auction history
LIST OF AUTHORS

  • Tomáš Hřivnáč

    (1959)

    Ex libris Ján Štefančík

    No.: 2

    Auction price: 360 CZK (15 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 21. 11. 2022 19:01

    suchá jehla, 2013, 11,1 x 8,6 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč, autorský tisk, studiued at The Secondary School of Applied Arts in Prague

    Current price: 360 CZK (15 €)

    Last auctioneer: ID3**8 History of bids

  • Les Chefs-D' Oeuvre de l'impressionnisme

    Sada 50 medailí z mincovního stříbra pozlacených 24k zlatem

    No.: 2

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 11. 2022 20:01

    medaile, průměr 4,2 cm, celková čistá váha Ag: 1480 g, rozměry: 580 x 330 x 100 mm, 1974 Paříž , limitovaná edice, Sbírka 50 medailí tématicky znázorňující „Mistrovská díla impresionismu“. Mezi zobrazené patří například Autoportrét (Les Misérables) 1888 od Paula Gaugina, Moulin Rouge 1982 od H. D To…

    Current price: 31.000 CZK (1.292 €)

    Last auctioneer: ID5**0 History of bids

  • Die Meister Werke Richard Wagners

    Sada 50 medailí z mincovního stříbra pozlacených 24k zlatem

    No.: 1

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 11. 2022 20:00

    medaile, celková čistá váha Ag: 1462 g, průměr 4,2 cm, 320 x 230 x 70 mm, 1975 Mnichov, limitovaná edice, Sada 50 medailí s výjevy „Mistrovských děl Richarda Wagnera“. Kolekce určená k prezentaci u příležitosti 100. výročí Bayreuthského festivalu. Soubor medailí navržených pro Franklin Mint Münzku…

    Current price: 29.000 CZK (1.209 €)

    Last auctioneer: ID3**0 History of bids

  • Václav Jansa

    (1859-1913)

    Stará Praha

    No.: 536

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:03

    brož, 100 reprodukovaných akvarelů, vyd. E. Beaufort, Praha, cca. 1920, pův. brož, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.400 CZK (59 €)

    Last auctioneer: ID7**8 History of bids

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Bornografie

    No.: 440

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:03

    kniha s podpisem, podpis s kresbičkou a věnováním na patitulu A. Born, vyd. Mladá fronta, Praha, 1970, předmluva M. Macourek, upr. J. Rathouský, pův. clpl. vazba s ob., 128s., drobně otřepené růžky obálky, jinak velmi pěkný stav, , studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, …

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: ID8**6 History of bids

  • Karel May

    (1842-1912)

    Vinnetou 1-5

    No.: 565

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:03

    kniha, kompletní série, obs. Indiánské léto, Rudý gentleman, Na válečné stezce, Do věčných lovišť a Vinnetouův odkaz, vyd Jos. R. Vilímek, Praha 1930, 5x pův. cpl. vazba,, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 3.100 CZK (130 €)

    Last auctioneer: ID7**8 History of bids

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Poděkování

    No.: 378

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:03

    list A4, ručně psané poděkování za blahopřání s kresbičkou a podpisem na papíře A4, 1980, velmi dobrý stav, , studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: ID8**6 History of bids

  • Skupina Ra

    Roztrhané panenky - sborník

    No.: 182

    Auction price: 9.000 CZK (375 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:03

    bibliofilie, text a podpis Zdeněk Lorenc, básně a podpisy Ludvík Kundera, podepsané ilustrace 3x J. Istler, 3x O. Mizera, 3x M. Miškovská, soukromý tisk, 1942 (antedatováno 1937), ex. 12/45, kroužková vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 50.010 CZK (2.084 €)

    Last auctioneer: ID1**8 History of bids

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Ivan Suk: Lesy a ulice

    No.: 309

    Auction price: 3.800 CZK (159 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 3x celostr. linoryt Karel Teige, úprava V.H.Brunner, 3. sv. edice Květů země, vydal Stanislav Minařík, Praha 1946, pův. brož, 57s., velmi dobrý stav, obálka při krajích lehce zašlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles Universit…

    Current price: 3.800 CZK (159 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jitka Walterová

    (1947)

    Ladislav Stehlík: Břehy a vody

    No.: 304

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 3x sign. barev. lept J. Walterová, podpis na patitulu L. Stehlík, 12. sv. edice Polyhymnia, tiskli Dřímalové, vydal Supraphon pro Lyru Pragensis, Praha 1978, volné listy v pův. ob., ex. 32/200, 37s., losinský ruční papír, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 3.100 CZK (130 €)

    Last auctioneer: ID6**9 History of bids

  • František Dvořák

    (1920-2015)

    Moje Ithaka

    No.: 268

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 1 x signovaný tisk Vladimíra Suchánka, fejeton vydaný Spolkem českých biliofilů, v edici Pupilla,svazek 13; č. 192/300; 13,5 x 9 cm

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Nejnovější český galanthomme čili krásochovník

    No.: 267

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, k 100. výročí narození Jaroslava Haška uspořádal a doslovem opatřil Karel Cvejn, ilustroval Adolf Born, tištěné ilustrace signované ABorn, Praha 1985, rozměr 24 x 13,5 cm, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Academy of…

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: ID4**6 History of bids

  • Oldřich Mikulášek

    (1910-1985)

    František Tichý

    No.: 266

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 1x nesignovaná suchá jehla (pozdější otisk) Františka Tichého, původně vyšlo v roce 1959 se suchou jehlou Býčekod F. Tichého, a to v pěti signovaných a pěti nepodepsaných volných listech. Toto vydání pochází z roku 1982 , k tisku ho připravil PhDr. F. Dvořák a František Janás, č. 27/39.…

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: ID6**9 History of bids

  • Různí autoři

    Hornické Příbramsko

    No.: 265

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    konvolut grafických listů, soubor 10 grafických listů, autoři Emil Kotrba, Ladislav Kašpar, Zdeněk Mézl, Rastislav Michal, Miroslav Černý, vydal komitét symposia Hornická Příbram ve vědě a technice, formát A4, vše signováno

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Chrudim 1980, Sborník drobné grafiky

    No.: 264

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, autoři Orest Dubay, Josef Liesler, Ota Janeček, L. J. Kašpar, Vladimír Suchánek, Naděžda Synecká, Karel Šafář, vydal Klub přátel výtvarného umění Dílo, podniku ČFVU v nákladu 500 výtisků, z toho 250 číslovaných, tento má číslo 105, vše sign., rozměr 25 x 18 cm

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Chrudim 1986, Sborník drobné grafiky

    No.: 263

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, autoři Tomáš Bím, Anna Grmelová, Jan Hlína, Jaroslav Hořánek, Zdeněk Mézl, Naděžda Plíšková, Karel Oberthor, vydal Klub přátel výtvarného umění Dílo, podniku ČFVU v nákladu 500 výtisků, z toho 250 číslovaných, tento má číslo 243, vše sign, rozměr 25 x 17,5 cm

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Chrudim 1983, Sborník drobné grafiky

    No.: 262

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, autoři Ludmila Jiřincová, Karel Beneš, Adolf Born, Bohuslav Knobloch, Jindřich Pileček, Jaroslav Uiberlay, vydal Klub přátel výtvarného umění Díla, podniku ČFVU v nákladu 500 výtisků, z toho 250 číslovaných, tento má číslo 131, vše sign., rozměr souboru 24,5 x 18 cm

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Branald

    (1910-2008)

    O jednom chlapci z Kladna

    No.: 261

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, prosloveno při zahájení výstavy Václava Junka dne 10. října 1959, doplněno třemi signovanými dřevoryty Václava Junka, rozměr 24,5 x 17,5 cm, podepsáno Branaldem

