• František Kyncl

    (1934-2011)

    Kompozice

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    kombinovaná technika, kresba na reliéfně strukturovaném papíře, 1990, 40 x 29,5 cm, sign. na zadní straně F. Kyncl 90, rám, František Kyncl, významný český malíř a sochař, se narodil 21. listopadu 1934 v Pardubicích. Jeho umělecká kariéra nesla výrazný konstruktivistický rukopis a patřil mezi klíčov…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ruprecht Geiger

    (1908-2009)

    Geometrie

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    serigrafie, 51 x 54 cm, sign. PD, č. 340/500

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Radoslav Kratina

    (1928-1999)

    Geometrická kompozice

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    serigrafie, 1972, 54 x 34 cm, sign. PD R. Kratina 72, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Fišárka a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen Klubu konkretistů, Tolerance a Nová geometrie

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Encyklopedie: Dálek

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 12 x 34 cm, sign. PN Neprakta, rám, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Psychiatrické oddělení

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, papír, 30 x 21 cm, kreslíř, karikaturista, ilustrátor a humorista. Jeden z autorů satirického časopisu Dikobraz. Za svůj život vytvořil více jak 35 000 kreslených vtipů s širokým záběrem témat, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Sniper - Zbroj Martova

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, kvaš, papír, 35 x 29,5 cm, sign. PD Saudek, adjustováno v boxu z plexiskla, Kája Saudek byl český malíř a nejznámější český komiksový kreslíř, jehož specifický výtvarný projev se stal inspirací pro další komiksové kreslíře. Inspirován americkým komiksem a pop-artem byl autor ve své době na česk…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Jelínek

    (1930)

    Nadja

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 22.500 CZK (938 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    barevné křídy, 55,5 x 42 cm, sign. DU O.Jelínek

    Aktuální cena: 22.500 CZK (938 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Jelínek

    (1930)

    Sedící akt

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tempera, kvaš, karton, 29,5 x 42 cm, sign. PD O. Jelínek, rám

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Šlitr

    (1924-1969)

    Děti v pískovišti

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    pero, fix, papír, 1962, 30 x 40,5 cm, sign. PU Šlitr 62, rám

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Šlitr

    (1924-1969)

    Pláž

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    fix, papír, 1960, 24 x 31,5 cm, sign. PD Šlitr 60, rám

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Setkání

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, akvarel, papír, 42 x 29,7 cm, monogr. PD AB, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Babička Boženy Němcové

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 18,5 x 28,5 cm, Text: "Já jsem si hned říkala, že jako by někdo šukal po světnici!", na zadní straně technické poznámky, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Nečekaná návštěva

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, papír, 21 x 29,5 cm, Text: "My muset zde přistát, protože s posádkou již nebýt k vydržení, potřebovali by trochu lidského tepla-pomuckat, nebo tak něco!", zezadu technické poznámky, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Stav ovzduší

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, papír, 20 x 29,7 cm, Text: "Vidíš tu potvoru v ovzduší, to bude určitě ta bestie kysličník siřičitej?!", Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Otužilci

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 9,5 x 22 cm, Text: "Čoveče, nešil tu s tou pistolkou, my tu jen s panem Vencálkem zakládáme klub otužilců!", na zadní straně technické poznámky z redakce, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Nález

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 16,5 x 24 cm, na zadní straně značeno Vyčítal, Text: "Mámo, podívej, to bych nevěřil, co se všechno válí po lese!", Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Krakonoš

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, koláž, papír, 30,8 x 22,3 cm, podlepeno kartonem 40 x 32 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Štěpán Molín

    (1980)

    Novoměstský pokojíček

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    kombinovaná technika, plátno, 2022, 90 x 120 cm, sign. vzadu Molín 22

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Irena Makoveeva

    (1954)

    Koza

    Položka č.: 321

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    suchá jehla, 2003, 20,7 x 24,3 cm, sign. PD Makoveeva I. 2003, značeno v desce M 2003 И, v papíře mimo tisk vodotiskové razítko Fabriano, papír mírně ohmataný, rožky lehce ohnuté, horní okraj na zadní straně podlepený lepenkou, lehce ušpiněný mimo tisk, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Irena Makoveeva

    (1954)

    Štvanice

    Položka č.: 320

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    suchá jehla, 2001, 15,6 x 22,3 cm, sign. PD Makoveeva I. 2001, č. 54/70, značeno v desce M 2001 И, v papíře mimo tisk vodotiskové razítko Fabriano, papír mírně ohmataný, rožky lehce ohnuté, horní okraj na zadní straně podlepený lepenkou, lehce ušpiněný mimo tisk, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at …

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Irena Makoveeva

    (1954)

    Slepice Rjaba

    Položka č.: 319

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    suchá jehla, akvarelová tužka, 2007, 29,7 x 40 cm, sign. PD Makoveeva I. 2007, č. 6/100, značeno v desce 2007 MИ, v papíře mimo tisk vodotiskové razítko Fabriano, lehce zažloutlý a ohmataný papír, mimo tisk mírně zašpiněné, rožky odřené, na několika místech mírně natržený papír, na zadní straně lepe…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Veronika Rejfířová

    Noční rej

    Položka č.: 318

    Vyvolávací cena: 6.700 CZK (280 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2022, 70 x 100 cm, sign. vzadu Rejfířová, klínový rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.700 CZK (280 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Otípka

    (1921-1986)

    Růžová kytice

    Položka č.: 317

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, karton, 34,3 x 24,8 cm, sign. LD J. Otípka, rám, Jindřich Otipka, malíř a grafik, se významně podílel na výtvarném životě druhé poloviny 20. století na Ostravsku. Studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Jana Baucha a Emila Filly. Svou tvorbu začal v šedesátých letech ve stylu kubismu, av…

    Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kincl

    (1934-2011)

    Koupání (Balaš)

    Položka č.: 316

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, překližka, 1945, 46 x 79 cm, rám, pod sklem, vzadu štítek s rukopisným věnováním, malba místy poškozena

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Záboj Bohuslav Kuľhavý

    (1937-2023)

    Noc

    Položka č.: 315

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, karton, 1974, 23 x 23 cm, sign. LD Zkuľhavý, rám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Kroča

    (1947)

    V kuchyni

    Položka č.: 314

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 1983, 55 x 69 cm, sign. PD Kroča 1983, klínový rám, dosignováno autorem později, Antonín Kroča se narodil v Hukvaldech. Studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti a následně na Akademii výtvarných umění v Praze. Jeho tvorba směřuje k expresivní figuraci, kterou ro…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Kroča

    (1947)

    Hukvaldy přes les

    Položka č.: 313

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, lepenka, 2001, 62,5 x 76,7 cm, sign. LD 30.4.2001 Kroča, po roce 2000 se v tvorbě Antonína Kroči výrazně prosadila snaha zachytit dojem nebo okamžité podněty. Stále častěji místo štětce používá nanášení barvy rukama a obraz dokončuje kresbou prsty. V tomto období vytvořil sérii barevně expresi…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Boris Jirků

    (1955)

    Postava II

    Položka č.: 312

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tužka, papír, 1997, 100 x 69 cm, sign. PU Boris Jirků 97, rám, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Boris Jirků

    (1955)

    Postava I

    Položka č.: 311

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tužka, papír, 1997, 100 x 69 cm, sign. LD Boris Jirků 97, rám, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Martin Šárovec

    (1977)

    Album 38

    Položka č.: 310

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 2017, 110 x 80 cm, sign. na zadní straně Mšárovec 17, rám, Martin Šárovec je současný český malíř, absolvent DAMU a VŠUP. Šárovcova malba spojuje dvě tradice: vychází z české expresionistické školy počátku 20. století a obohacuje ji o osobitou reflexi tzv. české grotesky 70. a 80. let …

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook