auction history
LIST OF AUTHORS

  • Paul Eluard

    (1895-1952)

    Poézia a Pravda

    No.: 951

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 14:01

    kniha, obálka Rudolf Fábry, přeložil Vladimír Reisel, vydalo nakladatelství Pravda, Bratislava 1946, 82 s., brož., obálka při okrajích poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID8**3 History of bids

  • Jan Čarek

    (1898-1966)

    Smutný život

    No.: 933

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 13:43

    bibliofilie, podpis na patitulu J. Čarek, obálka a dřevoryt ve frontispisu V. Rabas, vydali Müller a spol., Turnov 1929, 31 sv. edice Sever a Východ, 45 s., brož., obálka na hřbetu lehce odřená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID7**3 History of bids

  • Alois Kalvoda

    (1975-1934)

    Výbor prací z české krajiny

    No.: 895

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 13:05

    album, 31 x 39 cm, 15 barev. a 4 čb. reprodukce v příloze, text J. Čadík, vydala Česká graf. Unie, Praha 1924, brož., ochranné pozdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID4**9 History of bids

  • Herbert Lom

    (1928-2014)

    P. Ustinov: Ustinov at Large

    No.: 866

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 12:36

    bibliofilie, podpis s věnováním od britského herce a spisovatele českého původu Herberta Loma (vročení 1991), vydal Michael OMara Books Ltd, London 1991, pl. vazba, 192s., skvrna na přední desce, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID7**3 History of bids

  • Ilja Erenburg

    (1891-1967)

    Trust D.E. - Historie zkázy Evropy

    No.: 858

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 12:28

    kniha, podpis autora za titul listem, úprava K. Teige a O. Mrkvička, vydal O. Štorch - Marien, Praha 1924, 3 sv. Románová knihovna Aventina, 167 s., clpl. nakladatel. vazba se zlac. reliéfem a písmem, hřbet v dolní a horní části poškozen, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID2**1 History of bids

  • Kamil Novotný

    (1892-1959)

    V. Nebeský: Umění po impressionismu

    No.: 845

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 12:15

    bibliofilie, 21 x 14,5 cm, podpis kunsthistorika Dra Kamila Novotného na patitulu, obálka čtyřbarev. litografie R. Kremlička, 3.sv. ed. Musaion, vydalo Aventinum, Praha 1923, brož., 62s., ob. při krajích poškozená, hřbet restaurován, zadní desky nové, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID4**9 History of bids

  • Franz Kafka

    (1883-1924)

    Proces

    No.: 823

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 11:53

    kniha, první české exilové vydání, přebal a ilustrace Jan Kristofori, přeložili Dagmar a Pavel Eisnerovi, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych, 1975, 226 s., plátěná s obálkou, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID8**3 History of bids

  • Jaroslav Petrák

    (1887-1917)

    Žeň světla a stínu. Problém umělecké fotografie v theorii a praksi s uměleckými přílohami

    No.: 820

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 11:50

    kniha, 25 x 17 cm, 47 samostatných příloh, dobové reklamy, přední strana obálky do linolea řezaná s iniciálami autora V.Č., vydal B. Kočí, Praha 1910, 98 s. + 47 příloh + 6 listů (reklamy), brož., lehce zažloutlé listy, obálka při okrajích lehce opotřebená, ohnuté rohy, místy natržený hřbet jinak do…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: ID4**9 History of bids

  • Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    P.F. 1956

    No.: 817

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 11:47

    fotografie, fotografie na kartónku, 1955, 9,1 x 15,5, P.F. 1956 Fukovi, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The Umelecka beseda

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: ID6**2 History of bids

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Jules Romains: Psyché 2. díl: Bůh těl

    No.: 801

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 11:34

    kniha, titulní list a vazba K. Teige, vydal R. Škeřík, Praha 1931, 49. sv. edice Symposion, Ex. 301/400, Simili - Japan, 195 s., celopl. vazba se zlaceným reliéfem, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and …

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: ID8**6 History of bids

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Josef Kopta: Pět hříšníků U velryby

    No.: 795

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 11:25

    bibliofilie, obálka bar. linoryt a ilustrace J. Čapek, vydal ČIN, Praha 1930, čtvrté vydání, 137 s., brož., hřbet a okraje obálky lehce poškozené, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID3**2 History of bids

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J.O. Curwood: Zlaté údolí

    No.: 791

    Auction price: 450 CZK (19 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 11:21

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Novina, Praha, 1934, pův. plpl. vazba, 186s., desky při okrajích lehce odřené, na přední straně mírně ušpiněné, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Associatio…

    Current price: 450 CZK (19 €)

    Last auctioneer: ID3**2 History of bids

  • .

