auction history

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    K.J. Erben: České pohádky

    No.: 1158

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 12. 2023 11:34

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: ID8**4 History of bids

  • Jean Cocteau

    (1889-1963)

    Svatebčané na Eiffelce

    No.: 1145

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 12. 2023 11:21

    bibliofilie, přeložili M. Hlávka a J. Frejka, 3. svazek Malé edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 400 výtisků, 29 s., brož, lehce zašpiněná obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID7**4 History of bids

  • Cyril Bouda

    Jarní ohně

    No.: 1142

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 12. 2023 11:18

    bibliofilie, sign. lept ve frontispise C. Bouda, soukromý tisk, Praha 1928, Ex. 81/110, 29 s., brož., na obílce skvrna, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID3**6 History of bids

  • Charles Baudelaire

    (1821-1867)

    Les Fleurs du Mal

    No.: 1137

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 12. 2023 11:13

    bibliofilie, rytina básníka ve frontispise, vydal Calmann Lévy, Paříž 1901, clpl. vazba se zlaceným reliéfem, lehce zašlá, na hřbetu odřená vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: ID3**8 History of bids

  • Stanislav Kolíbal

    (1925)

    Kožený střevíc. Příběhy ze staré Číny

    No.: 1134

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 12. 2023 11:10

    bibliofilie, 7x dřevoryt St. Kolíbal, typo. O. Menhart, překlad Dr. Jaroslav Průšek, X. svazek Příběhů v Pourově edici, vydal V. Pour, Praha 1948, 72 s., volné listy v papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. A. Strnadel an F. Trostera, The Umeleck…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Jiří Šebek

    (1922-1999)

    Nové Město na Moravě

    No.: 1132

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 12. 2023 11:08

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID4**9 History of bids

  • Josef Kábrt

    (1920-1989)

    Paříž

    No.: 1117

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 12. 2023 10:53

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Otakar Štáfl

    (1884-1945)

    Chodsko. Cyklus obrazů

    No.: 1103

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 12. 2023 10:39

    katalog, 4 barev. dřevoryty v přílohách,12 barev. reprodukcí obrazů v přílohách a 10 čb. kreseb v textu, návrh obálky a úprava O. Štáfl, text A. Weber, vydala Politika, Praha 1913, orig. brož provázaná ozdob. nití, velmi pěkný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Fine Ar…

    Current price: 350 CZK (15 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Severní Čechy

    No.: 1102

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 12. 2023 10:38

    bibliofilie, 8 barevných dřevorytů v přílohách, dřevoryt na obálce, 67 reprodukovaných kreseb, leptu a dřevorytů K. Vik, úprava Z. Sklenář, vydal SNKLHU, Praha 1958, 159s., plátěná vazba s ob., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary Art School of Weaving in Lomn…

    Current price: 450 CZK (19 €)

    Last auctioneer: ID7**3 History of bids

  • Josef Olexa

    (1901-1983)

    P. Křička: O Horácku a Horácích

    No.: 1094

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 12. 2023 10:30

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Církev a blouznivci (Historie sektářství a bludařství)

    No.: 1092

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 12. 2023 10:28

    bibliofilie, vyd. Volvox Globator, Praha, 1992, brož, 162s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 700 CZK (30 €)

  • Václav Junek

    František Běhounek - Kletba zlata

    No.: 1079

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 12. 2023 10:15

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: ID5**0 History of bids

  • Různí autoři

    Praha v několika pohledech

    No.: 1075

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 12. 2023 10:11

    bibliofilie

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID2**1 History of bids

  • Jan Koblasa

    (1932-2017)

    Sochy

    No.: 1070

    Auction price: 50 CZK (3 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 01. 12. 2023 10:06

    katalog, textová příloha ke katalogu výstavy Sochy Jana Koblasy, Belvedér Královská zahrada 11. 7. - 15. 9. 1991, vydala kancelář prezidenta ČSFR, formát A4, texty Josef Topol, Jan Christian Jensen, Věra Linhartová a další, zadní obálka natržena cca 11 cm, the disciple of prof. O. Spaniel, J. Lauda …

    Current price: 50 CZK (3 €)

  • Martin Salajka

    (1981)

    Vlk

    No.: 164

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 11. 2023 19:43

    linoryt, 2011, 60 x 47 cm, sign. PD Martin Salajka 2011, autorský tisk, the disciple of prof. M. Rittstein

