• Ladislav Hojný

    Vzkazy zvenčí č.88 - Břežany 1

    Položka č.: 237242

    Vyvolávací cena: 750 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 29. 08. 2019 15:20

    akvarel, tuš, tužka, papír, 40 x 50 cm, sign. LD Hojný Lad. 7.6. 2019, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.

    Aktuální cena: 750 CZK (30 €)

  • Vladimír Komárek

    Léda s labutí

    Položka č.: 237738

    Plánované ukončení: 29. 08. 2019 15:21

    Aktuální cena: 750 CZK (30 €)

  • Adalbert Bělohlávek

    (1863-?)

    Položka č.: 236950

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:00

    olej, dřevo, 1885, 31 x 46 cm, sign. PD A. Bělohlávek 1885, rám

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Caritas Romana

    Položka č.: 236951

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:01

    olej, plátno, 2. pol. 18. století, 102,5 x 139 cm, rám, malba zobrazuje starý, antický námět v průběhu dějin umění mnohokrát ztvárněný. Příběh otce, Cimona, který je uvězněn a odsouzen k smrti vyhladověním, a jeho dcery Pero, která mu zachraňuje život tím, že ho při návštěvách kojí, v několika slav…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu

  • Gustav Bauer

    (1874-1933)

    Roubenka u rybníčka

    Položka č.: 236952

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:02

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • František Jakub

    (1875-1940)

    Na louce u lesa

    Položka č.: 236953

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (4.800 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:03

    olej, plátno, 1928, 109 x 149 cm, sign. PD F. Jakub 28, rám, autor nabízené položky byl žákem na pražské akademii u profesorů Piknera a Hynaise. Známá jsou jeho díla s náměty pražských přístavů a nábřeží. V pozdějším období se věnoval figurální tematice, kde se projevila pestrá paleta barev a jistý…

    Aktuální cena: 120.000 CZK (4.800 €)

  • Jan Karel Janovský - připsáno

    (1869-1931)

    Ruská trojka

    Položka č.: 236954

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:04

    olej, plátno, karton, 27 x 36 cm, rám

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Emanuel Hosperger

    (1891-1984)

    Moře

    Položka č.: 236955

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:05

    olej, plátno, 1928, 43 x 128 cm, sign. LD. M.Hosperger 1928, rám, vzadu na slepém rámu připsáno číslo 5, pravděpodobně připsáno během instalace výstavy, rám mírně poškozen, žák prof. Brucknera na Akademii v Mnichově

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Bohumil Ullrych

    Chicago od Michig. jezera

    Položka č.: 236956

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:06

    olej, karton, 1929, 80 x 65,5 cm, sign. PD B. Ullrych, malíř, krajinář a figuralista. Své náměty čerpal z okolí Březnice a Příbramska. V letech 1917 - 1934 byl členem Umělecké Besedy. Jeho práce jsou součástí stálé expozice v Galerii Ludvíka Kuby v Březnici. Vystavoval např.: 1918 – Praha (Topičův s…

  • Otakar Číla

    (1894-1977)

    Albánský dělník

    Položka č.: 236957

    Vyvolávací cena: 12.500 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:07

    olej, karton, 50 x 35 cm, sign. PD O. Číla, zlacený rám, Antikvariát Dlážděná, žák ak.mal. Josefa Mühla, poté prof. V. Nechleby na AVU v Praze (portrétní speciálka)

    Aktuální cena: 12.500 CZK (500 €)

  • František Antonín Jelínek

    Portrét dívky

    Položka č.: 236958

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:08

    olej, dřevo, 20,7 x 17,3 cm, sign. LD Fr. Jelínek, rám, na rámu oděrky , antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Bukovace a H. Schwaigera na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných v Praze

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Bohumil Ullrych

    Dvě dívky

    Položka č.: 236960

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:10

    olej, karton, 1930, 70 x 56 cm, sign. PD B. Ullrych 1930

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • Jaroslav Róna

    Sigmund Freud (návrh pomníku)