    European ExLibris Meeting 98

    No.: 782

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 11:12

    bibliofilie, 1x signovaný dřevoryt Igor Rumanský, 1998, In memoriam Karel Izakovič

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID3**9 History of bids

  • Ivan Slavík

    (1920-2002)

    Odysseus vypráví Penelopě

    No.: 781

    Auction price: 50 CZK (3 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 11:11

    dvojlist s básní a tiskem J. Baucha, pamětní tisk pro členy Spolku českých bibiofilů v Praze kvečeru Ivana Slavíka v Divadle hudby v Olomouci dne 10. listopadu 1983, originální podpis J. Baucha a I. Slavíka

    Current price: 50 CZK (3 €)

    Last auctioneer: ID6**9 History of bids

  • Karel Fron

    (1921-2002)

    Koláže

    No.: 774

    Auction price: 10 CZK (1 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 11:04

    podpis, konvolut tří reprodukcí v signované obálce, 15 x 11 cm, rok 1988

    Current price: 10 CZK (1 €)

    Last auctioneer: ID6**2 History of bids

  • Miroslav Matouš

    (1920-1998)

    Soubor exlibris

    No.: 771

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 11:01

    8x litografie, 1977, sign. vše, č. 20/165, rozměr souboru: 22,5 x 16 cm, the disciple of prof. V. Sychra, V. Tittelbach, M. Salcaman, member of SCVU and the art group Krok 57

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: ID3**9 History of bids

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Marcel Schwob: Dřevěná hvězda

    No.: 768

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 10:58

    bibliofílie se 4 kolorovanými dřevoryty, vš značeno Tisk V Florian

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID3**1 History of bids

  • A. Václav Mašek

    Mrtvá ves ( 2 x návrh obálky + 2 x ilustrace)

    No.: 755

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 10:45

    4 x tuš, běloba, papír, 29 x 18 až 21 x 14 cm, papírová pasparta, zašlý a zažloutlý papír,

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: ID7**2 History of bids

  • Johann Christoph Weigel

    (1654-1725)

    Der Flora schönsster Garten schmuckt

    No.: 716

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 10:06

    kolorovaná mědirytina, 20,5 x 14,7 cm, papírová pasparta, ušpiněný papír,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID4**9 History of bids

  • Carl Würbs

    (1807-1876)

    Kostel sv. Jakuba v Brně

    No.: 714

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 10:04

    kolorovaná mědirytina, 16,7 x 11,4 cm, značeno LD Gez. v. C. Wurbs a PD Stahlst. v. F. Hofer,

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: ID6**2 History of bids

  • Peter Fehr

    (1681-1740)

    Frankfurt

    No.: 711

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 10:01

    mědirytina, 30 x 37 cm, značeno PD P. Fehr fecit, při okrajích na několika místech natrženo,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID6**2 History of bids

  • Kamil  Lhoták

    (1912-1990)

    Fireside chats

    No.: 40

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 16. 11. 2022 16:39

    line drawing, white, paper, 1981, 10 x 10 cm, illustration by Kamil Lhoták, appendix to the newspaper PRÁCE 14/03/1981, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: ID8**6 History of bids

    Estimate: 8 000 - 10 000 Kč CZK

  • Didier Robert de Vaugondy

    (1723-1786)

    Imperium Caroli Magni Occidentis Imperatoris

    No.: 9

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 22. 11. 2022 14:18

    ručně kolorovaná mědirytina, 1752, 49 x 57 cm, uprostřed přeloženo, při dolním okraji polito, mimo tisk skvrny, při okrajích otrhaný papír,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: ID8**0 History of bids

  • Neznámý autor

    Royaume de Bohéme, Marqui sat de Modarie, et Silesie Autrichienne

    No.: 1

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 22. 11. 2022 14:02

    kolorovaná ocelorytina, 17,7 x 23,4 cm, na okrajích papír zažloutlý a u spodního okraje ušpiněn, v levém horním rohu papír na několika místech perforován (nezsahuje do tisku),

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: ID8**0 History of bids

  • Neznámý autor

    Námořní bitva

    No.: 25

    Auction price: 1.600 CZK (67 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 22. 11. 2022 15:50

    japonský dřevoryt, 35,5 x 70 cm, značeno LD, papír na dvou místech přeložen a podlepen, po okrajích místy lehce natržen,

    Current price: 1.600 CZK (67 €)

    Last auctioneer: ID8**1 History of bids

  • Utagawa Kunisada

    (1786-1865)

    Obchodník

    No.: 14

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 22. 11. 2022 15:28

    woodcut, 34,5 x 22,5 cm,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: ID3**8 History of bids

  • Tomáš Hřivnáč

    (1959)

    Ex libris M. Petřík

    No.: 27

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 21. 11. 2022 19:25

    suchá jehla, 2015, 13 x 9, 5 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2015, č. VI/XXX, studiued at The Secondary School of Applied Arts in Prague

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID3**2 History of bids

  • Tomáš Hřivnáč

    (1959)

    Ex libris S. M.

    No.: 26

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 21. 11. 2022 19:24

    suchá jehla, 2015, 12 x 9, 5 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2015, č. VII/XX, studiued at The Secondary School of Applied Arts in Prague

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID3**2 History of bids

  • Tomáš Hřivnáč

    (1959)

    Ex libris L. K.

    No.: 20

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 21. 11. 2022 19:19

    suchá jehla, 2017, 13 x 9, 5 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2017, č. III/XX, studiued at The Secondary School of Applied Arts in Prague

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID3**8 History of bids

  • Tomáš Hřivnáč

    (1959)

    Ex libris J. L. + V. K.

    No.: 18

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 21. 11. 2022 19:17

    suchá jehla, 2014, 12 x 9 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2014, autorský tisk, studiued at The Secondary School of Applied Arts in Prague

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID3**8 History of bids

Instagram

Facebook

You must login first.