Karel Toman

(1931-2000)

žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; zpočátku se zaměřoval na techniku dřevorytu a barevnou litografii, zpracovával různé figurální a historické náměty týkající se dobových armádních stejnokrojů 18. a 19. století; věnoval se známkové tvorbě (např. tři série s historickou poštovní tematikou, 1977, 1981 a 1988), exlibris, časopisecké i knižní ilustraci (přes 60 titulů); ilustroval literaturu dobrodružnou, historickou, sci-fi; ve volné tvorbě se vyjadřoval litografií, malbou a zejména perokresbou s groteskními, fantazijními, pohádkovými a strašidelnými motivy; spolupracoval s řadou časopisů - ABC, Co vás zajímá, Zpravodaj Klubu vojenské historie, Militaria, Střelecká revue, Střelecký magazín, kde byly uveřejňovány vystřihovánky pro děti s náměty vojáků historických armád; byl sběratelem exlibris; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, GVU v Havlíčkově Brodě, KGVU ve Zlíně a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2007, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2007)

SEZNAM AUTORŮ

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Indián

    Položka č.: 202019

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 04. 2021 18:31

    litografie, 20 x 10,2 cm, sign. PD K. Toman, 23/85, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID2**2 Historie příhozu

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Mušketýr

    Položka č.: 254635

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 04. 2021 20:48

    litografie, 1973, 23 x 18 cm, sign. PD Karel Toman, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Veterán

    Položka č.: 252218

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 02. 2021 16:19

    litografie, kolem r. 1989, 39 x 267 cm, sign. PD Karel Toman, rám, 32/50, DU popsáno autorem, při dolním okraji mimo tisk mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Velká excelence

    Položka č.: 252217

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 02. 2021 16:18

    litografie, kolem r. 1989, 39,5 x 27 cm, sign. PD Karel Toman, rám, 15/50, DU popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Rytíř bez bázně a hany

    Položka č.: 252216

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 02. 2021 16:17

    litografie, kolem r. 1989, 40 x 27 cm, sign. PD Karel Toman, rám, 11/50, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

Instagram

Facebook