    Položka č.: 236961

    Vyvolávací cena: 280.000 CZK (11.200 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:11

    bronz, 2006, 54,5 x 26,5 x 28 cm, značeno v dolní části Róna 06 7. odlitek, návrh pro soutěž v roce 2006 do psychiatrické léčebny v Kateřinkách, poté přesunuto na Kozí plácek, nakonec nerealizováno; Jaroslav Róna se zaměřil na téma využití snu a jeho interpretace při léčení neuróz, které považuje za…

    Aktuální cena: 280.000 CZK (11.200 €)

  • Ota Janeček

    Vegetace

    Položka č.: 236962

    Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.200 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:12

    olej, plátno, 1979, 143 x 50 cm, sign. PD Ota Janeček 1979, vzadu Ota Janeček 1979, rám, vzadu autorsky popsáno Desetinový návrh mosaiky pro Gottwaldov /arch. Š. Zelina/, jeden z předních českých umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. P…

    Aktuální cena: 130.000 CZK (5.200 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Kos na piedestalu

    Položka č.: 236963

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:13

    tuš, akvarel, kvaš, papír, 1988, 29 x 45 cm, sign. PD VALTER 88, rám, tento umělecky nekonvenční malíř se prosadil také jako grafik a fotograf. Po druhé světové válce se jeho hlavním tématem stala krajina, příroda. Na tvorbě z tohoto období je dodnes oceňováno jeho nesmírně originální vidění světa, …

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Sušení prádla

    Položka č.: 236964

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:14

    tuš, akvarel, kvaš, papír, 1987, 25 x 28 cm, sign. PD 87 VALTER, imaginativní krajina Karla Valtera není popisná, ale je založena na autorově vlastním uměleckém prožitku. Barva a barevná struktura ji pak staví do blízkosti lyrické abstrakce, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupi…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Richard Fremund

    (1928-1969)

    Město

    Položka č.: 236965

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:15

    kvaš, papír, 1963, 21,5 x 30 cm, sign. PD Fremund, rám, Fremund byl výborným koloristou s citem pro formu. Zaujal i svými autoportréty a vůbec portrétní tvorbou. Zprvu se věnoval figurální malbě, poté obrazům krajin a vesnic, v nichž dominuje malířský znak. Pro své krajiny našel způsob sdělení v nám…

  • Rudolf Fila

    (1932-2015)

    Dramatisch

    Položka č.: 236966

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:16

    olej, sololit, 1993, 47 x 31,5 cm, sign. PD R. Fila 93, vzadu popsáno a připsáno věnování Ludvíkovi Kunderovi jako suvenýr srdečně Rudolf Fila, autor je absolventem malířského ateliéru Jána Mudrocha na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Ve své tvorbě zpracovával zejména figurální tématiku, …

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Městská krajina

    Položka č.: 236967

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:17

    akvarel, papír, 1959, 44 x 59 cm, sign. PD Josef Jíra 59, rám, tento Jírův akvarel představuje vydařenou ukázku z raného období malířovy tvorby. Tento umělec, který procestoval řadu zemí a své zážitky zaznamenal nejen ve svých slavných denících, ale také v řadě obrazů, se v devadesátých letech s upř…

  • Rudolf Dzurko

    (1941-2013)

    Blíženci

    Položka č.: 236968

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.400 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:18

    skleněná drť, sklo, lepidlo, 1994, 88 x 66 cm, rám, autor patří k výtvarníkům, kteří se i bez akademického školení propracovali k jedinečnému a velice originálnímu uměleckému výrazu. Od roku 1969 pracoval jako sklářský dělník a skleněnou drť začal vpravovat i do svých naivistických maleb – z této ko…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.400 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Položka č.: 236969

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:19

    kvaš, fix, karton, 60. léta, 24 x 31 cm, sign. PD F. Gross, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

  • Štefan Nejeschleba

    (1934-2014)

    Periferie

    Položka č.: 236970

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:20

  • Petr Holub

    (1976)

    Malá snídaně

    Položka č.: 236971

    Vyvolávací cena: 88.500 CZK (3.540 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:21

    bronz, 2017, v. 20,5 cm, zástupce střední sochařské generace vystudoval na brněnském VUT pod vedením prof. Preclíka a akad. soch. Gabriela, nyní se věnuje výuce a volné tvorbě. Jeho dílo vychází z klasického figurálního sochařství, ve kterém Holub může uplatnit svůj nezpochybnitelný cit pro tvar a v…

    Aktuální cena: 88.500 CZK (3.540 €)

  • Rudolf Svoboda

    (1924-1994)

    Růže

    Položka č.: 236972

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:22

    leštěný cín s patinou, v. 27 cm, značeno na zadní straně RS, Antikvariát Dlážděná, studium na Odborné škole keramické v Teplicích, žák prof. K. Pokorného na AVU v Praze a prof. G. Antunace na Akademii výtvarných umění v Záhřebu; člen výtvarného odboru Umělecké besedy, zakládající člen skupiny Říjen,…

  • Rudolf Svoboda

    (1924-1994)

    Babička

    Položka č.: 236973

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:23

    leštěný cín, v. 21 cm, značeno na podstavci RS, Antikvariát Dlážděná, studium na Odborné škole keramické v Teplicích, žák prof. K. Pokorného na AVU v Praze a prof. G. Antunace na Akademii výtvarných umění v Záhřebu; člen výtvarného odboru Umělecké besedy, zakládající člen skupiny Říjen, člen UVU

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Pavel Besta

    Asi je jediná

    Položka č.: 236974

    Vyvolávací cena: 57.000 CZK (2.280 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:24

    olej, plátno, 2018, 60 x 80 cm, sign. PD Besta 18, typická práce autora, který studoval na AVU nejdříve restaurátorství u prof. Ballardiniho a posléze přešel do ateliéru malby prof. Smetany, člena Skupiny 42. Asi je jediná, malba vzniklá velmi subtilnímu výtvarnými prostředky, včetně omezeného užití…

    Aktuální cena: 57.000 CZK (2.280 €)

  • Miroslav Netík

    (1920-2018)

    Nippon

    Položka č.: 236975

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:25

    olej, plátno, 1996, 60 x 83 cm, sign. DU M. Netík 96, olištováno, známý český malíř, grafik a ilustrátor, jehož počátky ovlivnil zejména program výtvarné Skupiny 42. V jeho tvorbě se objevuje netradiční zacházení s barvou, kdy autor stříká či kape barvu na vodorovnou plochu. Vznikají tak velmi expre…

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Zdenek Hůla

    Kristus na hoře Olivetské podle Mistra vyšebrodského

    Položka č.: 236976

    Vyvolávací cena: 59.000 CZK (2.360 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:26

    olej, plátno, 1990, 162 x 145 cm, sign. PD Z. Hůla 90, v obrazovém prostoru je v nepravidelném rastru realizované mohutné gesto, životní energie, touha, vzmach. Obraz je horizontálně rozdělen na dvě části, do obou autor umístil body, nahoře interpretované jako hvězdy, dole v podobě křížů. Země, nebe…

    Aktuální cena: 59.000 CZK (2.360 €)

  • Krištof Kintera

    (1973)

    Položka č.: 236977

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:27

    airbrush, papír, 2007, 70 x 100 cm, sign. vzadu Krištof Kintera 2007, rám, Krištof Kintera patří bezesporu k jednomu z nejznámějších současných českých umělců. Svými pohyblivými a mechanicky náročnými díly se dostal do povědomí široké veřejnosti. O to zajímavější je fakt, že za hravostí a vtipem Kin…

  • Jan Chaloupek

    Samurajská zahrada v Kyotu

    Položka č.: 236979

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:29

    akryl, olej, 2019, 80 x 120 cm, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)