• Karel Weinfurter

    (1876-1942)

    Zázraky a jejich výklad okultními naukami

    Položka č.: 1447

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:51

    kniha, vydal Josef Springer, Praha 1927, 133s., dobová polopl. vazba, ob. nalepena na deskách, hřbet při krajích uvolněný, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    Prokop Toman: Bílý démon

    Položka č.: 1448

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:52

    kniha, návrh dekorace vazby a úprava Ed. Milén, reprodukce 2 leptů Julia Mařáka, vydal Fr. Borový, Praha 1923, pův. celopl. vazba se zlacením, 102s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, J.Schikanedera, M. Švabinského, člen Skupiny výtvarných umělců v Brně, spoluzakladatel SČ…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Björnstjerne Björnson

    Vlajky nad městem a přístavem

    Položka č.: 1449

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:53

    kniha, celokožená vazba ze zlacením a reliéfy, tit. list J. Masák, přel. H. Kosterka, vyd. A. Srdce, Praha 1924, 334s., hřbet vazby vybledlý, jinak výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    N. V. Gogol: Nos

    Položka č.: 1450

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:54

    kniha, návrh ob., titulu a závěr. viněty J. Konůpek, vydal Arthur Novák, Praha 1920, pův. polopergamen. vazba, 54s., ex. 346/400, ob. vevázána vzadu, odřené hrany desek, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pia…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Jiří Mahen: Měsíc * fantasie

    Položka č.: 1451

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:55

    bibliofilie, 5x dřevoryt v textu P. Kotík, ob. V.H. Brunner, 14. sv. ed. Knihy Země, vydal Stanislav Minařík, Praha 1920, pův. brož, 8s., desky při krajích poškozené, papír lehce zašlý, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU M…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kysela

    (1881-1941)

    Viktor Dyk: Krysař

    Položka č.: 1452

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:56

    bibliofilie, frontispis, 3 přílohy, viněty v titulu a v textu vše dřevorytem, vazba, návrh předsádky a úprava Fr. Kysela, tisk Grafia, 1. sv. ed. Zlatokvět, vydal Fr. Borový, Praha 1915, pův. reliéfní celopl. vazba se zlac. písmem, 79s., ruční papír, vázal Ant. Jelínek, velmi dobrý stav, Antikvariát…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Benda

    (1882-1970)

    Otokar Březina: Větry od pólů

    Položka č.: 1453

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:57

    bibliofilie, viněta, titul. list dřevorytem, úprava a návrh ob. Jar. Benda, vše v kubisticko-expresivním stylu, 3.sv. ed.Básnické spisy, vydal Spolek výtvar. umělců Mánes, Praha 1916, 37 s., orig. brož., drobné skvrny na horní části ořízky a papíru, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Hof…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Helena Malířová

    (1877-1940)

    Deset životů

    Položka č.: 1454

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:58

    kniha, 21 x 14,5 cm, trojbarevná polokožená zakázková vazba, vydal Československý spisovatel, Praha 1954, 213 s., drobné skvrny na deskách, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Gunnar Gunnarsson

    (1889-1975)

    Brandur z Bjargu

    Položka č.: 1455

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:59

    kniha, 22 x 14,5 cm, dvoubarevná polokožená umělecká vazba s malbou na deskách, modrá ořízka, dřevoryt v titulu C. Bouda, vydal Fr. Topič, Praha 1946, 1. vydání, edice Topičovy Bílé knihy, 256 s., ochranné pouzdro - potrhané, lepené, velmi dobrý stav knihy, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kristmann Gudmundsson

    (1901-1983)

    Jitro života

    Položka č.: 1456

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:00

    kniha, 21 x 14 cm, položená uměcká vazba s ručně malovanými deskami, vydal Ferd. Holas, Praha 1945, překlad K.V. Rypáček, vevázaná ob., 239 s., lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Čep

    (1902-1973)

    Vigilie

    Položka č.: 1457

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:01

    kniha, 20,5 x 14 cm, zelená polokožená vazba se zlatým písmem, vydal R. Škeřík, Praha 1928, 3. sv. edice Plejada, Ex. 333/350, na Japan Banzay, vevázaná ob., 91 s., ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karolina Pichlerová

    Švédové v Praze

    Položka č.: 1458

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:02

    kniha, clpl. lipská vazba s nalepenou obálkou, překlad Boh. Tichý, vydal A. Štorch syn, Praha 1894?, 220 s., skvrny na vazbě, lehce zkosený hřbet, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    G. Apollinaire: Kacíř & spol.

    Položka č.: 1459

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:03

    Bibliofilie, lineoryty a ob. J. Čapek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ed. Symposion, brož, 137s., okraje obálky mírně potrhané, na přehybu hřbetu ob. do poloviny natržená, levý dolní růžek zadní strany chybí, uvolněné a při krajích mírně otřepené listy, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprů…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Helena Čapková: Kolébka

    Položka č.: 1460

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:04

    bibliofilie, obálka, nakl. značka, viněta v titulu a koncové viněty vše linorytem a úprava Josef Čapek, vydal Dr. Otakar Štorch-Marien, Praha 1922, 70s., pův. brož, edice Aventinum, sv. 48, 2000ex., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupi…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    S.K. Neumann: Ať žije život!

    Položka č.: 1461

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:05

    bibliofilie, 14 ilustrací -11 kreseb a 3x linoryt a obálka linorytem Jos. Čapek, Volné úvahy o novém umění, úv. slovo V. Nebeský, VIII. sv. Edice Června, vyd. Fr. Borový, Praha 1920, orig. brož s celofán. přebalem,, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupin…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Fr. Šrámek: Plačící satyr

    Položka č.: 1462

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:06

    kniha, ob. linorytem Jos. Čapek, ed. Opona IX., Zátiší, knihy srdce i ducha, vydal B.M.Klika, Praha 1923, orig. brož, 81s., hřbet ob. místy odřený a poškozený, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Pavel Sula: Letňáskové

    Položka č.: 1463

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:07

    kniha, obálka a ilustrace v textu J. Čapek, vydalo naklad. Nová Škola, Praha 1931, 176 s., orig. polopl. vazba s nalepovanou ob., lehce zažloutlé stránky, vazba místy lehce zašpiněná, ob. drobně opotřebená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Sku…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Bratři Čapkové: Lásky hra osudná

    Položka č.: 1464

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:08

    bibliofilie, obálka, značka v titulu a úprava J. Čapek, vydal Otakar Štorch - Marien, Praha 1922, 52. sv. edice Aventinum, 2000 výtisků, 48 s., brož., skvrny na obálce, vpisky a razítko, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarnýc…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Georges Duhamel: Půlnoční zpověď

    Položka č.: 1465

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:09

    bibliofilie, obálka a úprava J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, 19. sv. Knih dnešku, edice Aventinum, Praha 1928, 106 s., brož., obálka při okrajích a v rozích poškozená, hřbet natržený, ve spodní části asi 2 cm zcela chybí, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v P…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    J. W. Goethe: Římské Elegie - Benátské Epigramy

    Položka č.: 1466

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:10

    kniha, obálka, naklad. značka a viněta v titulu vše linorytem a úprava J. Čapek, přel. Ot. Fischer, 1. sv. ed. Poesie Symposia, vydal R. Škeřík (Symposion), Praha 1921, pův. brož, 65 s., obálka při okrajích lehce pokrčená a zašlá, rohy hřbetu drobně poškozené, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studi…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Gustave Flaubert: Pokušení svatého Antonína

    Položka č.: 1467

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:11

    kniha, obálka, naklad. značka, titul. list a 8 koncových vinět vše linorytem a úprava J. Čapek, JČ vytváří geometrický ornament pod vlivem primitivního umění, 1. sv. edice Symposion, vydal Rud. Škeřík, Praha 1921, orig. brož, 139s., obálka při krajích a hřbetu poškozená, vnitřek ve velmi dobrém stav…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    V. Thiele: Josef Čapek a kniha

    Položka č.: 1468

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:12

    kniha, úvod. studie J. Kotalík, 128 vyobrazení obálek J. Čapka, soupis a několik vyobrazení knižní grafiky, obálka, vazba a typografie Z. Seydl, vydalo NČSVU, Praha, 1958, clpl vazba s obálkou, 290s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny v…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Rossmann

    (1905-1984)

    Louis Adamič – Večeře v Bílém domě

    Položka č.: 1469

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:13

    kniha , ob. Zdeněk Rossmann, vydala Mladá fronta, Praha, 1947, brož, 84s., otřepené listy, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Jan Kolovrat: Vojín Václav Pišout a spol.

    Položka č.: 1470

    Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:14

    kniha, úprava L. Sutnar, Il. A. Hoffmeister, vydaly Tiskařské podniky Richarda Vogla, New York, 1945, brož, 82s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO

    Aktuální cena: 90 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    A. Zweig: Nastolení krále

    Položka č.: 1471

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:15

    kniha, obálka L. Sutnar, vstupní kresba E. Frinta, přel. Jar. Zaorálek, vydala Družstevní práce, Praha, 1938, brož, 491s.. zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Mahen

    (1882-1939)

    Hercegovina

    Položka č.: 1472

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:16

    kniha, autorova mapka v příloze, vytiskl a vydal Fr. Obzina, Vyškov 1924, 170s., orig. brož,, ed. Obzinových tisků sv. 2, ex. 1018/1100, skrvny na ob.,hřbet restaurován, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    E. M. Remarque: Cesta zpátky

    Položka č.: 1473

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:17

    bibliofilie, obálka K. Teige, vydal Fr. Borový, 1931, brož., 304s., stav dobrý, hřbet a zadní přebalu nově restaurován, původní chybí, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    Aldous Huxley: Kontrapunkt života

    Položka č.: 1474

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:18

    kniha, vazba J. Šváb, vyd. Václav Petr, Praha, 1935, pův. clpl. vazba, 516s., krásný stav, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a jeho čestným předsedou, zakladatel Klubu knihy Hollar, člen SVU Aleš, skupiny Bilance, čestný čl…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Thomas Mann: Buddenbrookovi I.+II.

    Položka č.: 1475

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:19

    kniha, obálky V. Mašek, vyd. Melantrich, Praha, 1932, 2. vydání, 2x pův. clpl. vazba s obálkou, 356+334s., obálky při horním okraji a na zadní straně mírně potrhané, stav knih velmi dobrý, v ochranném pozdru, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Poličanský

    (1913-1996)

    V. Majakovskij: Mexiko - New York - Praha

    Položka č.: 1476

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:20

    kniha, fotomontáž na ob. K. Poličanský (pseud. Jiří Friml), připsáno a publikováno in: J. Toman: Foto/montáž tiskem (Praha 2009) s. 344 , překlad a doslov Jiří Weil, 17. sv. Lidové knihovny, rediguje F. Jungmann a Pavel Prokop, tisk V. Palán, vydala Lidová knihovna, Praha 1927,orig. brož, velmi dobr…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook