-
Antonín František Stehlík
(1921-1989)
Narozeninové přání
No.: 794Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
tuš, papír, rukopis, 20,5 x 29 cm, sign. kresba A. F. Stehlík, r. 1956, rukopis s podpisem, volný přeložený list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of Otakar Nejedlý and F. Šindelář
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Kristián Blahník
(1888-1934)
Korespondence, fotografie, kresby
No.: 795Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
fotografie, dopisy, 21 x 14 cm, korespondence divadelního teoretika a kritika V. K. Blahníka: 48 dopisů, pohlednic a frontových korespondenčních listů (feldpost) adresovaných manželce Růženě Wenigové - Blahníkové (sestra spisovatele Adolfa Weniga a výtvarníka Josefa Weniga) z let cca. 1910-1930, 15 …
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Wenig
(1874-1940)
Korespondence
No.: 796Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
4x dopis, 18 x 19 cm, 3x ručně psaný dopis s podpisem a vizitka A. Wenig, 1x ručně psaný a podepsaný pohled Josef Wenig (malíř, ilustrátor, jevištní a kostýmní výtvarník), dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Adolf Šubert
(1849-1915)
Dopis s podpisem
No.: 797Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 17 x 11 cm, ručně psaný a podepsaný dopis F. A. Šubert, 10. srpen 1915, dobrý stav, portrétní kabinetní fotografie F. A. Šubert z ateliéru Josef Fiedler, perforováno ve spodní části , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Fučík
(1890-1955)
Dopis a kresby
No.: 798Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
2x kresba, rukopis, 22 x 17 cm, 2x sign. kresba J. Fučík (Paris 1925, V. K. Blahník režíruje v Litoměřicích Plukovníka Švece), 1x ručně psaný a podepsaný dopis, pův. obálka, adresát V. K. Blahník, volné listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Hejna
(1914-1985)
Rukopis s podpisem
No.: 799Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rukopis, linoryt, 21 x 15 cm, rukopis s podpisem, sign. linoryt na výstavním programu, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek at The University of Architecture in Prague, studied at Ecole des Beaux Arts v Paris, member of The Manes Association of Fine Artists…
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Památník zdravotní sestry československých legií Marie Dostálové
No.: 800Auction price: 15.000 CZK (625 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
památník, 24 x 19 cm, cca. 500 podpisů, památník obsahuje podpisy čs. legionářů, armádních důstojníků, politiků, veřejně známých osobností, osobností ruské emigrace, členů sjezdů zdravotnických organizací., podepsaní: Tomáš G. Masaryk, Alice Masaryková, gen. Stanislav Čeček, Radola Gajda, Hugo Vojta…
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaromír Doležal
(1883-1965)
Slovanská tělocvičná jednota Sokol
No.: 801Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
konvolut materiálů, 1898/1914/1947, účastnická karta na Sokolském sletu na oslavu Palackého (podepsán Bratr fr. Zákora, Valašské Meziříčí 1898); členský průkaz Slovanské tělocvičné jednoty Sokol Vídeň I. (podepsán Bratr Jaromír Doležal, 1914); tištěný text Dr. Sam. Št. Osuský: Masaryk-Sokol-Slováci …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
C.F. Merckel
Václav Kliment Klicpera
No.: 802Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rytina, 9 x 8 cm, rám, podpis V.K. Klicpery pod portrétem, poškozený papír,na rámu oděrky, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Dopis Prokopu Tomanovi ml. s přiloženou grafikou
No.: 803Auction price: 10.000 CZK (417 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1958, Rukopisný dopis s podpisem z 5.11.1958 o exposionalismu a aktuálním stavu výtvarného umění v zemi, v původní obálce, strojopisný signovaný text Humánní abstraktní obraz a způsob nazírání na tento druh tvorby; přiložena aktivní grafika V prostoru bez zemské tíže ve formátu 7,7 x 10,5 cm,…
Current price: 11.000 CZK (459 €)
Last auctioneer: ID1**0 History of bids
-
Paul Claudel
(1868-1955)
Dopis Zdeňce Braunerové z r. 1909 z Paříže
No.: 804Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1909, Rukopisný dopis ve francouzštině s podpisem z roku 1909, obálka s popisem pochází z knihovny Prokopa Tomana, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otakar (Othon) Kubín (Coubine)
(1883-1969)
Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.
No.: 805Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, 1960, Vlastnoručně psaná pohlednice s novoročním přáním, podepsáni O. Kubín s Bertou, Praha 28.XII.60 , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Sova
(1864-1928)
Vybouřené smutky
No.: 806Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1897, sbírka básní, obálka a grafický list napředsádce a podobizna autora od Karla Hlaváčka proti titulu, Moderní revue, Praha 1897, vzácné první vydání, brož ve slepé obálce, nestránkováno (30 stran). Sbírku lyrických básní Vybouřené smutky vydal Antonín Sova poprvé v roce 1897. Soustř…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumír Dvorský
(1902-1976)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 807Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1971, Rukopisný dopis s podpisem z 27.12.1971, v původní obálce s autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the private school of O. Molitor, the disciple of prof. O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, the member of The Moravian-Silesian Association of Fine Artists, Th…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumír Lifka
(1900-1987)
Dopis Prokopu Tomanovi ml. s přiloženou grafikou
No.: 808Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1980, Rukopisný dopis s podpisem ze 7.4.1980, v původní obálce, přiložen dřevorytový portrét B. Lifky od M. Floriana, provedený ve formátu 14 x 9 cm na ručním papíře. Redaktor, knihovník, publicista, literární historik, bibliofil., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 809Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1935, 26,6 x 18,3 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 26.II.1935, v původní obálce. Preissig se v dopise vyjadřuje k Tomanem zamýšlenému vydání celého básnického díla Petra Bezruče, které měl graficky upravit, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts,…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 810Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1931, 29 x 22 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 21.12.1931, v původní obálce s autorským razítkem. Štyrský se v dopise souhlasně vyjadřuje k tomanovu návrhu o vzájemnou směnu knižních publikací jimi vydaných., Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy o…
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Špála
(1885-1946)
Pohlednice Prokopu Tomanovi ml.
No.: 811Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, 1945, Vlastnoručně psaná pohlednice s podpisem z 11.IX.1945, v původní obálce strojopisně značené Špála Václav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Špála
(1920-1970)
Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.
No.: 812Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
novoročenka, 1969, 21 x 30 cm, PF 1969 s reprodukcí malířova díla a textem Nerudovy básně z Písní kosmických, sign. Jan Špála (studoval u prof. J.Baucha na VŠUP v Praze. Člen bývalého krajského střediska Purkyně, s nímž vystavoval. Syn jednoho z klasiků českého moderního umění, Václava Špály.). V pů…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Pelc
(1895-1967)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 813Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1963, 21 x 30,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 28.VII.1963, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Bukovac and M. Pirner at the Academy of Fine Arts, member of The Manes Association of Fine Artists
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Plicka
(1894-1987)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 814Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rukopis s podpisem, 1976, 10,5 x 42 cm, Rukopisný text s podpisem z 15.2.1976, Plickova pozvánka na výstavu Lid Československa očima národního umělce Karla Plicky., Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of SCVU
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Erich Kästner
(1899-1974)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 815Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1972, 20,5 x 14,5 cm, Strojopisný dopis v němčině s podpisem z 18.4.1972, v původní obálce s autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Otta
(1908-1999)
Dopis Prokopu Tomanovi ml. s přiloženou kresbou
No.: 816Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1967, 18 x 24,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 12.12.1967, v původní obálce s autorským razítkem. Text na ručním papíře, z jedné strany vyzdoben kresbou pastelem a tuší, sign. LD Otta. Pedagog, spisovatel, malíř, grafik, historik umění. Od 1927 v zahraničí: Madrid, Londýn, Paříž, poté v Chi…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vlastimil Rada
(1895-1962)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 817Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1955, Rukopisný dopis s podpisem z 30.V.1955, v původní obálce, reprodukce autorovy kresby na zadní straně, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Svabinsky, J. Preisler and J. Stursa at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umelecka beseda, The Hollar Associat…
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 818Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1955, 22,5 x 17,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 19.4.1955, v původní obálce. Rambousek v textu oceňuje Dodatky i Toamnův slovník, dílo adresátova otce, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Preisler, M. Svabinsky and V. Nechleba, co-founder of The Umelecka beseda, memb…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Silovský
(1891-1974)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 819Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis a pohlednice, 1956, Rukopisný dopis s podpisem z října 1956, v původní obálce; sign. pohlednice z prosince 1956, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied Architecture at The Czech Technical University in Prague, the disciple of prof. K. M. Crncic at The School of Applied Arts in Zagreb, prof.…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emanuel Svoboda
(1883-1967)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 820Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1954, 21 x 29,7 cm, Rukopisný dopis týkající se alšovské bibliografie a Tomanova slovníku, s podpisem z 1.května 1954, v původní obálce; přiložena novoročenka na rok 1947s alšovským motivem a podpisy manželů: Emanuel Svoboda, Marina Svobodová-Alšová, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Steimar
(1887-1968)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 821Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1957, Strojopisný děkovný dopis s podpisem z 20.V.1957, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Waldes
(1876-1941)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 822Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1932, 20,5 x 32 cm, Strojopisný dopis s podpisem z 21.12.1932, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Waldes
(1876-1941)
Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.
No.: 823Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
novoročenka, 1932, 13,5 x 17,5 cm, Lept J. Hlavsy s pražským motivem, podepsán J. Waldes chotí, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Plicka
(1894-1987)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 824Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1967, 10,5 x 15,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 10.12.1967, v obálce značené Prokopem Tomanem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of SCVU
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emil Hácha
(1872-1945)
Blahopřejný list Prokopu Tomanovi
No.: 825Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
17x podpis, 34 x 21 cm, Blahopřejný list Prokopu Tomanovi, podepsáni mj. Emil Hácha, Dr. Šafařovič, Jaromír Nigrin, Ostrčil ad., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Svatopluk Machar
(1864-1942)
Pohlednice Prokopu Tomanovi st.
No.: 826Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, 1938, 9 x 14 cm, Vlastnoručně psaná pohlednice z 24.4.1938 s podpisem J. S. M., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Herbert Struna
(1899-1980)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 827Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 11 x 15 cm, Rukopisný dopis s podpisem, v původní obálce, psáno na zadní straně reprodukce Strunovy kresby. Ladislav Herbert Struna (27. června 1899 v Praze – 14. února 1980 v Praze) byl český herec a malíř. Během svého života si za více než 60 let zahrál zhruba v 80 českých hraných filmech, …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Viktor Stretti
(1878-1957)
Členská legitimace SČUG Hollar
No.: 828Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1928, 7,3 x 12 cm, podepsáni majitel průkazu Dr Prokop Toman, předseda spolku Viktor Stretti, pokladník Arthur Novák, razítko S.Č.U.G. Hollar Prah, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. E. Liska, F. Jenewein and G. Schmoranz at The Academy of Arts, Architecture and Design in…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Čapek
(1890-1938)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 829Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1938, 10,3 x 14,8 cm, Rukopisný dopis s podpisem ze 7.4.1980, dopis vložen do obálky s úmrtním oznámením zaslané Tomanovi rodinou Karla Čapka v lednu 1939, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Karel Krofta
(1896-1974)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 830Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis a pohlednice, 1947, 23 x 35 / 14 x 9 cm, Strojopisný dopis s podpisem z 27.2.1947, v původní obálce; vlastnoručně psaná pohlednice ze 4.III.1947 s podpisem V. K. Krofta (básník a prozaik), Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jarmila Kronbauerová
(1893-1968)
Dopis Prokopu Tomanovi st.
No.: 831Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1929, 28 x 22 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 23.I.1929, v původní obálce. Přiložena signovaná navštívenka z 18.X.1938. Česká herečka a zpěvačka, členka státní činohry , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Křička
(1884-1949)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 832Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis a úmrtní oznámení, 1937/1949, 15 x 11 cm, Vlastnoručně psaná pohlednice z 19.XII.1937, vloženo do dopisu s úmrtním oznámením z r. 1949, podepsána A. Křičková, v původní obálce. Překladatel, pedagog, básník, knihovník. , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Milena Komrsová
(1912-1966)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 833Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1962, 29,5 x 21 cm, Obsáhlý rukopisný dopis ze 16.IV.1962, podpesána Milena Komrsová - Niklová, ak. malířka, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumil Kafka
(1878-1942)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 834Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1938, 21 x 31,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem ze 30.VIII.1938, doplnit, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Pukl
(1896-1970)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 835Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1958, 12,5 x 15 cm, Dopis s podpisem ze 30.XII.1958, v původní obálce, bez textu, v obálce s razítkem autora vloženo dřevorytové PF 1959 ve formátu 10 x 10 cm, sign. PD V. Pukl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Schusser at The Academy of Arts, Architecture and Design…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Havránek
(1887-1964)
Dopis Prokopu Tomanovi st.
No.: 836Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1952, 21 x 30 cm, Krásně vyvedený rukopisný dopis s podpisem z 25.1.1952, v původní obálce značená Tatranské múzeum v PopraděMalíř, speleolog, projektant, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Tondl
(1893-1980)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 837Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1973, 21 x 29,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem ze 3.7.1973, v původní obálce s razítkem autora. Tondlovo vřelé poděkování za životopisnou studii, kterou o něm Toman napsal., Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Svabinsky at The Aca…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bedřich Plaške
(1875-1952)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 838Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis a pohlednice, 1945/1950, 14,5 x 10,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 18.I.1950, v původní obálce; vlastnoručně psaná pohlednice s Plaškeho fotografickým portrétem z druhé strany. Malíř, významný český operní pěvec, člen opery v Drážďanech a ND v Praze, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Arthur Novák
(1876-1957)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 839Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1932, 21 x 15 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 21.XII.1932, v původní obálce, s autorským razítkem Arthura Nováka, redaktora Hollaru (překladatel, redaktor, kritik, bibliofil). Poděkování P. Tomanovi st. za možnost tisknout jeho práce a přání k 60. narozeninám, Provenance: Antiquarian Dlážděn…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Panuška
(1898-1962)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 840Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1958, 10 x 14 cm, Rukopisná dopisnice s podpisem z 25.X.1958. Malíř, syn Jaroslava Panušky, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Burka
(1886-1947)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 841Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1932, 18,5 x 14 cm, dřevorytové PF 1933 ve formátu 12 x 9 cm, sign. PD Burka, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of Prof. J. Koula and A. Liebscher at Czech Technical University in Prague (CTU)
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Zaorálek
(1896-1947)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 842Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1935, 14 x 21,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem ze 3.I.1935, v původní obálce. Překladatel, lingvista., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Wirth
(1878-1961)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 843Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1958, 10,5 x 15,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 1.X.1958, v původní obálce. pedagog, historik umění, památkář, zaměření na architekturu, uměleckou minulost a ikonografii Prahy., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED