Josef Váchal

(1884-1969)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    A. Macek - Dvě povídky

    No.: 722

    Auction price: 1.500 CZK (54 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:48

    bibliofilie, 20 x 15,5 cm, 3x dřevoryt J. Váchal, vyd. Marie Kliková, Praha, 1911, pův. kart. vazba, nestr. , lehce opotřebený stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 1.500 CZK (54 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Sedmdesát souborů sedmnácti dřevorytů Josefa Váchala s titulní poslední fotografií Josefa Váchala

    No.: 81

    Auction price: 9.000 CZK (322 €)

    Planned termination: 17. 06. 2020 15:00

    bibliofilie, obs. 15 listů 30 x 20 cm s novotisky J. Váchala, z toho na šesti listech jsou na každém tři menší tisky, dva listy 40 x 21 cm s novotisky J.Váchala, a tit. list s graficky reprod. fotografií J. Váchala, vyd. Felix Šejna a František Šubert, 1991, ex. 67 s podpisy vydavatelů, ruční papír,…

    Current price: 9.000 CZK (322 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Písně o čtyřech posledních věcech člověka

    No.: 102

    Auction price: 800 CZK (29 €)

    volné listy, 21,5 x 17 cm, 14x dřevoryt J. Váchal, vyd. V. Pour, Praha, 1944, volné archy v pův. obálce, 38s., obálka lehce opotřebená, pěkný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 800 CZK (29 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Charles Dickens - Vánoční koleda prózou

    No.: 99

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    volné listy, 20 x 13 cm, 7x dřevoryt J. Váchal, vyd. Václav Pour, Praha, 1945, přel. T. Vodička, volné listy v pap. obálce, 123s., obálka opotřebena, na spodní části hřbetu natřena, stránky ve velmi dobrém stavu, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent me…

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    B. Hrabal: Slavná Vantochova legenda

    No.: 458

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    kniha, reprodukce dřevorytů J. Váchala, uspořádal a upravil V. Sainer, 15. sv. edice Přátelům pro potěšení, vydalo Nejmenší Nezávislé Nakladatelství, Praha 1991, brož s ob., 59s., několik flíčků uvnitř, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, …

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    E.A. Poe v dřevorytu

    No.: 12

    Auction price: 11.000 CZK (393 €)

    bibliofilie, soubor 15 dřevorytů na náměty slavných povídek E.A. Poa, značeno ve štočku, vyd. Pourova edice, Praha, přiložen seznam vyobrazení, volné listy v obálce bez vady, okraje obálky mírně opotřebené, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founde…

    Current price: 11.000 CZK (393 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ruce

    No.: 13

    Auction price: 10.000 CZK (358 €)

    bibliofilie, 13 původních barevných dřevorytů Josefa Váchala signovaných v desce, vytiskl Müller, edice Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1943, volné listy v polopl. deskách s pův. štítkem, desky lehce odřené, jedna chlopeň odtržená, stav tisků velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disci…

    Current price: 13.000 CZK (465 €)

    Last auctioneer: ID5**6 History of bids

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Alfred Parent: Očistec končí Rájem pozemským

    No.: 78

    Auction price: 4.000 CZK (143 €)

    bibliofilie, 4x dřevoryt (včetně dvoubar. tit. listu) J. Váchal, vyd. Josef Florian, Strážnice na Moravě, 1912, tisk Kryl a Scotti, karton. vazba, 23s., velmi dobrý stav, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 4.000 CZK (143 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    K. Samšiňák: O Váchalovi

    No.: 188

    Auction price: 250 CZK (9 €)

    bibliofilie, sign. dvoubar. linoryt M. Cihlář, vyd. SČB, Praha, 2007, ex. 175/195 s podpisem autora a M. Dyrynka (úprava) v tiráži, ed. Pulpilla, sv. 28, ruční papír, rozměr brožury: 13,6x8,8 cm, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of t…

    Current price: 250 CZK (9 €)

    Last auctioneer: ID7**0 History of bids

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Vincence Paulusa

    No.: 233734

    Auction price: 950 CZK (34 €)

    Planned termination: 22. 06. 2020 20:10

    dřevoryt, 16,5 x 11,8 cm, sign. PD JVáchal , Přátelství se sběratelem Vincencem Paulusem udržoval J. Váchal více než 40 let. V průběhu 20. let získal V. Paulus několik váchalových olejů, později se soustředil téměř výhradně na sbírání exlibris. V roce 1936 vydal Paulus Soupis knižních značek J. Vách…

    Current price: 950 CZK (34 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Bořivoj Weigert

    No.: 233735

    Auction price: 850 CZK (31 €)

    Planned termination: 22. 06. 2020 20:12

    dřevoryt, 1920, 9,8 x 7,4 cm, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera s popisem, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 850 CZK (31 €)