• Jozef G. Cincík

    (1902-1982)

    Dante Alighieri: Peklo

    No.: 454

    Auction price: 1.000 CZK (36 €)

    Planned termination: 17. 06. 2020 15:00

    exil, vzácné exilové vydání, redakce M.S. Ďurica, il. J.G. Cincík, přel. a pozn. opatřil K. Strmeň, úvod A. Cronia, ve spolupráci s nakl. Marsilio Editori vydal Slovenský ústav, Řím 1965, ex. 984/1000, 287s., papír Rustica, pl. vazba s ob., vazba mírně zašlá, ob. při krajích poškozená, Provenance: …

    Current price: 1.000 CZK (36 €)

  • Petr Burian

    Úzkost

    No.: 453

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Karel Šiktanc

    (1928)

    Tanec smrti aneb Ještě Pámbu neumřel

    No.: 452

    Auction price: 500 CZK (18 €)

    samizdat, podpis autora na tit. listě, ed. Petlice, 1979, strojopis v papírových deskách, 78s., dobrý stav,

    Current price: 500 CZK (18 €)

    Last auctioneer: ID1**1 History of bids

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Mladý hlasatel

    No.: 476

    Auction price: 3.800 CZK (136 €)

    časopis, obs. ročník V.: č. 1-45 (září 1939 - srpen 1940) a ročník VI.: č. 1-37 (srpen 1940 - květen 1941) ve dvou samostatných svazcích; včetně původních předních i zadních obálek, na poslední stránce každého čísla komiks Rychlé šípy J. Foglara (kreslil Jan Fischer) - takto první vydání tohoto kult…

    Current price: 3.800 CZK (136 €)

    Last auctioneer: ID5**4 History of bids

  • Pedro Almodóvar

    Pedro Almodóvar Archives

    No.: 475

    Auction price: 3.000 CZK (108 €)

    kniha, obs. část 35mm originálního filmového negativu z filmu Volver (2006), vyd. Taschen, Köln, 2011, ex. 5787, pův. plpl. vazba, 407s., velmi dobrý stav,

    Current price: 3.000 CZK (108 €)

  • Vladislav Zadrobílek

    (1932-2010)

    Zadrhlo

    No.: 474

    Auction price: 5.500 CZK (197 €)

    samizdat, z neoznačeného strojopisu s použitím kreseb Karla Nepraše bez vědomí obou autorů vydal v počtu 20 výtisků jako svou poloročenku D.Ž. Bor (pseudonym V. Zadrobílka), Plzeň, 1981, pův. karton. desky, nestránkováno, výborný stav,

    Current price: 5.500 CZK (197 €)

  • Friedrich Brandl

    Metamorphose

    No.: 473

    Auction price: 500 CZK (18 €)

    báseň, báseň na břidlicové tabulce čtvercového tvaru, německy, podepsáno autorem,

    Current price: 500 CZK (18 €)

  • Stanislav Kostka Neumann

    (1875-1947)

    Kalendář revolucionářů na rok 1904

    No.: 472

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    kniha, vede a vydává St.K. Neumann, řada obrazových příloh a ilustrací, 1904, blok listů bez původní obálky, 84s., poškozený hřbet se zbytky obálky, listy při krajích mírně potrhané,

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • Samuel Rogers

    (1763-1855)

    Poems

    No.: 471

    Auction price: 700 CZK (25 €)

    kniha, řada drobných rytin v textu, vyd. T. Cadell, London, 1834, pův. zdobená celokožená vazba s ražbou a zlacením, zlacená ořízka, 295s., výraznější zateklina na hřbetu, části zadních i předních desek, na několika prvních a posledních listech zateklina od hřbetu, místy fličky na listech, dobrý sta…

    Current price: 700 CZK (25 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Básně

    No.: 470

    Auction price: 700 CZK (25 €)

    Bibliofilie, první svazek knihovny Bibliofil, Praha, 1916, 200 exemplářů, svázal L. Bradáč, pův. clpl. vazba, 57s., mírně poškozený hřbet desek, jinak velmi dobrý stav,

    Current price: 700 CZK (25 €)

  • Vilém Mrštík

    (1863-1912)

    Pohádka Máje

    No.: 469

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    kniha, druhé vydání, vyd. J. Otto, Praha, 1900, pův. celokožená vazba s ražbou a zlacením, 506s., odřené okraje a růžky desek, jinak velmi dobrý stav,

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Ladislav Stehlík

    (1908-1987)

    Madoně

    No.: 468

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    kniha, strojopisně přesané vydání z r. 1944 s kresbičkami a vloženými tematickými reprodukcemi, na patitulu podpis autora a další nesouvisející věnování, clpl. vazba, 56s., flíčky na listech, dobrý stav,

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Art Zanders ´80

    No.: 467

    Auction price: 6.000 CZK (215 €)

    tisk, 49,5 x 134 cm, katalog k výstavě Art Zanders ´80, list s textem a příloha od Jiřího Koláře, další přílohy chybí, vydal: Zander Feinpapier AG, Bergisch Gladbach, 1980, , the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka

    Current price: 6.000 CZK (215 €)

  • Různí autoři

    Potravinové lístky z první světové války

    No.: 466

    Auction price: 1.500 CZK (54 €)

    konvolut cca 55 potravinových lístků, 1915-1918, 20 x 15 cm, potravinové lístky pro výdej základních potravin: máslo, chléb, mouka, mléko, káva a tuk, ale také mýdlo, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.500 CZK (54 €)

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Les Enfants du Capitaine Grant

    No.: 487

    Auction price: 2.500 CZK (90 €)

    kniha, Děti kapitána Granta, 172 ilustrací Riou, vyd. Bibliothèque dÉducation et de Récréation, J. Hetzel et Cie., Paříž, nedat., pův. zdobená clpl. vazba se zlacením a ražbou, 624s., zlacená horní, boční i dolní ořízka, desky ušpiněné a mírně opotřebené, v rozích a na hřbetu mírně poškozené, flíčky…

    Current price: 2.500 CZK (90 €)

  • Max Švabinský

    Obálka s kresbou Maxe Švabinského a známkou s portrétem Alfonse Muchy

    No.: 486

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    tužka, papír, 9 x 14 cm, DU monogr. MŠ, obálka mírně pomuchlána,

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • Max Švabinský

    Kresebný návrh na známku s portrétem Jana Štursy

    No.: 485

    Auction price: 600 CZK (22 €)

    tužka, papír, obálka se známkou, 4,8 x 3,3 cm, DU monogr. MŠ, finální známka přiložena,

    Current price: 700 CZK (25 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Ex libris

    No.: 484

    Auction price: 5.000 CZK (179 €)

    Current price: 5.000 CZK (179 €)

  • Bedřich Václavek

    (1897-1943)

    Středisko, literární měsíčník (4. ročník, č. 1, 2, 4 a 5)

    No.: 483

    časopis, vzácně se objevující titul, vyd. B. Kilian, Brno, 1936, chybí č. 3!, texty různých autorů, rediguje B. Václavek, 4x sešit, celkem 166s. (chybí s. 71-102), ušpiněné obálky, jinak dobrý stav,

  • Různí autoři

    Logos, revue pro esoterní chápání života a kultury (ročník III., č. 1-10)

    No.: 482

    časopis, vzácně se objevující titul, vyd. Ediční stružení Universalie, Praha, 1936, 10 čísel v 7 svazcích, celkem 220s., 7x brož, flíčky na obálkách a listech, jinak dobrý stav,

  • Ivan Diviš

    (1924-1999)

    Konec štěstí

    No.: 481

    kniha, vyd. Sixty-Eight Publishers, Toronto, 1990, pův. brož, 204s., mírně opotřebené okraje, velmi dobrý stav,

    Nové stavby pražské

    No.: 480

    kniha, 68 fotografických snímků na 64 listech (1 tabule chybí, č. 29); fasády, detaily, vrata, vestibuly, vyd. Ant. Schroll & Co., Vídeň, 1906, světlotisk, volné listy v pův. plpl. deskách, místy flíčky na listech, okraje desek mírně opotřebeny, dobrý stav,

  • Antonín Malík

    (1882-1918)

    J. Karásek ze Lvovic: Renaissanční touhy v umění

    No.: 479

    Auction price: 800 CZK (29 €)

    kniha, celokožená vazba se zlacením a ražbou A. Malík?, vyd. H. Kosterka, Praha, zlacená horní ořízka, vevázána přední i zadní část pův. obálky, 167s., velmi dobrý stav,

    Current price: 1.600 CZK (58 €)

    Last auctioneer: ID2**1 History of bids

  • Antonín Malík

    (1882-1918)

    H. Belloc: Cesta do Říma

    No.: 478

    kniha, celokožená vazba se zlacením a ražbou A. Malík, vyd. Družstvo přátel studia, Praha, 1920, zlacená horní ořízka, 324s., velmi dobrý stav,

  • Josef Kainar

    (1917-1971)

    Nové mythy

    No.: 477

    Auction price: 500 CZK (18 €)

    kniha, 1. vydání s kresbou J. Hudečka ve frontispisu, vyd. B. Stýblo, Praha, 1946, knižnice Lyra, sv. 5, pův. brož, 76s., na tit. listě vlastnický podpis, několik uvolněných archů, otřepené okraje, , the member of Skupina 42

    Current price: 500 CZK (18 €)

  • Karel May

    (1842-1912)

    Hulánova láska

    No.: 498

    kniha, čb. ilustrace v přílohách a návrh kresby na vazbu Věnceslav Černý, díl IV. Vyzvědač z Ortry, vydal Al. Hynek, Praha 1913, původní nakladatelská vazba s reliéfní ilustrací na deskách se zlacenými ornamenty a textem, na zadních deskách ražená nakladatelská značka, vazba Fr. Nožička, 471 s., sta…

  • Karel May

    (1842-1912)

    Vánoce

    No.: 497

    kniha, čb. ilustrace v přílohách a návrh kresby na vazbu Věnceslav Černý, secesní úprava, vydal Al. Hynek, Praha 1909, 1. vydání, původní nakladatelská vazba s reliéfní ilustrací na deskách se zlacenými ornamenty a textem, na zadních deskách ražená nakladatelská značka, vazba Jos. Pfeiffer, 469 s., …

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J.O. Curwood: Syn Kazanův

    No.: 496

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Karavana otroků

    No.: 495

    Auction price: 1.800 CZK (65 €)

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1934, pův. clpl. vazba, 456s., mírně odřené okraje, na zadní straně desek flíčky, dolní část hřbetu restaurována, dobrý, pěkný stav, , the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Assoc…

    Current price: 1.800 CZK (65 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Červenomodrý Methusalem

    No.: 494

    Auction price: 2.000 CZK (72 €)

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Jan Toužimský, Praha, 1933, pův. clpl. vazba, 367s., mírně zkosený hřbet a jen lehce opotřebené okraje desek, jinak velmi dobrý, pěkný stav, , the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of Fine Artis…

    Current price: 2.000 CZK (72 €)