    Last auctioneer: ID8**0 History of bids

  • Michael Rittstein

    Levitace v kuchyni

    No.: 101

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 11. 2023 18:40

    lithography, 1984, 45 x 33 cm, signed lower/right M. Rittstein 1984, no. 7/40, studied at The Secondary School of Fine Arts in Prague, the disciple of prof. A. Paderlik at The Academy of Fine Arts in Prague, co-founder of Volne seskupen 12/15, Still even late, member of Nova skupina and The Manes As…

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: ID7**2 History of bids

  • Luboš Vetengl

    (1988)

    Vězeňská koupelna

    No.: 96

    Auction price: 2.200 CZK (92 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 11. 2023 18:35

    Current price: 2.200 CZK (92 €)

    Last auctioneer: ID2**6 History of bids

    Estimate: k CZK

  • Michael Rittstein

    Hrnce a srdce

    No.: 94

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 11. 2023 18:33

    lithography, 1990, 30 x 45 cm, sign. RD M. Rittstein 90, No. 3/45, studied at The Secondary School of Fine Arts in Prague, the disciple of prof. A. Paderlik at The Academy of Fine Arts in Prague, co-founder of Volne seskupen 12/15, Still even late, member of Nova skupina and The Manes Association of…

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

  • Michal Singer

    Ikaros

    No.: 58

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 11. 2023 17:57

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Zuzana Dvorská Šípová

    Motorka

    No.: 34

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 11. 2023 17:33

    Current price: 2.600 CZK (109 €)

  • Jan Gemrot

    (1983)

    Ptáci

    No.: 30

    Auction price: 2.800 CZK (117 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 11. 2023 17:29

    Current price: 2.800 CZK (117 €)

  • Petr Ptáček

    Žlutá tráva

    No.: 7

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 11. 2023 17:06

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

  • František Hořava

    (1906-1974)

    Busta

    No.: 29

    Auction price: 1.100 CZK (46 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 08. 11. 2023 17:31

    sádra, v. 32 cm, značeno F. Hořava, the disciple of J. Maratka and B. Kafka at The Academy of Fine Arts in Prague, studied at the atelier of O. Gutfreund, disciple of E. A. Bourdell in Paris, member of KVU Ales in Brno

    Current price: 1.100 CZK (46 €)

    Last auctioneer: ID8**6 History of bids

  • Miroslav Pangrác

    (1924-2012)

    Hudba

    No.: 3

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 08. 11. 2023 17:26

  • Milan Coufal

    Koruna

    No.: 13

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 08. 11. 2023 17:12

    sandstone, 2018, v. 23,5 cm, sign. signed zespoda trojúhelníkem

    Current price: 600 CZK (25 €)

  • Jan Hendrych

    Madona II.

    No.: 10

    Auction price: 8.000 CZK (334 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 08. 11. 2023 17:09

    keramika, 2011, v. 34 cm, sign. zevnitř Jan Hendrych, the disciple of prof. J. Wagner and J.Kavan at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, postgraduate study at the atelier of prof. Hladik at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 8.000 CZK (334 €)

    Last auctioneer: ID4**0 History of bids

  • Jan Hendrych

    Madona I.

    No.: 9

    AUCTION IS TERMINATED: 08. 11. 2023 17:08

    keramika, 2011, v. 33,5 cm, sign. zevnitř Jan Hendrych, the disciple of prof. J. Wagner and J.Kavan at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, postgraduate study at the atelier of prof. Hladik at The Academy of Fine Arts in Prague

  • Milan Coufal

    No.: 6

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 08. 11. 2023 17:05

    beton, čedič, v. 45 cm, značeno zespodu

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

  • Rudolf Svoboda

    (1924-1994)

    Icarus

    No.: 136

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 30. 11. 2023 18:15

    bronze, 1980, 22,5 x 18,7 cm, ČFVU label with description stuck on the back, studied at The Secondary Technical School of Ceramics in Teplice, the disciple of prof. K. Pokorny at The Academy of Fine Arts in Prague and prof. G. Antunac at The Academy of Fine Arts in Zagreb, member of the art section …

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

  • Stanislav Kolíbal

    (1925)

    Tao

    No.: 10

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 30. 11. 2023 16:09

    mezzotint, 1993, 33 x 23,5 cm, signed lower/right Kolíbal 93, frame, artists proof , lower/middle blind-print dial Lyra Pragensis, newly adjusted, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. A. Strnadel an F. Trostera, The Umelecka beseda, co-founder of UB 12

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

    Last auctioneer: ID5**4 History of bids