• Jules Verne

    (1828-1905)

    Černé Indie

    Položka č.: 756

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (56 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 6x původní sešit, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat., il. J. Férat, celkem 178s., přesahy obálek mírně potrhané, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (56 €)

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Zlatá sopka

    Položka č.: 755

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (71 €)

    kniha, 13x původní sešit, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat., il. G. Roux, celkem 417s., první sešit s výrazně potrhanou přední obálkou, zbylé sešity ve velmi dobrém stavu, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.000 CZK (223 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Zmatek nad zmatek

    Položka č.: 753

    kniha, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat., il. G. Roux, původní brož, 196s., restaurováno, otřepené okraje, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 50.000 CZK (1.852 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Na kometě

    Položka č.: 752

    kniha, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat., il. P. Philippoteaux, původní brož, 453s., restaurováno, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.778 €)

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Trampoty páně Thompsonovy

    Položka č.: 750

    kniha, 14x původní sešit, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat., il. L. Benett, celkem 430s., první sešit s výrazně potrhanou přední obálkou, zbylé sešity ve velmi dobrém stavu, jen mírně otřepené okraje, antiqari.at Radhošťská

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Zatopená Sahara

    Položka č.: 749

    kniha, 6x původní sešit, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat., il. L. Benett, celkem 205s., okraje obálek otřepené a potrhané, uvolněné listy, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 8.000 CZK (297 €)

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Na vlnách Orinoka

    Položka č.: 748

    kniha, 11x původní sešit, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat., il. Roux, celkem 246s., otřepené a místy natržené okraje obálek, několik uvolněných archů, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.900 CZK (71 €)

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Země kožešin

    Položka č.: 747

    kniha, 15x původní sešit, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat., il. Férat a Beaurepair, celkem 487s., první sešit rozpadlý a s otrhanou obálkou, zbylé sešity ve velmi dobrém stavu, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.700 CZK (212 €)

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Tajemství Viléma Storitze

    Položka č.: 744

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (112 €)

    kniha, ilustrace Gaston Roux, obálka anonym, typická vilímkovská vazba se zlacením a ražbou, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat., pův. clpl. vazba, 190s., krásný, sběratelský stav knihy, obálka při horním okraji mírně natržená a odřená, nepatrný úbytek na horním okraji hřbetu, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.700 CZK (175 €)

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Michal Strogov

    Položka č.: 738

    Vyvolávací cena: 800 CZK (30 €)

    kniha, IV. vydání, typická vilímkovská zlacená vazba s ražbou, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1926, il. P. Férat, pův. clpl. vazba, 282s., lehce zkosený hřbet, ale knižní blok bez vady, desky jen lehce odřené při krajích hřbetu a v rozích, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Ota Rambousek

    (1931-2010)

    Jenom ne strach

    Položka č.: 735

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (38 €)

    kniha, věnování a podpis od Milana Paumera ten třetí z Mašínovců, obálka M. Hlupý, úprava Studio RR, sv. 4,  vyd. Nezávislé Tiskové Středisko, Praha 1990, brož, 190s., stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Pavel Kantorek

    (1942-2017)

    6 svazků aforismů

    Položka č.: 734

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    kniha, 6 podepsaných sbírek aforismů z let 1977 až 1990 autorem, Kecám a tudíž jsem..., ve jménu medicíny. Bolej tě zuby, Františku?,Domácí lékař, Bajky na dobrou noc, Bajky na neděli,  5 sbírek připravil k vydání, slovem doprovodil a vydal Milan Cimburek v Paper Art edition, Zurich 1977-1987, sbírk…

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

  • Cyril Bouda

    H.Ch. Andersen: Pohádky a povídky I.+II.

    Položka č.: 731

    Vyvolávací cena: 600 CZK (23 €)

    kniha, il. a podp. na patitulu obou svazků C. Bouda, vyd. SNKLHU, Praha, 1953, 2x clpl. vazba bez ob., 309+261s., velmi dobrý stav obou svazků, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 700 CZK (26 €)

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Verše

    Položka č.: 730

    kniha, podpis s věnováním autora na patitulu, výzdoba J. Konůpek, vyd. Marie Rosa Junová, Tasov, 1938, brož, 120s., přední obálka na horním okraji vyspravena, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

  • Emil Artur Longen

    (1885-1936)

    Jaroslav Hašek

    Položka č.: 728

    kniha, podpis s věnováním (na paměť zasedání v džungli volyňských drafců) Mudrovi Tomsů E.A. Longen, vyd. E. Beaufort, Praha, 1928, brož, 267s, přesahy obálky pomačkané, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (23 €)

  • Vladislav Vančura

    (1891-1942)

    Pekař Jan Marhoul

    Položka č.: 727

    kniha, podpis autora na tit. listě, vyd. Družstevní práce, Praha, 1924, pův. polokož. vazba, 118s., pův. ob. vevázána, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.100 CZK (41 €)

  • Milan Knížák

    Milan Knížák 1953-1988

    Položka č.: 726

    katalog, podpis a kresba na tit. listě M. Knížák, vyd. Dům umění města Brna, 1989, pův. brož, lehce zašlá obálka, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy a M. Salcmana na PedF UK v Praze, poté prof. K. Müllera, O. Oplta a V. Trefila na VŠUP v Praze, člen Fluxus, hnutí Aktual a skupiny…

    Aktuální cena: 600 CZK (23 €)

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Taneční hodiny pro starší a pokročilé

    Položka č.: 725

    kniha, podpis s věnováním autora na tit. listě, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1964, clpl. vazba s ob., 93s., okraje obálky zašlé, povrch ohmataný, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Ostře sledované vlaky

    Položka č.: 724

    kniha, podpis s věnováním autora na tit. listě, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1965, clpl. vazba s ob., 85s., okraje obálky zašlé, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

  • Jiří Mahen

    (1882-1939)

    Rybářská knížka

    Položka č.: 723

    kniha, podpis s věnováním autora na patitulu, vyd. St. Kočí, Brno, 1921, pův. ob. vevázána, plpl. převazba, 172s., odřené okraje desek, v knize několik razítek, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (23 €)

  • Josef Škvorecký

    (1924-2012)

    Zbabělci

    Položka č.: 720

    Vyvolávací cena: 900 CZK (34 €)

    kniha, podpis autora na tit. listě, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1958, I. vydání, clpl. vazba s ob., 364s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Zdeněk Jirotka

    (1911-2003)

    Saturnin

    Položka č.: 718

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (67 €)

    kniha, podpis s datací k roku 1972 na tit. listě Z. Jirotka, vyd. Fr. Borový, Praha, 1948, clpl. vazba, ob. chybí, 296s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.800 CZK (67 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Václav Havel

    (1936-2011)

    Do různých stran

    Položka č.: 717

    kniha, podpis autora na tit. listě, vyd. Lidové noviny, Praha, 1990, brož, 527s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (23 €)

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Domácí úkoly z pilnosti

    Položka č.: 715

    kniha, podpis autora za titulem, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1982, ob. J. Anderle, clpl. vazba s ob., 217s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (26 €)

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Městečko u vody

    Položka č.: 714

    Vyvolávací cena: 500 CZK (19 €)

    kniha, podpis autora na patitulu, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1982, il. J. Jíra, clpl. vazba s ob., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

  • Jan Masaryk

    (1886-1948)

    Ani opona, ani most...

    Položka č.: 713

    kniha, podpis na tit. listě J. Masaryk, vyd. Vladimír Žikeš, Praha, 1947, pův. brož s obálkou, 58s., obálka natržená, stav knihy velmi dobrý, antiqari.at Radhošťská

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Pierre Mac Orlan: Mezinárodní Venuše

    Položka č.: 712

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (45 €)

    kniha, podpis autora na patitulu, obálka Josef Čapek, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1926, brož, 131s., lehce odřené okraje obálky, jinak velmi dobrý, krásný stav, nerozřezáno, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 1.200 CZK (45 €)

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Balady Manoně

    Položka č.: 710

    kniha, podpis s věnováním autora na patitulu, vyd. Melantrich, Praha, 1945, ex. 34/500, clpl. vazba, 71s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, člen Devětsilu

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

  • Stanislav Kostka Neumann

    (1875-1947)

    Kniha erotiky

    Položka č.: 706

    kniha, podpis autora na patitulu, vyd. Alois Srdce (na obálce uveden Fr. Borový), Praha, 1922, brož s obálkou, 86s., okraje obálky odřené, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Poslední dražitel: ID5**0 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    M. Macourek: Mach a Šebestová

    Položka č.: 701

    kniha, podpis s věnováním a malou kresbičkou na tit. listě a ilustrace A. Born, vyd. Albatros, Praha, 1984, pův. lamin. vazba, 230s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž