-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Georges Bernanos: Pod sluncem satanovým
No.: 189Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ob. Toyen, překl. B. Reynek, vyd. Jan Fromek, nakladatelství, Odeon, jako 5. svazek knihovny Kosmopolis, Praha, 1928, pův. brož, 344s., restaurováno: archy nově sešity do pův. ob., zažloutlé okraje, přesahy ob. lehce opotřebeny, jinak velmi dobrý a pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emil František Burian
(1904-1959)
Pražská dramaturgie 1937
No.: 193Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1938, 24 x 17 cm, Praha, Nákladem vlastním, 1938, vazba původní, brožovaná, 95 stran, úprava M. Kouřila, velké množství obr. a foto, bez poškození, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Zelenka
(1904-1944)
A. Kolek: Traktáty Kleofáše Pistoria
No.: 192Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ob. Fr. Zelenka?, vyd. Společenské podniky, Přerov, 1939, pův. brož s ob., 335s., rozvolněná brož - volné archy, okraje ob. lehce opotřebeny, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Štyrský - Toyen - Nečas: Průvodce Paříží a okolím
No.: 190Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vyd. Jan Fromek, Praha 1927, 6. sv. Malé edice Odeon, obs. 24 fotografií, 13 plánků a 2 mapy, plány kreslil A. Ducháček, pův. clpl. vazba, 802 s., jedna natržena stránka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Jan Karafiát: Broučci pro malé i veliké děti
No.: 187Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, kniha, 1. vydání s ilustracemi V. Preissiga, návrh vazby, 11 ilustrací na samostat. přílohách, vstupní kresby ke kapitolám, osobitý rámcový dekor dvoulistů, viněta na patitulu, nakladatel. značka na titulu, dekorativní rámec přípisu, úprava vše Vojtěch Preissig, tiskem Dra Ed. Grégra, číslo s…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Julius Laurenčič
Naše mocnářství
No.: 176Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28 x 36 cm, vyd. k oslavám 50 let vlády Františka Josefa I., velké množství čb. fotografií, text česky, německy, polsky a latinsky, vyd. Georg Szelinski, K.K. Universitäts - Buchhandlung, Wien, 1898, poloplátěná převazba, kožený hřbet s ražbou a zlacením, dobrý stav, Provenance: Antiquarian D…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Martin Cochem von
(1634-1712)
Weliký Žiwot Pána a Spasytele Nasseho Krysta Gežjsse, A geho neyswětěgssý a neymilegssý Matky Marye Panny
No.: 175Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vylíčení života Ježíšova od populárního náboženského spisovatele a teologa Martina z Kochemu, přeložil, úvodem opatřil a k vydání připravil P. Edelbert Nymburský (1697) ,dvoubarev. text titulního listu, český text frakturou, živé záhlaví, koncová viněta, zdobné linky, iniciály, tisk Jezuitská…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jacob Ferdinand Wrba Nymburský
(1646-1714)
Kurtzer Extract Der Stadt-Recht In Königreich Böheimb / Mit Anführung der Königl: Vern: Lands-Ordnung / Novell: Declarat: Rescripten
No.: 174Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, právní příručka městských práv v Království českém, v příloze rozkládací dřevořez Baum der Bluts=Freundschafft, přívazek Johann Jacob Weingarten: Manuduction Zum Rechts-Proceß, Sowohl Bey denen Höhern als Stattgerichtlichen Instantien, im Erb-Königreich Böheimb, und Erb-Marggraffthumb Mähren…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
V. Nezval: Ulice Git-Le-Coeur
No.: 188Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, kresba na ob. a typ. J. Štyrský, obs. 8 stran s fotografiemi V. Nezvala, J. Štyrského, J Honzla a reprod. obrazu S. Dalího, vyd. Fr. Borový, Praha, 1936, brož, 120s., velmi dobře a pěkně zachováno!, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Pr…
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Ivan Blatný: Tento večer
No.: 186Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, reprodukce kresby ve frontispise K. Lhoták, úprava V. Obrtel, vydal B. Stýblo, Praha 1945, 1. sv. Knižnice Lyra, 79 s., brož, lehce zašpiněná, při okrajích pokrčená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech G…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige
(1900-1951)
Vítězslav Nezval: Schovávaná na schodech
No.: 185Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, adaptace Calderovy hry, 1. vydání, úprava K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1931, Ex. 93/100, 157 s., plpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus in Dessa…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID7**4 History of bids
-
Edgar Allan Poe
(1809-1849)
Havran a jiné básně
No.: 184Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1. vydání, překlad Jar. Vrchlický, vydali Bursík & Kohout, Praha 1891, 70 s., plpl. vazba, zažloutlé listy, na některých strankách skvrny, odřené rohy a hřbet, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Martin Pelcl
(1734-1801)
Neue Kronik von Böhmen. Vom Jahre 530, bis 1780. Nebst einer geographischen Beschreibung, aller Städte, Märkte, Schlösser und anderer merkwürdigen Orte.
No.: 173Auction price: 7.500 CZK (313 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, německy sepsaná historie česká, jde o předchůdce čtyřdílné Pelclovy Nowé Kronyky Cžeské, portrét kronikáře Václava Hájka z Libočan mědirytem ve frontispisu, alegorické vyobr. českého lva mědirytem v titulu, do dřeva ryté idealizované portréty českých panovníků v kartuších od Kroka až po Marii…
Current price: 7.500 CZK (313 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Judaika
No.: 166Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
3x kniha, 17 x 11,5 cm, první kniha: Machzor ?, hebrejský text, vyd. Anton Schmid, Wien, 1806, polokožená vazba, z části odtržený hřbet, druhá kniha: Festgebete der Israeliten, J. Landau, vyd. J. Schlesinger, Wien und Budapest, 1905, německý a hebrejský text, clpl. vazba se zlaceným zdobením, z část…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joseph Ignatz Claus
(1691-1775)
Der an vilen Orthen eingeladene Gast-Prediger das ist Unterschidliche Predigen an denen Fest-Tägen Christi des HErrn der Allerseeligsten Jungfrauen und Mutter Gottes Mariä/ der lieben Apostlen/ an anderer Heiligen Gottes
No.: 164Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 33 x 21 cm, německý text frakturou, latinský text antikvou, titul. s. červeně a černě, ozdobné linky, marginálie, iniciály, ozdobné dřevoryty na koncích kapitol, vyd. Joseph Wolff, Augspurg, 1752, celokožená vazba, 561s., naprasklý hřbet, lehce opotřebeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Rainer Maria Rilke
(1875-1926)
O lásce a smrti
No.: 183Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, podpis a věnování překladatele Karla Hádka, vyd. Literární fond Kola spisovatelů, V Habrech 1914, ed. Juventus, 36 s., karton. převazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Hlaváček
(1874-1898)
Pozdě k ránu
No.: 182Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, Moderní revue, Praha 1896, 200 výtisků, 45 s., karton dobová vazba, ohmatané stránky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID8**0 History of bids
-
Petr Bezruč
(1867-1958)
Básně
No.: 181Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, Čas, Praha 1903, 84 s., clpl. vazba, lehce odřená, na papíře drobné skvrny, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Benignus Kybler
(1612-1675)
Wunder - Spiegel oder Göttliche Wunderwerck
No.: 163Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 31 x 20 cm, Wunder - Spiegel oder Göttliche Wunderwerck Anderer Theil. Auß dem Alt- und Neuen Testament zu einem behülfflichen Vorrath allerhand Predigen So wol für Sonntäg als andere Fest/ Vilfältig außgedeutet und fürgetragen von P. Benigno Kybler der Gesellschaft JESU Priester. Nit weniger…
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Mánes
(1820-1871)
A. J. Vrťátko: Perly české
No.: 161Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 16 x 12 cm, vazba dle návrhu Josefa Mánese, ve frontispisu oceloryt s vyobrazením císaře Františka Josefa a císařovny Alžběty, kreslil Brandeis, ryl Rybička, vyd. Sbor Musea království České, Praha, 1855, pův. clpl. vazba s ornamentální a zlacenou ražbou na předních i zadních deskách podle ná…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Jaromír Erben
(1811-1870)
Prostonárodní české písně a říkadla
No.: 159Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17 cm, vyd. A. Hynek, Praha, (1885), sbírka písní, básní a nápěvů, pův. nakl. vazba, přední desky zdobené se zlacením, 814s., kniha restaurována, nová předsádka a hřbet, pův. hřbet nalepen, přední desky mírně opotřebené, na zadní desek stopy od polití, jedna strana uvolněna, dobrý stav, …
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Božena Němcová
(1820-1862)
V zámku a v podzámčí
No.: 157Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15,5 x 12 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1869, edice: Národní bibliotéka (3.), Sebrané spisy Boženy Němcové (1.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 367s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, lehce uvolněná vazba, jinak velmi dobrě zachováno, Provenance: An…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Hermann August Julius Voellger
(1855-1930)
Berner Bauten
No.: 153Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
56x světlotisk, 40,5 x 31 cm, 56 světlotiskových tabulí dle předloh H. Völlgera, tisk Brunner a Hauser, Zürich, vyd. Ingenieur- & Architekten-Verein, Bern, 1895, křídlová složka v plátěné vazbě s ozdobnou zlatou ražbou, chybí tab. č. 1, soubor obsahuje dvě stejné a nečíslované tabule navíc, textový …
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alan Alexander Milne
(1882-1956)
Dobrodružství medvídka Pů
No.: 180Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14 cm, 1. vydání, vyd. J. Naňka, Praha, 1931?, il. E. H. Shepard, př. Z. Mathesiová, pův. clpl. vazba, 132s., kniha restaurována, nový hřbet, pův. nalepen, desky lehce opotřebeny, na hřbetu stopa po červeném fixu, čb. ilustrace vybarvené (gumovatelné), dobrý stav, Provenance: Antiquarian…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
George Orwell
(1903-1950)
Farma zvířat
No.: 179Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 17 x 13 cm, 1. vydání, vyd. I. L. Kober, Praha, 1946, překlad J. Havelka, il. M. Pokorný, clpl. vazba, obálka chybí, 143s., kniha restaurována, nová předsádka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jakub Arbes
(1840-1914)
J. Ex. hrabě František Thun z Hohenšteina, c. k. místodržící v království českém. Kritika úřadní činnosti Jeho Excelence
No.: 178Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 23 x 15 cm, tři svazky v jednom, nákl. spisovatelovým, Praha, 1895, polopl. vazba, 256+272+637s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Anton Ruthner von
(1817-1897)
Das Kaiserthum Oesterreich in malerischen Originalansichten
No.: 177Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 26 x 18 cm, 33 ocelorytin, vyd. Ferdinand Lange, Darmstadt, 1871, pův. clpl. vazba, 288s., jeden svazek, lehce povolená vazba, místy flíčky na stránkách, vazba opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Adam z Veleslavína
(1546-1599)
Kalendař Hystorycky. Krátké a Summownj poznamenánj wssechněch dnůw gednohokaždého Měsýce, přes celý rok…
No.: 151Auction price: 9.000 CZK (375 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28 x 19 cm, upravené vydání z roku 1590, chybí pův. titulní list, je nahrazen dobovou ručně psanou kopií v černé a červené barvě, kresbou tuší nahrazeny obrazové přílohy českého lva a erbů včetně erbu Prahy, z úvodu zachovány ručně dopsané první dvě strany a několik vět v závěru, chybí celá č…
Current price: 9.000 CZK (375 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vincenc Morstadt
(1802-1875)
Hyllos: Národní časopis
No.: 150Auction price: 4.500 CZK (188 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 23 x 19 cm, 18x mědiryt, 6x značeno V. Morstadt, vyd. K. E. Reinold, rediguje J. Hýbl, Praha, 1820, 12 čísel týdeníku, 5. července až 20. září 1820, vyobrazení: farní chrám v Plzni, Teplice, Hradiště v Teplicích, Dobronská hora u Teplic, Kouřim, jeskyně sv. Prokopa, Šárka u Prahy, Staroměstsk…
Current price: 4.500 CZK (188 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Línek
(1792-1881)
Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému, sebraní dle nejvznešenějších a nejznamenitějších hudců našich let a původné vzdělání a vypravování od Jana Jakuba Ryby
No.: 149Auction price: 4.500 CZK (188 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rukopis, kniha, 21 x 17 cm, ručně psaný text, nákresy notových zápisů, nejspíše před rokem 1874, opis knihy vydané u K. V. Enderse, 1817, Praha, přípis na první stránce: tuto knihu opsal učitel Karla Havlíčka Borovského Antonín Línek, odpočívá na hlineckém hřbitově blíže kříže - nedaleko kostela, 6 …
Current price: 4.500 CZK (188 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED