Dražené položky

SEZNAM AUTORŮ

  • Adolf Born (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1930-2016)

    Únos ze Serailu

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 39,5 x 24,5 cm, sign. PD A. Born, rám, č. 49/55, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou umělcový…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Wachsman (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1898-1942)

    Obraz (Surrealistická kompozice)

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 135.000 CZK (5.625 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    pastel, papír, cca 1930-1931, 63,5 x 48 cm, rám, vzadu razítko: Z pozůstalosti Aloise Wachsmana č. 821, " V "Obraze (Surrealistické kompozici)" ponechal Wachsman divákovi absolutní volnost pro jeho představivost. Proto také motiv sám ani nespecifikoval názvem. Roku 1931 Adolf Hoffmeis…

    Aktuální cena: 135.000 CZK (5.625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1890-1977)

    Autoportrét (14 letý)

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    uhel, akvarel, papír, 1905, 10,8 x 8,6 cm, sign. DU J. Zrzavý, rám, vzadu autorem popsáno: Vlastní podobizna 1905, 14 letý, čís. 19, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČ…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Štursa (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1880-1925)

    Akt

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tužka, papír, 1918, 37 x 28 cm, sign. PD Jan Štursa 1918, rám, žák prof. J. V. Myslbeka na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1890-1977)

    Stojící mužský akt zepředu

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tužka, papír, 12 x 6 cm, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1890-1977)

    Znak ženské bytosti

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tužka, papír, 6,2 x 4,2 cm, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karol Baron (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1939-2004)

    Bytost III

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign PD Baron 1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bibli…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karol Baron (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1939-2004)

    Bytost II

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign PD Baron -1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bibl…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karol Baron (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1939-2004)

    Bytost I

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign. LD Baron - 1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bi…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1905-1981)

    Hannibal, největší lev v zajetí

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 280.000 CZK (11.667 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    kvaš, papír, 30 x 30 cm, sign. PD Z. Burian, rám, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 280.000 CZK (11.667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dobroslav Foll (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1922-1981)

    Ikarus letí ke slunci

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    objekt, 70. léta, 105 x 105 x 120 a 50 cm, z cyklu Vývoj letectví, zajímavý autor působící v II. pol. 20. století. Člen Skupiny RADAR, který stál dokonce u vzniku této tvůrčí skupiny v r. 1959. Autor, jež se vyznačoval osobitým smyslem pro humor, který vetknul i do své tvorby, a kterým ovlivnil souč…

    Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Hendrych (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1936)

    Bysta stykač

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    bronz, 1967, v. 30 cm, sign. Hendrych 67, č. 2/5, žák prof. J. Wagnera a J.Kavana na VŠUP v Praze, aspirantura na AVU u prof. Hladíka

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Věra Janoušková (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1922-2010)

    Postava

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    polychromované dřevo, 1979, v. 102 cm, sign. vzadu V. Janoušková 1979, autorka byla absolventkou UMPRUM, členkou umělecké skupiny UB12 a Umělecké besedy a výraznou představitelkou vlny nové figurace. Své artefakty tvořila z netypických materiálů jako je smalt nebo osinkocement, případně dřevo, z něh…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Anderle (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1936)

    Démoni Bohumila Hrabala

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 68.000 CZK (2.834 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    plátno, 1999, 80 x 60 cm, sign. LD Anderle 127/1999, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 68.000 CZK (2.834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Šárka Koudelová (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1987)

    Garbage to garbage

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2021, 90 x 60 cm, sign. vzadu Koudelová 2021

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alojz Klimo (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1922-2000)

    Město

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    kombinovaná technika, tempera, sololit, 73 x 61 cm, sign. PD A. Klimo 90, rám, autor patřil k nejprogresivnějším slovenským umělcům od 60. let 20. století. Svým malířským rukopisem vyjadřoval zájem o geometrickou abstrakci a konstruktivismus. V první polovině 60. let se na slovenské umělecké scéně o…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michal Pěchouček (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1973)

    Port - Louis 15

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2012, 40 x 30 cm, sign. vzadu Michal Pěchouček 2012

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Šnajdr (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1938)

    Reminiscence v moll

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    kombinovaná technika, olej, pastel, 2007, 70 x 80 cm, sign. PD M. Šnajdr 07, rám, Miroslav Šnajdr patří mezi solitéry českého výtvarného umění, k umělcům působícím mimo velká kulturní centra. Ve své tvorbě zůstal věrný svému přesvědčení a názoru. Abstraktní obrazy Miroslava Šnajdra vycházejí z bohat…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zbyšek Sion (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1938)

    Bez názvu

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, lak, akryl, papír, 1993, 41, 7 x 29,5 cm, sign. PD Z. Sion 93, Zbyšek Sion je významným představitelem strukturální abstrakce a imaginativní malby. Při studiu na pražské AVU se seznámil s umělci, později známými protagonisty informelu, kteří ovlivnili počátky jeho tvorby. Vyústěním tohoto s…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1919-1996)

    Kulovité těleso

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.542 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, sololit, 1989, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, vzadu popsáno, na rubu štítek soupisu díla č. 9757, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl člen…

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1919-1996)

    Strach

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, sololit, 27 x 20 cm, sign. vzadu Ota Janeček 85, rám, malba je prací významného českého malíře, grafika a ilustrátora, který studoval kresbu nejprve u C. Boudy a poté malbu na Uměleckoprůmyslové škole v Praze. Byl členem SVU Mánes. Dílo je v rámci Janečkovy tvorby ukázkou expresivnější barevno…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1919-1996)

    Portrét (pan Mrkvička)

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.250 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, asi 50. léta?, 30 x 20 cm, rám, vzadu nalepený katalogový štítek s číslem katalogu 263, přiložena fotografie, která zachycuje pana Janečka s obrazem pana Mrkvičky, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 78.000 CZK (3.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Holý (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1943-1998)

    Bludiště života

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 64,8 x 48,8 cm, sign. DU Stanislav Holý, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Holý (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1943-1998)

    Zrcadlo

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 59,5 x 43,5 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 27/65, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Holý (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1943-1998)

    Ve spěchu vlajem

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 43 x 54 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 14/60, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Holý (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1943-1998)

    Upřímné úsměvy

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 59,5 x 44 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 14/40, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Holý (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1943-1998)

    Den a noc

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 1983, 60 x 44 cm, sign. DU Stanislav Holý 83, č. 46/47, v pravém horním rohu natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Renčín (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1941-2017)

    U televizoru

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 20,1 x 29,6 cm, sign. PD Renčín, dole text: Čest práci! To býval dřív pozdrav. Takové dnešní čest penězům!, Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Renčín (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1941-2017)

    Nová doba

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 19 x 29,6 cm, dole text: Teď už je nezajímám. Ale odposlouchávali mě dřív i na zaáchodě., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Renčín (Výtvarné umění (212. Aukce))

    (1941-2017)

    Nepřátelé globalizace

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 19 x 29,5 cm, signatura vpravo dole zabělena redakcí, dole text: Pane jo! Odpůrci globalizace ti právě demolují auto. Ještě štěstí, že jsi také nepřítelem globalizace., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook