (1867-1945)

    Klečící

    Položka č.: 159

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    suchá jehla, 27,4 x 14,4 cm, značeno na desce LD Original-radierung von Käthe Kollwitz, papírová pasparta, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, Německá grafička, sochařka a malířka. Patří mezi nejvýznamnějsí představitele německého expresionismu. V letech 1901-1913 se připojila k hnutí ber…

    Aktuální cena: 3.300 CZK (132 €)

  • Käthe Kollwitz

    (1867-1945)

    Vzpoura

    Položka č.: 158

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    suchá jehla, 1904, 22,5 x 28,5 cm, papírová pasparta, původní lept, papír nepatrně zažloutlý, antiqari.at Radhošťská, Německá grafička, sochařka a malířka. Patří mezi nejvýznamnějsí představitele německého expresionismu. V letech 1901-1913 se připojila k hnutí berlínské secese spolu s Emilem Nolde, …

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Käthe Kollwitz

    (1867-1945)

    Zarmouceni (Zertretene)

    Položka č.: 157

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    suchá jehla, 23,5 x 20 cm, papírová pasparta, DU nalepen štítek: Originalradierung von Käthe Kollwitz, antiqari.at Radhošťská, Německá grafička, sochařka a malířka. Patří mezi nejvýznamnějsí představitele německého expresionismu. V letech 1901-1913 se připojila k hnutí berlínské secese spolu s Emile…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Francisco Goya Y Lucientes

    (1746-1828)

    Tauromaquia

    Položka č.: 155

    lept, mezzotinta, 25 x 34,5 cm, rám, na zadní straně štítek galerie Sala Gaspar, Barcelona s popisem, na papíře místy skvrnky, Antikvariát Dlážděná

  • Zdeněk Raiser

    Traktorista Toman a lesní panna

    Položka č.: 150

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    olej, plátno, 40 x 50 cm, sign. PD Raiser, napínací rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Tomáš Bím

    Múzák Gaston

    Položka č.: 149

    tuš, akvarel, papír, 1977, 30,4 x 28,6 cm, sign. LD Tomáš Bím 77, při okrajích zašpiněno, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Ladislav Alp-Krtil

    (1947-1978)

    Zrodil se list

    Položka č.: 148

    Vyvolávací cena: 12.500 CZK (500 €)

    olej, plátno, 60,5 x 55 cm, sign. PD Krtil, autorský rám, Ladislav Alp-Krtil (1947-1978), malíř, restaurátor, designér, narozen v Toužimi, za minulého režimu emigroval. Od roku 1981 člen Künstlerhaus - Společnosti výtvarných umělců Rakouska (v zahraničí někdy též uváděn jako rakouský malíř). Jeho pr…

    Aktuální cena: 12.500 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Lukáš Miffek

    (1978)

    Nový věk

    Položka č.: 143

    akryl, plátno, 2012, 55 x 45 cm, sign. vzadu, absolvent ateliéru malby u prof. Střížka a prof. Rittsteina a člen skupiny Natvrdlí si dokázal vytvořit zcela originální svět obývaný vyzývavými ženami, hrachovými lusky, kaktusy, fast foodem a v poslední době také roboty. Miffek se svou stylizovanou až …

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Ivan Ouhel

    Položka č.: 141

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    olej, dřevěná deska, 1984, 27,5 x 20,8 cm, sign. PD Ouhel, rám, vzadu signováno Ivan Ouhel 1984, pozitivně laděná práce významného představitele moderní české krajinomalby, který osobitě rozvíjí odkazy malířského díla Josefa Šímy, Jiřího Johna a Karla Valtra. Ouhel dvakrát reprezentoval české umění …

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Jeff Koons (after)

    Pink Rabbit

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    cold cast resin (za studena litá pryskyřice), 1986/2019, 28 x 11,5 x 8,5 cm, 217/500, přiložen autentizační štítek Éditions studio. Jedná se o sběratelskou kopii Koonsova originálu, který byl vydražen za 91,1 miliónu dolarů. Plastika původně autorem provedená v roce 1986 je dnes považovaná za jedno …

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris F. Galli

    Položka č.: 227

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    dřevoryt, 1920, 7,8 x 5,5 cm, sign. PD J Váchal 20, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Cyril Bouda

    Don Quijote

    Položka č.: 511

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    propiska, papír, 1981, 17 x 10,3 cm, sign. PD CBouda 11. IV. 1981, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris A. Macková

    Položka č.: 224

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    dřevoryt, 1919, 5 x 11,5 cm, sign. PD J Váchal, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Evermod VL. Balcárek

    Položka č.: 223

    dřevoryt, 1912, 10 x 9 cm, sign. PD J Váchal, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Fr. Venera

    Položka č.: 221

    dřevoryt, 1923, 9,5 x 6 cm, monogr. PD J.V., žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Kláry Přibylové

    Položka č.: 219

    dřevoryt, 1911, 5,5 x 6 cm, sign. PD J Váchal 11, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Josef Tupý

    Položka č.: 218

    dřevoryt, 1950, 14 x 10 cm, sign. PD J. Váchal 50, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Ing. Dr. Jar. Polívka

    Položka č.: 217

    dřevoryt, 14,4 x 9,3 cm, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)