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: ID7**2 History of bids

  • Různí autoři

    7 Exlibris

    No.: 260

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, soubor sedmi signovaných grafických listů, autoři Pavel Hlavatý, Josef Jíra, Ladislav Kuklík, Alena Laufrová, Michaela Lesařová Roubíčková, Veruna Melčáková uneková, Václav Pokorný, vydáno 150 výtisků, rozměr 21,5 x 16 cm

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Dítě život mír

    No.: 259

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, soubor pěti grafických listů vydal a z hloubky vytiskl 1979 Jan Mauler, autoři Tomáš Bím, Anna Grmelová, Ludmila Jandová, Vladimír Komárek, Ladislav Rusek, výtisk číslo 21, formát A4, vše signované

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    SSPE Olomouc 1981

    No.: 258

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, soubor 14 grafických listů, soubor je neúplný, chybí autoři Jana Kasalová, Michaela Lesařová Roubíčková, Jaroslav Škarohlíd, Eva Vlasáková, rozměr 30 x 22 cm

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Hořánek

    (1925-1995)

    Exlibristen

    No.: 257

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, dánské vydání souboru 8 exlibris Jaroslava Hořánka, rozměr souboru 29 x 21,5 cm, the disciple of J. Obrovsky and V. Nechleba at The Academy of Fine Arts in Prague, member of JUV, The Manes Association of Fine Artists and chairman of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Křupka

    (1929-2020)

    Báseň

    No.: 269

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 1979, 21 x 10 cm, 1x signovaný dřevoryt Anny Grmelové, 1 x nesignovanný dřevoryt A. Grmelové

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Kolektiv autorů

    Výstavba hlavního města Prahy 1945 - 1975

    No.: 533

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    fotografie, 32 čb. fotografií na fotopapíře, textová část, mapy, autoři fotografií: Voženílek, Uher, Hromádková, Bořek, Koupaloví a další, vyd. Orbis, Praha, 1975, volné fotografie v papírové obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan John

    (1850-1920)

    Přírodopis hub

    No.: 532

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, 30 chromolitografických tabulí, vyd. I. L. Kober, Praha, 1941, II.vydání, pův. pevná vazba, nestr., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID3**1 History of bids

  • František Klapálek

    (1863-1919)

    Atlas brouků středoevropských

    No.: 531

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, obrazová část, 48 chromolitografických tabulí, vyd. I. L. Kober, Praha, 1903, pův. pevná vazba, 48s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.100 CZK (46 €)

    Last auctioneer: ID3**7 History of bids

  • Ferdinand Deml

    (1902-1974)

    Prager Akademiker-führer

    No.: 535

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, průvodce pražskou německou kulturou roku 1930 s důrazem na studijní obory německých vysokých škol jako příručka pro tehdejší německé studenty v Praze, stručné dějiny německé univerzity, adresní rejstřík němec. vysokých škol, fakult, kateder, ústavů, adresy vyučujících, kulturní vyžití v němec…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kalousek

    (1925-1986)

    Tábor

    No.: 640

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    tuš, papír, 24 x 15,9 cm, papír na několika místech ušpiněný a odřený, levý horní roh ohnutý, na papíře tiskařské značky, , the disciple of prof. F. Muzika and A. Pelc

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Dvanáct měsíčků

    No.: 639

    Auction price: 2.600 CZK (109 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    lept, 33,5 x 24 cm, sign. PD L. Jiřincová, pasparta, č. 82/200, mírně zažloutlý papír, na papírové paspartě zažloutlé skvrnky, , the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 2.600 CZK (109 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Frontispis sbírky básní Dítě tak samo R. I. Stevensona

    No.: 638

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    suchá jehla, 10,5 x 7,7 cm, lehce zažloutlý papír, , the disciple of prof. J. Obrovsky, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, UB, The Manes Association of Fine Artists, The Czech Academy of Science and Arts

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.