Ludmila Jiřincová (1912-1994)

Srpen

akvarel, tužka, papír, 30 x 41,5 cm, sign. PD L. Jiřincová, sign. LD L. Jiřincová, českou malířku, ilustrátorku a grafičku Ludmilu Jiřincovou proslavily zejména její půvabné ilustrace. V roce 1960 získala ocenění pro nejkrásnější knihu ČSSR, v roce 1982 obdržela titul zasloužilé umělkyně. Zúčastnila se mnoha tuzemských i zahraničních výstav. Její dílo je zastoupeno ve sbírkách Národní galerie v Praze a dalších institucích

Literatura: Ludmila Jiřincová, Ljuba Štíplová - Šťastný rok, vydala Česká státní pojišťovna

ID: 281961

Vyvolávací cena: 24.000 CZK (1.000 €)

Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:28

Aktuální cena: 24.000 CZK (1.000 €)

Odhadní cena: 30 000 - 45 000 CZK