Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Jiří Kolář 1914 - 2002, Běla Kolářová

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    brož, 2x katalog k výstavě, text ve finštině a švédštině, vzadu anglický překlad, texty Petr Řehoř a Jiří Machalický, vydalo Amos Anderson Art Museum, Helsinky 2003, 160 + 63 s., brož., originální ochranné pouzdro z vlnitého kartonu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, čle…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    P. F. 1978

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    podpis na pohlednici, 14,5 x 10,5 cm, sign. Jiří Kolář, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    F. Slang: Křižník Potěmkin

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, fotomontážní ob. s použitím snímku z Ejzenštejnova filmu Křižník Potěmkin K. Teige, vyd. J. Fromek, Praha, 1926, ed. Odeon, obs. 10 čb. vyobr. z filmu a 5 pův. snímků z r. 1905, pův. brož, 75s., ob. v dolní části vyspravena, lehce otřepené okraje, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťsk…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Štěpán Dančo

    (1963)

    T. Kyrö: Mrzout -Na mopedu a Trativod

    Položka č.: 619

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    tuš, papír, 2x originální návrh ilustrace, sign. autorem, r. 2018, ilustrace ke knize Mrzout, vyd. Argo, Praha, 2017, kapitoly Na mopedu a Trativod, str. 114.a 47., sign. kniha je součástí nabídky, pevná vazba, 173s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Miroslav Hák

    (1911-1978)

    Očima - svět kolem nás

    Položka č.: 614

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (71 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, 23 x 20,5 cm, 46 reprodukovaných čb. fotografií z let 1935-1945, báseň Jíří Kolář, české a anglické texty, vyd. Československé filmové nakladatelství, Praha, 1947, pův. brož, tři dvojlisty uvolněny, lehce natržený hřbet ve spodní části, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, člen Skupiny 42 a SVU …

    Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Chochola

    (1923-2005)

    Nábřeží

    Položka č.: 613

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    autorizovaný laser print A4, 1943, 21,9 x 17,2 cm, značeno zezadu Václav Chochola archive, autorizovaný laserový tisk na ušlechtilém papíře velikosti A4. Podkladem je originální fotografie z původního negativu z archivu V. Chocholy. ( Archiv B&M Chochola ) – Blanka a Marek Chochola - Majitelé a sp…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Pohlednice s podobiznami Vítězslava Nováka a Leoše Janáčka

    Položka č.: 612

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    3 x bromografie Vítězslava Nováka, 2 x bromografie Leoše Janáčka, 14 x 8,5 cm

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Martin Benka

    Konvolut reprodukcí návrhů knižních obálek

    Položka č.: 611

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    43 x tisk

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu

  • Martin Benka

    Konvolut signovaných fotografických reprodukcí

    Položka č.: 610

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    15 x fotografie reprodukcí, 1 x dobová fotografie, konvolut fotografií popsán Martinem Benkou, razítka Martin Benka Turč. Sv. Martin, fotografie vloženy do Benkou posané obálky, rozměry cca 18 x 12 cm

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Štěpán Dančo

    (1963)

    P. Tureček: Vlasy se vrací

    Položka č.: 626

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis Š. Dančo, 26.9.2022, vyd. Meander, Praha, 2017, pův. pevná vazba, 81, výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Konstantin Biebl: S lodí jež dováží čaj a kávu

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, typografie Karel Teige, vyd. Odeon, r. 1928, druhé vydání, clpl. pevná převazba, pův. ob. vevázána, 63s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Za socialistickou architekturu

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, sborník redigoval Karel Teige, autoři: teige, Krejcar, Štursa, Voženílek aj., vyd. péčí svazu socialistických architektů, Praha, 1933, clpl. červená převazba, 240s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, čl…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Josef Šimon: Píseň

    Položka č.: 350

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, podpis básníka, 4 sign. litografie P. Roučka, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1987, volné listy v originálním papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, čl…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Rudolf Matys: Před Ortenovým rodným domem

    Položka č.: 194

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu O. Kulhánek, vyd. Nadace Lyra Pragensis, Praha, 1995, ex. 24/200 na papíru Hollar, pův. sešit, 17s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    R. - J. Moulin Aragon: Jiří Kolář

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    brož, podpis JK na titulu, ilustrace, vyobrazení objektů, koláží, typografických básní, rozhovory a biografie J. Koláře, edice Bibli Opus, vydal Georges Fall, Paříž 1973, brož., 61s., zašpiněná a lehce poškozená vazba , Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Kři…

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

    Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Odpovědi

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    sešit, strojopis, 1973, 69 s., brož., lehce pokrčené desky jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Hommage a Van Gogh

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    brož, podpis JK na titulu, vyobrazení koláží, text a biografie J. Koláře, Stichting van Gogh, 1990, brož., 24s., lehce zašpiněná obálka, stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Pocta Boženě Němcové

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kalendář, měsíční trhací kalendář na rok 1997, sestávající z třinácti pohlednic J. Koláře z cyklu Hommage a Božena Němcová, vydala Gallery, Praha 1996,výborný stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ivan Blatný: Poémes

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Erika Abrams, Paříž 1989, edice Revue K, Ex. 465/500, brož., nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Dopis

    Položka č.: 377

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    list A4, ručně psaný dopis s podpisem na papíře A4 s předtištěnou hlavičkou A. Borna, 1978, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Radek Fridrich

    (1968)

    2x koláž, 1x pohlednice

    Položka č.: 376

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    rukopis, 2x sign. koláž a 1x pohlednice s podpisem (adersováno básníku J. Hrubému) R. Fridrich, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Šebek

    (1941)

    2x báseň

    Položka č.: 375

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    rukopis, autorství nejisté!, 1x volný list s rukopisem básně (v horní části přípis K. Šebkovi a E. Válkové), 1x list z kalendáře s básní - datováno k 30.10.94, dole tužkou připsáno K. Šebkovi a E. Válkové; přiloženy 2 xeroxové kopie jiných básní dané dvojice, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Apollinaire: Pásmo

    Položka č.: 167

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 15 linořezů Josefa Čapka (jeden linořez na obálce, jeden na titulním listu, 13 linořezů v textu) , vydal Fr. Borový, Praha 1919 jeden na titulním listě; dva celostr., jedenáct v textu z nichž je šest půlstrankových a jeden na obálce Pásmo s 12 Čapkovými linoryty vyšlo nejdříve 6. února …

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Pietá

    Položka č.: 147

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, sign. lept B. Reynek (10,2 x 7,2cm) ve frontispisu, vyd. Zdeněk Řezníček, Kroměříž, 1940 (Sáňka uvádí 1941), ed. Magnificat, tisk grafického listu Alessandro de Pian, 200 výtisků, pův. brož, 56s., několik uvolněných archů, drobně opotřebená ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská,…

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Louis Delluc: Lidé z baru

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, ručně kolorované přednostní vydání, všechny ilustrace ručně koloroval Josef Šíma, podpis na patitulu, kolorovaná značka edice na titulu, na předním patitulu podpis Šímův, 32 ručně akvarelem kolorovaných Šímových ilustrací (z toho deset celostránkových). Původní s Šímovou ilustrací na př…

    Aktuální cena: 86.000 CZK (3.584 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Otokar Březina: Ruce

    Položka č.: 158

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 27 x 20 cm, 13 barev. dřevorytů J. Váchal, značeno v tisku, tisk F.J. Müller, vydal ELK, Praha 1943, volné listy v polopl. deskách, ed. Ráj knihomilů, ruční papír, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraiko…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Dílo Jana Zrzavého 1906 - 1940

    Položka č.: 162

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, sign. litografie J. Zrzavý (Zátiší s loděmi, vázami a jablky, 1941; 18:25 cm; Dvořák, č. soup. 23), soubor obrazů, kreseb a inscenací ve výběru Karla Šourka uvedených texty Giorgio de Chirico, Vincence Kramáře, Jana Mukařovského, Viktora Nikodema, Ferdinanda Pujmana, Františka X. Šaldy, Karla…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Pocta Arcimboldovi

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 5x orig. sign. litografie a úprava Zd. Sklenář, tisk Jos. Hrachovec, doslov P. Preiss, překlad veršů M. Míčko, 2. sv. edice Blíženci, vydala Mladá fronta, Praha 1969, volné listy v deskách, ex. 120/300, nestr., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, desky lehce zašlé, Antikvariát Ostro…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Paul Verlaine: Sonety

    Položka č.: 142

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, mědirytina proti titulu J. Konůpek, přeložil P. Parma, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1946, volné listy v deskách, 16s., ruční papír, velmi dobrý stav, na deskách drobné nečistoty, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A.…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Winifred Holtby

    (1898-1935)

    Jižní okres

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, 22 x 14,5 cm, celokožená zakázková vazba s kresbou na deskách, vydal Fr. Topič, Praha 1938, edice Topičovy Bílé knihy, dřevoryt v titulu C. Bouda, 614 s., skvrny na ořízce, místy lehce odřená vazba jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook