Josef Liesler

(1912-2005)

SEZNAM AUTORŮ

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Návrh na divadelní plakát pro 55 Covent Garden London WE

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.084 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 16:14

    tempera, tuš, papír, 1958, 116 x 82,5 cm, sign. DU Liesler 1958, návrh na plakát, Josef Liesler je jednou z nejvýraznějších postav českého výtvarného umění dvacátého století. Byl členem skupin Sedm v říjnu, Spolku výtvarných umělců Mánes, Sdružení českých umělců grafiků Hollar a skupiny RADAR. Věnov…

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 32 000 - 40 000 CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Návrh na divadelní plakát pro 55 Covent Garden London WE

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.084 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 16:13

    tempera, tuš, papír, 1958, 58,2 x 169 cm, sign. PD Liesler 1958, návrh na plakát, Josef Liesler je jednou z nejvýraznějších postav českého výtvarného umění dvacátého století. Byl členem skupin Sedm v říjnu, Spolku výtvarných umělců Mánes, Sdružení českých umělců grafiků Hollar a skupiny RADAR. Věnov…

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 32 000 - 40 000 CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Podpisy

    Položka č.: 1318

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:14

    list, podpisy členů SVU Hollar - K. Lhoták, J. Švengsbír, Fr. Dvořák, J. Vodrážka, A. Moravec, O. Čechová, J. Rambousek, Z. Sklenář a jiní, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Mám Dürera v psacím stroji…

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00

    litografie, 1981, 49 x 37,5 cm, sign. PD Liesler 81, rám, č. 126/130, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu

    Odhadní cena: 5 500 - 7 000 Kč CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Návrh na interiérovou výzdobu

    Položka č.: 160

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00

    tempera, tužka, koláž, papír, 1969, 31,5 x 88 cm, sign. PD Liesler 69, na zadní straně popsáno autorem: Arch. Eisenreich, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 Kč CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Kompozice (PF 1966 Vladimír Bujárek s rodinou)

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2023 13:57

    linořez, 1964, 20,6 x 19,5 cm, sign. LD Liesler 64, lehce zažloutlý, uprostřed přeložený, při okrajích pokrčený papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Ex libris Jany Zavadilové

    Položka č.: 193

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 01. 2023 19:21

    litografie, 1960, 7,5 x 10,1 cm, sign. UN Liesler 1960, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Kořalka

    Položka č.: 386

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (71 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 12. 2022 14:25

    litografie, 1979, 31 x 23,5 cm, sign. PD Liesler 79, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    To všecho dělá čas

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 12. 2022 08:03

    litografie, 1982, 26,8 x 32,2 cm, sign. PD Liesler 82, 36/140, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Tajemství

    Položka č.: 849

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 12. 2022 14:08

    lept, 1996, 11,5 x 8,5 cm, sign. PD Liesler 96, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Spiele, Ex Libris

    Položka č.: 775

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 12. 2022 12:54

    2 x litografie, 1979, 19,5 x 13; 11 x 13 cm, sign. PD Liesler 79, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Věnec

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 1983, 54,5 x 43,5 cm, sign. PD Liesler 83, rám, č. 21/130, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Podpis

    Položka č.: 396

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    podpis, 25 x 18 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Čeští básníci a grafici Divadlu hudby

    Položka č.: 340

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 9x orig. litografie (Max Švabinský, 1x signovaná Josef Liesler, Jiří Švengsbír, Václav Sivko, Ota Janeček, Mario Stretii, Karel Müller, Kamil Lhoták a Jaroslav Lukavský), podpis básníka L. Stehlíka za básní, tisk Jos. Hrachovec, vydal kulturně-osvětový odbor umělecké oblasti Gramofonový…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Jos. Hora: Zápisky z nemoci

    Položka č.: 287

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 5 x sign. litografie a obálka Jos. Liesler, vydal Melantrich, Praha 1946, cpl. vazba s ob., 92s., obálka při krajích odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Ve Vítkovických železárnách

    Položka č.: 157

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    tempera, karton, 1950, 60 x 86,5 cm, sign. LD Liesler 1950, na zadní straně autorský štítek s popisem a štítek galerie Dílo, nabízenou temperu Liesler vytvořil dva roky, poté co se Skupina 42 rozpustila. V ní se věnoval zobrazení každodenních věcí a všedních výjevů v duchu fantaskního realismu. Její…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

    Odhadní cena: 45 000 - 55 000 Kč CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Důl Klement Gottwald na Ostravsku

    Položka č.: 156

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    tempera, karton, 1950, 60,5 x 85,5 cm, sign. LD Liesler 1950, na zadní straně popsáno autorem, Josef Liesler je jednou z nejvýraznějších postav českého výtvarného umění dvacátého století. Byl členem skupin Sedm v říjnu, Spolku výtvarných umělců Mánes, Sdružení českých umělců grafiků Hollar a skupiny…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 45 000 - 55 000 Kč CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Tichý Don 1, II. díl

    Položka č.: 158

    Vyvolávací cena: 37.000 CZK (1.542 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    tempera, karton, 50. léta 20. století, 90 x 60 cm, sign. na zadní straně Josef Liesler, tempera Tichý Don 1, II. díl, vznikla jako předloha k plakátu pro sovětský válečný film režiséra Sergeje Gerasimova. Ten ho podle klasické předlohy románu od Michailova Alexandroviče Šolochova natočil v roce 1958…

    Aktuální cena: 37.000 CZK (1.542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 45 000 - 55 000 Kč CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Fašistická gesta

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    olej, překližka, 1948, 35 x 49,5 cm, sign. DU Liesler 48, na zadní straně štítek s popisem a razítko VYSTAVENO V MÁNESU 1948, Josef Liesler patří mezi nejvýraznější postavy českého výtvarného umění dvacátého století. Byl členem skupin Sedm v říjnu, Spolku výtvarných umělců Mánes, Sdružení českých um…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Vltava

    Položka č.: 281242

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 15:44

    lept, 1948, 12,5 x 15,7 cm, sign. DU Liesler 48, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Bez názvu

    Položka č.: 281017

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 05. 2024 17:46

    lept, akvatinta, 1949, 24,5 x 31,8 cm, sign. PD Liesler 49, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Zlatý skarabeus

    Položka č.: 280687

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 05. 2024 16:08

    litografie, 15,8 x 9,2 cm, sign. DU Liesler, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Obličej

    Položka č.: 278806

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 05. 2024 14:02

    litografie, 11 x 9,5 cm, sign. DU Liesler, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Flaštička

    Položka č.: 278805

    Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 05. 2024 14:00

    tisk, 6,2 x 16,5 cm, sign. PD Liesler, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 90 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Benátky

    Položka č.: 281018

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 05. 2024 15:42

    litografie, 1961, 10,5 x 14,8 cm, sign. LD Liesler 61, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Ilustrace k Maupassantovi

    Položka č.: 279758

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 05. 2024 15:00

    tuš, papír, 1957, 28,5 x 21,5 cm, sign. Liesler 1957, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Faust a Markéta

    Položka č.: 279359

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 15:56

    lept, 1983, 5 x 3,5 cm, sign. DU Liesler 83, rám, č. 36/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Hlava ženy

    Položka č.: 279357

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 15:52

    lept, 1983, 5 x 3,5 cm, sign. DU Liesler 83, rám, č. 21/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Dva obličeje

    Položka č.: 279356

    Vyvolávací cena: 750 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 15:50

    propiska, papír, 1999, 14,5 x 10,5 cm, sign. PD Liesler 19.1.99, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 750 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Exlibris M. Horníček

    Položka č.: 280234

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2024 18:26

    litografie, 1979, 8 x 9,5 cm, sign. PD Liesler 79, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID2**2 Historie příhozu

Instagram

Facebook